Prezitie v tropoch - co vselico sa nesmie

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Prezitie v tropoch - co vselico sa nesmie

Příspěvekod Polky » pát čer 29, 2007 11:05

V uvodniku k novemu cislu casopisu Outdoor sefka Dana Jakoubkova zmienuje moc zaujimavu a prekvapujucu informaciu (aspon pre mna):

Že při konání potřeby si v pralese rozhodně nesmím zadřepnout, to je jistě pro daný moment důležité vědět.

Kto vie preco? Su tam nejake parazity ktore by tu slabu chvilku vyuzili?
Lebo zistujem, ze ja by som tam moc dlho asi neprezil, toto som az tak nevedel. Asi zacnem ten ich casopis kupovat.
Polky
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: úte čer 26, 2007 10:46

Příspěvekod pripluv » pát čer 29, 2007 11:08

Paraziti, pijavice a různý svině. Nevím jestli někdo někdy zkoušel srat ve stoje, no to musí bejt :mrgreen: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod teoretic » pát čer 29, 2007 11:53

stejne tak by se nemelo mocit ve vode - jsou ruzny breberky, ktere, nalkany "vuni" moci, vplujou do mocove trubice - nektere druhy mivaji i takove ostny v pritismeru, takze to je pak libustka je dostat ven, pokud ne operativni cestou..

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Prezitie v tropoch - co vselico sa nesmie

Příspěvekod Lipon » pát čer 29, 2007 12:20

Polky píše:V uvodniku k novemu cislu casopisu Outdoor sefka Dana Jakoubkova zmienuje moc zaujimavu a prekvapujucu informaciu (aspon pre mna):

Že při konání potřeby si v pralese rozhodně nesmím zadřepnout, to je jistě pro daný moment důležité vědět.

Kto vie preco? Su tam nejake parazity ktore by tu slabu chvilku vyuzili?
Lebo zistujem, ze ja by som tam moc dlho asi neprezil, toto som az tak nevedel. Asi zacnem ten ich casopis kupovat.


a neni to mysleno v porostu?
pijavice se na uslapane stezce daji videt-trci jako klaciky nahoru a cekaj az nekdo pude vokolo; kdyz nastrikas boty nejakym mistnim bordelem, odpuzuje je to ...
ale pri konani potreby nekde za stromem, kde je akorat spadane listi, nevidel bych v tom takovy problem, samozrejme taky zalezi, kde se budes pohybovat
to je spis vetsi riziko, ze kdyz "konas" tak je potreba se dooost obezretne koukat kam a na co potrebu konas a treba jaky vetve se drzis, je blby, kdyz se chytnes vedle nejakyho plaza nebo bezobratlyho, kterymu se to nemusi libit anebo nejaky ostnaty vetve, bodlinky jdou doost spatne ven a rychle to zahnisa
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod tesil » pát čer 29, 2007 12:28

outdoorsraní je nebezpečný vždycky....
jednou jsem si v lese vykopal patou důlek přímo v hnízdě lesních vos :smt119 :evil: :mrgreen:
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod jonza » pát čer 29, 2007 12:33

Vojaci kakaji ve 2, druhy sviti pod prdel, aby tam nebyla nejaka nestvurka. Nebo drzi igelitovy pytel, aby si mohli vzit ex... s sebou, kdyz chteji byt nestopovatelni.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Prezitie v tropoch - co vselico sa nesmie

Příspěvekod Tomáš F. » stř zář 12, 2007 18:59

Polky píše:V uvodniku k novemu cislu casopisu Outdoor sefka Dana Jakoubkova zmienuje moc zaujimavu a prekvapujucu informaciu (aspon pre mna):

Že při konání potřeby si v pralese rozhodně nesmím zadřepnout, to je jistě pro daný moment důležité vědět.

Kto vie preco? Su tam nejake parazity ktore by tu slabu chvilku vyuzili?
Lebo zistujem, ze ja by som tam moc dlho asi neprezil, toto som az tak nevedel. Asi zacnem ten ich casopis kupovat.


Tak na tuhle otázku autorka již odpovídala.
Protože se to skývá pod linkem v řadě jiných odpovědí, dávám to sem celé:

--------------
Pani D. Jakoubkova v uvodniku Vasho noveho cisla pise: '(... Že) při konání potřeby si v pralese rozhodně nesmím zadřepnout (, to je jistě pro daný moment důležité vědět...)'. No a to (teda konkretne to mimo zatvoriek) ma natolko zaujalo, ze dovolte prosim jednoduchu otazku: a preco? Prosim o nejake vysvetlenie, lebo ... ma to proste zaujima :)) Dik, a vela spokojnych, zvedavych a hlbavych citatelov Vam prajem. S pozdravom Marek

Milý Marku,

odpověď je zcela pragmatická - aby se Vám něco nezakouslo do zadku. Nemám tím na mysli vlka, to je trochu jiný zdravotní problém. Zde jde o pomerně rychlé parazity, kteří - jakmile "zmerčí" hostitelovu "úrodnou půdu"- šup na ní, tam se zavrtají a vesela hodují na "šunčičce". Člověk si toho všimne až ve chvíli, kdy poměrně velké ložisko začne být bolestivé, že si nelze sednou. V tu chvíli už jde o těžkou infekci, která může cestovateli pěkně zatopit. Zažila jsem to na několikaměsíčním treku pralesem - žádný doktor, žádný signál, žádná ves...od té doby si dávám sakra záležetet, abych si připravila vhodnou "toaletu" i uprostřed džungle.

Z opačné strany vašeho pozadí hrozí jiná mrška, která se při koupání ve sladké vodě dostane do močové trubice a tam dělá neplechu. Je to pro ni tak silné lákadlo, že prý umí "vystoupat" i proti proudu moči. V tropických pralesích je mnoho téměř neviditelných miniaturních nepřátel, kteřé jsou mnohem nebezpečnější než piraně, jaguáři či hadi. O tom se brzy dočtete v Outdooru.

D.Jakoubková
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy


Zpět na Outdoor a zdraví