pricina svalovice???

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Svalovica v oblasti tesne nad kolenom je u trenovaneho jedinca zpravidla sposobena

zostupom
10
83%
vystupom
2
17%
 
Celkem hlasů : 12

pricina svalovice???

Příspěvekod bobo » pon čer 18, 2007 11:35

mal som s jednym kamosom tazku filozoficku rozpravu a dospeli sme k tomu, ze sa nevieme dohodnut co je narocnejsie na stehenne svalstvo .... vystup alebo zostup???
ide o to, ze sme boli cez vikend v tatrach a absolvovali sme nejaky ten vystup dvojkovych-trojkovym terenom s velmi castym zapajanim ruk .... obaja mame svalovicu tesne nad kolenami.... obaja vieme (kedze nejaku tu kondicku mame), ze napr. chodzou po rovine, do mierneho kopca, prip. akymkolvek dlhym slapanim na biku, svalovicu nedostaneme....on ale tvrdi, ze teraz ju mame z toho, ze sme kracali prudko hore, velke stupne, kolena az pod bradou a pod....ja tvrdim, ze je to zo zostupu, kde clovek tlmi rozbehnute telo jednou nohou, pouziva uplne ine svaly, tlmenie prebieha v malickom rozsahu ohybu kolena a teda sa na cele tlmenie puziva len svalstvo nad kolenom.... kym pri stupani sa pouziva svalov viac, kedze koleno sa pri stupani ohyba a vystiera vo vacsom rozsahu a zapaja sa teda viac svalov....okrem toho je zostup z pravidla ovela kratsi, z coho energeticky vyplyva ovela vacsia zataz za jednotku casu....

tak sa vyjadrite co si to tom myslite :)
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod zbuddy » pon čer 18, 2007 11:45

Příliš složitě napsáno, ale máte to ze sestupu...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » pon čer 18, 2007 11:46

Mat tak vase problemy. :mrgreen: Osbne som uz davnejsie dospel k zaveru, ze zo stupania s tazkou svinou na chrbte ma najviac boli zadok a zadna cast stehien a z klesania predna cast stehien tj. tie svaly tesne nad kolenami. :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zbuddy » pon čer 18, 2007 11:51

Rujir píše:Mat tak vase problemy. :mrgreen: Osbne som uz davnejsie dospel k zaveru, ze zo stupania s tazkou svinou na chrbte ma najviac boli zadok a zadna cast stehien a z klesania predna cast stehien tj. tie svaly tesne nad kolenami. :ú
neboli kvadriceps
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Skimpy » pon čer 18, 2007 12:13

Co je vlastně ta Svalovica?? to je nějaký druh pálenky něco jako Slivovica, Vinovica, Hruškovice tak je i Svalovice (a)??? Neznám... jak to chutná???? :D

Teď vážně myslím, že je to ze sestupu kdy se odporem proti vlastní hmotnosti těla namáhá "nad kolenní" sval. Snad nepíšu blbosti.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod Simo » pon čer 18, 2007 12:20

Podla mna to nie je sposobene ani vystupom ani zostupom, ale tym ze pri tychto cinnostiach isli svaly na kyslikovy dlh. Z toho dovodu sa vytvorila kyselina mliecna, ktora sa v nich usadila a to je ta svalovica (inak dobra palenka) :)
Ale na predku noh nad kolenom je z klesania, nakolko ten sval je viac namahany pri klesani.
Simo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř lis 15, 2006 8:29
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Schnappi » čtv čer 21, 2007 16:16

Být tam ta možnost, dal bych "c) z obojího, bylo toho prostě na jeden den moc" ;)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Tomáš F. » stř zář 12, 2007 19:28

Skimpy píše:Co je vlastně ta Svalovica?? to je nějaký druh pálenky něco jako Slivovica, Vinovica, Hruškovice tak je i Svalovice (a)??? Neznám... jak to chutná???? :D .


Svalovice podle vzoru lanovice (pálenka z vyšisovaného lana)?
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod lamaTor » stř zář 12, 2007 19:42

Sice bych to nepovažoval za pravidlo nebo tomu tak možná ani není, ale já měl nejnamáhanější svaly při daných částech pochodu uspořádané vždycky takto:

výstup-lýtka
sestup-stehna
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod šíp » stř zář 12, 2007 19:45

mě při sestupu trpí hlavně kolena.chjo. to je bolest. sice trekové hole to zmírňují, ale i tak to bolí. proto radši preferuju velké strmé převýšení raději vylézt než slézt
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod lamaTor » stř zář 12, 2007 19:48

Kolena radši ani nezmiňuju, jenže tyto problémy nejsou svalového původu.... :cry:
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod vorec » stř zář 12, 2007 20:10

Heh :D kedze tento rok mam toho mam po horach viac nabehane ako nachodene :wink: a to som akoze vrchar, teda bezec do vrchu :ú :mrgreen: tak zodpovedne hlasim, ze okrem ineho fsetkeho, ma to vacsinou boli na kolenami :(( a potom stehna, lytka, krize :cry: :(( cely clovek *
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Helca » stř zář 12, 2007 20:41

šíp píše:mě při sestupu trpí hlavně kolena.chjo. to je bolest. sice trekové hole to zmírňují, ale i tak to bolí. proto radši preferuju velké strmé převýšení raději vylézt než slézt
Tak tak, to je bolest... Některé kopce je lepší vylézt desetkrát nahoru než jít jednou dolů... (můj letošní favorit je jednoznačně sestup k Lacul Mindra... :mrgreen: )
Hluchému mlčí celý svět. ;)
Helca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned črc 22, 2007 12:51
Bydliště: Brno

Příspěvekod george1 » čtv zář 20, 2007 9:37

Helca píše:
šíp píše:mě při sestupu trpí hlavně kolena.chjo. to je bolest. sice trekové hole to zmírňují, ale i tak to bolí. proto radši preferuju velké strmé převýšení raději vylézt než slézt
Tak tak, to je bolest... Některé kopce je lepší vylézt desetkrát nahoru než jít jednou dolů... (můj letošní favorit je jednoznačně sestup k Lacul Mindra... :mrgreen: )


Ten sešup k Laculu Mindra jsem si prohlídl ještě jednou na kameře, tam jsme měli ještě hezký počasí. Tam kdyby někdo rozjel ty šutráky, tak jedou všichni až dolů.

Mě sestupy nevadí. Především od té doby, co jsem měl na 4x přeraženej kotník a od té doby mi chybí tak 10 stupňů při ohybání směrem vzhůru. Takže na pravý noze využívám při cestě nahoru jen zhruba polovinu chodidla. Dost námaha. Z kopce mě bolí jenom nechty, ale to ať dělám co dělám.
Ale nejvíc mě štvou traverzy - zvláště a pochopitelně ty s pravou nohou ze svahu. Loni na Rodně zablouděný 8 hodin v dešti a já frajer měl nízký goráče s dost ošlapanou podrážkou, protože do vysokejch Alasek jsem ještě ten kotník nemohl loni narvat. Cca každejch 5 minut jsem šel na hubu.

Jinak kvůli tý noze jsem skončil s lezením na písku. Prostě už mě špička neudrží. Možná je to psychika, ale ...
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod george1 » čtv zář 20, 2007 9:44

A jenom pro pobavení. Tu nohu jsem si zlomil na 3x (hlezno, pravej vnitřní a pravej vnější kotník), když jsem vystupoval z autobusu MHD. A dokončil to když jsem si v šoku tu nohu sám narovnal a zlomil si tím lýtkovou kost. Pak jsem došel ještě 200 metrů do Intersparu do KFC a tam omdlel. Když jsem se probral měl jsem tam 13 šroubů.
Mimochodem šel jsem koupit vosky na běžky na druhý den.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík


Zpět na Outdoor a zdraví