Záda

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Záda

Příspěvekod Ježo » čtv dub 12, 2007 8:57

Pěkný den všem,

mám takový problém. Začaly mě bolet záda v bederní oblasti. Asi jsem si to uhnal na kole. První příznaky se projevily v pondělí, ale to jsem to ještě rozchodil, nicméně včerejší ,,retro" projížďka v bavlněném triku už moc nedopadla. Tak bych se, jak začátečník v této disciplíně, chtěl zeptat:

- co s tím? Teď už je to sice lepší, ale co mám dělat, když mě to chytne někde v horác, řekněme 2 dny pěšky do civilizace.
- jak to? Nikdy jsem zatím problém se zádama neměl a letos ty svoje aktivity ,,taky nijak nesolím"..
- může na to mít vliv batoh (ač nikterak těžký)?
- a nějaká prevence?

Asi se ptám jako de*il, ale opravdu jsem tyto problémy ještě neměl.

Díky!
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Spasitel » čtv dub 12, 2007 9:16

Mam mamu lekarku specializujucu sa na pohybovy aparat, takze rada skoro z prvej ruky: aby si vylucil nieco vaznejsie, mal by ta vidiet lekar. Lebo ak to nahodou je nieco ako prasknuta platnicka v pociatocnom stadiu alebo nieco podobne, moze to byt vazne (aj na plnu invaliditu, takze ziadna sranda!)

Kedze pricin bolesti chrbtice moze byt asi tak milion, od uplne banalnych po osudne, tak sa naozaj neda vyriesit tvoj problem na internetovej diskusii. Prosto s chrbticou ma trable znacna cast populacie, tak to skus nezanedbat, nevyplaca sa to.

Mozno je to len pretazeny nejaky svalovy upon, nachladnutie a pod., ale mozno aj nie... Ked to za 2 dni v klude neprejde samo, chod k lekarovi.
Spasitel
 

Příspěvekod sx02 » čtv dub 12, 2007 9:42

Zadej to do googlu - tohle jsem hledal pred tydnem a nasel jsem nejakej cyklistickej spolek, kde resily podobny problemy. Byly tam i cviky co opatrne delat. Melo by se jednat o (po zime oslabeny) zadovy svalstvo.

Co se tyka doktoru - mam stale uz rok dost silnou bolest v bedrech a jenom aby se na me ortoped koukl - trvalo tri mesice. Cili je hrozne fajn rikat jit k doktorovi ale to aby clovek planoval dopredu kdy se pochrouma. :((
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Ježo » čtv dub 12, 2007 9:45

Spasitel píše:Mozno je to len pretazeny nejaky svalovy upon, nachladnutie a pod., ale mozno aj nie... Ked to za 2 dni v klude neprejde samo, chod k lekarovi.


Nejdřív jsi mě vyděsil - a potom jsi mi připomněl fakt, že u mužské části populace je nejtrýznivějším onemocněním chřipka... 8)

Takto: vzhledem k tomu, že necelých 18 hodin poté už je to skoro dobrý, tak bych řekl, že to zatím nebude nic vážnějšího. Samozřejmě, že v případě, že by problém přetrvával, navštívím doktorku.

Spíš jsem se jen tak orientačně chtěl zeptat, na nějakou tu prevenci proti ,,běžné" bolesti zad. Přesto díky!
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod sx02 » čtv dub 12, 2007 9:53

Na tu beznou bolest zad by melo prave fungovat prej jizdou na kole se rozcvicit. :wink:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Klíma » čtv dub 12, 2007 10:09

:mrgreen: cvicit cvicit cvicit - to mi rikaj furt, ale kdyz se nemuzu hnout cvicit nejde a kdyz muzu tak se mi nechce - takze mi to patri :wink:
(ale ja uz jsem na stav zad rezignoval - doktori rikali chodte dokud muzete - tak se toho drzim - a potom se pojedu kouknout do Pelhrimova :mrgreen: )
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Prevencia

Příspěvekod Spasitel » čtv dub 12, 2007 10:17

Je vhodne okrem rozcvicenia aj vyhybat sa urcitym cinnostiam, napriklad nespravne dvihanie bremena (nie z predklonu ale z drepu), dalej urcite sporty zatazuju chrbticu nepriaznivo (otrasy pri horskej cyklistike napriklad), no a moja oblubena tema je lezenie bez hrudneho uvazu - neverim ze pad len so sedakom nedava zabrat platnickam, takze pokial mozno nepadat a ked uz tak aj s hrudakom. Bezprostredne po pade ma clovek mozno ine starosti ale myslim ze toto je zrovna vec ktora sa s rokmi nazbiera a ked uz su priznaky zjavne tak clovek ani poriadne nevie z coho to ma :cry:
A tych doporuceni by bolo na celu knihu. Jedna taka aj je, vola sa nejako Skola chrbtice alebo tak cosi...
Spasitel
 

Re: Záda

Příspěvekod tuso » čtv dub 12, 2007 10:24

jezo píše:Pěkný den všem,

mám takový problém. Začaly mě bolet záda v bederní oblasti. Asi jsem si to uhnal na kole. První příznaky se projevily v pondělí, ale to jsem to ještě rozchodil, nicméně včerejší ,,retro" projížďka v bavlněném triku už moc nedopadla. Tak bych se, jak začátečník v této disciplíně, chtěl zeptat:

- co s tím? Teď už je to sice lepší, ale co mám dělat, když mě to chytne někde v horác, řekněme 2 dny pěšky do civilizace.
- jak to? Nikdy jsem zatím problém se zádama neměl a letos ty svoje aktivity ,,taky nijak nesolím"..
- může na to mít vliv batoh (ač nikterak těžký)?
- a nějaká prevence?

Asi se ptám jako de*il, ale opravdu jsem tyto problémy ještě neměl.

Díky!


Nauč se s tím žít :mrgreen:

vítej v klubu :cry:

Samozřejmě, může

Jednoznačně návštěva lékaře pro vyloučení vážnější příčiny. Jinak posilování zádových svalů, správné držení těla při zvedání břemen a občas pomůže změna představce na řídítkách kola, nebo změna nastavení sedlovky .
Naposledy upravil tuso dne čtv dub 12, 2007 10:28, celkově upraveno 1
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Klíma » čtv dub 12, 2007 10:25

no o padani jsem neuvazoval ale na rehabilitaci kdyz me jednou davali trochu do kupy mi sestricka povidala - na posilovani svalu je vyborny lezeni, zapojujou se stridave vsechny svaly - a mel jsem domu vymluvu razem :mrgreen:
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod Klíma » čtv dub 12, 2007 10:29

jinak souhlas s Tusem
ad batoh - ja s tim nemam problem, naopak s baglem to je lepsi nez bez, asi mi drzi zada rovne :mrgreen: samozrejme ne nejaka silene tezka krava...
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod sx02 » čtv dub 12, 2007 10:32

Klíma píše:jinak souhlas s Tusem
ad batoh - ja s tim nemam problem, naopak s baglem to je lepsi nez bez, asi mi drzi zada rovne :mrgreen: samozrejme ne nejaka silene tezka krava...


Mam taky stejny zkusenosti - s batohem je to vpohode.
A jinak moje draha (medik) me uz taky pomalicku pripravuje na to ze to uplne nezmizi, proste to bude jen "lepsi" a "horsi" ale asi dozivotni. :cry:

edit: Jinak uplne nejhorsi na zada, alespon z moji zkusenosti je "frajersky" noseni batohu jen na jednom rameni. A pekelne spatne se tohohle zlozvyku zbavuje. :-(
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod tuso » čtv dub 12, 2007 10:34

sx02 píše:
Klíma píše:jinak souhlas s Tusem
ad batoh - ja s tim nemam problem, naopak s baglem to je lepsi nez bez, asi mi drzi zada rovne :mrgreen: samozrejme ne nejaka silene tezka krava...


Mam taky stejny zkusenosti - s batohem je to vpohode.
A jinak moje draha (medik) me uz taky pomalicku pripravuje na to ze to uplne nezmizi, proste to bude jen "lepsi" a "horsi" ale asi dozivotni. :cry:


Ono s batohem to v pohodě je, ale člověk si ho musí umět nastavit. Nic ve zlém, ale už jsem na horách viděl mraky lidí, co zbytečně trpěly pod špatně nastaveným resp. naloženým batohem.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod sx02 » čtv dub 12, 2007 10:35

tuso píše:
sx02 píše:
Klíma píše:jinak souhlas s Tusem
ad batoh - ja s tim nemam problem, naopak s baglem to je lepsi nez bez, asi mi drzi zada rovne :mrgreen: samozrejme ne nejaka silene tezka krava...


Mam taky stejny zkusenosti - s batohem je to vpohode.
A jinak moje draha (medik) me uz taky pomalicku pripravuje na to ze to uplne nezmizi, proste to bude jen "lepsi" a "horsi" ale asi dozivotni. :cry:


Ono s batohem to v pohodě je, ale člověk si ho musí umět nastavit. Nic ve zlém, ale už jsem na horách viděl mraky lidí, co zbytečně trpěly pod špatně nastaveným resp. naloženým batohem.

No to je ostatne jeden z hlavnich duvodu proc chci vymenit svoji starou patagonii - proste jsem nenasel nastaveni ktery by mi vyhovovalo. :-(
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

a este aby sa nezabudlo...

Příspěvekod Spasitel » čtv dub 12, 2007 10:39

Treba aj posilovat, ale aj natahovat! Takze strecing je velmi vhodna prevencia
(inac kazem tu ako keby som to sam dodrziaval... :? )
Spasitel
 

Re: a este aby sa nezabudlo...

Příspěvekod sx02 » čtv dub 12, 2007 10:43

Spasitel píše:Treba aj posilovat, ale aj natahovat! Takze strecing je velmi vhodna prevencia
(inac kazem tu ako keby som to sam dodrziaval... :? )

Kazej, kazej, vzdyt jsi ostatne Spasitel :mrgreen:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Spasitel » čtv dub 12, 2007 10:46

No to je ostatne jeden z hlavnich duvodu proc chci vymenit svoji starou patagonii - proste jsem nenasel nastaveni ktery by mi vyhovovalo.
Tiez mam patagoniu, ale som narozdiel od teba spokojny. Ak nie si nizsej postavy (odhadom pod 170 cm) alebo naopak velmi velmi vysoky (asi tak nad 195 cm) tak sa mi zda ze by sa s tym malo dat nieco robit, lebo v tom rozsahu by sa malo dat najst zodpovedajuce nastavenie. Ja tam bezne nosim tak 25 kg a da sa (aj ked teda nie som rozmaznany hi-endovymi znackami batohov, ale neverim ze batoh za +6 tis. moze niest polku zataze za teba :wink: )
Asi to chce este poexperimentovat. Mne by bolo za patagoniou teda dost luto...
Spasitel
 

Příspěvekod Rujir » čtv dub 12, 2007 10:47

sx02 píše:No to je ostatne jeden z hlavnich duvodu proc chci vymenit svoji starou patagonii - proste jsem nenasel nastaveni ktery by mi vyhovovalo. :-(


To je dost zvlastne lebo Patagonia ma dost dobre nastavitelny chrbat. Problem je len v pripade, ze je chrbat prilis utly... :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tuso » čtv dub 12, 2007 10:51

Spasitel píše:
No to je ostatne jeden z hlavnich duvodu proc chci vymenit svoji starou patagonii - proste jsem nenasel nastaveni ktery by mi vyhovovalo.
Tiez mam patagoniu, ale som narozdiel od teba spokojny. Ak nie si nizsej postavy (odhadom pod 170 cm) alebo naopak velmi velmi vysoky (asi tak nad 195 cm) tak sa mi zda ze by sa s tym malo dat nieco robit, lebo v tom rozsahu by sa malo dat najst zodpovedajuce nastavenie. Ja tam bezne nosim tak 25 kg a da sa (aj ked teda nie som rozmaznany hi-endovymi znackami batohov, ale neverim ze batoh za +6 tis. moze niest polku zataze za teba :wink: )
Asi to chce este poexperimentovat. Mne by bolo za patagoniou teda dost luto...


Jasne, ze nenesie. Skor ide o to, ktorou časťou tela nesieš tú záťaž ty. /Patagoniu som nikdy nemal, ale mám batoh za 6tis :wink: /
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod sx02 » čtv dub 12, 2007 10:56

Rujir píše:
sx02 píše:No to je ostatne jeden z hlavnich duvodu proc chci vymenit svoji starou patagonii - proste jsem nenasel nastaveni ktery by mi vyhovovalo. :-(


To je dost zvlastne lebo Patagonia ma dost dobre nastavitelny chrbat. Problem je len v pripade, ze je chrbat prilis utly... :((

No dost jsem s tim experimentoval ale proste nedokazu si to pohodlen nastavit tak aby mi to neskrtilo klicni kosti. Dalsim problemem jsou porpuhy - maly polstr a uzky.
Ted zkousim ruzne ohybat ty hlinikovy vyztuhy ale furt to neni ono.
(jinak jsem vyzle, 180cm)

Jinak zadna litost pro patagonii - dole uz ma vyrvany zip, druhy drzi silou vule a na par mistech je prodrena. Mimochodem mam starou verzi a to ucho nahore pro prenaseni vymyslel nejaky idiot. :-(
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Spasitel » čtv dub 12, 2007 11:15

No dost jsem s tim experimentoval ale proste nedokazu si to pohodlen nastavit tak aby mi to neskrtilo klicni kosti.
Nedovolil by som si podcenovat ta :wink: ale raz som zazil jednu dievcinu, ktora chcela nastavovat batoh s na fest dotiahnutymi hornymi stabilizacnymi popruhmi (ci ako sa to vola, proste tie popruhy ktore idu od ramennych popruhov hore ku koncu chrbtoveho systemu). Ked som to povolil tak uz to vsetko islo OK.

Chyba podla mna je, ze Trek Sport ako vyrobca nedodava nejaky manual kde by bol opisany postup ako si to optimalne nastavit, aj ktore putko na batohu na co je, lebo inak sa clovek musi dovtipit sam (alebo aj nemusi...) alebo to musi niekde odpozorovat co vselico sa s tym da a na co to vlastne ma sluzit :((

Takze najprv vsetko povol, posun hornu cast chrbtoveho systemu kusok pod maximum (to by malo byt tak odhadom akurat pri 180 cm vyske) hore a zafixuj, potom si nastav dlzku ramennych popruhov tak aby bedrak bol tam kde ma byt. Naloz batoh, a az potom, ako uplne posledne zlahka dotiahni horne stabilizacne popruhy (tak aby sa ti batoh nekymacal a nenatriasal, proste zlahka ale pevne... sa to blbo vysvetluje, prosto nie na fest). Potom by to malo byt priblizne OK, male doladenia si urobis nasledne.

Snad ti to trochu pomoze, ak nie tak co uz... Ergonomia a biomechanika ma vzdy zaujimali, lutujem ze som take cosi nevystudoval. A hlavne mi nedalo to nenapisat ked si spomenul tie zaskrtene klucne kosti, lebo to je priznak prilis zatiahnutych tych hornych stabilizatorov.
(ak som ta poucoval o comsi co ti je davno jasne tak pardon)
*
Spasitel
 

Příspěvekod sx02 » čtv dub 12, 2007 11:21

Diky, to vis ze dam patagonii jeste sanci ;-)
Nemam zrovna tedka prebytecny 4 tisice. (hm a asi nikdy mit nebudu).

Kdyz jsem to zkousel tak jsem si stahl a sehnal manual na jiny batohy a
sel podle nich. (nijak se v zasade od sebe nelisily) ale jak rikam rozhodne ji dam jeste sanci.

dik *
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Mařena » čtv dub 12, 2007 11:25

Se zádama jsem absolvoval taky několikaleté martyrium. Začlo to bolet zhruba v šestadvaceti - změna životního stylu, sedavé zaměstnání, méně pohybu, atd. - a trvalo cca do třicítky. Doktoři tvrdili, že je to jakýsi vyhřezlý míšní mok, který zrosolovatí a tlačí na nervové svazky vycházející z páteře. Ta bolest vystřelovala až do noh. Léčba probíhala pomocí magnetické rezonance, elektroléčby, apod. a hlavně rehabilitačních cviků. Tu jsem se naučil a cvičím ji doteď. Když je krize, tak třeba každý den. V době, kdy to fakt bolelo, jsem žral prášky proti bolesti a pro zmírnění svalové tenze (Dorsiflex). Chtěl bych to zaklepat na dřevo, ale dá se říct, že už mám celkem pokoj. Samozřejmě, když záda prochladnou, tak bolí - to pak nastává doba pravidelného cvičení.
Akorát že podobný problém měl v době nedávno minulé i mladší brácha a ten se toho není schopen zbavit a po sérii vyšetření mu diagnostikovali Bechtěreva a to už je průser...
Ještě dodám, že jsem tyčka - 190/82
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod Klíma » čtv dub 12, 2007 11:33

Mařena píše:Se zádama jsem absolvoval taky několikaleté martyrium. Začlo to bolet zhruba v šestadvaceti - změna životního stylu, sedavé zaměstnání, méně pohybu, atd. - a trvalo cca do třicítky. Doktoři tvrdili, že je to jakýsi vyhřezlý míšní mok, který zrosolovatí a tlačí na nervové svazky vycházející z páteře. Ta bolest vystřelovala až do noh. Léčba probíhala pomocí magnetické rezonance, elektroléčby, apod. a hlavně rehabilitačních cviků. Tu jsem se naučil a cvičím ji doteď. Když je krize, tak třeba každý den. V době, kdy to fakt bolelo, jsem žral prášky proti bolesti a pro zmírnění svalové tenze (Dorsiflex). Chtěl bych to zaklepat na dřevo, ale dá se říct, že už mám celkem pokoj. Samozřejmě, když záda prochladnou, tak bolí - to pak nastává doba pravidelného cvičení.
Akorát že podobný problém měl v době nedávno minulé i mladší brácha a ten se toho není schopen zbavit a po sérii vyšetření mu diagnostikovali Bechtěreva a to už je průser...
Ještě dodám, že jsem tyčka - 190/82


tak to vystrelovani do nohy taky duverne znam :wink: pomohlo mi ze jsem zacal chodit s hulkama - tehdy i do hospody na kopec :mrgreen:
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

tuso

Příspěvekod Spasitel » čtv dub 12, 2007 13:35

(trochu OT)
ale mám batoh za 6tis

...som myslel ze to si ty s tym Corazonom, ale to je tusim pripluv. Tak to mas co za zazrak?
Spasitel
 

Re: tuso

Příspěvekod swisss » čtv dub 12, 2007 13:49

Spasitel píše:...som myslel ze to si ty s tym Corazonom, ale to je tusim pripluv. Tak to mas co za zazrak?


Tusis spravne - Corazon patri k Pripluvovi. A pokud i ja tusim spravne, tak Tuso ma ferrino supercouloir *
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Re: tuso

Příspěvekod zbuddy » čtv dub 12, 2007 13:52

swisss píše:
Spasitel píše:...som myslel ze to si ty s tym Corazonom, ale to je tusim pripluv. Tak to mas co za zazrak?
Tusis spravne - Corazon patri k Pripluvovi.

To tady snad ví každý! :twisted: :mrgreen:

swisss píše:A pokud i ja tusim spravne, tak Tuso ma ferrino supercouloir *


tuso píše: /Patagoniu som nikdy nemal, ale mám batoh za 6tis :wink: /

To ale koupil nějak draho, pokud to nebolo 6000 Sk :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Spasitel » čtv dub 12, 2007 14:08

NOSNÝ SYSTÉM
Vyjmutelný zpevněný polythylenový zádový panel
Pružná hliníková zádová výztuha s možností vyjmutí
Ergonomické ramenní popruhy a bederní pás z prodyšného materiálu
Bederní pás s dvojitou regulací a zpevněným panelem
Úchyty na materiál na bederním pásu
Zpevněná výškově nastavitelná záda s výztuhou z polyoximethylenu homopolymeru DuPont Delrin
Hrudní popruh
KAPSY
Čelní pouzdro na lopatu
Dvojitá kapsa ve víku
Vnitřní bezpečnostní kapsa ze síťoviny
Čelní kapsa ze síťoviny
Vnitřní polstrovaná kapsa na gps
Čelní odnímatelná klopa na materiál s vnitřní kapsou
VYBAVENÍ
Odnímatelné víko s možností úpravy na ledvinu
Horní část těla batohu umožňující zvětšení objemu o 10 l
Dvojité dno s čelním vstupem
Možnost použití vaku na vodu
Nepromokavé zipy
Boční kompresní popruhy
Regulovatelné úchyty na materiál
Úchyty na materiál na víku a ramenních popruzích
Elastický úchyt na materiál na víku batohu
Úchyt na lyže
Úchyt na cepín

Fiha to je ale komplikovany batoh. To musis mat aspon VS aby si to mohol pouzivat. Alebo ked si kupis taky mercedes medzi batohmi za 6000 peniazov, tak to uz automaticky je v cene aj nejake skolenie? By som sa v tom batohu normalne stratil (aj ked sa cudujem ze do 60 litrov sa zmesti tolko vselijakych onô) :ú
*

(zacinam pocitovat akysi ubytok pozitivnych pocitov, no hovorme tomu pracovne laska, smerujucich k tej mojej modrej patagonii)
:P
Spasitel
 

Re: tuso

Příspěvekod swisss » čtv dub 12, 2007 14:34

zbuddy píše:To ale koupil nějak draho, pokud to nebolo 6000 Sk :wink:


Tech 4699kc, co uvadeji na strankach, je cena po sleve. Nevim, jestli ma 60 nebo 80tku, ale normalne stoji 5800kc resp 6000kc za 80l.
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » čtv dub 12, 2007 15:25

Tuso ma 80l a kupoval ho u Veny, takze asi zan dal maximalne tu cenu po zlave. Ber to tak, ze ti to ako pravy Slovak hned preratal na Sk,- :wink: Inak ten batoh je k videniu napr. v Hudy v Bratislave a je to naozaj parada (aj ked tam za nejakych sialenych sedem alebo tak nejak). Jedina nevyhoda je, ze sa vyraba len 60l (co sa mi zda v tomto pripade malo - priuzky) a potom az 80l co sa mi zase zda privela. No a este keby mal bocne vrecka, tak by to bol moj tajny sen... :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod swisss » čtv dub 12, 2007 17:01

Rujir píše: ... a potom az 80l co sa mi zase zda privela. No a este keby mal bocne vrecka, tak by to bol moj tajny sen... :ú


Me se to az tak moc nezda - skoro pul batohu mi zabral zimni spacak, pak stan, neco malo jidla, esus, 3l vody, fotak (evf), nejake drobnosti a 80tka byla plna.. .
60tku jsem tak podrobne neprohlizel, ale 80tka bocni kapsy ma - sice nic moc velke, ale jsou tam.. .
Jeste k te velikosti - kdyz si stahnes viko na minimum, tak z toho mas krasnou 70tku.. . Pokud budes chtit, tak nafotim a poslu..
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Outdoor a zdraví