Nohy v hajz**

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nohy v hajz**

Příspěvekod Jumbo » sob dub 7, 2007 20:07

Zdravim Vas,
mel bych jeden dotaz. Pouzivam trekovy botky a do nich i trekovy ponozky.Ale posledni dobou mam sedreny kotniky a okoli do krve,zkousel jsem ruzny kombinace s ponozkama atd..a nic.. Pri delsi chuzi se problem opakuje..odrena noha..Co myslite,zvolit lepsi trekovy ponozky? Takovy z mekciho materialu ci zvolit novy boty,rekl bych,ze mi docela sedej,az na tuhle mensi neprijemnost.Mozna je to i tim,ze jsem tlustej jako prase vazim neco pres metrak,takze i tlak nohy v bote je vetsi a po delsi chuzi je vymalovano..Diky za prispevky :wink:
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Příspěvekod papun » sob dub 7, 2007 20:18

Je mozne, ze je bota tesna, nebo naopak tak volna, ze lita a odira se. Jinak fakt nevim. A jeste otazka, jesttli to dela u obou nohou.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Jumbo » sob dub 7, 2007 20:26

papun píše:Je mozne, ze je bota tesna, nebo naopak tak volna, ze lita a odira se. Jinak fakt nevim. A jeste otazka, jesttli to dela u obou nohou.




botka mi sedi skvele..ze zacatku se nic nedelo,velikost je stejna jako mam ostatni botky..A co se tyce ty odreniny,tak na jedny to mam vzdy vic a na druhy jenom trosku..Jde predevsim o to kolik za den ujdu..Ale je pravda,ze ty trekovy ponozky mam uz drobed sepranejsiho stavu,takze jsem uvazoval koupit novy.A taky se mi nadmerne poti noha,ale ponozky menim i vicekrat behem cesty a vzdy vecer zjistim nemile prekvapeni na me noze :? A pak z vyletu je spise ocistec :wink:
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Příspěvekod Vilík » sob dub 7, 2007 20:38

Zkus vysledovat pohyb te boty v prubehu kroku, kde na tu nohu tlaci a jak... A mozna je to i tema ponozkama, ale vzhledem k tomu, ze si uz vyzkousel jiny, tak nevim...

Jinak muzes zkusit si tu nohu oblepit naplasti bez polstarku, to bude kuzi chranit. Ta totiz v ramci toho, ze se i zpoti zmekne a pak se rozedira. Je to stejne, jako kdyz mam rozmaceny ruce na kajaku. Pak se rozedrou o cokoliv...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod papun » sob dub 7, 2007 20:43

Jeste otazka jestli jsou ty boty nove. A zacalo to az od te chvile co vnich chodis.

Ja sem mel taky jedny botky a ty sedely, ale delali se mi plyskyre. A pak se doslo nato, zë ta pata je uzka a tak mi to u mati v praci roztahly a pohoda.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod pavproch » sob dub 7, 2007 20:50

Hele, ještě existuje jedno možné vysvětlení - myslím se to jmenuje "ostruha" nabo tak nějak. Předloni v létě se mi taky zničehonic začala otlačovat/odírat pata prové nohy, rychle se to zhoršilo , že sem nemoh asi měsíc nosit nic jinýho než sandále a dalších možná 6 měsíců sem patu různě olepoval a vystýlal, než to přešlo. Ty první 2 měsíce to bolelo jak čert. Fčíl tam mám takový ztvrdlý hrbek na patě, nebolí a nevadí mu "pobyt" jakýkoli botě.

Když jsem se ptal u dochtorů i nedochtorů, co s tím (jak mě to zrovna otravovalo), tak jediná rozumná rada, ketrou jsem dostal byla - "přechodit to" (ale bude to bolet...) A když to pak ztvrdne a je ten výrustek moc velkej, tak ho nechat vyříznout. ...

Tož tak... moje zkušenost...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Jumbo » sob dub 7, 2007 20:51

papun píše:Jeste otazka jestli jsou ty boty nove. A zacalo to az od te chvile co vnich chodis.

Ja sem mel taky jedny botky a ty sedely, ale delali se mi plyskyre. A pak se doslo nato, zë ta pata je uzka a tak mi to u mati v praci roztahly a pohoda.



Mno botky mam tak 2 roky a za tu dobu jsme spolu prosli celej lan zeme a bez problemu. :) Tato neprijemnost se mi vyskytla v posledni dobe..Mno priste jsem premyslel zkusit dvojitou fusekli ci oblepit,ale s tim mam spatny zkusenosti,protoze se to pak ruzne hrne a ma clovek z toho jeste puchyre .Mno holt se uvidi.. :wink:
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Příspěvekod zonn » sob dub 7, 2007 22:42

Jumbo píše:


..ze zacatku se nic nedelo............Jde predevsim o to kolik za den ujdu.............ale ponozky menim i vicekrat behem cesty :wink:

Po jaké době, nebo kolika nachozených km se to objevilo? Ponožky měníš i vícekrát během cesty......... vícekrát za den během 20km, nebo vícekrát během 20 dní?
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Příspěvekod zonn » sob dub 7, 2007 22:45

pavproch píše:Hele, ještě existuje jedno možné vysvětlení - myslím se to jmenuje "ostruha" nabo tak nějak.
.......................... A když to pak ztvrdne a je ten výrustek moc velkej, tak ho nechat vyříznout. ...

Tož tak... moje zkušenost...

Ale Jumbo má problém s kotníkama, ne s patou.................. a myslím že vyříznutí kotníku asi nebude to pravý ořechový :((
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Příspěvekod pavproch » ned dub 8, 2007 6:02

Jo,já si všim, že s kotníkama.... Mě ale taky fšichni tvrdili, že ostruha může růst jen a pouze z paty směrem dolů a mě vyrostla dozadu.... tak proč by někomu nemohla dělat "bordel" na kotníku?!?!? Třeba.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Jumbo » ned dub 8, 2007 8:27

zonn píše:
Jumbo píše:


..ze zacatku se nic nedelo............Jde predevsim o to kolik za den ujdu.............ale ponozky menim i vicekrat behem cesty :wink:

Po jaké době, nebo kolika nachozených km se to objevilo? Ponožky měníš i vícekrát během cesty......... vícekrát za den během 20km, nebo vícekrát během 20 dní?


Mno ponozky menim podle situace..snazim se tedka,tak dvakrat denne dat novy. Behem cesty kdyz je krize a zacinaj dochazet,susim na baglu a pak je nekde preperu v potoce..Kamos vystaci s jednema fuskama na tri dny. To ja mam za par hodin trekace prochcany a vystavne stojej v rohu .Ale jinak ty odreniny na kotniku a v okoli mam vzdy druhy den,tak po 30 a vice km..a pri prvni vymene na noze jeste nic nemam,ale na konci dne me tam ceka vzdy zajimave prekvapeni:/ Ale tedka prodavaj v giga sportu nejaky fusekle z ovciho matrose a vypadaj velice prijemne z jemne latky..tak je zkusim a uvidim..Jinak uz nevim..
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Příspěvekod Bedrich » ned dub 8, 2007 9:44

pavproch píše:Jo,já si všim, že s kotníkama.... Mě ale taky fšichni tvrdili, že ostruha může růst jen a pouze z paty směrem dolů a mě vyrostla dozadu.... tak proč by někomu nemohla dělat "bordel" na kotníku?!?!? Třeba.....


Jojo me narostli dozadu, doktor rek, odsekat...., no zatim se tomu branim, ale jednou to asi pride, ale ja to mam z orientaku, jak beham v botech plnejch pisku.... :(
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Schnappi » ned dub 8, 2007 11:06

Bedrich píše:
pavproch píše:Jo,já si všim, že s kotníkama.... Mě ale taky fšichni tvrdili, že ostruha může růst jen a pouze z paty směrem dolů a mě vyrostla dozadu.... tak proč by někomu nemohla dělat "bordel" na kotníku?!?!? Třeba.....


Jojo me narostli dozadu, doktor rek, odsekat...., no zatim se tomu branim, ale jednou to asi pride, ale ja to mam z orientaku, jak beham v botech plnejch pisku.... :(

Nejsu doktor, ale vždy jsem měl za to, že ostruha se tvoří jen na patní kosti jako reakce na přetěžování vazů a úponů, jež s ní souvisejí - a tak má ke kotníku docela daleko (vzhledem ke směrům namáhání nohy a chodidla při chůzi nepředpokládám, že by byly tendence k tvorbě ostruhy směrem vzhůru) :(( Počkáme na Tusa nebo Šipku a třeba budeme chytřejší :)
Naposledy upravil Schnappi dne ned dub 8, 2007 11:08, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod packy » ned dub 8, 2007 11:07

Ahoj,
jak tady uz nekdo psal o ty naplasti, tak ja mam dobre zkusenosti s klasickou kobercovkou - moc to nestoji a super to drzi. Prelepit si potencialne postizeny mista jeste pred vydanim se na cestu a oderky budou minimalni. Je to ozkouseny praxi - pritelkyne si takhle lepila nohy celej mesic v norsku a zadny puchyrek ani oderninka ... :)
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod Vilík » ned dub 8, 2007 11:46

packy píše:Ahoj,
jak tady uz nekdo psal o ty naplasti, tak ja mam dobre zkusenosti s klasickou kobercovkou - moc to nestoji a super to drzi. Prelepit si potencialne postizeny mista jeste pred vydanim se na cestu a oderky budou minimalni. Je to ozkouseny praxi - pritelkyne si takhle lepila nohy celej mesic v norsku a zadny puchyrek ani oderninka ... :)



Presne tak. :wink: Byl sem to ja... :wink:


Jinak myslim, ze ostruhy nevedou k tomu, ze se kuze na povrchu nad ni rozedira, ne? To nebude problem uvnitr, ale na povrchu. Krom toho, kotnik je relativne pohyblivej a tam by uz sebemensi vyrustek na kosti vedl k velike bolestivosti a omezeni pohybu o kterym Jumbo nepise...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno


Zpět na Outdoor a zdraví