Lékárnička - prázdná

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Lékárnička - prázdná

Příspěvekod mtb.matysek » sob bře 17, 2007 16:36

Ahojte,

existuje nějaká jiná prázdná lékárnička, kromě toho Deutera, co mají v Hudykatalogu? Za plnou se mi nechce dávat tolik peněz, když si to mohu dovybavit podle sebe a hlavně ty obvazy a léky - všechny projistotu prošlý:) - vzít ze staré "jakolékárničky"

A kdo něco takového vlastníte, co na ni říkáte? Docela by mě zajímala velikost toho Deutera - asi ta menší (S) - kolik se do ní vleze - alespoň takové to minimum náplastí a obvazů + hafo léků? A co hliníková folie? Na tu už místo asi nezbyde?

Děkuju za odpovědi!
Uživatelský avatar
mtb.matysek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 183
Registrován: pon led 2, 2006 8:58
Bydliště: Taipei

Příspěvekod uplne jinej martin » sob bře 17, 2007 16:53

Já mám lékárničku v síťovanym pytlíku od ryžojcek a podskupiny v zipovacích igeliťácích. Původně provizorní řešení, ale funguje už asi třetím rokem.

Jinak prázdnou dělá taky saewa a spol. koukni se v rokpointu nebo v humi trekking, hanibalovi, holanovi ...
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod strider » sob bře 17, 2007 16:54

na Sko s folii uplne zapomen... mam tu vetsi a k ni mam druhou od ActionAdventure pro zbytek leku... nevozim toho sebou nejak extra, ale do toho deutera(nevim jestli to je m nebo l) se vejdou dve obinadla, dva sterilni obvazy- po leve strane v prihradce pro ne udelane
pak v hlavni kapse na zip mam zbytek, objemove je to zhruba stejne jako ten obvazovej material, ale je to jeden prostor na zip takze malickosti se tam vejde docela dost

byla mi ale mala tak jsem dokupoval jiz zminenou prazdnou Action adventure, uplne stejan velikost jako Deuter, stala 250 tusim a ma trochu jinak resenej vnitrek
ta kombinace dvou strednich se mi jevi jako idealni, vejde se to do kapsy na klope batohu, pak uz stejne leda zdravotnickej batoh od ferrina rovnou :-)
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Příspěvekod Jan » sob bře 17, 2007 16:57

Ja mam "prazdnu" lekarnicku od Treksportu (myslim, ze robia iba jeden model) a je obdivuhodne, co vsetko sa do nej zmesti... Ma velmi dobry strih, takze v nej nosim fakt vela potrebnych zdravotnickych drobnosti...
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod mtb.matysek » sob bře 17, 2007 17:08

strider píše:na Sko s folii uplne zapomen... mam tu vetsi a k ni mam druhou od ActionAdventure pro zbytek leku... nevozim toho sebou nejak extra, ale do toho deutera(nevim jestli to je m nebo l) se vejdou dve obinadla, dva sterilni obvazy- po leve strane v prihradce pro ne udelane
pak v hlavni kapse na zip mam zbytek, objemove je to zhruba stejne jako ten obvazovej material, ale je to jeden prostor na zip takze malickosti se tam vejde docela dost

byla mi ale mala tak jsem dokupoval jiz zminenou prazdnou Action adventure, uplne stejan velikost jako Deuter, stala 250 tusim a ma trochu jinak resenej vnitrek
ta kombinace dvou strednich se mi jevi jako idealni, vejde se to do kapsy na klope batohu, pak uz stejne leda zdravotnickej batoh od ferrina rovnou :-)


No tak to zkusím porovnat osobně v Huďáči, ale do té větší by se ta fólie měla vejít...aspoň ji mají v té "plné variantě"....teď jde ješte o to, kolik se tam vleze dalšího harampádí...
Uživatelský avatar
mtb.matysek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 183
Registrován: pon led 2, 2006 8:58
Bydliště: Taipei

Příspěvekod šíp » sob bře 17, 2007 17:29

moji lékárničku vozím v piskle od kávy /250g/- tam narvu všecko a ještě je to i vodošesné a nárazuvzdolné
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod sx02 » sob bře 17, 2007 17:35

Mno mam to Sko od deutera (impulsivini nakup -moje draha - medik me za to pekne sepsula) a neni uplne mala. Zakladni veci se mi tam vklidu vejdou, je docela roztahovaci a pokud nevozis vsechno v platickach pak by mela stacit ale folie se tam se vsim ostatnim asi nevejde.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod mtb.matysek » sob bře 17, 2007 17:54

strider píše:na Sko s folii uplne zapomen... mam tu vetsi a k ni mam druhou od ActionAdventure pro zbytek leku... nevozim toho sebou nejak extra, ale do toho deutera(nevim jestli to je m nebo l) se vejdou dve obinadla, dva sterilni obvazy- po leve strane v prihradce pro ne udelane
pak v hlavni kapse na zip mam zbytek, objemove je to zhruba stejne jako ten obvazovej material, ale je to jeden prostor na zip takze malickosti se tam vejde docela dost


A jeste jeden dotazek...je ta vetsi hodne neforemna, kdyz neni uplne plna? Ono, proc sebou na 3-denni prechod nekde v cechach tahat izofolii a hafo leku, ze? Na druhou stranu do vetsich hor je zase ta vetsi potrebnejsi....nemluve o tom, kolik leku tahame sebou, kdyz jedeme nekam mimo Evropu...:)
Uživatelský avatar
mtb.matysek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 183
Registrován: pon led 2, 2006 8:58
Bydliště: Taipei

Příspěvekod Dena » sob bře 17, 2007 18:08

.. do hoR mám velkou (plnou) lékárničku od Mammuta- jinou tehdy neměli, byla to povinná výbava na horoškolu a nechtělo se mi ji skládat po kouscích z lékárny (coŽ může asi vyjíT i dráŽ)- rozepne se zip a rozevře se celá na 2 půlky- vejde se tam toho dosT- něco jsem si tam i přidala, dle raD na přednáškách ..
kdybych si však měla znovu vybrat- volím raději takovou tu rozkládací s přihrádkami (značek je víC)- jeví se mi přehlednější .. :(( :)
.. v létě na lezení nosím takovou směSici v menším obalu, co byL původně lékárničkou na kolo- stačí mi ..
hlavně doplňovat co je spotřebované, kromě kontroly expirace- (tuso i šíp poradí .. )
-pak se vám nestane to co mě- když jsem si při slanění zhmoždila kotník a elastické obinadlo dříve předtím darovala zraněnému- jiný Rakušák se slitoval a nabídL mi svoje ..
-tak jako s lepením na kolo- rozdala chudému pocestnému cyklistovi a pak sama kdesi píchla- musela poslouchat, že: " .. kolo se netlačí, na kole se jezdí .. " :-s #-o :lol:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod zbuddy » sob bře 17, 2007 18:12

A co koupit v akci á la Bauhaus polštářovou lékárničku do auta za cca 200-250 Kč? A někdy dostanete navíc tažné lano, to se také hodí...

Když pak spočítáte součet cen léků a obvazů, tak se do této ceny nikdy nedostanete.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod sx02 » sob bře 17, 2007 18:21

zbuddy píše:A co koupit v akci á la Bauhaus polštářovou lékárničku do auta za cca 200-250 Kč? A někdy dostanete navíc tažné lano, to se také hodí...

Když pak spočítáte součet cen léků a obvazů, tak se do této ceny nikdy nedostanete.

No zrovna samotna napln do lekarnicky pro auta se prodava kolem 120kc... a rozhodne to neni to co bych si ssebou vzal. :|
(prakticky nepouzitelny skrtidla a nuzky apod..)
Naposledy upravil sx02 dne sob bře 17, 2007 18:26, celkově upraveno 1
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Rujir » sob bře 17, 2007 18:25

Ja mam tiez lekarnicku od Action&Adventure a vsetko, co chcem, tam vojde v pohode. Aj tak som ju nemal na horach uz pekne dlho. Bral by som ju asi len na dlhsie treky niekde mimo civilizaciu tj. mimo Slovenska.
Jo a v pravidlach horskej mediciny sa pise, ze lekarnicka by mala vzdy vyzerat ako lekarnicka pre pripad, ze by sa vam nieco stalo, a niekto by vam chcel pomoct s vasimi liekmi a obvazmi. V skatule od kavy by ich asi nehladal. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » sob bře 17, 2007 18:27

Rujir píše:Ja mam tiez lekarnicku od Action&Adventure a vsetko, co chcem, tam vojde v pohode. Aj tak som ju nemal na horach uz pekne dlho. Bral by som ju asi len na dlhsie treky niekde mimo civilizaciu tj. mimo Slovenska.
Jo a v pravidlach horskej mediciny sa pise, ze lekarnicka by mala vzdy vyzerat ako lekarnicka pre pripad, ze by sa vam nieco stalo, a niekto by vam chcel pomoct s vasimi liekmi a obvazmi. V skatule od kavy by ich asi nehladal. :wink:


do škatulky od kávy dám vše co poptřebuju- včetně novikova, šití, dezinfekce, anestetika, antibiotik....
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » sob bře 17, 2007 18:37

šíp píše:
Rujir píše:Ja mam tiez lekarnicku od Action&Adventure a vsetko, co chcem, tam vojde v pohode. Aj tak som ju nemal na horach uz pekne dlho. Bral by som ju asi len na dlhsie treky niekde mimo civilizaciu tj. mimo Slovenska.
Jo a v pravidlach horskej mediciny sa pise, ze lekarnicka by mala vzdy vyzerat ako lekarnicka pre pripad, ze by sa vam nieco stalo, a niekto by vam chcel pomoct s vasimi liekmi a obvazmi. V skatule od kavy by ich asi nehladal. :wink:


do škatulky od kávy dám vše co poptřebuju- včetně novikova, šití, dezinfekce, anestetika, antibiotik....


Vatry, röntgenu a operačního stolu.... :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » sob bře 17, 2007 18:45

tuso píše:Vatry, röntgenu a operačního stolu.... :mrgreen:


Sip by tam mala dat svetlice a navigacne svetla pre vrtulnik... :twisted: :twisted: :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tuso » sob bře 17, 2007 18:50

Abych nebyl úplně OT. Já používám takovou tu taštičku od kosmetiky. Dostal jsem to kdysi k Vánocům.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod šíp » sob bře 17, 2007 18:50

Rujir píše:
tuso píše:Vatry, röntgenu a operačního stolu.... :mrgreen:


Sip by tam mala dat svetlice a navigacne svetla pre vrtulnik... :twisted: :twisted: :twisted:


taky by se šiknul WC papír. tento detail jsmě nějak při spaní na chatě pod Chlebom 2 noci podcenili.... tam kdyby mě ten hajlpapír prodal za stovku tak ho beru *
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hafi » sob bře 17, 2007 19:04

na co lekarnicku do hor??? zbytecna zatez, se mi holt nesmi nic stat :ú
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod zbuddy » sob bře 17, 2007 19:06

Hafi píše:na co lekarnicku do hor??? zbytecna zatez, se mi holt nesmi nic stat :ú


ale hajzlpapír se hodí, ne všude je kapradí :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod šíp » sob bře 17, 2007 19:09

zbuddy píše:
Hafi píše:na co lekarnicku do hor??? zbytecna zatez, se mi holt nesmi nic stat :ú


ale hajzlpapír se hodí, ne všude je kapradí :D


měli jsme 3 balíčky papírových kapesníků. asi to bylo málo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod zbuddy » sob bře 17, 2007 19:11

šíp píše:
zbuddy píše:
Hafi píše:na co lekarnicku do hor??? zbytecna zatez, se mi holt nesmi nic stat :ú


ale hajzlpapír se hodí, ne všude je kapradí :D


měli jsme 3 balíčky papírových kapesníků. asi to bylo málo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Já kdysi na Velkém Choči spotřeboval celé Rudé Právo i s Haló sobotou. Ještě že byla sobota a dole byla trafika (bo jsem měl problém už v Petřvaldě u Karviné a u Strečna) #-o
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod šíp » sob bře 17, 2007 19:13

zbuddy píše:
šíp píše:
zbuddy píše:
Hafi píše:na co lekarnicku do hor??? zbytecna zatez, se mi holt nesmi nic stat :ú


ale hajzlpapír se hodí, ne všude je kapradí :D


měli jsme 3 balíčky papírových kapesníků. asi to bylo málo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Já kdysi na Velkém Choči spotřeboval celé Rudé Právo i s Haló sobotou. Ještě že byla sobota a dole byla trafika (bo jsem měl problém už v Petřvaldě u Karviné a u Strečna) #-o


teď už jsem taky poučená. jedna rulička WC papíru se v báglu nikdy neztratí :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hafi » sob bře 17, 2007 19:17

zbuddy píše:
Hafi píše:na co lekarnicku do hor??? zbytecna zatez, se mi holt nesmi nic stat :ú


ale hajzlpapír se hodí, ne všude je kapradí :D

no proti hajzlpapiru ani slovo, ale prasky? obvazy? Tak mozna naplast na pripadny puchejr a pak jeste mozna pruzny obinadlo...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Schnappi » sob bře 17, 2007 19:21

Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod zbuddy » sob bře 17, 2007 19:25



Máš pravdu, nevím, proč to nikoho včetně mne nenapadlo. On tady vyhlašovatel tématu tlačil jen Hudy...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod mtb.matysek » sob bře 17, 2007 19:56

zbuddy píše:


Máš pravdu, nevím, proč to nikoho včetně mne nenapadlo. On tady vyhlašovatel tématu tlačil jen Hudy...


...protoze jediny co zatim vyhlasovatel potkal byla ta Hudacka lekarnicka:) ...ikdyz pravda, moc jsem se na NETu nedival...kazdopadne pokud nebudu muset jit do Hudace, tak budu jedine rad...nemam to tam rad...
Uživatelský avatar
mtb.matysek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 183
Registrován: pon led 2, 2006 8:58
Bydliště: Taipei

Příspěvekod strider » sob bře 17, 2007 21:10

mtb.matysek: jak rikam, obe dve naplnene se mi vejdou do kapsy v klope u batohu a to je tam jeste fura mista => i ta vetsi od deuteru je fakt skladna, me se zda malicka... to Sko jsem mel v ruce u kamarada a ta se mi zda uz prilis pidi...
hafi: to co rikas ma taky neco do sebe, kazda zenska ma prece v kabelce Ibuprofen a to mnohdy staci :-)))
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Příspěvekod tulak » sob bře 17, 2007 21:13

mám z hudáče deutera M. jednu plnou, ta obsahuje i "zlatou" fólii a jednu jsem po zkušenostech prázdnou koupil ženě. vejde se tam toho dost......
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Hafi » sob bře 17, 2007 21:37

strider píše:mtb.matysek: jak rikam, obe dve naplnene se mi vejdou do kapsy v klope u batohu a to je tam jeste fura mista => i ta vetsi od deuteru je fakt skladna, me se zda malicka... to Sko jsem mel v ruce u kamarada a ta se mi zda uz prilis pidi...
hafi: to co rikas ma taky neco do sebe, kazda zenska ma prece v kabelce Ibuprofen a to mnohdy staci :-)))

no zrovna ibuprofen...mi prijde dost vo hubu si nekde na horach dat, to cloveka uplne otupi, tak mozna v ramci cekani na vrtulnik. Ale takto si to casto nekdo vezme jenom kvuli tomu ze ho boli zub a pak zavravora a hledaj ho v udoli. Navic nema odhda a muze si bolave misto (ne teda zub) nejak natahnout a definitivne domrvit...btw, jak casto chodi tvoje draha polovicka po horach s kabelkou? :ú
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Jan » sob bře 17, 2007 21:55

Hafi, ibuprofen (brufen, ibalgin) neoblbuje, neuspava, neznizuje pozornost.
A zakladna lekarnicka na hory patri - obvaz, brufen, nejaka dezinfekcia, elasticky obvaz, nejaky voltaren a tak. Je to par gramov a moze sa to zist tebe alebo niekomu inemu. Nepodcenuj...
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Další

Zpět na Outdoor a zdraví