Lékárnička - prázdná

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod strider » sob bře 17, 2007 22:01

hafi: nechodi, to byla pouze narazka, ze neco podobneho ma v kapse kazdy snad, natoz na horach, po tom co si psal, ze nenosis nic... ;)
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Příspěvekod conny » sob bře 17, 2007 22:17

Hafi píše:no zrovna ibuprofen...mi prijde dost vo hubu si nekde na horach dat, to cloveka uplne otupi, tak mozna v ramci cekani na vrtulnik. Ale takto si to casto nekdo vezme jenom kvuli tomu ze ho boli zub a pak zavravora a hledaj ho v udoli. Navic nema odhda a muze si bolave misto (ne teda zub) nejak natahnout a definitivne domrvit...btw, jak casto chodi tvoje draha polovicka po horach s kabelkou? :ú


otupi ta tenzna bolest hlavy (to je taka zvlastna bolest, ze mam cierno pred ocami), bolest zuba, horucka 39,5C, caste behanie s riedkym pripadom a podobne lahodky, ktore doma s prehladom zvladnes a niekde v horach v blbej doline bez signalu ta mozu stat zivot.

na bolave koleno netreba aplikovat ibalgin, ale elasticky obvaz.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod zbuddy » sob bře 17, 2007 22:19

conny píše:
na bolave koleno netreba aplikovat ibalgin, ale elasticky obvaz.


a Voltaren
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Klíma » sob bře 17, 2007 22:21

Hafi píše:no zrovna ibuprofen...mi prijde dost vo hubu si nekde na horach dat, to cloveka uplne otupi, tak mozna v ramci cekani na vrtulnik. Ale takto si to casto nekdo vezme jenom kvuli tomu ze ho boli zub a pak zavravora a hledaj ho v udoli. Navic nema odhda a muze si bolave misto (ne teda zub) nejak natahnout a definitivne domrvit...btw, jak casto chodi tvoje draha polovicka po horach s kabelkou? :ú

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: teda ibuprofen me neotupi ani malicko, po 1 or 2 tabletach si muzu dat jeste panaka...
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod Hafi » sob bře 17, 2007 22:28

Jan píše:Hafi, ibuprofen (brufen, ibalgin) neoblbuje, neuspava, neznizuje pozornost.
A zakladna lekarnicka na hory patri - obvaz, brufen, nejaka dezinfekcia, elasticky obvaz, nejaky voltaren a tak. Je to par gramov a moze sa to zist tebe alebo niekomu inemu. Nepodcenuj...

1) s tim oblbovanim a pozornosti bych se skoro i hadal (nejsem doktor a mozna to tak nema delat, ale proste dela-aspon ja sem potom v podstate nepouzitelny). A to ze kdyz si dejme tomu vyhodis kotnik, boli to vezmeš si brufen a jelikož se to tam nezcela idealne srovnalo, tak by te to normalne nenechalu jit dal, takto to necitis a jdes a urves si nejakou slachu ci vaz?
2) no asi jo, prehanim, ale nadruhou stranu vezmu li si lekarnicku, tak:
    -beru gramy navic uz v podobe obalu ty lekarnicky, proto nejaky nezbytny minimum beru (pokud beru) do igelitovýho pytlíku
    -voltaren nevim co je
    -vetsinou jediny co beru z leku sebou je endiaron, pac sracku mam vzdy a vsude a je mene hmotne brat endiaron nez neomezene mnozstvi roli hajzlpapiru, navic to dost vycerpava...
    -dezinfekce=slivka, ta taky nikdy nechybi a je viceucelova
    -obvaz jde nahradit spoustou dalsich veci (satek, lepicí páska - lepena pres nejaky kapesník)
    -s elastickym obvazem vicemene souhlasim, na vyvrkly kotnik a bolave koleno pomuze, ale casteji volim primo ty pruzne ortezy na kotnik a koleno, pac ucinek je lepsi, vejdu se s tim do boty (v pripade kotniku) a na nic jinyho si to nejspis stejne davat nebudu
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Klíma » sob bře 17, 2007 22:42

Ad) oblbovani: nemusis mit uraz, my trosky si jenom blbe lehnem a rano nehnem hlavou treba :mrgreen: chlast taky uvolnuje ale nekdy se neco hodi, jo migrenova bolest hlavy je taky pekna svina...
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod Jan » sob bře 17, 2007 22:51

Hafi, z toho vsetkeho, co tu pises, je vidiet iba jedno: este sa ti v horach nic nestalo, inak by si takto nepisal...
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod Hafi » sob bře 17, 2007 23:07

Klíma píše:Ad) oblbovani: nemusis mit uraz, my trosky si jenom blbe lehnem a rano nehnem hlavou treba :mrgreen: chlast taky uvolnuje ale nekdy se neco hodi, jo migrenova bolest hlavy je taky pekna svina...

migrenova bolest hlavy? to mivaj snad jenom zensky a jeste jenom kvuli tomu ze to simulujou, ne? :mrgreen: Nevim, asi sem v tomto teda nejak chronicky zdravy a nebo si umim lehnout, ale sice se mi obcas stane, ze me v noci chytne krec a rano to pekelne boli, nebo me boli krk a musim to opatrne rozcvicit (ikdyz to pri pohybu DOST boli), ale stejne bych si kvuli tomu do sebe nevzal nejakou takovouto chemii
Jan píše:Hafi, z toho vsetkeho, co tu pises, je vidiet iba jedno: este sa ti v horach nic nestalo, inak by si takto nepisal...

Ja vim, uz jsi tady psal o svych potizich s členokem (a vubec ,jak jsi dopad?)
Ale nestalo a nestalo...nikdy se mi nestalo nic takovyho, abych nemoh pokracovat a dojit nekam "do bezpeci" a pokud bych nebyl schopen, tak je dobry napad privest nekoho kdo me odtamtad dostane. Samozrejme to predpoklada, ze nejsem na horach sam a ze je nejaka, aspon zakladni civilizace (tedy treba i jen mobilni signal) v dosahu jednociferneho poctu dni pochodu. Vycet situaci kdy bych mohl sám pokračovat s práškem a nemohl bez prášku mi přijde VELMI úzký.
A ze zkušenosti...co jsem tak jednou nebo dvakrat v sobe mel ibuprofen, tak to je pro me srovnatelny (ne pocitem, ale nejakym sebeovladanim a reakcni dobou) s vypitim tak peti piv, popripade brkem marjány...A to si na horach nemůžu dovolit, bolest zubu/hlavy/... je snesitelnější.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Jan » sob bře 17, 2007 23:12

Hafi píše:Ja vim, uz jsi tady psal o svych potizich s členokem (a vubec jak jsi dopad?)


Zatial nijako, po kratkych turach ziadne problemy, po dlhych turach aj nadalej opuchy a bolesti a na ne beriem armiral. Zda sa, ze pomaha bicykel. Dochtori zatial nevedia, idem na magneticku rezonanciu, budem informovat v povodnom threade, ked nieco vyriesime.

:D
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod conny » sob bře 17, 2007 23:26

inak, aby som bola k teme, ja mam lekarnicku v sietovom vrecku, ktore kedysi mama kupila v lidli na pranie jemnej blielizne - v jednom je lekarnicka a v jednom hygienicke potreby.

mne sa zda blbina nosit dalsiu zataz v podobe obalu.

exspiraciu kontrolujem (okrem obvazov, folie a tak), ale bezne tam nenosim tolko liekov, aby mi to stihlo vyexpirovat, kym to stihnem pojest alebo rozdat :twisted:

pred niecim vaznejsim to doplnim podla potreby, ale potom to zasa vyradim.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Hafi » sob bře 17, 2007 23:37

conny píše:- v jednom je lekarnicka a v jednom hygienicke potreby.

ciste matematicko-cestinsky z toho plyne že máš právě jeden takový pytlík, v kterém máš lekarnicku a hygienicke potreby :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Dena » sob bře 17, 2007 23:40

@Hafi
migrény mají i chlapi a je jich dosT, věříM že to bolí a fesT- víš prD (nešlo jinak než takhle napsaT) .. :sorac:
řešíš gramy navíC a pak taháš ortézY :-s :)
slivka do hoR?- spíš jeN na chatU .. :evil:
na co náhražky elastického obinadla- udělátka atd.?- obinadlo je ok
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Dena » sob bře 17, 2007 23:48

Klíma píše:Ad) oblbovani: nemusis mit uraz, my trosky si jenom blbe lehnem a rano nehnem hlavou treba :mrgreen: chlast taky uvolnuje ale nekdy se neco hodi, jo migrenova bolest hlavy je taky pekna svina...

.. :) nehnemE .. ještě že ne brvoU, třeba, ale jeN toU hlavoU .. :wink:
:sorac: :prayer: #-o
(dík za každé nové ránO .. :yawinkle: víM o čeM píšeš .. :-$ [-o< :lol: )
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Hafi » sob bře 17, 2007 23:51

Dena píše:@Hafi
migrény mají i chlapi a je jich dosT, věříM že to bolí a fesT- víš prD (nešlo jinak než takhle napsaT) .. :sorac:
řešíš gramy navíC a pak taháš ortézY :-s :)
slivka do hoR?- spíš jeN na chatU .. :evil:
na co náhražky elastického obinadla- udělátka atd.?- obinadlo je ok

možná jsem čpatně vyjádřil slovem ortéza to co jsme měl na mysli. Je to v podstatě kus tvrdého pružnho obinadla, které je pevně a jednovrstvě sešito do požadovaného tvaru. A pár kotnik+koleno váží méně než standardní rulička. Navíc když si omotám tím normálním kotník, tak aby to drželo, tak se pak nevejdu do pohorek/tlaci to. To u me verze neni. A slivku? Bez ní (nebo něčeho podobnýho) nejezdíme, není lepší desinfekce vnitřní i vnější, prý pkmáhá (na sobě jsem to nikdy nezkoušel) i při pomazání na bolavé koleno,... , k tomu poslouží na oslavu dosaženého vrcholu, v nouzi jako úplatek, dostatečně koncentrovaná může velmi v nouzi pomoci i se zapálením ohně (není-li po ruce vařič). Prostě půlitřík v plastový lahvi jeden ze skupiny dycinky má.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod zbuddy » ned bře 18, 2007 0:02

Ještě pro Hafiho: Voltaren emulgel je chladivý a nemastný gel na bolavé klouby, svaly a šlachy...

Po loňské zkušenosti, kdy jsem v turecké nemocnici při ošetřování nártu vyvrtnutého při paraglidingu nebyl schopen vysvětlit, ať mi předepíšou octan hlinitý nebo octanovou mast (a to jedna doktorka mluvila anglicky), tak si ji budu vozit sebou. Navíc tato mast je i na štípnutí hmyzu.

Na zpevnění kotníku při inline (spíš ale kvůli puchýřům z bruslí) nosím neoprenové zpevňovače kloubů. Existují samozřejmě i na kolena. Tak to bych asi sebou nosil místo ortéz...

Ad slivovice: když jsem ještě dávno před rokem 2001 byl párkrát služebně v USA, tak se ti negři a negerky z Immigration Office či co ptali, jestli nemám slivovici. Tak nevím, zda bylo zakázáno ji importovat nebo na ni měli chuť. Ale jak znám ty dementní Amíky, tak ji asi chtěli zabavit a vylít. :twisted: :twisted: :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Hafi » ned bře 18, 2007 0:08

zbuddy píše:Ještě pro Hafiho: Voltaren emulgel je chladivý a nemastný gel na bolavé klouby, svaly a šlachy...

diky, takže nahraditelný slivkou :mrgreen: no, to by možná k něčemu i bylo, ale tahat to sebou teda nebudu
zbudy píše:
Na zpevnění kotníku při inline (spíš ale kvůli puchýřům z bruslí) nosím neoprenové zpevňovače kloubů. Existují samozřejmě i na kolena. Tak to bych asi sebou nosil místo ortéz...

nejspíš něco takového jsem měl na mysli...evidentně ste si všichni pod slovem ortéza predstavili neco s tvrdou a pevnou vystuzi, coz fakt nemam.
zbuddy píše:Ad slivovice: když jsem ještě dávno před rokem 2001 byl párkrát služebně v USA, tak se ti negři a negerky z Immigration Office či co ptali, jestli nemám slivovici. Tak nevím, zda bylo zakázáno ji importovat nebo na ni měli chuť. Ale jak znám ty dementní Amíky, tak ji asi chtěli zabavit a vylít.

no nevim zrovna do USA se me na nic neptali (rok 1998) a flasku bechera sem provez v pohode (ale mozna pro to ze jakozto dvanactilety dite nejak asi nepodezirali ze bych mel alkohol, za to me na kazdym letisti malem zastrelili, když se jim na rentgenu objevila broušená váza).
Ale urcite sou zeme (Zeland,...) kam se nesmi dovazet nic ke konzumaci, takze asi ani piti. A po vychodni evrope to na hranicich taky docela resej, ikdyz pullitru na osobu se smi snad vsude...
Naposledy upravil Hafi dne ned bře 18, 2007 0:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod chonda » ned bře 18, 2007 0:12

Ono u normálních lékarniček nejde až tolik o řešení opravdu akutních průšvihů (protože ty se dají většinou vyřešit na podobné úrovni i improvizovaně), spíš to docela výrazně zpříjemňuje život - pokuď máš fakt pořádnou migrénu (za svůj život jsem ji měl asi 2x), tak máš co dělat, abys vůbec dokázal ležet na místě, natož abys někam chodil. Ten ibuprofen ti pomůže hlavně v tom, že 3 hodiny neskučíš bolestí, než se to aspoň trošku zklidní. To samý třeba náplasti na puchýře - jasně, s puchýřema jde chodit, ale fakt půjdeš 3 dny??
Ale docela by mě zajímalo, co máte jako standartní obsah lékarny? Já vždycky tahám lékarničku, co mám na moto (je malá a v rámci možností nepromokavá, vybavení +- to samý, jako lékarna v autě, akorát většinou jen jeden kus), jen do toho přibalím Endiaron, Ibuprofen a klasickej flastr.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod zbuddy » ned bře 18, 2007 0:13

Hafi píše:
zbuddy píše:Ještě pro Hafiho: Voltaren emulgel je chladivý a nemastný gel na bolavé klouby, svaly a šlachy...

diky, takže nahraditelný slivkou :mrgreen: no, to by možná k něčemu i bylo, ale tahat to sebou teda nebudu

Ale pak zase chybí slivka na tu Tvoji sračku :D :D :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Hafi » ned bře 18, 2007 0:20

zbuddy píše:
Hafi píše:
zbuddy píše:Ještě pro Hafiho: Voltaren emulgel je chladivý a nemastný gel na bolavé klouby, svaly a šlachy...

diky, takže nahraditelný slivkou :mrgreen: no, to by možná k něčemu i bylo, ale tahat to sebou teda nebudu
zbudy píše:
Na zpevnění kotníku při inline (spíš ale kvůli puchýřům z bruslí) nosím neoprenové zpevňovače kloubů. Existují samozřejmě i na kolena. Tak to bych asi sebou nosil místo ortéz...

nejspíš něco takového jsem měl na mysli...evidentně ste si všichni pod slovem ortéza predstavili neco s tvrdou a pevnou vystuzi, coz fakt nemam.



Ale pak zase chybí slivka na tu Tvoji sračku :D :D :D


:fuj: :fuj: sem taky napsal, že sebou beru endiaron, pac jinak bych ty slivky musel tahat sud... slivka je spis na akutnejsi potize.

2Chonda...naplast mam stale v penezence a penezenku ma sebou vsude, tedy i v horach. Migrenu sem teda nikdy nemel a tak si to dost dobre neumim predstavit a tedy se na to pripravit. prozatimni zkusenost mi rika, ze z libovolneho boleni hlavy se da vyspat (a nepis mi protiargument, ze te boli tak, že ani neusneš!)
A ke zpříjemnění...příjemnější je i vyjet na kopeclanovkou, rozhodně se u toho člověk tolik nenadře, ale stejně na něj půjdu pěšky...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod chonda » ned bře 18, 2007 0:26

Aha, takže ty s sebou nenosíš lékárničku, akorát náplasti, Endiaron, jakýsi obinadlo na stáhnutí kloubů :(( :(( To už máme takovou základní lékarničku skoro hotovou 8) 8)
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod zbuddy » ned bře 18, 2007 0:27

chonda píše:Aha, takže ty s sebou nenosíš lékárničku, akorát náplasti, Endiaron, jakýsi obinadlo na stáhnutí kloubů :(( :(( To už máme takovou základní lékarničku skoro hotovou 8) 8)

a slivku :D :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Hafi » ned bře 18, 2007 0:36

chonda píše:Aha, takže ty s sebou nenosíš lékárničku, akorát náplasti, Endiaron, jakýsi obinadlo na stáhnutí kloubů :(( :(( To už máme takovou základní lékarničku skoro hotovou 8) 8)

no dyk jo...ja sem jen chtel naznacit, ze takovyty spesl obaly jsou zbytecny. A krom toho, že mi prijde zbytecny mit sebou obvaz (nahraditelny) a ibuprofen (potencialne i nebezpečný). Jibnak tamto nepovažuju za lékarnicku...naplast, sviraci spendlik a otvirak na konzervy je stale vybaveni me penezenky, takze tam to nejak ani nevnimam. Z tech obinadel beru vetsinou jen kotnik a vetsinou taky solidarne predpkladame, ze si neznici nohy vic lidi naraz a je to tak nejak hromadne do skupiny (+-vramci velikosti nohy) a tak jediny co umyslne beru a co je obsahem igelitoveho pytliku=lekarnicky je ten endiaron...a to pytlik volim jen od te doby, cose mi ty tablety ve viku batohu nejak sami vymackali, pak se namocili od deste a zapatlali vsechny veci co tam byli :evil:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Schnappi » ned bře 18, 2007 0:53

Hafi píše:s tvrdou a pevnou vystuzi...

A mám tě, zločinče! :D
Hafi píše:...flasku bechera sem provez v pohode

To už je jen bonus :twisted:

Hafi Pytlík píše:Prostě půllitřík v plastový lahvi jeden ze skupiny dycinky má.

K tématu: Slivovica nepatří do igelitky, ty čuně!!! :axe: arm3 :smt070 :smt071 :smt018 :fuj: :protest: =; [-X ](*,) [-( :evil: :? [-o< :toimonster: :smt022 :mentor: :nasranost: :smt100 :smt021 :vom: #-o :roll:
Naposledy upravil Schnappi dne ned bře 18, 2007 1:16, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod zbuddy » ned bře 18, 2007 1:03

ad) K tématu: Slivovica nepatří do igelitky, ty čuně!!! :axe:

Raději ano, může se povolit uzávěr...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Hafi » ned bře 18, 2007 1:23

schnappi píše:
Hafi píše:s tvrdou a pevnou vystuzi...

A mám tě, zločinče! :D
Hafi píše:...flasku bechera sem provez v pohode

To už je jen bonus :twisted:

Hafi Pytlík píše:Prostě půllitřík v plastový lahvi jeden ze skupiny dycinky má.

K tématu: Slivovica nepatří do igelitky, ty čuně!!! :axe: arm3 :smt070 :smt071 :smt018 :fuj: :protest: =; [-X ](*,) [-( :evil: :? [-o< :toimonster: :smt022 :mentor: :nasranost: :smt100 :smt021 :vom: #-o :roll:

koukas po pytlikovinach a preklepech a tech asi peti chyb ve shode prisudku s podmetem v posledni vete, ktery prastili do oci i me,a le uz sem byl liny to opravovat, se nevsimnes :mrgreen:
A ta slivka...se v plastu nerozbije, neotevre, proste ideal. Chut to sice poznamena, ale treba mnohem min nez mit v plastu pivo...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Dena » ned bře 18, 2007 7:49

@Hafi jo, těch 5 patvarů hneD trklO mě .. :smt077 :twisted:
@chonda kromě kompletního obsahu mammutí lékárničky do hoR
http://www.net-sport.cz/?cmd=detail2&my ... =kategorie%myid=1H
tam nosíM dle doporučení z přednášek našeho oddílu- (Betadine, izofólie, škrtidlo š. 60mm- to úzké nebraT, Endiaron, Algifen, Kulíšek- rehydratační roztok na průjem, speciální náplasti na puchýře- Achillovka, Ibuprofen, Paralen, .. ) toŤ asi všE :((
http://www.horska-medicina.cz/lekarnicky.htm
- zde se taky dá leccos pohledaT
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Jan » ned bře 18, 2007 9:07

Hafi píše:...ja sem jen chtel naznacit, ze takovyty spesl obaly jsou zbytecny.


Hafi, spesl obal nie je zbytocny, je to otazka priorit. Ak povazujes za dolezitejsie nosit v batohu pollitrovku slivovice a "lekarnicku" po vreckach, tak je to tvoja volba.
Niekto iny zase radsej nosi spesl obal... Pri vsetkej ucte, hmotnost samotneho obalu je totalne zanedbatelna (Deuter: 120 g) a jeho vyhody ju vyvazuju... ale ako vravim: proti gustu ziaden disputat :-)

Ten batoh, co mas na fotke, nevyzera, ze by si bol prave vyznavacom http://www.ultralightbackpacker.com/ a ze by tych 120 g nejako zavazilo... :evil:
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod zbuddy » ned bře 18, 2007 9:36

Jan píše:Ten batoh, co mas na fotke, nevyzera, ze by si bol prave vyznavacom http://www.ultralightbackpacker.com/ a ze by tych 120 g nejako zavazilo... :evil:


Máš tyto stránky prostudované? Mj. ten pán sebou nosí zubní nit - to už by Hafi neunesl :D :D :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Schnappi » ned bře 18, 2007 9:50

Hafi píše:koukas po pytlikovinach a preklepech a tech asi peti chyb ve shode prisudku s podmetem v posledni vete, ktery prastili do oci i me,a le uz sem byl liny to opravovat, se nevsimnes :mrgreen:

Byla to opravdu lenost? Shodu přísudku s podmětem už ti do hlavy nenatluče asi nikdo :P
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod zbuddy » ned bře 18, 2007 9:54

schnappi píše:Byla to opravdu lenost? Shodu přísudku s podmětem už ti do hlavy nenatluče asi nikdo :P


A počkej, až se přihlásí papun, to bude gramatický nářez :protest: :smt071 :smt021
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví