Spravne dychani

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Spravne dychani

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 3, 2024 4:21

akorat mi prislo, ze dokud sem cvicila lehky kardio a cviceni s vlastni vahou, tak to nosem slo, ale kdyz sem presla na osu (doma mam ted jen 16kg malou) takze nacvik mrtvyho tahu, predni a zadni drepy a zvedani nad hlavu, tak mi dychani nosem prislo jako fakt dost nepohodlny, ze ten nadech a vydech trva hrozne dlouho a vubec nerespektuje ten pohyb tela. vydechovat sem pak presla na pusou, to bych nosem uz nedala.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9414
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Spravne dychani

Příspěvekod pavproch » sob dub 6, 2024 13:32

Ty jo, ten Breath je čím dál tím víc k závěru halucinogenmní, tedy autor asi halucinuje z toho dýchání. Ale dočtu to.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28335
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Spravne dychani

Příspěvekod pavproch » úte dub 9, 2024 15:48

Sem to dočtl (teda až na Acknowledgements) a neodnáším si z toho vůbec žádný podnět (něco zkoušet změnit na svém dýchání).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28335
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Spravne dychani

Příspěvekod karaya1 » úte dub 9, 2024 19:52

Já se o to vědomě snažím i při běhu nebo rychlé chůzi. Ještě při lehkém běhu to jde, ale jakmile zrychlím, tak mi rychle dojde dech. Nechci všechno hned :wink: takže spíš jen dotaz na zkušenější - jak dlouho vám třeba trvalo si na to plně zvyknout a být schopen dýchat nosem i při vyšší tepovce?

(Někde jsem k tomu četl, že Federer i Djokovič tohle používali a měli tak i "dýchací" výhodu nad soupeři.)
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Spravne dychani

Příspěvekod oodoow » stř dub 10, 2024 10:44

Mně to jde dýchat nosem tak do tepovky 130. Ale je to dost individuální, každý má tepovou frekvence jinou vzhledem k výkonu. Přivykám si pořád a prostě teď běhám pomaleji. Nevím ale jestli je cílem dýchat nosem postupně při vyšší tepovce anebo dýchat nosem při pořád stejné tepovce a přitom moci běžet postupně rychleji.
Jinak myslím, že to přivykání bude záležitost měsíců. Můžeš si zkusit jakou máš kontrolní pauzu a jestli se zvyšuje.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví