Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » stř čer 28, 2023 4:03

@GM: nejradši bych byl celej ten spodek sešroubovat, aby se to nemohlo bortit do stran a zůstalo to v rovině, pak by problém nebyl. Ale to taky jen plácám, nevím, zda je to možný. Z rtg vim, že část, která by měla být pohyblivá, je srostlá, a celkem blbě, proto jsem poslán na CT, kde to bude vidět podrobněji. Nesnáším když mám jen nečinně čekat a nemůžu nic dělat......

@mike: přinejhorším se pak krom zad budu léčit i se závislostí no.... Sere mě, že to je až za 2 měsíce. Ale mohlo to být i horší, jsou lidi, kteří na to čekají déle, záleží, jakej dr tě objedná, od někoho berou dříve, od jiného později. Já chytil toho rychlejšího.
Btw, jak souvisí pojištění a čekání? Kdyby tu byl americkej nebo čínskej vzor a já to pojištění řádně platil, bylo by to snad rychlejší? Pokud vím, oficiálně přeskočit pořadník nejde, jedině snad mít známého, nebo tam někoho podmáznout
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod mike » stř čer 28, 2023 4:57

To mi nejak nedava smysl. Pises, ze ti to vyskakuje a zaroven je to srostle? :-k

Souvisi to tak, ze zdravotni pojisteni neni pojisteni, ale dan, a ty nejsi zakaznik, ale obtizny hmyz, ktery s necim otravuje. Proste neni zadna souvislost mezi placenim a poskytovanymi sluzbami, takze pekne pockej, az na tebe dojde rada. Ale to je fuk, stejne to neovlivnime. Teda, nevylucuju, ze se da tohle vysetreni sehnat na nejake soukrome klinice driv, kdyz budes platit na drevo, ale to by pro tebe byly asi jen komplikace navic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » stř čer 28, 2023 7:19

Ale já neříkám, že je srostlá ta část, co vyskakuje, na to nevim jak jsi přišel.. Celý je to nějaký všelijaký, jenom ne takový, jaký by mělo být.

Zkouším zařídit půjčení handbiku. Lehokolo mi bude k ničemu, tam se taky šlape, ten pohyb v tý poloze ne. Jedině to tahat rukama. Su fakt zvědav, jestli se mi to povede půjčit a jak to budu zvládat. Kdyžtak existují i verze s motorkem, což není hanba, když jsi invalidní...
Chtěl bych to fakt vyzkoušet a když bude vyhovovat, rád bych ho koupil. Přes 100 tisíc to stojí, bohužel. Ale je možnost založit sbírku...
To mě sere ze všeho nejvíc, že nemůžu jezdit na kole. A zatím ani nevím, jestli ještě někdy budu moct, to ukáže až detailnější vyšetření. Zatím budu mít z kola věšák na oblečení za 85 tisíc.... Doufám, že nebudu nucen ho ze zdravotních důvodů prodávat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Lipon » stř čer 28, 2023 8:47

ad placení - v zahraničí tak fungujou soukromé kliniky;
jsou státní zařízení, kde platíš minimum, ale čekáš dlouho
a jsou pak soukromá zařízení, kde platíš jen co otevřeš vstupní dveře, ale zase máš kratší čekací dobu, ve sjednanou dobu na tebe obvykle doktor má čas, doktoři mají ánung o nových metodách a materiálech atd.

každé má své pro a proti, ale existovat můžou vedle sebe, i u nás, viz třeba ortopedie a rehabky - na pokladnu se čeká několik týdnů až měsíců v pořadníku, u soukromníka to člověk zacáluje, ale dostane adekvátně tomu službu;
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Medak » stř čer 28, 2023 10:26

A taky jsou státní zařízení, kde někteří nečekají vůbec, nebo jen velmi krátce ... otázkou je, jak se s tát tím některým :twisted:

Jinak samozřejmě beru, že 2m jsou na hovno a zejména pro tebe kua dlouho, ale rozhodně bych se vyprdnul na nějaká radikální a hlavně drahá řešení, dokud tě tím CT neproženou. A taky je dost na hlavu se divit, že ti neřeknou co a jak, když ještě nemají ty výsledky, takže prostě sami neví. Kdyby jo, tak by tě na to CT nemuseli posílat.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod mike » stř čer 28, 2023 16:35

Etheric píše:Ale já neříkám, že je srostlá ta část, co vyskakuje, na to nevim jak jsi přišel.

Nerikas, ale mne to proste nedava smysl. Prijdes tam, ze ti neco vyskakuje a zatim jediny vystup je, ze je neco strostly.

Medak píše:rozhodně bych se vyprdnul na nějaká radikální a hlavně drahá řešení, dokud tě tím CT neproženou.

Presne tak. Dokud nebude jasne, v cem je problem, co telu pomuze nebo ho dal poskodi a jaka je prognoza, tak nema smysl neco takoveho delat. Navic myslim, ze je slusna sance, ze se to podari spravit. Asi to nebude hned, asi to da nejakou praci a mozna to bude neco stat. Setril bych penize na to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod pavproch » stř čer 28, 2023 17:24

Nejsem ortoped, ale (mj i) o kyčlích něco vím (sám mám jednu nerezovou): ty srůsty (vazivových) tkání a vyskakování kyčle mi smysl dávají, už sem (nepamatuju se ale kde/co) to kdesyk kdysik zahlídl/četl.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » čtv čer 29, 2023 6:24

Medak píše:rozhodně bych se vyprdnul na nějaká radikální a hlavně drahá řešení, dokud tě tím CT neproženou.

Však jo, proto bych rád zatím půjčil handbike. Nebo můžu zkusit elektro koloběžku, takovou, na kterou není potřeba ŘP a která zvládne i lehčí terén, to by mi teď dost usnadnilo život a ani to neni extra drahý..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 29, 2023 12:55

Ten handbike není špatný nápad. Jednou za uherský rok na tom někoho vidím. Byl bys originální a budeš mít nabušený ruce a vyhrávat bitky jedním úderem. :) I ty elektro koloběžky občas potkávám na "horších" cestách. Na štěrkových, lehce kamenitých. Jsou to už ale takový robustnější. Ty elektrokoloběžky, který jsou na řidičák, ty už mají myslím sedánek. Elektrokoloběžka je dobrá. Na město mi to přijde super místo MHD. Hned bych s tím jezdil.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » čtv čer 29, 2023 13:15

Koloběžky jsou podle výkonu a rychlosti buď s, nebo bez ŘP. Mně by stačilo toto, s tím se dá jet i po horší cestě https://www.electroworld.cz/xiaomi-elec ... 4-ultra-eu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 29, 2023 13:30

U známého dělal starý zedník v důchodu, který sotva chodil a jen šmatlal. Maltu mu museli míchat a nosit pomocníci až k nohám a nosit cihly taky. Taková soft verze pana Lorenze, akorát, že tenhle aspoň držel lžíci, nahazoval zdi a pokládal cihly. Známý si hrozně liboval, jak na něm ušetřil, že nemusel platit profíka, ale že k němu musel platit dva pomocníky a ta jeho cena odpovídala práci, to už neviděl. No ale jak tenhle zedník sotva chodil, tak on se právě taky přemisťoval pomocí té elektrokoloběžky i na velké vzdálenosti
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » čtv čer 29, 2023 16:44

Už jen kolik času mi to ušetří, cesta do obchodu a zpět je 8km. Plus s tím můžu na výlety. 70km na jedno nabití to v reálu asi nedá, ale 40 by mohlo, to stačí. 24 tisíc není nijak závratná částka, to stály samotný kola, pláště, ventilky, mlíko a nářadí na bezduše pro MTB.. A taky má ta koloběžka bezduše :)
Takhle sice budu vypeněžen, ale budu moct vypadnout ven, dostanu se tak bez bolesti desítky kilometrů na výlet. Budu jen omezen výběrem cest, asi jako kdybych měl gravel, u nás je však možností dost.. Ale léto bude aspoň nějak zachráněno, nebudu odkázán jen na krátký vycházky. Sice jsem si letošní léto představoval jinak, ale co už, budu rád za jakoukoliv možnost se pohybovat venku, ikdyby na tý elektro koloběžce
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » pát čer 30, 2023 3:17

Nevíte někdo, zda existuje způsob, jak lze obejít nutnost ŘP pro řízení výkonnější koloběžky? Jako třeba nějakej omezovač, se kterým půjde nějak manipulovat, nebo tak něco. Nevím přesně, jak je ten zákon psanej.
Prý se to dá načipovat, ale když bude nehoda a zjistí se to, mám průser až na půdu.
Je dost blbý být limitován výkonem do 1kW a rychlosti do 25km/h. Větší výkon by se hodil hlavně kvůli kopcům, ale bez ŘP mám smůlu, tedy pokud někdo neznáte nějakou kličku. Kdyžtak můžete klidně napsat do SZ ;)
Koloběžku budu objednávat k 12. Červenci, už se těším jak malý dítě, až se vyvezu ven do přírody, někam dál od baráku.

Navíc vzhledem k ceně je to sice jednorázově relativně dost, ale vyjde to levněji, než např pravidelně chodit střílet, skákat padákem,....
Handbike začíná na 100k, obyč, s tím bych se nespokojil, to je něco jako kolo do 20K..Půjčovný lepších handbiků je taky drahý.
Plavat můžu venku zadarmo, ale musím se tam dopravit. Do bazénu s chlórem nemůžu, bleee..
Ze všech možností mi prostě vychází ta koloběžka nejlíp, navíc mi bude krom výletů sloužit i jako (ve srovnání s kolem) skladný přemisťovadlo. Můžeš to složit, naložit do košíku a jít s tim nakupovat, nemusíš to nikde nechávat. Zachvíli jsi na druhým konci města. Jako na tom kole. A tady se nezapotíš, obrovská výhoda zejména v chladnějších dnech - nehrozí, že bych se zapotil, ofoukl a něco mě pak bolelo, ani že bych nastydl z intenzivního dýchání studenýho vzduchu. Na tohle se obléct bude jednodušší, než na kolo a můžu jezdit dýl, na kole mi vadí teploty pod +15, do +20 taky žádná sláva, nad 20 už fajn. Ale na koloběžce se nezadýchám ani nezapotim, takže můžu jezdit klidně v +10 na pohodu.
To nebudou vyhozený peníze, když díky tomu budu mobilní
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod GreyMouse » pát čer 30, 2023 9:51

@etheric: Já bych ti hrozně přála, abys našel nějakou aktivitu, která tě bude bavit a nebude tě při ní výrazně omezovat tělo ani hlava, ale teď budu dělat apuku a zeptám se: máš nějaký záložní plán pro případ, že bys zjistil, že jízda na koloběžce (za kterou dáš skoro všechny volné peníze co máš) ti nedělá dobře na páteř? Samozřejmě nikdo neví co máš přesně za problém a jak se projeví, ale psal jsi něco o plotýnkách... U té koloběžky sice píšou o odpružení, ale vzhledem k velikosti kol bych opravdu nečekala zázraky a ty chceš jezdit i do přírody a tam asi nebude všude dokonale hladký asfalt. Před pár lety jsme jeli Labskou cyklostezku; V Německu bylo relativně hodně úseků, kde se jelo po dlažebních kostkách nebo panelových cestách a děsně mi to pilo krev, měla jsem toho drncání plný zuby. A to bylo na horským kole, na koloběžce bych se z toho asi zbláznila. A tebe, podle toho co píšeš, neuvěřitelně štvou i některé věci, které ostatní považují spíše za menší diskomfort. A k tomu ty nové problémy se zády...

Možná si idealizuješ i tu jízdu v chladnějším počasí. Syn na elektrokoloběžce jezdí celoročně a v zimě (což pro tebe může být třeba těch +10) dorazí kolikrát domů jako rampouch, když je oblečený tak, jak se při těch teplotách pohybuje venku. Říká, že na tohle je kolo v zimě lepší. Samozřejmě se můžeš nabalit jako pumpa, ale třeba s rukama může být problém, těžko si vezmeš patery tlustý rukavice. A ani to vložení 25kilové koloběžky do nákupního vozíku nebude asi sranda podle toho jak svoje problémy popisuješ.

Podle mě by bylo dobrý si tu jízdu na koloběžce nejdřív zkusit (pokud už zkušenosti nemáš), abys nezjistil, že to nepůjde až za ni dáš spoustu peněz. Nebo vědět, že je možné ji vrátit (ne za plnou cenu), i když se na ní projedeš venku. Abys ji pak neprodával třeba s třetinovou ztrátou.

BTW, v prvním odkazu na který jsem klikla, když jsem do Googlu hodila půjčovna elektrokoloběžek, mi vyběhlo, že zapůjčenou koloběžku je možné poslat i kurýrem a v případě, že by sis poté koloběžku u nich i koupil, tak ti část půjčovného vrátí.

Abych to shrnula: Promysli si to, neukvapuj se, aby tě zbrklá rozhodnutí nestála zbytečně moc peněz :wink:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Lipon » pát čer 30, 2023 10:38

elektro kolobrnda, notabene vočipovaná je rychlá secta do špitálu nebo márnice, malý kolečka ti na větší nerovnosti vyrazí řídítka z ruky a ve větší rychlosti si víc rozbiješ hubu, záda, kyčle apod.
to už je lepší nějakej obyč. elektro skůtr
jak píše Greymouse, elektrokoloběžka je cokoli, jen ne snadno přenositelná, ve smyslu složit a nakládat, vykládat ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Medak » pát čer 30, 2023 13:04

Na e-kolobrndu je potřeba se dívat ze dvou pohledů.

První jako dopravní prostředek pro někoho, kdo jak chápu nemá nárok dostat papíry na něco normálního/pořádného. A z tohoto pohledu je to fajn volba, i když tak cca půl roku až tak ne:-), ale to jezdec časem pozná sám a jak vidím na silnici, nějak se to vychytat s jistou snahou taky dá.

Druhý pohled je jako nějaké sportovní náčiní, zdroj adrenalinu a zábavy a seberealizace a já nevím co ještě. A z toho pohledu je tenhle verk tedy kua blbej nápad, bo na to není rozhodně staveněj a šance si fest rozbít hubu je značná. Na silnici si nejsu úplně jistej, zda E má povahu na poklidnou jízdu krajinou alá nebožtík Hrušínský:-), a i v lehčím terénu je jen otázkou času, zda si i při nijak dynamické jízdě dřív rozbije hubu (a tím vyřeší své zdravotní problémy :twisted: ), nebo se mu ten werk rozsype, bo na tohle rozhodně není stavěnej.

A je dobrý si i uvědomit, že to chce slušné plánování trasy, jak co se délky týče, tak ve směru "nahoru-dolů", bo to první žere baterku jak sfiňa a to druhé to rekuperací zejména u kolobrndy moc nezachrání. A jak je celkem pakoška šlapat na vybitém e-kole dom, tak jízda na vybité e-kolobrndě je úplně jiný level. :mrgreen:
Bychom mohli udělat soutěž, za jak dlouho ji E se svojí klidnou až flegmatickou povahou hodí do příkopu. :twisted:

Nicméně s ohledem na bod jedna bych ji já sám v dané situaci měl už dávno (na rozdíl od toho kola skoro za kilo:-)))
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » pát čer 30, 2023 14:34

@gm: vyzkoušeno mám, nevadí drncání, nevadí stání, vadí sezení a šlapání.

Mě štvou věci, který ostatní považují za lehký diskomfort, ale zase mi vůbec nevadí věci, který ostatní nesnesou...

Že je to nebezpečný... No a? Co dneska neni. Ono moc věcí co můžu dělat nezbývá.

Vůbec nemám v plánu s tím dělat šílenosti, vim, že to na to není stavěný. Prostě to bude jen přemisťovadlo, ne cirkusovej stroj. Budu rád, že se vůbec vklidu dostanu ven..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » sob črc 1, 2023 7:00

Lipon píše:to už je lepší nějakej obyč. elektro skůtr

Na tom se ale sedí, vpodstatě motorka.

Medak píše:dopravní prostředek pro někoho, kdo jak chápu nemá nárok dostat papíry na něco normálního/pořádného. A z tohoto pohledu je to fajn volba, i když tak cca půl roku až tak ne:-), ale to jezdec časem pozná sám a jak vidím na silnici

Papíry na nic nedostanu, takže i tím su limitován.
Nechápu, jak to myslíš. Třeba u nás po silnicích nemusím vůbec, maximálně přes přechod. A cyklostezek, agro cest, lesních cest v dobrým stavu atp je tu mrtě.

Medak píše:Druhý pohled je jako nějaké sportovní náčiní, zdroj adrenalinu a zábavy a seberealizace a já nevím co ještě. A z toho pohledu je tenhle verk tedy kua blbej nápad, bo na to není rozhodně staveněj a šance si fest rozbít hubu je značná. Na silnici si nejsu úplně jistej, zda E má povahu na poklidnou jízdu krajinou alá nebožtík Hrušínský

Divočinu s tím provozovat nebudu, to je větší šance se zrakvit, než na tom rogalu.
Nejde o to, na co mám povahu, ale co mi tělo umožní dělat. Když můžu jen klidnou jízdu krajinou, budu rád i za to. Dojet si k prameni pro vodu, udělat takovej pomalej okruh po cyklostezce 20-40km, lepší než ležet doma.

Medak píše:je dobrý si i uvědomit, že to chce slušné plánování trasy, jak co se délky týče, tak ve směru "nahoru-dolů"

Však to už jsem psal. Trasa bude podle možností vozítka a mých možností, nikoliv podle toho, co a jak by moje hlava ráda podnikla. Se silničním kolem taky nepudu jezdit singltreky.

Ohledně stavby koloběžky vs rychlosti, ideální by byl stroj stavěnej na 60kmh s "pevným" omezovačem na 25. V aplikaci si pak omezovač nepozorovaně zrušíš. Nejde o výkon kvůli blbostem, ale pro vytažení do kopce, případně svižnější jízdu po rovný, kvalitní cyklostezce, takových úseků je tu hodně, hlavně na začátku města, tohle chceš projet co nejrychleji, nuda, moc lidí..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Krysha » sob črc 1, 2023 8:21

https://www.hugobike.cz
Pro Etherica to teda nebude, spíš pro ukázku, že i terénní elektro koloběžky se dělají v luxusním provedení kde se dá i terén dobře užít - mě se moc líbí ten model BIG ONE X, ale to omezení, že nemůže na pozemní komunikace je na pytel, škoda, že to není možné (legálně) provozovat v obou režimech...
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Olchor » sob črc 1, 2023 9:38

Takovejch trotlů, kteří sviští 60km/h na přečipované koloběžce po cyklostezce a kličkují mezi lidmi už jsem pár zažil a střílel bych je.
Myslím, že to omezení na 25km/h je ažaž. Kolobrnda je míň stabilní a hůř brzdí, než kolo.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » sob črc 1, 2023 10:48

A co těch načipovanejch elektrokol... Nebo různých "motorek", který určitě nejsou bez ŘP, těch na cyklostezkách je..
Když to zvládne 60, neznamená to, že musíš letět 60, můžeš klidně 40, jde o to, že ta konstrukce bude festovnější než u koloběžky stavěný na max 25kmh
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » ned črc 2, 2023 5:57

Krysha píše:to omezení, že nemůže na pozemní komunikace je na pytel

Jak se tedy legálně dostat mimo komunikace? Leda naložit to do auta a někam dovézt. Benga to kontrolujou, jsou schopní prolustrovat, co máš za stroj a když není schválen pro pozemní komunikace, nebo je na ŘP kterej nemáš, jsi pěkně v řiti, taková ptákovina, ale jakej průser z toho může bejt. S mým štěstím by mě někde hlídka zastavila, takže musím koupit něco, co můžu řídit, ať už opravdu, anebo se to tak jen bude papírově tvářit a nepůjde poznat opak, prostě aby vše u důkladný kontroly prošlo..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Mawenzi » ned črc 2, 2023 6:09

Od 1.1.2022 je možné řídit motorová vozidla s maximální rychlostí omezenou na 25 km/h bez platného řidičského oprávnění. Tato legislativní úprava následuje celoevropský trend sjednocování pravidel silničního provozu v rámci EU.

takze kdyz budes mit neco s konstrukcni rychlodsti do 25kmh tak by si podle me na tu silnici prave mohl, ale s necim silnejsim bys potreboval adekvatni papiry, pokud to neni viz odkaz zakazany provozovat.

s rozvojem podobnych veci ale je mozny, ze legislativa bud umozni do budoucna provoz, nebo se budou konstruovat tak, aby se provozovat mohly.

reseni je to taky vest za riditka po chodniku nebo po krajnici pres problematicky usek.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » ned črc 2, 2023 6:58

Mawenzi píše:reseni je to taky vest za riditka po chodniku nebo po krajnici pres problematicky usek.

Oni občas vybíraj i na cyklostezkách a nebo jezdí v autech, uvidí snadnou potenciální kořist a zastaví tě. Už se mi to stalo i na kole, v místech, kde bych to vážně nečekal. Kdyby za to byla pokuta několik tisíc, seru na to a risknu to, ale ty tresty jsou dost odrazující..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Mawenzi » ned črc 2, 2023 7:16

jakoze si za jizdu na normalnim kole dostal pokutu? a to kde? (jakej typ silnice, napr. jestli si jel po okresce, nebo po polnacce, nebo si jel po nejake silnici 1. tridy kde na kole nesmis?)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Bruca » ned črc 2, 2023 8:36

Ja jo :-)))
Ignoroval jsem v 11 v noci v liduprazdnem městě značku "sesedni z kola" a na druhé straně podchodu stali eMPíci z otrokovic. Smůla no :-D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » ned črc 2, 2023 9:36

Mawenzi píše:jakoze si za jizdu na normalnim kole dostal pokutu? a to kde?

Nedostal, ale brali mě. Kontrola. Což kdybych zrovna tam, uprostřed ničeho, jel na nezpůsobilý koloběžce, nebo k ní neměl papíry, zpět bych se svezl na zadním sedadle policejního vozu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Mawenzi » ned črc 2, 2023 9:39

co znamena brali te a co znamena papiry ke kolu? ke kolu snad zadny papiry nemas.

brali te ze jsi jel po silnici aby ti daly dychnout?

nebo porad nechapu tu situaci, ve ktere se to stalo a co presne po tobe urednici chteli. Pokud napr. dychnout na okresce, tak to je proste silnicni kontrola.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Olchor » ned črc 2, 2023 10:58

Etheric to moc řeší. IMHO e-kolo a koběžka do 25km/h a 250W motor se bere jako obyč. kolo, žádné doklady, homologace, schválení k provozu. Když si doma přidělám 250W motůrek na starou Ukrajinu ze smeťáku, můžu jezdit i po silnici. Výkon 250W není nic moc, ale člověk taky dá jen cca 200W.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » ned črc 2, 2023 11:24

@Mawe: normální kontrola. Na cyklostezce. Totožnost, zda nejsu v pátrání, zda není v pátrání kolo, zda nemám alkohol či drogy v krvi a zda má kolo povinnou výbavu.
Neměli mě na co nachytat, měli smůlu.

@Olchor: můžeš mít motor do 1000W. 250W je málo.
Jinak neřeším nic, jen to, aby mě někde nevychytali na vozidle, který na danou komunikaci nepatří nebo na něj nemám papíry
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví