Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 11, 2023 9:31

apuka píše:Jeste lepsi je si na treninky, kde oceavas, ze by mohlo dojit k narazum s podlitinami (ale to same plati i pro turistiku) nosit homeopatikum Arnica Montana 5CH nebo 9CH a v pripade uderu, kde ocekavas, ze by se podlitina mohla udelat si okamzite dat 2-3 kulicky, parkrat to opakovat co hodinu

... A když to nepomůže, navštivte čarodějku, baba vám podlitinu poplive, vočoudí kadidlem a ta následně zmizí :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 11, 2023 9:44

apuka
ten traumel si mi uz kdysi doporucoval, pouivala jsem ho dost, ale zrovna sem si na to v lekarne nevzpomela a vzala sem, co mi doporucila. Jinak ne, opravdu sem neocekavala, ze se to stane. Holt to je tak, kdyz clovek jde cvicit utahanej ze stresu v praci a uvedomi si to az ve chvili, kdy se stane podobny zraneni a to sem jeste dopadla dobre... ze to nakonec nebyli zlomeny kustky.

tak asi rozdil znam mesti masti a kremem, ale technicky ho nepouzivam a vsemu co se maze rikam proste krem. rozeznavam cilene jen gel protoze to fakt nenavidim na to makat a mit to na pokozce, bleeee :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod apuka » čtv kvě 11, 2023 9:56

Jasne, jsou veci, ktere clovek bezne neceka, ze se stanou. Byla to spise poznamka pro ty, co jsem spominal - co maji po kazdem, i mensim uderu hned modriny a podlitiny. Takovych je docela hodne (nebo ja mam na podobne typy stesti pri setkanich :-)) a u nich je to opravdova uleva, protoze vetsinou ty podlitiny jsou docela citlive.

Ja jsem jistou dobu nosil v batohu jako prvni pomoc pri turistice pouze Traumel krem, balicek Arnica Montana 9CH, elasticky obvaz a tabletky na alergii (mam "stesti", ze v Alpach vetsinou furt narazim na pokosene louky a susici se seno, coz mi dela docela neprijemne problemy).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod booze » čtv kvě 11, 2023 20:12

Takže tri týdny mimo, achjo. No modrinu na chodidle jsem nikdy neviděl. Bolest si dokážu představit.

Jednou jsem při couvání traktorem vypadl ze sedačky a vlečkou, která byla nalozena kamením jsem si přejel nohu. Měl jsem obuté nějaké barefoot hipsterske boty do vody a noha to celkem vydržela. Prasklo mi pár kostiček a celá se mi rozplacla. Měsíc byla ta noha divná, ale modrinu jsem neměl.

@apuka ty homeopatika jsou dobré, jen nevím jestli není lepší 16CH nebo 30CH proč to máš jen 9CH? To je jen prevence?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 12, 2023 8:48

booze
to zni taky dost hrozne, hojeni tech kustek v noze bych se bala, nemas s tim nejaky potize od te doby?

jinak arnicu nosim normalne v lekarnicce i na vandry treba a kdyz si vzpomenu, vezmu si.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod apuka » pát kvě 12, 2023 9:22

booze píše:ty homeopatika jsou dobré, jen nevím jestli není lepší 16CH nebo 30CH proč to máš jen 9CH? To je jen prevence?
Ne prevence. Jako prvni pomoc se predpoklada, ze potrebujes resit lokalni problem (bouchnul ses nekam). Na takove veci je lepsi nizsi potence, stacilo by i 5CH. 15CH taky ujde, kdyz neni 9 nebo 5, ale 30 uz je spise jako prevence proti vetsimu problemu. Napr. kdyz spadnes z traktoru a prejde Te vlecka :wink: - proste kde cekas, ze tech problemu muze byt vice na vice mistech. Nebo kdyz ses uderil opravdu moc a ocekavas velkou podlitinu, kde by uz mohla vice hrozit i pripadna embolie/ucpani cevy - taky jako prevence pri operaci.

Ja mam zkusenosti, ze u tech mensich problemu mensi potence zaucinkuje rychleji a lip. Ale z popsaneho vidis, ze dost zavisi i od toho, jako cinnost pri turistice vykonavas. Napr. jakmile by se jednalo i o lezeni, tak ja bych bral 15CH, mozna i 30CH. Ale pri chozeni (strizlivy) po beznych ceskych lesich a hajich bezne necekas, ze se polames po celem tele.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod booze » sob kvě 13, 2023 6:52

Mawenzi píše:to zni taky dost hrozne, hojeni tech kustek v noze bych se bala, nemas s tim nejaky potize od te doby?

Musím zaklepat na dřevo a říct, že nic necítím.

Naše homeopatka mi při silném zánětu dala jen nějakou slabou sůl a ta zabrala do 12 hodin. Pak se mi ulevilo a vyprdl jsem se na to, abych to dobral. No a po týdnu se mi zánět vrátil a sůl už nefungovala. Taky říkala, že stačí slabší potence aby tam jen byla informace o té látce.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Bruca » ned kvě 14, 2023 11:02

WDSNV píše:Když tu máme takové veselé téma tak dneska jsem si konečně koupil toto. Je to zajímavé. :oops: 8) :lol:

I když první minutu cca jsem myslel že mi shoří ballsy :roll: :twisted: ale pak to přešlo a pohodka. :rock:

https://www.angrybeards.cz/kule/wipes-freshfella/


Tak se vrátím k původnímu tématu - koupil jsem je taky a taky jsem myslel, že mi shoří :-))
Na alze jdou teď koupit o trošku levněji než na ofiko stránkách.

Jinak jsem vyzkoušel i tu antistick "vazelinu" a super! Trajdali jsme teď pár dní po mallorce, pár neplánovaných koupání ve spoďárech, protože plavky zůstaly na hotelu, takže jsem pak pár hodin chodil v mokrém... A po vlku a odřených stehnech a slabinách ani památky. Dřív jsem si to vždycky "užil" v plné parádě a teď nic.

Na alze menší balení 84g za 219,-, nebo na angrybeards teď mají novinku snowballs ve větším balení.

V dotazníku po objednávce byl dotaz, kde jsem se o nich dozvěděl, tak jsem napsal, že outdoorforum :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod mike » ned kvě 14, 2023 19:17

Bruca píše:tak jsem napsal, že outdoorforum :D

:axe: jestli sem nalezou, dostanes ban :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Bruca » ned kvě 14, 2023 19:42

Mike - člověk udělá reklamu fóru a hned je mu vyhrožováno :lol:
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod mike » ned kvě 14, 2023 19:45

Bez vyhrozovani bys priste foru delal reklamu v Modre ustrici :roll: :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod booze » ned kvě 14, 2023 20:27

Doufám, žes sem dají i nějaké zkušenosti a fotky k tomu. Nebo nesestrihane video. :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Bruca » ned kvě 14, 2023 22:23

Modrá ústřice? A jaké video? Jsem momentálně nějak mimo :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod mike » pon kvě 15, 2023 0:00

Mozna je to tak lepsi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Majkelju » stř srp 9, 2023 14:05

S dovolením k téhle trenýrkové diskuzi přidám svůj dotaz - jak zamezit shrnování nohavic trenýrek?
Jak klasické volné trenky, tak i boxerky se mi po pár krocích srolují, že z nich mám skoro slipy a je to k po*rání, jelikož pak dochází právě k tomu tření stehen o sebe.
Někdy to nevadí, jindy to mám pěkně odřený.
Někdo tu navrhuje nosit upnuté spodní prádlo, ale nedovedu si představit chodit celý den v něčem, v čem budu mít stehna a koule jak ve svěráku :shock:
Majkelju
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon črc 3, 2023 20:08

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod mike » stř srp 9, 2023 15:23

Dat si trochu prace s oblekanim ;-) Trenky je potreba pod kalhotama srovnat a vyhladit, pak se (aspon mne) neshrnuji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Etheric » stř srp 9, 2023 15:35

Majkelju píše:jak zamezit shrnování nohavic trenýrek?

Používat funkční trenky, který nejsou volný. A vybrat takový, který maj delší nohavičky. V nich nejsi jako ve svěráku (pokud máš správnou velikost a správně padnoucí model). Maj vepředu tvarovanej prostor na péro a koule, díky čemuž se ti nelepí na stehna a nic nedře ani netlačí.
Je i prádlo na tělo, tj ani plandavý, ani uplý. Hledat a zkoušet, co padne zrovna na tvoje tělo ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod oodoow » stř srp 9, 2023 15:47

Etheric píše:Používat funkční trenky, který nejsou volný. A vybrat takový, který maj delší nohavičky. V nich nejsi jako ve svěráku (pokud máš správnou velikost a správně padnoucí model). Maj vepředu tvarovanej prostor na péro a koule, díky čemuž se ti nelepí na stehna a nic nedře ani netlačí.

Přesně takhle to dělám. Delší nohavičky se nestahují, když nejsou úplně volný.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Etheric » stř srp 9, 2023 15:52

Jj, akorát je důležitý pohlídat tvar tý "vybouleniny" vepředu. Moc velká znamená, že se budou koule lepit na stehna, moc malá zas tlačí. Ale tohle není nijak problém, těch trenek je na výběr hrozně moc, vybere si každej :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod mike » stř srp 9, 2023 16:30

To, co popisujes, nejsou trenky, ale boxerky. Trenky jsou zasadne volne a zadnou vybouleninu nemaji. Nenosim nic jineho, jelikoz upnute pradlo nesnasim (slipy jsou uchylne a boxerky neprijemne). Nemam se shrnovanim problem, kdyz si na zacatku dam praci s uhlazenim, jak jsem psal. Maximalne to nekdy pres den jeste upravim.

Trenky jsou tohle, ty uz par let nosim: https://www.spotky.cz/spodni-pradlo-muz ... ky-panske/
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 9, 2023 16:44

Já měl stejný problém a hrozně mě to štvalo. Měl jsem klasické trenýrky. Ty řeči, že se má člověk pořádně oblékat a uhladit a pak se to neshrnuje by mi vůbec nepomohly. Mohl jsem to upravovat, jak jsem chtěl, po 100m už to zase bylo shrnuté.

Já pak koupil nějaké outdoorové přiléhavé a drahé s dlouhýma nohavicema z uměliny a stejně se shrnovaly.

Pak jsem koupil tyto v dekáči a ty jsou pro mě v pohodě. Nerolují se. Taky nemám rád přiléhavé oblečení na tělo, ale toto člověk necítí. Ani o nich nevím.Není to tak, ze by byly upnuté. Já si jich pak nakoupil víc za tu cenu a nosím je teď i na denní nošení. Díval jsem se teď, že tam mají i dražší verzi těch boxerek za 250Kč.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod mike » stř srp 9, 2023 16:49

Ono zalezi i na kalhotach. Na trenky musi byt taky trochu volnejsi. Jestli nekdo chodi v leginach, tak pod ne se trenky moc nehodi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Etheric » stř srp 9, 2023 17:02

@mike: tobě se v těch volnejch nelepí vajca ke stehnu? Mně teda jo a je to dost nepříjemný, dělá se mi z toho vyrážka
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 9, 2023 17:07

Mike: Psal jsem, že nemám rád přiléhavé oblečení, tak nevím, jak jsi přišel na to, že chodím v legínách.
Kvůli dnešní outdoorové módě mám problém koupit kalhoty, které mi padnou, protože se dělají hlavně upnutější a když už jsou volnější, tak jsou to zase UL kalhoty, které nejsou odolné a takové nechci.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod mike » čtv srp 10, 2023 0:16

Etheric píše:@mike: tobě se v těch volnejch nelepí vajca ke stehnu? Mně teda jo a je to dost nepříjemný, dělá se mi z toho vyrážka

Ne. Mely by? Nikdy jsem s tim problem nemel, nasi prapra-predkove prece chodili nazi, takze je to prirozena a funkcni vec. Muzes se tam maznout vazelinou nebo necim takovym.

Nejspis jsi zchoulostively z noseni boxerek. Nebo... takova intimni otazka... neholis se tam nahodou? ;-)

Dromedaro píše:tak nevím, jak jsi přišel na to, že chodím v legínách.

Nebud vztahovacny, nepsal jsem, ze ty chodis v leginach, ale obecne.

Dromedaro píše:Kvůli dnešní outdoorové módě mám problém koupit kalhoty, které mi padnou, protože se dělají hlavně upnutější

Jj, bohuzel se zacalo sit na vychrtliky #-o I moje oblibena Ternua, ktera mi sedi nejlip, zuzila nohavice. Mam ted od nich nove kalhoty, vsechno by bylo fajn, ale na tohle jsem si jeste nezvykl. Pricemz vsechny stare, co od nich mam, mely uplne skvely strih. Akorat nevydrzi vecne...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Etheric » čtv srp 10, 2023 6:33

Holení už jsme tu řešili. Ano, holím, ale strojkem ne žiletkou a holení pomáhá. Naopak, když se neoholím, je to nejhorší, zejména ta, vyrážka. Oholim se a problémy zmizí (do chvíle, než to zas naroste)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 10, 2023 7:19

mike píše: Nebud vztahovacny, nepsal jsem, ze ty chodis v leginach, ale obecne..

Tak když takhle zareaguješ na můj příspěvek i s tou emotikonou, tak si snadno mohu myslet, že je to mířeno směrem ke mně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Majkelju » čtv srp 10, 2023 12:45

@mike Právě, že to vždy napřed uhladím a stejně je to k prdu

Díky za tipy, asi zkusím nějaký ty z dekáče, i když tam je to vždy boj s velikostí.
Kor spodní prádlo, který nemůžu vyzkoušet přímo na tělo... to bude asi peklo něco vybrat, aby to pohodlně sedělo.
Tuhle jsem tam koupil trekový ponožky, pro jistotu o číslo větší. A samozřejmě do toho hnátu skoro nenarvu a ponožky za pár stovek můžu vyhodit.
Jsem dlouho myslel, že je to asijská společnost, když mají vše tak miniaturní a já, kterej kupuju M nebo L musím v dekáči kupovat XXL. A oni to jsou Francouzi, omg ](*,)
V době, kdy západní společnost čím dál víc tloustne, oděvní firmy šijou čím dál menší a užší oblečení ](*,)
Majkelju
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon črc 3, 2023 20:08

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod apuka » čtv srp 10, 2023 12:52

Co se divis, je doba setreni. Setri se materialem :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 10, 2023 14:45

asi jak u ceho, merino/umelo tilko velikost S je tak na 80kg zenu:D na druhou stranu nepromokava bunda XXL je tak na 70kg zenu, takze v dekaci je to fakt co kus, to uplne jina velikostni tabulka:D (ale zas je s podivem, ze co kupuju Mka v dekaci mam u konkurence tak XL, anebo na me uz ani nemaji (xxl) :D tak mi to vyhovuje (az na to tilko a nepromokavou bundu, ty sou uplne ustreleny:D)

ponozky z tama ale sedi dobre (obyc artengo do prace pro me i pro muze).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví