Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod ntz » čtv zář 15, 2022 19:10

Ahoj,

nenasel jsem vlakno kde se zeptat s timhle .. zkousel nekdy neco podobneho ?

https://www.angrybeards.cz/kule/antisti ... -na-pytel/

Ted jak je vedro trpim .. trpel jsem i na brutal assaultu .. mazu sudokremem kazde 2 hodiny + pouzivam jeleni luj .. asi budu muset koupit i specialni sportovni trenky (takove ty tesne) ktere nepouzivam - mam obycejne trenky ..

Podelte se prosim o vase tipy a triky, jak udrzet kulky a okoli (tzv. okulci - nebo take ráže a žílu a nebo tzv kratiny a nebo přezka v pripade nasich lepsich polovicek) v maximalni kondici na dlouhem treku za vedra ..

kulkam a pipinam zdar !!!
Naposledy upravil ntz dne pon zář 19, 2022 14:41, celkově upraveno 1
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2064
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Péče o ráže při turistice .. (a o přezku, aby holky neře

Příspěvekod Etheric » čtv zář 15, 2022 19:38

Chápu správně, že to má účel, aby se vajca nelepily na stehno? :D
K tomuto účelu používám trenky, který zamezujou kontaktu koulí se stehny. Si nedovedu představit, že bych nosil trenky "nasrávačky" a věčně matlal vajca :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8092
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Péče o ráže při turistice .. (a o přezku, aby holky neře

Příspěvekod mike » čtv zář 15, 2022 20:16

Hmm, netusim, co je to za nareci, ale tohle fakt neni dobry nazev vlakna. Rekl bych, ze odpovidajici tema uz mame tady: viewtopic.php?f=31&t=15472. Mam to sloucit nebo trvas na vlastnim vlakne? V tom pripade prosim vylepsi nazev.

Moje odpoved je na konci odkazovaneho vlakna. Specialne pro tenhle pripad pouzivam volne trenky z umeliny, idealne ciste, bavlna do 30 % jeste sla, ale bez ni je to lepsi. Merino rozhodne ne.

Naplacat si tady Sudocrem si moc nedovedu predstavit, ten spis vysusuje a kdyz uz neco tohle potrebuje, tak promazat, coz zvladne ten Century Riding Cream. Krem z hipsterskeho nebo pubertackeho kramu vyse bych nekoupil jednak kvuli te priserne prezentaci a jednak kvuli slozeni, to vypada, ze po nem musi slezt vsechny chlupy :twisted:

No a jestli je to potem, tak: https://www.databazeknih.cz/knihy/zhubni-121134 :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o ráže při turistice .. (a o přezku, aby holky neře

Příspěvekod lojzmen » čtv zář 15, 2022 20:50

jakmile jsem shodil 10-13kg, přestal jsem mít problém s oblečením, stehna se mi netřou o sebe, nepotím se tolik mezi půlkami. Mám vyšší výkon.
A stále jsem věrný japonskému učení Wi Si MuTo.
Takže na výpravy volné trenky z uměliny, používám z Dekáče běžecké, ty nejlevnější a slipovou vložku v nich dole prostřihnu nebo gumičky dole vykostím.
Běžně v civilu nosím slipy z Moiry XXL, kde u některých gumky taky vykostím, nebo v chladu co největší (ale aby nepadaly v pase) bavlněné spoďáry z "C and A", anglicky tuším se to zove "trunk".
Mazal jsem Infadolanem, ale decentně, je příšerně mastný.

Přeji mnoho úspěchů. Zhubnout je jíst všechno, ale méně. Je to hlavně v hlavě.

Člověk s nadváhou více hřeje, z principu. Tuková tkáň totiž vysílá "falešný" signál Zánět! a tělo reaguje mírně vyšší teplotou.
Naposledy upravil lojzmen dne ned zář 18, 2022 22:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Péče o ráže při turistice .. (a o přezku, aby holky neře

Příspěvekod ntz » čtv zář 15, 2022 22:10

@mike - nikdo tady neni myslivec (a nebo nezna mysliveckou mluvu) ??

ráže == pytlik s kulkama
žíla == samci pohlavni organ
přezka == samici pohlavni organ

;) .. jake jmeno pro tema navrhujes ? S vlkem problem nemam .. o vlka se nejedna .. jedna se o opruzeninu v ohanbi, jak se to tam vse zpocene tre ..

@Etheric - chapes to velmi dobre .. ta opruzenina se dela kolem kuli, jak se to tam tre .. v chladnejsim pocasi s tim nemam problem, v lete na to trpim .. pouzivam na to jako prevenci standardni jeleni luj a kdyz uz je na prevenci pozde, tak si to matlam sudokremem .. zvazuju nakup specialniho trekoveho spodniho pradla .. pouzivam uplne normalni panske trenyrky (takove ty klasicke milicionarske rude, co maj vpredu mapu a vzadu skrtatko)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2064
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Péče o ráže při turistice .. (a o přezku, aby holky neře

Příspěvekod mike » pát zář 16, 2022 1:46

Ne, mysliveckou hatmatilku tady nevedeme [-( Myslivci jsou vrazi zvirat a trampu tj. nasi nepratele hned po klistatech a klosich.

Jmeno vymysli sam, je to tve vlakno, ale tohle proste nefunguje. Je to naprosto nesrozumitelne a neintuitivni.

Podle popisu mas klasicke opruzeniny z potu. Zhubnuti by jiste pomohlo, do te doby pomuze jako prevence promazani. Century Riding Cream mi na tohle prijde idealni, jeleni luj je smesny :D Coz rikam jako ten, kdo je na nem zavisly a ma ho na vyletech furt v kapse. Ovsem pouzivam ho jen na rty.

Dalsi vec je material trenek. Bavlnene tohle delaji i mne, proto je na vylety nenosim. Nasaknou potem, ztvrdnou a jsou pak jak smirgl. Trenky z umeliny to nedelaji a nemusi byt zadne specialni. Mame tu na ne vlakno a je tam nekde odkaz na ty, co mam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o ráže při turistice .. (a o přezku, aby holky neře

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 16, 2022 7:28

podle me je fuk, kde se potis a paris, riding cream nebo bepanthen a lepsi volnejsi/lepe vetrajici/ obleceni, pripadne material kterej dobre odvadi vlhkost a schne, nez co blbe drzi a vlhkost drzi... a uply trenky nutne nemusi dobre odvadet tu vlhkost ale spis drzet v sobe, to zalezi na matrosu

sudocream je suchej a vysusuje a je vhodnej az kdyz je pozde, ale jen na akutku, pak uz zase moc vysusuje a muze misto rychlejsiho hojeni zhorsovat jeho prubeh.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o ráže při turistice .. (a o přezku, aby holky neře

Příspěvekod Bruca » pát zář 16, 2022 8:57

Koukni na boxerky saxx. Aspoň u mě to docela pomohlo :-)

Občas v případě nouze dětský pudr (když už je pozdě), když to chytnu zavčasu, tak tohle: https://www.drmax.cz/top-gold-deo-s-mesi-salveji-tto
Sice je to sprej na nohy, ale na opruzeniny docela pomáhá. Jen musíš postrikat postižené místo rychle a zatnout zuby :D
Používám to občas i na odreniny místo dezinfekce.
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 450
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Péče o ráže při turistice .. (a o přezku, aby holky neře

Příspěvekod Dromedaro » pát zář 16, 2022 9:31

Já s tím měl také problém a jak tu píší, tak jsem s tím začal mít problém až poté, co jsem přibral.
Pomohly mi to vyřešit boxerky z uměliny s dlouhými nohavicemi, které jsou ale upnuté na tělo. Nejdřív jsem koupil nějaké jedny drahé na zkoušku, ale ty nohavice se mi shrnovaly, na to je potřeba dát pozor při výběru. Pak jsem koupil v Decathlonu za 100Kč/ks a funguje mi to. Nakoupil jsem je i pro běžné nošení, protože jsou pohodlné a ani o nich nevím, že je mám na sobě.

Pánské běžecké prodyšné boxerky

Nosil jsem i trenýrky z bavlny, ale bavlna na to není vhodná. Jak jsem se potil, tak ty trenýrky zvlhly a neschly a navíc jsem od toho měl mokré kalhoty, tak jsem vypadal, jako pomočený.

mike píše:Krem z hipsterskeho nebo pubertackeho kramu vyse bych nekoupil jednak kvuli te priserne prezentaci

Ta prezentace je fakt příšerná a trapná.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4370
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Péče o ráže při turistice .. (a o přezku, aby holky neře

Příspěvekod lojzmen » ned zář 18, 2022 22:14

Tak já, jak píšu výše, používám tyhle.
Ještě vytáhnu šňůrku v pase, bohužel je to opruz, je vzadu přišitá.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Péče o ráže při turistice .. (a o přezku, aby holky neře

Příspěvekod Tomas » pon zář 19, 2022 12:46

Taky používám tyhle syntetický za 100Kč Decathlonu a jsem s nimi spokojený. Mám je ozkoušený na mnoha trecích a absolutně bez problémů.

Za ty prachy perfektně funkční a bezkonkurenční. Ty nohavičky jsou délkově akorát a neřeže to do koulí, i na kolo je používám.

Bavlna je OK na doma a "běžné" nošení, ale na treku stojí za hovno. Koule se paří, nasakuje to pot a je zaděláno na opruzeniny.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Péče o ráže při turistice .. (a o přezku, aby holky neře

Příspěvekod ntz » pon zář 19, 2022 13:24

me prekvapuje, ze ty trencle nejsou upnute .. spis bych cekal, ze budete doporucovat neco jako tohle (boxer brief model) a nebo tohle ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2064
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Péče o ráže při turistice .. (a o přezku, aby holky neře

Příspěvekod Etheric » pon zář 19, 2022 14:10

ntz píše:tohle ..

To je jak z nějakýho fetišistickýho krámu :D Něco mi říká, že ta síťovina okolo stehen může nadělat velký zle..

Všichni tu doporučují volný trenky, jen já typ "boxer brief". S volnými mám problém, že se v nich třou vajca o stehno, s těmi upnutými se to neděje
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8092
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Péče o ráže při turistice .. (a o přezku, aby holky neře

Příspěvekod ntz » pon zář 19, 2022 14:20

@Etheric - ;)

nemohl jsem si pomoct ... byl to pokus o nejapny vtip :D - na svou obranu musim ale rict, ze jsem zadal do guglu "sport underpants" a bylo to hned na tretim radku ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2064
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod ntz » pon zář 19, 2022 14:42

@miku, tak jsem zmenil jmeno tematu jak jsi navrhoval .. doufam, ze ti to uz takhle pripada lepsi a jsi spokojen :)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2064
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod milarepa » pon zář 19, 2022 14:47

v létě bezešvé boxerky od Tilaku, nebo boxerky z coolmax fresh/active od Sensoru

v zimě teplý Devold s windstopperem na nářadí, případně Sensor DF

ty vaše volné trenky mi přijdou jako čisté peklo....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Semo » pon zář 19, 2022 14:52

Teraz mi nie je jasne, ci ide o "peci" o ohanbi vlastne alebo niekoho ineho. Nie je to moj styl, ale urcite su aj taki, ktori ocenia spotene ohanbi cudzie.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Péče o ráže při turistice .. (a o přezku, aby holky neře

Příspěvekod Tomas » pon zář 19, 2022 15:02

ntz píše:me prekvapuje, ze ty trencle nejsou upnute .. spis bych cekal, ze budete doporucovat neco jako tohle (boxer brief model) a nebo tohle ..

Ale ty co postoval Dromedaro, tyhle konkrétně upnuté jsou. Jsou to "boxer briefs".

Já nic jiného nenosím, v "civilu" mi akorát nevadí z bavlny. Volný trenky jsou k hovnu, to je snad nejmíň pohodlný spodní prádlo u mě. Ty jsou naprosto nejhorší ve všech ohledech, nechápu proč to vůbec vzniklo :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod apuka » pon zář 19, 2022 17:44

Tomas píše:Ty jsou naprosto nejhorší ve všech ohledech, nechápu proč to vůbec vzniklo
Jak jsi stary? Pamatujes jeste spartakiady? Pokud ano, tak by ses neptal :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Etheric » pon zář 19, 2022 19:10

Taky obecně pomáhá oholit se. Elektrikou, ne žiletkou. To stejný podpaží. Pak se to tolik nepotí a nedrží se tam tolik bakterií a vlhkosti :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8092
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod ntz » pon zář 19, 2022 20:17

Etheric píše:Taky obecně pomáhá oholit se...
to je snad samozrejmost a standard .. uz nejsou chlupate 90s
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2064
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Péče o ráže při turistice .. (a o přezku, aby holky neře

Příspěvekod Dromedaro » pon zář 19, 2022 20:18

ntz píše:me prekvapuje, ze ty trencle nejsou upnute .

Ty co jsem postoval upnuté jsou. Volné vadí, jak se hýbeš, tak ta látka dře o kůži na stehnech.

ntz píše:
Etheric píše:Taky obecně pomáhá oholit se...
to je snad samozrejmost a standard .. uz nejsou chlupate 90s

Mně teda u chlapa nepřijde standardní se holit na těle.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4370
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Lipon » pon zář 19, 2022 20:27

Spartakiádní nevím, ale vojenský trenky, to byl děs nosit.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4916
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod mike » pon zář 19, 2022 21:07

ntz píše:@miku, tak jsem zmenil jmeno tematu jak jsi navrhoval .. doufam, ze ti to uz takhle pripada lepsi a jsi spokojen :)

Pripada mi to vyrazne lepsi, aspon je to srozumitelne, ale spokojen uplne nejsem ;-) Jenze nic lepsiho mne stejne nenapada :-k Diky.

milarepa píše:ty vaše volné trenky mi přijdou jako čisté peklo....

Mne zas prijde jako peklo cokoliv upnuteho. A jo, zkousel jsem boxerky, nejlepsi, co jsem nasel. Ne ze by to neslo vubec, ale fakt mi to vadi, citil jsem to cely den venku. Holt to ma kazdy jinak.

Tomas píše:Volný trenky jsou k hovnu, to je snad nejmíň pohodlný spodní prádlo u mě. Ty jsou naprosto nejhorší ve všech ohledech, nechápu proč to vůbec vzniklo

Z toho si nic nedelej, ja zas nechapu, proc vznikly slipy, vzdyt je to vylozena uchylnost ;-) Idealni by bylo nemit vubec nic, ale to by bylo neprakticke, tak holt aspon ty volne.

Etheric píše:Taky obecně pomáhá oholit se. Elektrikou, ne žiletkou. To stejný podpaží. Pak se to tolik nepotí a nedrží se tam tolik bakterií a vlhkosti

Coze? :shock: Chlap a holit si cokoliv jineho, nez ksicht, pripadne ples? Los uchylos :D Navic si teda o prakticnosti myslim sve, strniste po nekolika dnech musi byt fakt skvela vec.

ntz píše:to je snad samozrejmost a standard .. uz nejsou chlupate 90s

Mam udelat anketu? :D Minimalne jeden z nas by asi byl dost prekvapen ;-)

Mimochodem, vubec bych se nedivil, kdyby cely tvuj problem byl zpusoben prave timhle.

Chlupy mam na sobe tak 40 let, nikdy mi v nicem nevadily a zadny zensky taky ne [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod ntz » pon zář 19, 2022 21:12

mike píše:Chlupy mam na sobe tak 40 let, nikdy mi v nicem nevadily a zadny zensky taky ne [-(


tak, a je to venku !!!! o.O
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2064
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod mike » pon zář 19, 2022 21:19

Co je venku? Tohle je snad uplne bezna vec, ne? Aspon v me generaci teda ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod lojzmen » pon zář 19, 2022 21:36

Ochlupení pomáhá při zpocení tím, že vytváří ochrannou mezivrstvu, omezuje tření. Takže neholím, ale zkracuji.
Vyhledejte si "pubické ochlupení".

Opruzeniny jsem měl coby učeň (jen zatím mírně ochlupený), neb letěly gatě do zvonu a nahoře pořádně vypasované až se koule rýsovaly.

Kromě upnutí spodního prádla je třeba řešit i upnutí vrstvy nad tím. Při treku mám volné trenky z uměliny a volné kalhoty.
Je jasné, že při upnutých kalhotách a volných spodkách by to nebylo dobré. I vzhledově.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod ntz » pon zář 19, 2022 22:00

@lojzmene, a kdyz ti neni dobre, tak si trosku pustis zilou :D .. kuci, me je (taky) 42 a holim se v rozkroku a v podpazdi dobrejch 15 let .. tady je to fakt stredovek obcas .. navic si prave myslim, ze diky tomu, ze clovek nema na inkriminovanejch mistech chlupy, tak ta mista naopak lip vetraj, mene se poti a tak dale ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2064
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod mike » pon zář 19, 2022 22:03

lojzmen píše:neb letěly gatě do zvonu a nahoře pořádně vypasované až se koule rýsovaly.

Tak to musis byt jeste starsi, nez ja :D

lojzmen píše:Ochlupení pomáhá při zpocení tím, že vytváří ochrannou mezivrstvu, omezuje tření.

Bingo. Proto pisu, ze za celym ntz problemem muze byt prave tohle.

lojzmen píše:Při treku mám volné trenky z uměliny a volné kalhoty.

Taky tak. Nijak extra volne, tak nejak normalne. Trenky je potreba na zacatku pod kalhotama srovnat a pak uz drzi samy a nevim o nich. Na rozdil od boxerek, o kterych jsem vedel celou dobu.

A to ani nepripominam, ze volne trenky jsou zdravejsi, zvlast pro ty, co jeste chteji mit deti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod mike » pon zář 19, 2022 22:06

ntz píše:navic si prave myslim, ze diky tomu, ze clovek nema na inkriminovanejch mistech chlupy, tak ta mista naopak lip vetraj, mene se poti a tak dale ..

To si ovsem myslis spatne, jak dokazuje cele tohle vlakno :P Kdybys nebyl Prusa, tak bys nemusel resit opruzeniny :twisted: Udelej to, co ti radil lojzmen a trochu si pocti o funkcich pubickeho ochlupeni. Nebo si fakt myslis, ze to priroda vymyslela spatne a musi se to napravovat?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Další

Zpět na Outdoor a zdraví