Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod WDSNV » čtv zář 29, 2022 9:24

Když tu máme takové veselé téma tak dneska jsem si konečně koupil toto. Je to zajímavé. :oops: 8) :lol:

I když první minutu cca jsem myslel že mi shoří ballsy :roll: :twisted: ale pak to přešlo a pohodka. :rock:

https://www.angrybeards.cz/kule/wipes-freshfella/
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod ntz » ned říj 2, 2022 19:57

nejak nechapu to varovani proti ten trenkam (80% merino) .. vcera jsem byl na vyletu, dal jsem 33km, zmoknul jsem, zpotil jsem se, sel jsem celou dobu navlhlej a naprosto nic rozedreneho nemam, nemusel jsem pouzit jeleni luj ani sudokrem .. myslim, ze ty trenky presne fungujou tak jak by moje klasicky bavlneny volny trenky nefungovaly ..

(jen ty nohy nestastny .. nemam nic namozenyho, nic odrenyho, zadnej puchejr, sel jsem v Alaskach, ale asi od 20km me fakt bolely dole slapky a poslednich asi 5 km uz to bylo celkem utrpeni - znovu ale rikam, nikde zadnej otlak, zadnej puchejr, proste jen nohy boli zespodu ..)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 3, 2022 6:20

ntz
jde o to, ze merino potivejsim jedincum vetsinou nevyhovuje, tak aby si nevyhodil penize, na druhou stranu i tak merino nejakymu % i potivcu vyhovovat muze, protoze kazdy telo je proste jiny takze pak muze jit o synergii strihu, materialu a pozadavku tveho konkretniho tela.

takze pokud ti to funguje, dobre pro tebe, jsi spis vyjimka potvrzujici pravidlo a pak si muzes nakoupit trenky do zasoby.

klimatex pred lety prestal vyrabet moje oblibeny kalhotky a posledni kusy co sem nedavno sehnala v jine barve se ukazali pres stejny pismenko o cislo vetsi nez v ty hnusny barve co mam doma:D takze u me zacina tez hon za novyma kalhotkama... coz je dost voser, protoze nesnasim hodne vykrojeny diry na nohy, pak mi to nedrzi a "tangacuje" neboli shrnuje mezi pulky a pohybem vytahuje nahoru, takze je to ocistec:D ale nejak se z funkcniho materialu delaj vsechny hodne moc vykrojeny:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod mike » úte říj 4, 2022 2:23

ntz píše:zmoknul jsem, zpotil jsem se, sel jsem celou dobu navlhlej a naprosto nic rozedreneho nemam

No dobre, kdyz ti to navlhnuti nevadi, tak fajn. Presne o to slo a mne by to teda vadilo. A ano, bavlna je v tom horsi, ale umelina zas lepsi.

ntz píše:znovu ale rikam, nikde zadnej otlak, zadnej puchejr, proste jen nohy boli zespodu

https://www.youtube.com/watch?v=mgKYYYoN8TQ :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod ripper6 » stř úno 22, 2023 12:34

ntz píše:@lojzmene, a kdyz ti neni dobre, tak si trosku pustis zilou :D .. kuci, me je (taky) 42 a holim se v rozkroku a v podpazdi dobrejch 15 let .. tady je to fakt stredovek obcas .. navic si prave myslim, ze diky tomu, ze clovek nema na inkriminovanejch mistech chlupy, tak ta mista naopak lip vetraj, mene se poti a tak dale ..

Je to starsi, ale tedy prispeju zde poznatkem pro ostatni :)
Ja se holim min 20 let, tedy jeste delsi dobu, kdyz to jeste nebylo moc u chlapcu, mladiku az tak bezna vec :) Duvod byl prvni ten a to podpazi.

Problem: podpazi se hrozne, ale neskutecne poti, pokud obsahuje chlupy, to ma nasledek ze je totalne zpocene tricko v miste podpazi. Dochazi i ke treni a je to az neprijemne mokre a stane se to i pri chozeni mestem. Vyholeni podpazi adekvatnim el strojkem (no nebudu lhat, pyzlalo se to socka strojkem za 300kc a nekdy to potom palilo), zabrani da se rict efektivne zminenemu problemu. Dalsi problem se resil takto i u antiperspirantu, myslim ten tuhej co vysunete a prejede si podpazi. Casto to barvilo na bilo tricko (i ty udajne co nezanechaji stopy) z vnitrni strany. Co s tim? :-k
Prave zase chlupy, ano tam je problem. Aby tu nekdo nerekl, ze je to jen muj vymysl, tak k testu jsem mel zarostleho kamarada. Tedy mlady clovek ve veku cca 35 let, nazory klasika neresit a poradne zarust :D Resil snad xy stovky druhu techto vecicek, ruzne spreje a nadaval vecne ze tricka to barvi :( Me to nedelalo a ani nedela, duvod je prave to holeni :D

Ani nevite jak je to hnusny u chlapa v tramvaji, pokud ma tilko a zvedne ruku a tam se vyvali chumac :vom:

U spodni casti tela, rekl bych ze tam to bude silne individualni. Pokud se dole clovek neholi vubec, moc se to poti prave v lete, to je problem. Nehlede na to, ze casto to vadi zenam pri oralnim sexu :wink:
Nekomu vyhovuji volne plandajici trenky a nevadi mu to, ze se mu tam kde co tre a lita. Nekdo ma rad ruzne tzv boxerky, kdy sice to nejak drzi, ale zase se vyhrnuji nohavicky smerem vzhuru (jaky je tam ucel, kdyz jsou z toho potom taky slipy nevim?). Slipy ty klasicke nejsou reseni, problem jich je ze jsou sesite v kuse a tim vas tlaci. Reseni jsou tzv underwear bikini (v CR to vubec moc nebylo a nebo to bylo vydavano vzdy za neco luxusniho ackoliv to z Ciny stoji par korun - casto spandex, bavlna, bambus material) nebo takove to, kdy je v pase guma a zbytek je oddelene sesit. Nekomu to ale nemusi vyhovat, muze mu vadit treba sportovni guma :D

Odreniny no nevim, zazil jsem na trekach jen vnitrni stehna do krve. Reseni? Casto voda a den klid, proste to vydrzet pripadne polit jeste dezinfekci (francovka) pokud je.
Dolu na nohu, staci kvalitni ponozky napr Prabos vojenske a je to ok. Pokud jsou puchejre, tak je proste dalsi den predupu az sami prasknou.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Tomas » stř úno 22, 2023 13:30

Nevím, nikde nic kromě ksichtu neholím (v mládí jsem s tím ale experimentoval a když to oholím tak to škrábe jak čert). Na treku syntetický boxerky a není problém.

Podpaží taky OK, ale jelikož mám citlivou kůži tak nemůžu používat tak 95% antiperspirantů na trhu (hliníková sůl), dva co mi fungujou je buďto Weleda nebo z DM Alverde.

Na tričku to nedělá nic a je to OK, tílko nenosím/nevlastním. Podpaží nesmrdí, nic to nebarví.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod EjdouuRotacak » stř úno 22, 2023 13:55

Holení je řekl bych dostatečná prevence. U žen to (ve valné většině) očekáváme. I ony jsou (ve valné většině) potěšeny, když se nemusí skláňet k Rumcajzovi. Ale to jsem odbočil :D

Jinak, určitě nenapíšu nic nového a prošel si tím skoro každý. Hlavně bacha na antiperspiranty od Vietnamců. Přišel jsem o velké množství oblečení, když jsem několikrát nárazově koupil "Old Spice/Fa for Men" ve Vietnamské večerce. Co se mi z toho svinstva uvolňovalo do těla lepší nevědět - trička na vyhození. Všechny měly v podpaží hnusné, mastné šedivo-žluté mapy. S normálnim deodorantem z drogerie/supermarketu se mi to v životě nestalo.

Prostě vietnamský produkt. Oni musí dostát svému renomé stůj co stůj :vom:
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod ntz » stř úno 22, 2023 14:31

EjdouuRotacak píše:Jinak, určitě nenapíšu nic nového a prošel si tím skoro každý.


:D @mike tim teprve prochazi ... ale sak dobre ze pises "skoro"
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod mike » stř úno 22, 2023 15:45

Coze? Cim ze si prochazim? Holim si akorat ksicht a antiperspiranty neresim [-( Poceni je prirozena vec, doma je na to sprcha a mimo civilizaci se holt s tim, ze clovek smrdi, pocita.

(napsal bych, at si mne neberes do huby, ale to by si v kontextu predchozi diskuse mohl nekdo spatne vylozit :twisted:)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod apuka » stř úno 22, 2023 15:50

To holeni/neholeni kdekoliv je pouze modni vec a vzdy si zastanci toho nebo oneho najdou dost "duvodu", proc to ma byt tak, jak to delaji oni...

Pokud to nekomu pomaha (i kdyby jen psychicky), tak at to dela, je to jeho vec - ale at to same neocekava od nikoho jineho, ani od zen ani od chlapu :twisted:, bo to je zase jejich vec.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod EjdouuRotacak » stř úno 22, 2023 16:02

2 ntz

ne, to bylo myšleno k deodorantům/antiperspirantům - že nepíšu nic nového, když tvrdím, ať si lidi dávají pozor na kosmetické výrobky z Vietnamských večerek. Obal vypadá stejně jako originál, ale bůh ví z čeho to dělají.
Na tričkách to v podpaží udělá takovej na omak i pohled hnusnej film - jak kdybych tam vetřel lůj :vom:
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod mike » stř úno 22, 2023 16:08

Fakt si myslis, ze skoro kazdy vyzkousel kosmetiku z vietnamskych vecerek? Mne by teda vubec nenapadlo tam neco takoveho kupovat :twisted: (a nikdy jsem to neudelal)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod ntz » stř úno 22, 2023 16:30

mike píše:(napsal bych, at si mne neberes do huby, ale to by si v kontextu predchozi diskuse mohl nekdo spatne vylozit :twisted:)


mozna @miku, kdyby te nekdo donutil sklonit se k rumcajsovi, tak bys' svoji holici strategii treba ohleduplne prehodnotil :D (to me jen tak napadlo) :D
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod apuka » stř úno 22, 2023 16:32

Jo, ja z vietnamske drogerie znam jenom ty jejich silne vonave (a taky docela funkcni) zelenozlute balzamy (neco jako toto), co prodavali v malych kovovych krabickach jeste za socaku. Ale jinak bych tam nekoupil nic. I toto mozna jeste mam nekde na Slovensku v supliku, ale asi trochu uz po zaruce, mozna tak jen o 33-35 let :-). Jako antirespirant jsem to nikdy nepouzil i kdyz rozhodne kazde pidimnozstvi by prebilo pach potu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod ntz » stř úno 22, 2023 16:43

ano prosim .. nic takoveho radsi nekupuj ... namazes si to na ohanbi (a nebo jinam na telo) a vyskoci vyrazka, i krece mozna budou .. cela rodina !!!!
Naposledy upravil mike dne stř úno 22, 2023 16:52, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod EjdouuRotacak » stř úno 22, 2023 18:21

2 mike

já bohužel párkrát ano. Vzhledem k počtu vietnamských večerek na km2 v ČR docela vysoká pravděpodobnost,
že se to stalo/stane více lidem. Občas se člověk dostane do situace, že jediné, co je otevřené, je vietnamská večerka. Někde maji i 3 na pár set obyvatel..
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod mike » čtv úno 23, 2023 2:34

ntz píše:mozna @miku, kdyby te nekdo donutil sklonit se k rumcajsovi, tak bys' svoji holici strategii treba ohleduplne prehodnotil

Takove zazitky ti opravdu nezavidim :twisted:

Ohleduplny bych v tomhle ohledu byl jen k pritelkyni, ktera ovsem prohlasila, ze takhle je to v pohode a at s tim v zadnem pripade nic nedelam. Co pronesla na tvou adresu si radej necham pro sebe :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod mike » čtv úno 23, 2023 2:38

EjdouuRotacak píše:Vzhledem k počtu vietnamských večerek na km2 v ČR docela vysoká pravděpodobnost,
že se to stalo/stane více lidem.

To jo, ale puvodne jsi psal skoro kazdemu. Coz je podle mne od reality docela daleko.

EjdouuRotacak píše:Občas se člověk dostane do situace, že jediné, co je otevřené, je vietnamská večerka.

Jo, ale to jsou situace, kdy potrebujes jidlo nebo piti a ne kosmetiku ;-) Ta se obvykle kupuje v drogerii a lidi mivaji doma zasobu. A taky to nebyva nic urgentniho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod EjdouuRotacak » čtv úno 23, 2023 9:21

Jsme těžce OT, ale tohle je věc názoru. Vracíš se ze Špičáku, Kout, Kopřivné, Klínovce, Semmeringu, nebo třeba Leogangu. Před příjezdem domů parta zavelí, že dáme ještě oslavné pivo! Fakt nemám v tu chvíli chuť lézt do kufru auta, vyhazovat vešekerou bagáž a hledat dežodorant, ať v té hospodě nesmrdím, když jsem byl línej se před odjezdem vysprchovat. Těch modelovejch situací je Majku dost. ANO, standardně máš doma kosmetiky plnou koupelnu, ale nevidím nic podezřelého na tom, že se ti v průběhu 15 let prostě několikrát stane, že se ocitneš ve Vietnamské večerce.

A to pišu jako člověk, který není pyšný na to, že má sklony ke xenofobii. Cíleně se těmto provozovnám snažím vyhejbat. Ale občas jedeš třeba na koupačku na Slapy a po cestě je v těch vesnicích jediný otevřený......vietnamec. Dost lidí, je nuceno chodit k nim standardně, protože COOPY na vesnicích dávno zkrachovali. Takže si stojím za tím, že se to prostě muselo stát hodně lidem. Hodně lidem, kromě Mika, který je v týmu modrých, kteří vždycky ví :partyman:
Já si na to musel přijít sám = od nich už jen lahvovou plzeň.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod irem » čtv úno 23, 2023 10:27

@EjdouuRotacak
Umim si predstavit ruzne duvody, proc clovek neco zajde koupit do vietnamske vecerky, ale shanet tam deodorant proto, ze je neosprchovany po akci a chce jit do hospody je docela vtipne :lol:

Jak pises, je to vec nazoru. Podle toho meho v takove situaci aplikace deodorantu (at uz z drogerie nebo vecerky) smrad spis zpusobi #-o
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Příspěvekod Tomas » čtv úno 23, 2023 10:32

Do hospody na nebo po treku jedině smradlavej a zarostlej. Jdu tam na pivo, ne někoho oslňovat. :D

EjdouuRotacak píše:Já si na to musel přijít sám = od nich už jen lahvovou plzeň.

Radegast 12 mají taky OK.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod EjdouuRotacak » čtv úno 23, 2023 10:43

No jo no :D Za sebe to uzavřu tím, že jsem od nich holt asi 3x koupil deodorant, z blbosti, nevědomosti, z nerozvážnosti. Výsledek byly zničený trička, který i po vyprání měly v podpaží hnusné šedivé, lojovité mapy, které se nerozpustily, ani když jsem pral na 60c. Takže jsem to musel všechno vyházet. Bacha na to.

A ano, Ráďa 12° je také moc chutné pívo! souhlasím.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod apuka » čtv úno 23, 2023 11:58

ntz píše:kdyby te nekdo donutil sklonit se k rumcajsovi, tak bys' svoji holici strategii treba ohleduplne prehodnotil
Jo, jenze ten Rumcajs mel ve svem "ochlupeni" roj vcel nebo vos nebo ceho pichlaveho a k tomu se rozumny clovek nesklani :wink: K Rumcajsovi by ses nesklanel ani kdyby se cely oholik, jen vcelky tam nechal :lol:.
irem píše:Podle toho meho v takove situaci aplikace deodorantu (at uz z drogerie nebo vecerky) smrad spis zpusobi
Jo, nejspise by mi to pripomenulo me mlada leta na Bratislavskem hlavnim nadrazi na nastupisti vzdy, kdyz prijel (nekolika)nocni vlak z Moskvy/Petrohrady/... a na peronu byly houfy barisni po cerstve aplikaci znacneho mnozstvi (vychodo)svetoznameho "parfemu" Krasnaja Moskva :lol: Obcas se stalo, ze kvuli tomu smradu nekteri radeji pockali na dalsi vlak, az se nastupiste vyklidi a vitr to tam vyfouka...

@EjdouuRotacak: tak strikani deodorantu potem hodne zasmradene telo s jeste vice zasmradenyma vecma, vsechno znasobeno delsim cestovanim autem z Tebe opravdu "hezky navonaneho cloveka" neudela. Na vysce se nekteri spoluzaci podobnych lidi zvykli ptat (s prominutim), jestli hovno na rozkvetle louce smrdi min nez na asfaltu... :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod EjdouuRotacak » čtv úno 23, 2023 14:47

Pánové, já jsem s Vámi veskrze za jedno. Ano, kosmetiku kupuji výhradně v prostorách k tomu určeným. Ano, jsem si vědom toho, že zpocený člověk narychlo nastříkanej dežodorantem bude pořád smrdět. Protože ho*no smrdí stejně na louce i na asfaltu :). Souhlasím s Vámi. Přesto se mi několikrát stalo, že jsem koupil deodorant u Vietnamců. Věřím si, že takových bylo a bude ještě hodně. Člověk prostě občas zachybuje. Tak jsem napsal, ať si dáte pozor a vyvarujete se mojí chyby.

Na druhou stranu rozumím tomu, že je pro diskuzní oponenty obrovský stimul představit si mě, jak nakupuju vietnamský dežodoranty do zblbnutí 15 let v kuse, 15 let se divím, že mi to ničí oblečení a 15 let v kuse se standardně stříkám pičifukem, když mám jit nárazově (zpocenej jak vrata od chlíva) po cestě z Leoše po 8 hodinách za volantem do hospody. :D Kdož jste bez viny, hoďte kamenem :rock:
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod apuka » čtv úno 23, 2023 15:21

EjdouuRotacak píše:mám jit nárazově (zpocenej jak vrata od chlíva) po cestě z Leoše po 8 hodinách za volantem do hospody
Mozna casem sam prijdes na to, ze po ceste z XXX po 8 hodinach za volantem a to jeste po predchozi namahave (a "zpocujici") ture neni nejlepsi napad hned jit do hospody... Ta pocka :wink:. Alespon ja jsem byl vzdy docela rad, ze uz to mam za sebou a misto piva jsem si radeji dal chvili oddechu, ze jsem si doma sednul nebo lehnul.

Ale chapu, ze v mladi a v "houfu stada" si to clovek vyhodnocuje jinak. Ja se taky uplne jina chovam v mnoha ohledech ted nez jsem se choval jeste pred 20-ti lety, ne to jeste pred 35-40-ti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 23, 2023 18:13

me se jeste nikdy nepostestilo potrebovat kosmetiku z vietnamky, krom nejakych naplasti, ktery teda taky moc nedrzely.

je spis docela desivy, ze i pri snaze koupit si beznou znacku z drogerie vypadajici stejne muze jit o padelek, coz se vetsinou treba alespon u jidla nestava. Takze ja beru info od EjdouRotacaka jako zajimavy, ze se takovyhle blbosti muzou bezne padelat. Nenapadlo by me to. Zatimco si dovedu predstavit situaci si mozna nekde ve vietnamce chtit koupit hygienicke/drosgisticke pomucky.

Cetla jsem, ze nejefektivnejsi pouziti antiperspirantu s predchazenim skvrn na obleceni je nanest si jej vecer, pred ulehnutim. Nicmene i tak to asi bude zpusobovat skvrny na nejakym spacim tricku, ale mohlo by to predejit skvrnam na tricku mezi lidi.

me teda delaji skoro vsechny antiperspiranty skvrny hlavne, kdyz zavadim o nezaschnuty pri oblekani, ale jeho nanaseni na oblecene telo je nejlepsi jak tomu predejit.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 10, 2023 17:16

zbyla mi hromada octanovyho kremu po nepekne pohmozdenine na slapce. Patrala sem, co s tim, a v nekterych lekarnach je k octanove masti i tento popis

Vytváří na kůži ochrannou vrstvu, která brání maceraci a chrání před vznikem trhlinek a opruzenin

vzhledem k tomu, kolik mi toho zbylo to mozna taky prubnu, ale nemate s tim nekdo zkusenosti, jestli to je prijatelny reseni na mazani mist, ktery se trou nebo spis na nic? (nemusela bych to zkouset, kdyby to bylo uplne k nicemu :D, jinak neni nad vlastni zkusenost.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod booze » čtv kvě 11, 2023 5:44

Je rozdíl mezi masti a krémem a gelem.
Octanová mast funguje i na odřeniny s krémem nemám zkušenost.

Jak moc ti pomohl octan na pohmozdeninu? Co se ti stalo? Jak dlouho se to léčilo?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 11, 2023 6:52

20230128_094600-of.jpg
20230128_094600-of.jpg (45.62 KiB) Zobrazeno 1788 krát
booze
hm, tak rozdil meze kremem a masti fakt neznam :D

no su blbec a doskocila sem blbe na zaprsti na prave noze pri lekci na tyci. Ani to nebyl doskok ze staticke polohy, uz sem nejakou rychlost mela a neodhadla sem to a misto dobrzdeni a opatrnejsiho slezeni sem doskocila z neprimerene vysky primo holou slapkou (ohnutou do fajfky) tim predprsim primo proti laminu.

moncl fialovej po celym zaprsti, horky, natekly, asi 4-5 dni sem prakticky nemohla chodit, kamoska me desila, ze tam mam nejaky zlomeniny urcite, ale po lekci sem odskakala po jedny noze do lekarny, tam mi dala tu octanovou mast, mazala sem tak 3-5x denne, na noc poradnou vrstvu. cca tak 4-5 dni to bylo nejhorsi, pak to trochu splasklo, v takove te prohlubni u kustek sem teda mela hrcu, tak ta hrca se taky zacala zmensovat a zacala sem byt schopna i se te nohy dotykat bez silene bolesti, pak sem jeste dalsi asi tyden trochu kulhala s tim, ze chodit po spickach nerealny, ale uz sem zvladla dojit treba ze zastavky do prace a pak to skoro jak mavnutim kouzelnyho protku zmizelo.

trochu sem si rikala, ze kdyz to do tydne neodezni, asi pujdu na rentgen, ale pak byl rychlej skok ke zlepseni a to uz me bylo jasny, ze to bude OK. asi 20km vylet bych s tim nedala, ale treba 10km uz po tech 14 dnech jo a za dalsi tyden uz sem o tom ani nevedela.

fotka je mizerna asi po trech dnech a jeste sem mela z lekce dost spinavy nohy, ale cesta do koupelny pro me jak na druhej konec sveta :D do prace me musel muz vozit autem az pred vchod :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o (zpocené) ohanbí při turistice

Příspěvekod apuka » čtv kvě 11, 2023 8:55

Mawenzi píše:rozdil meze kremem a masti fakt neznam
Az si natres na jednu nohu krem, na druhou mast, za par minut to bezpecne poznas :wink:

Po masti zustane pokoznka mastna dlouho, pokud si na to neco obleces, pekne to zamasti. Vyhodou je, ze ta vrstva stale chrani pokozku, zustane to na ni, vstrebe se jen malo.
Krem se vstrebe docela rychle (ale zavisi na konkretnim, ne vzdy je to hned), tj. kdyz si neco obleces po chvilce, tak se nemusi zamastit. Vyhoda je prave to vstrebani DO pokozky, tj. dostane se i do hlubsich vrstev.

Viz podrobnejsi popis napr. tady

BTW, na ten krasny "monokl" na noze je asi nejlepsi krem Traumel (koupis v lekarne, existuji i tablety). Je to sice smes homeopatik, ale v koncentraci, ze i odpurci tam najdou pomerne dost ucinnych latek. Jeste lepsi je si na treninky, kde oceavas, ze by mohlo dojit k narazum s podlitinami (ale to same plati i pro turistiku) nosit homeopatikum Arnica Montana 5CH nebo 9CH a v pripade uderu, kde ocekavas, ze by se podlitina mohla udelat si okamzite dat 2-3 kulicky, parkrat to opakovat co hodinu, pozdeji interval prodluzovat (2 hod, 3 hod, 4 hod). S Velkou pravdepodobnosti se Ti podlitina ani nevytvori, kdyby ano, bude slabsi a vyrazne rychleji se vstrebe. V tom pripade jeste par dnu si dat 3-4x denne. (Tady se normalne tezko dokazuje, ze prave toto zapricinilo, ze se podlitina nevytvorila - ale lidi, kteri maji po kazdem bouchnuti bezne nepekne modriny si vsimnou rychle, ze nejsou tak dobiti.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví