pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte kvě 16, 2023 8:25

Na vlastní žádost.
pavproch píše: prosím o postřehy/rady/komentáře/"babské" recepty.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte kvě 16, 2023 8:44

booze píše:Ráno na lačno si rozmíchej ve 2dcl vody jednu zarovnanou lžíci bramborového škrobu a To musíš vypít. Pokud sneseš chuť škrobu, můžeš si dát i dvě lžíce.

Kuju, vyzkouším to.

EDIT: Solamyl koupený, zítra ráno to prubnu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř kvě 17, 2023 8:27

KATASTROFA!
Hmm, tak tudma (škrob) teda rozhodně ne - sotva sem požil (chuť teda nicmoc, ale dá se), tak mě ten zatracený jazyk začal pálet (doslova pár sekund po požití) tak, že sem ani pořádně neposnídal. A pálí furt.
Ale i tak kuju za babskou radu, musím ty rady zkoušet, dyž už nic jiného nejsem schopen vymyslet, jaxi pomoct...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod ZbynekN » stř kvě 17, 2023 9:05

Mozna bych zkusil změřit pH na jazyku a pak proste neutralizovat podle toho. Asi. Nebo ted třeba zkusit rovnou něco kyselého. Tezko radit.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » stř kvě 17, 2023 9:11

Neco podobneho jsem mu uz radil - zkusit neco mirne zasaditeho, kdyz nepomuze, tak mirne kyseleho, kdyz nepomuze ani to, tak je jasne, ze to neni v pH. Potom zkusit neco antialergickeho, protizanetliveho (ale to uz neni na okamzite uklidnenei, potrebuje cas), atd., atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16553
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř kvě 17, 2023 9:16

V pH to není = zkoušel sem PH zvýšit (soda a Rennie) = nepomáhá, každé odpoledne jím misku zeleniny politou octem = nepomáhá.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod irem » stř kvě 17, 2023 9:20

Ted nevim, jestli mi nejaky prispevek o testovani 'babskych rad' neunikl, ale zkousels dat na jazyk a nechat rozpustit trochu medu? (pokud nemas zuby precitlivele na sladke)
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » stř kvě 17, 2023 9:23

Já tipuju, že ten problém s pálením jazyka bude mít na svědomí něco, do čeho by to nikdo neřekl, nějaká "prkotina", prostě něco, co by nikoho nenapadlo dát do souvislosti s tímto problémem
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř kvě 17, 2023 10:17

Jo, k tomu sem se už gůglením fernetu taky dopátral, že tělo tím signalizuje, že mu buď něco chybí nebo přebývá - ale co?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » stř kvě 17, 2023 10:41

V tom těle všechno souvisí se vším... Je to tak propojený, že nějaký problém fakt může způsobovat něco, co by s tím dle lékařů nemělo mít nijak souvislost.
Nejsme jednotlivý orgány, jsme celek a jako celek i fungujeme. Je to neuvěřitelný a fascinující, co všechno to tělo jako celek snese a s čím vším se dokáže vypořádat... Proto vím, že vše v těle souvisí se vším a zdánlivý vážný zdravotní problém může způsobovat nějaká "blbost", do který by to nikdo neřekl... Bohužel však ani odborníci v roce 2023 neví, jak to všechno v našich organismech a v jakých synergiích funguje..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » stř kvě 17, 2023 10:48

pavproch píše:každé odpoledne jím misku zeleniny politou octem = nepomáhá.
To Ti ale nemuze nijak ovlivnit to pH na jazyku, kdyz Te pali. Teda pokud to ovoce jis mimo paleni.
Etheric píše:Bohužel však ani odborníci v roce 2023 neví, jak to všechno v našich organismech a v jakých synergiích funguje..
Myslim si, ze prave kvuli tomu PP uz nekolik z nas navrhovalo zkusit neco jineho nez zapadni medicinu (a strycka googla :-)). Ta se az posledni dobou trochu ubira smerem, co pises - ze vsechno souvisi se vsim (a nemusi to byt zadne prime meritelne propojeni).
Bohuzel, PP takovou cestu tvrdosijne odmita.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16553
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř kvě 17, 2023 11:09

Jo, východní meducína je šmejd. Howgh.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » stř kvě 17, 2023 13:08

Ale napr. homeopatie nebo holisticka medicina jsou zrovna "zapadni" smery, vznikly plne v zapadnim svete :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16553
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř kvě 17, 2023 13:15

Homeopatie je taky šmejd. :vom:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř kvě 17, 2023 15:27

Chjo no, pár dnů byl klid a fčíl zas... "to" kuleno. Bolí zas jak čert. Bezdůvodně jako dycky - vycházka do i z prce - absolutně sem o něm nevěděl, fčíl sem enem postával u kuchyňské linky a začalo bolet. Sfiňa jedna.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř kvě 17, 2023 17:38

irem píše:Ted nevim, jestli mi nejaky prispevek o testovani 'babskych rad' neunikl, ale zkousels dat na jazyk a nechat rozpustit trochu medu? (pokud nemas zuby precitlivele na sladke)

Zuba to snesou, ale mám (nějaký druh) alergie na sladké - zežeru/vypiju cokoli sladkého a udělá semi rychle strašně "blbě". Jediná vyjímka je, že dyž se přežeru (těžším) obědem o víkendu, tak hned po něm můžu sníst i sladké a "blbě " se mi neudělá (jemi ale těžko z toho oběda a to sladké jím díky tomu "bez nadšení".)
Ale kuju za radu.
pavproch píše:KATASTROFA!
Hmm, tak tudma (škrob) teda rozhodně ne - sotva sem požil (chuť teda nicmoc, ale dá se), tak mě ten zatracený jazyk začal pálet (doslova pár sekund po požití) tak, že sem ani pořádně neposnídal. A pálí furt.

Tak to vydrželo od rána, jazyk mám (pocitově) doslova spálený, to zas budou nervíčky večer v posteli, esli to (aspoň) v noci přejde, tak jako dosposud vždycky přešlo. Ale jednou taky nemusí (to přejít)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 18, 2023 14:04

pavproch píše:Hurá, podařilo semi vytelefonovat vymailovat SZU - dostal sem návod, jak to provést, rozbor krve (teda přesněji kervního séra) na chrom a molybden udělají.

Neska ráno sem byl u obvoďačky, vyblil sem na ni tu svou teorii proč mi je blbě, neřekla "ne" (= to je už druhý dochtor, co to nehodil pod stůl) a objednala mě na odběr krve, v laboratoři sem byl zeptat, odstředí tu krev = krevní sérum a dají mi ho tu zkumavku do ruky, abych to mohl dovézt přímo do ZU Ova na ten rozbor (na chrom a molybden). Bude to logisticky náročnější, ale snad to klapne.

A hned potom začnu žrát ten NAC (třeba to pomůže - nepočítám ale že hned, to bude dlouhý běh) - sem si přečetl popisek na té piksle a mám v hlavě chaos - musím to ešče progůglit - co sem už gůglil, tak denní dávky NAC do 1200mg jsou OK (proto sem koupil pilule 1000 mg), enemže na té piksle je naspáno 3x denně = 3000 mg/den. Takže tak.

Btw, obvoďačka mi podsunula myšlenku, která mě (přiznávám) nenapadla - spolu s "výroční" fotkou/rtg - neska sem se byl vyfotit) tu svou ji teorii napíšu i dr. DeSmetovi (ten mi tu kyčel 2003 ingstaloval) - uvidíme, jaká bude jeho reakce...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát kvě 19, 2023 17:45

Já se z toho svýho ne-zdraví asi pos.ru.
pavproch píše:To sem zvjedaff, předpopiča na víkend je až příliš optimistich.... pokud se trefí, tak by mohl (v neděli) být i první letošní výlet ve full summer outfitu (= jen třiko, bez podvlečeného dl. dřesu):
Předpověď na sobotu (00-24):
Polojasno, ráno místy mlhy. Během odpoledne převážně oblačno, místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, nejvyšší denní 20 až 24 °C.
Předpověď na neděli (00-24):
Skoro jasno až polojasno, odpoledne při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňka nebo bouřka. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C, nejvyšší denní 21 až 25 °C.

Kéžby, těším se (a skromně doufám, žemito podlomené zdraví nezkazí).

Kupodivu kuleno (i dyž neska rest-day, což se mu většinou nelíbí) neska klid, zato "to" zápěstí neska (i přes Voltarenou náplast od rána) bolí jak čert, v podstatě sem nebyl odpo schopen levou rukou točit volantem. Mně drbne, to zas bude noc plná obav, esli to (bajk) zítra pude nebo nepude. Grrrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned kvě 21, 2023 13:07

pavproch píše:Neska ráno sem byl u obvoďačky a objednala mě na odběr krve, v laboratoři sem byl zeptat, odstředí tu krev = krevní sérum a dají mi ho tu zkumavku do ruky, abych to mohl dovézt přímo do ZU Ova na ten rozbor (na chrom a molybden).

Kura! Budu muset celou akci minimálně o týden odložit - ten človíček, co dělá ty rozbory na ZU tam příští týden nebude. Škoda no. Pozitivum ale je, že mi vůbec odpověděl na maila i dyž neodpověděl na položenou otázku - esli mám to serum k němu vézt (2-3 hodiny mezi odběrem a dovozem do ZU) zachlazené nebo při normální těplotě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon kvě 22, 2023 8:19

Do hroma! "To" kuleno si (zřejmě) vymyslelo nový způsob prudění - ráno jakžtakž dobrý, sotva sem vyšel, tak v něm jednou fiklo fest a paxe ta bolest přesunula do lýtka (něco jako křeč při každém kroku). Po pár stech metrech/kilometru pajdání se to rozešlo a paq už dobrý (a stejně to udělalo i minulý týden ve čtvrtek, čuli jednou by bylo nic, ale dvakrát už je zvyk). A fčíl tupě bolí (kuleno i lýtko). Grrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pon kvě 22, 2023 8:39

pavproch píše:Pozitivum ale je, že mi vůbec odpověděl na maila i dyž neodpověděl na položenou otázku - esli mám to serum k němu vézt (2-3 hodiny mezi odběrem a dovozem do ZU) zachlazené nebo při normální těplotě
Ja nechapu jednu vec - ZU v OV ma odberove pracoviste u laboratore. Proc Ti obvodacka nevypsala zadanku na odber (tu pozaduji, pokud nejsi samoplatce) a neposlala primo k nim? Neverim, ze by zrovna tam nebyli schopni udelat z krve i krevni serum...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16553
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon kvě 22, 2023 9:07

Taky tomu nerozumím, ale mám informaci přímo ze ZU, že to mám udělat tak, jak píšu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod booze » pon kvě 22, 2023 10:25

Na to koleno vyzkousej razovou vlnu.

@skrob a paleni jazyka= to neni mozne. Neni to tim, ze se telo brani, protoze chces utocit na neco spatneho? Zvyseni pachuti abys si toho nechal jinak by to mohlo zabrat a zbavil by ses toho.
Ten pocit je jako kdyz si das na jazyk 9V baterii?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon kvě 22, 2023 10:37

Ne, pálí to jako dyž sním feferonku. Nejvíc špička jazyka, pálí ale celá huba.

Tak to moje 100% funkční nerezové heblo má výroční fotku (v létě to bude 20 let):
bhr.jpg

Jak píšu, je to jediná část starého opotřebeného člověka, která funguje bez protestů = nic "zlého" na té fotce nevidno (píšou to i ve zprávě k té fotce).

Du datlovat toho maila do Belgie s fotkou a dotazem k těm iontům.
EDIT: Mail s fotkou a dotazem naspán a odeslán, esli/až bude nějaká reakce, písnu to sem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Medak » pon kvě 22, 2023 10:43

Kašli na ionty, raději se jich zeptej, jestli dělají i kolena a zápěstí.
A esli poskytují množstevní slevu.
Že by ses kdyžtak stavil. :twisted:
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod booze » pon kvě 22, 2023 10:43

nechal sis delat krevni testy na Zn, Fe, Mg, Cu...? Jake mas laboratorni hodnoty?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon kvě 22, 2023 11:13

Jo - vše v normě.
kovy.jpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon kvě 22, 2023 11:25

pavproch píše:"to" zápěstí neska (i přes Voltarenou náplast od rána) bolí jak čert

Hmm, tak ftom zápěstí asi něco (nepatřičného) vyrostlo, proto to bolí - cituju ze zprávy "cystoid styloidu ulny 8mm" - musím to naštudit, co to je za sfiňu (a co se stím dá dělat).
zapesti.jpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod booze » pon kvě 22, 2023 11:40

pavproch píše:Jo - vše v normě.

to jo, jako kojenec. :smt023

pavproch píše:Hmm, tak ftom zápěstí asi něco (nepatřičného) vyrostlo, proto to bolí

pokud to je takova ta debilni bulka, tak nez se zavapni, tak jde prasnout. V hospode mi to delaval kamos popelnikem na vnejsi strane zapesti. Ted to mam par let na vnitrni strane a uz to prestalo i bolet. Popelnik nepomaha schova se to pod slachy.
https://hojeni.cz/priklady-lecby/lecba-ganglionu
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon kvě 22, 2023 15:14

pavproch píše:Tak to moje 100% funkční nerezové heblo má výroční fotku (v létě to bude 20 let):
bhr.jpg

Jak píšu, je to jediná část starého opotřebeného člověka, která funguje bez protestů = nic "zlého" na té fotce nevidno (píšou to i ve zprávě k té fotce).

Du datlovat toho maila do Belgie s fotkou a dotazem k těm iontům.
EDIT: Mail s fotkou a dotazem naspán a odeslán, esli/až bude nějaká reakce, písnu to sem.

Dr. DeSmet odpověděl:
Nothing to say about your x-ray, just perfect!!!

.. a zároveň mi naboural i nenaboural moje úvahy s iontama:
If you want a check up for metalions, just have your blood serum level checked for Cobalt and Chromium, and sent the results to us, I am practically sure we will tell you, that your levels are like a person that has NO prosthesis!!!

Takže ten rozbor na ZU si příští týden udělat nechám, NAC začnu polykat tež, ale podle Koena tam problém nebude.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví