pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Medak » čtv črc 21, 2022 13:36

pavproch píše:Ty záda už zase "jen" bolí (= tak, že není třeba je mazat/brát prášky). Odhaduju to, že takle budou několik týdnů, no.


Možná jsi to sem psal a mně to jen uniklo, ale ... ty jen lítáš po kopcích a luzích a hájích a drandíš na kole, nebo taky pravidelně děláš nějaká rehabilitační cvičení, posiluješ, nějaká kalistenika, pilates, power jóga a podobně?
Bo z toho co tu občas čtu mám pocit, že ty sice máš normálně tu fyzickou zátěž celkem slušnou, ale hrozně jednostrannou ... což k nějakým problémům vede zcela zákonitě. Zejména v našem věku.
Beru, že výše popsané a jim podobné taškařice tě třeba silně neba, ale ...
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Lipon » čtv črc 21, 2022 13:48

Mně na záda svýho času pomohl SM systém doktora Smíška

Google poradí, ale aspoň ze začátku je dobrý cvičit s někým,.kdo tomu rozumí a opraví špatné prováděný cvik
Vypadá too jako pitomý tahání gumy, ale nějak to zpevní svaly kolem žeber a páteře a to srovná bolavá místa
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » čtv črc 21, 2022 14:47

Medak píše:ebo taky pravidelně děláš nějaká rehabilitační cvičení, posiluješ, nějaká kalistenika, pilates, power jóga a podobně?
Asi spise to "podobne". Napr. krcit se s celovkou nad vykresem, zdrhat pres rozzurenym coklem, delat rallye po zahrade s traktorem, atd. :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv črc 21, 2022 16:52

@medák: Kupodivu - skoro každý den odpoledne půlhodiny cvičím (protahování, nic silového) u/na žebřině.

Záda sou trochu lepší, možná to nebude trvat ty týdny, uvidíme zítra.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát črc 22, 2022 13:42

Ta záda sou fuckt lepčí (doufám, žeto nezakřiknu, uvidíme jak zítra bajk), kulena zdá se po injekcích se už taky zklidňujou, hurá!
A fčíl jak sedím fklidu (prac. úkoly thoto týdne splněny) pod klimou, nechce semi do hicu (dom) sem i dostal nápad, jak (možná, trochu) pomoct tomu svému (ne)spaní.
To už je nějak moc dobrých zpráv, očekávám konec světa. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob črc 23, 2022 11:51

Tak fčerejší radost tady (z mizejících bolestí zad a zklidněného kulena) byla předčasná.... ráno sem stal, skoro nevylez z postele, předklon u umyvadla na čištění zubů ráno sem myslel, že se už nenarovnám, záda bolely a stále bolí fest (na bajku se ale kupodivu celkem dalo). A "to" kuleno taky se na bajku i po něm taky ozvalo. Fčíl sem to nakrmil Ibolexem. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Medak » pon črc 25, 2022 15:40

pavproch píše:@medák: Kupodivu - skoro každý den odpoledne půlhodiny cvičím (protahování, nic silového) u/na žebřině.



To bude možná ta chyba, že nic silového a jen protahování.
Nic proti protahování, ale s ohledem na typ tvé fyzické zátěže a tím, že žádné kompenzační posilování neděláš, si jen s protahováním nevystačíš.
Ale fyzio jsem ti už kdysi radil, tak nic ...

Jinak já cíleně neposilovat kde co, i když mne to většinou baví, jen mám tendenci se občas vymlouvat na čas (a občas i právem), tak z té postele celkem fofrem ani nevstanu ... max spadnu.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř črc 27, 2022 17:36

Zas jeden výkřik (na který neočekávám žádnou zázračnou odpověď/radu): Kura, co já s "tím" kulenem budu dělat? Dochtor (kolenář) tam nic vadného nevidí, ale ono (čas od času = právě fčíl) bezdůvodně začne bolet tak, že vidím fšechny sfaté, natož aby nato zabral ibolex. Grrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř črc 27, 2022 17:39

Tak se tech svatych zeptej, co s tim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv črc 28, 2022 8:41

pavproch píše:fčíl sem i dostal nápad, jak (možná, trochu) pomoct tomu svému (ne)spaní.

Tak. (Prozatím) jediný výsledek pokusování je .... boule na čele.... už sem to tu spal, že abych (aspoň někdy) usnul, žeru večer před spaním malé dávky psychofarmak, po kterých by se mělo tělu chtít spát (občas i jo). Tak mě napadlo k těm psychofarmakům přidat i nějaký přírodní prostředek na spaní (ne prášky!) - zvolil sem Neospan Forte, 2 pilule. V návodu píšou "pro žádoucí efekt je třeba brát dlouhodobě", já to zobu teprvě pár dní - (ne)spaní furt stejné, ale... neska v noci sem zas nemoh usnout, taxem se šel vyscat a přitom semi (tipuju že quli tomu Neospanu, dříff semito nikdy nestalo) zatočila palice, lehnul sem a udělal si bouli na čele.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát črc 29, 2022 11:47

Chjo, no, už si zase musím stěžovat na toho svýho geronta.... teda tasemnicu (trávení), jak je to citlivé na jakékoli vybočení z normálu.... tento a příští týden naše vesnická hospa nevaří (= nemáme tamocuto obědy), taxem toho využil, že stravování svépomocí a trošku tu potforu vyzkoušel - jeden den místo oběda nic, druhý den místo oběda yoghurt, třetí den ovocné kefírové mlíko, čtvrtý (chuťově výbornou!) krupičnou kaši (Šmajstrlova !pohanková! krupice - dávám za "1 s hvězdičkou") a jeden den sem šel do (jiné) hospy na klasický oběd (hospodský vývar+ smažák s kepučem a tatarkou). Zkuste hádat, kdy mi následně bylo nejmíň (nedefinovatelně) blbě - ano, správně, po smažáku. A kdy mi bylo nejvíc blbě? Dyž sem nesežral nic a vzal si prostředek proti zažívacím problémům. Mně drbne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pát črc 29, 2022 13:11

Nechci ted byt sarlatanem - ale rekl bych, ze Ty mas svymi experimenty (rozumej zranim ruznych hovadin, leku, vyzivovych doplnku) i lecbou tak do...znicene traveni, ze bys experimenty typu hladovka (ani "hladovka", cos mel misto obeda) zkouset nemel. Myslim si, ze Tvoje tasemnice ocekava docela pravidelny prisun neceho, co ji bude chutnat.

Radeji si dobre zapamatuj, co zvladnete (Ty i tasemnice) bez problemu a to pravidelne prisunuj... Bud rad, ze Ti to alespon takto jde.
(Jsem uz, myslim psal, ze moje mati po lecbe rakoviny - podle vysetreni a lekaru vice-mene zdrava - umrela za cca rok prakticky hladem. Nic v ni nevydrzelo, ani v minimalnich davkach, okamzite to slo ven nebo se ani nedokazalo dostat dovnitr. Muzu rict, ze neni zadny dobry pocit pro lidi kolem videt, jak se - a to doslova, vztazeno na zivot, vedomi i na vahu - ztraci nekdo blizky pred ocima. Takze doporucuji Ti fakt prestat experimentovat a radeji zustat u toho, co funguje a organizmus nedrazdit. Jinak muze byt vyrazne hur.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát črc 29, 2022 13:18

Šak proto sem to zkoušel (sem tak nějak čekal, že výsledek bude takový jaký byl) = příští týden budu poctivě chodit na hospodské obědy (a možná budu hepy, nebo aspoň mi bude jen málo blbě).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob črc 30, 2022 15:35

Tak. Přesně podle očekávání.... fčera (plánovaný) resday, neska neplsánovaný restday a..... to kuleno mi může upadnout. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned črc 31, 2022 11:42

pavproch 16. čebrence píše:Matlám to tím ActiMarisem, po těch dvou nebo třech dnech se zdá, že se ta rána trochu zatahuje/zavírá

Tak po 14-ti dnech matlání:
a) Je to opravdu na dýl, progres (správným směrem) tu ale je.
b) Došla první tuba (20 grms) tehp ActiMarisu, naštěstí už mám další
c) Ta rána se opravdu zavřela/scvrkla (z 1,5cm na sotva 5mm) a je už na ní strup.
Tak doufám, že dalších 14 dnů (=ta druhá tuba ActiMarisu) bude stačit nato, aby se zavřela úplně. Uvidíme.
Ještě jednou díky za tip, do té doby sem netušil, že něco takového existuje.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » ned črc 31, 2022 14:42

Nemas za co, jsem rad, ze to pomaha. Ja jsem o nem taky nevedel jeste pred par mesici. Ted musim objednat pro tchyni na pokus - na nehtech jedne ruky ma hodne let (desitky) hroznou plisen a nic ji na to nezabira. Bohuzel, kvuli jinym problemum a lekum na ne nemuze brat tabletky (ty jsou taky pekny hnus pro organizmus, ale nektere obcas pomahaji - na nejakou dobu). Doktor ji predtim doporucil to oskrabovat, kym jde (tj. do bolesti) a potom natrit obycejnym lakem na nehty. Pomohlo ji to asi jako citron na prujem... Mozna s Actimarisem by to mohlo byt lepsi - ucinkuje i proti plisnim. Uvidime.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned črc 31, 2022 14:46

A už zase.... jak málo tomu svému tělu už věřím.... dva dny neplánovaného restu, kuleno bolí jak šlak a já mám plnou hlavu negativích myšlenek (nejen esli zítra ráno nebude scát ale taka i) esli tělo zítra ráno polemlemseloukou4 dá, esli něco (kuleno) def. nevypoví poslušnost.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon srp 1, 2022 8:24

Bolelo to a bolí, ale byla vycházka do prce i s oklikou... tělu ty dva dny (nuceného) klidu navíc vůbec neprospěly.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř srp 3, 2022 12:27

pavproch píše:Ty záda už zase "jen" bolí (= tak, že není třeba je mazat/brát prášky). Odhaduju to, že takle budou několik týdnů, no.

Přesně... pár dnů byl (relativně) klid, fčera odpo se zase ozvaly a neska se už zase otáčím celý a tkaničky si nezavážu.... aspoň, že na bajku se dá.... doufám, že zítra ráno budu moct pochodovat do prce.... chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv srp 4, 2022 11:43

Jak píšu výše, fčera se záda zase ozvaly... a furt bolí... a udělal sem s nima (pro mě) zajímavý (chemicko-lékařský) objev...
pavproch píše: záda bolely a stále bolí fest..... Fčíl sem to nakrmil Ibolexem.

Dyž vezmu na ty záda Ibolex přes den, tak tu bolest utlumí (= že není tak ostrá/pronikavá), ale neodstraní... (= fčera po obědě a neska ráno).
Ten objev je, že .... v noci v posteli (= horizontální poloha) ty záda bolely tak, že sem nevěděl jak si lehnout, taxem to v noci nakrmil Ibolexem tež... a do půlhodiny ta bolest úplně zmizela a mohl sem se fposteli otáčet jaxem chtěl (a objevila se až ráno, když sem se ztopořil do vertikální polohy). Takže asitak.

Vím, že na záda je (zřejmě) lepší Ataralagin (aspoň to píšou v návodu na jeho použití), ale ten za a) doma nemám a za b) obsahuje kofein, což bych v noci (jak mám problémy se spaním) nerath.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát srp 5, 2022 15:19

Už sem to tu spal mockrát, že je pro mě sfátek, dyž semi podaří usnout tak, že o tom vím (= zdají se mi sny). Neska se úplně nad ránem zadařilo = usnul sem, divoký sen, který mi byl násilně přerušen budíkem a.... od rána mám den blbec, sem jak praštěný kyjem do hlavy + tuším, že zas mnoho nocí to bude úplně bez spánku (to už sem vypozoroval, že dyž už usnu, tak následné celé noci s očima dokořán). Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pát srp 5, 2022 16:52

Rika ti neco pozitivni zpetna vazba? V tvem pripade je velmi negativni ;-)

Ze nemas nebo si nepamatujes sny vubec neznamena, ze nespis. Sny jsou v REM fazi, ve fazi hlubokeho spanku naopak nejsou.

Mimochodem, u mne umi vyvolat sny DMAE, ve vyssi davce az desive zive. Nebo konopny olej. Ten, co jsi vyhodil, protoze ti nechutnal :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob srp 6, 2022 11:38

pavproch píše:zas mnoho nocí to bude úplně bez spánku (to už sem vypozoroval, že dyž už usnu, tak následné celé noci s očima dokořán)

.. a jak pravil, tak bylo. Neska v noci ani ťuk. Grrrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte srp 9, 2022 17:35

pavproch 2. čebrence píše: a ze svých pocitů/bolístek (kuleno a kotník) odhaduju, že si moje tělo už zvyklo a nereaguje na diclofenak (Voltaren) - oboje bolí už vlastně nonstop, i dyž to namažu. Takže (už druhý den) zkouším ráznou změnu: nemažu. Uvidíme, uslyšíme.

Nemažu už circa měsíc a.... obojí bolí, trvale, ale nějak sem se naučil s tím žít.... bez Voltarenu. Takže asitak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř srp 10, 2022 15:28

Neska semi už před obědem udělalo blbě a furt mě to drží, doufám, žese z toho vyležím (schválně nepíšu vyspím) a zítra ráno budu moct splnit plán = točit nohama... neska sem fprci zarval šponu, abych zítra moh, pičasí taky slibou bajkovatelné, tak snad ráno bude líp, těším se i dyž mije fčíl blbě .... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » stř srp 10, 2022 15:59

S tim Tvym spankem-nespankem... Doporucil bych Ti si koupit nejaky "chytry" naramek s monitoringem spanku. KLidne jenom na noc nebo kdyz si lehnes.
Podle mne bys byl hodne prekvapeny, kolik jsi toho naspal (a mike bude mit pravdu). Kdyz se Ti neco sniva, tak to uz se spise ke konci spanku pred probuzenim (alespon chvilkovym), v hlubokem spanku se TI rozhodne nebude snivat nic. Ty hodinky dokazou i rozfazovat spanek, abys videl, kolik jsi byl v jake fazi - a take ze kolik jsi byl vzhuru.

Ono totiz, kdybys spal tolik, co si sam myslis (a co davas sem), tak bys byl uz davno nekde na jinem svete, s par minutami spanku vydrzis mozna nekolik dnu, ale roky urcite ne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř srp 10, 2022 16:08

Sveho casu jsem koukal na tohle a od te doby se zda ze to jeste vylepsili. Nemam s tim zadnou zkusenost, jen mne to tenkrat zaujalo, ale nakonec jsem si to neporidil. Akorat kdyz si to poridi pp, tak bude sdilet sve denni reporty tady a budeme muset nejak poresit, aby to vlakno videl jen on :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » stř srp 10, 2022 16:32

To je sice male, ale stejnu (mozna i lepsi) sluzbu Ti udela i naramek za par stovek. Manzelka nekdy mela par let Xiaomi MiBand2 a uz ten umel docela dobre analyzovat spanek. Novejsi naramky uz maji kontinualni sledovani srdecni cinnosti (dokonce nejenom tep), meri okysliceni krve, nektere i tlak, atd.

Dokonce na Severu delali studie a zjistili, ze s hodinkami Suunto s hrudnim pasem dokazali sledovat stejne dobre srdecni cinnost nez se specializovanym zarizenim (takove relativne tezke hebedo, HOlteruv pristroj, co Ti daji do pouzdra, nosis si to 24 hod u sebe, na Tebe nalepi nejakych 8 nebo kolik diod poruzne a na druhy den To z Tebe strhne sestricka a pani doktorka potom tyden analyzuje data z toho). Z tech hodinek a pasu dokazaly - samozrejme s upravenym SW - dostat min. stejne dobra data rychleji, nekdy i neco navic jen to vyrazne mene omezilo a otravovalo cloveka a dalo se monitorovat dele. O radovem nebo jeste vetsim rozdilu v cene ani nemluve.
Samozrejme, to neni jen o Suunto, jen severane testovali, co se u nich vyrabi. Garmin nebo Polar by udelaly to same.

Ale myslim si, ze pro PP by plne postacil obycejny naramek, bez GPS.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod zonn » stř srp 10, 2022 17:09

apuka píše:
Dokonce na Severu delali studie a zjistili, ze s hodinkami Suunto s hrudnim pasem dokazali sledovat stejne dobre srdecni cinnost nez se specializovanym zarizenim (takove relativne tezke hebedo, HOlteruv pristroj, co Ti daji do pouzdra, nosis si to 24 hod u sebe, na Tebe nalepi nejakych 8 nebo kolik diod poruzne a na druhy den To z Tebe strhne sestricka a pani doktorka potom tyden analyzuje data z toho). Z tech hodinek a pasu dokazaly - samozrejme s upravenym SW - dostat min. stejne dobra data rychleji, nekdy i neco navic


Tohle by mne fakt zajimalo, kde se to da precist? Nejak si nedokazu predstavit, ze by z hodinek dostali jina data nez pocet tepu za minutu. Jinak z holtera dostanes data behem par sekund a vysledek muze byt hned, jak to doktor vyhodnoti, cca 10 min. Takze to neni o pristroji, ale o lidskem faktoru ;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř srp 10, 2022 17:13

apuka píše:To je sice male, ale stejnu (mozna i lepsi) sluzbu Ti udela i naramek za par stovek.

Zabavne je, ze to sice vidis poprve a nic o tom nevis, ale vis, ze naramek udela stejnou nebo lepsi sluzbu :D Tohle bych si troufnul rict az po vyzkouseni tohodle a nekolika naramku.

Za mne at si klidne koupit treba naramek za par stovek. Akorat se musi predem ujistit, ze pujde nejak pripojit k PC, protoze smarfoun si kvuli tomu dinosaurus porizovat nebude.

apuka píše:Dokonce na Severu delali studie a zjistili, ze s hodinkami Suunto s hrudnim pasem dokazali sledovat stejne dobre srdecni cinnost nez se specializovanym zarizenim (takove relativne tezke hebedo, HOlteruv pristroj, co Ti daji do pouzdra

Holter jsem videl u kolegy, mel to na sobe v praci a radej bych asi tohle nez Suunto hrudni pas. Ten mam a nemam ho rad, pouzil jsem ho jen parkrat. Spat bych s nim nechtel, to by bylo vrcholne neprijemne a jiste by to ovlivnilo vysledky. Coz ten Holter samozrejme taky, jelikoz se v pravidelnych intervalech nafukuje a meri tlak, to snad nemuze cloveka nevzbudit.

Taky je mi to trochu pozdezrele, dej odkaz. Protoze ten hrudni pas funguje jen kdyz maji elektrody vodivy kontakt s kuzi tj. musi tam byt trochu vlhko. Pred pouzitim se doporucuje navlhcit nebo pouzit specialni gel, jinak se nechytne (coz jsem si vyzkousel). Pri pohybu se vodivost udrzuje potem, ale ve spanku se vetsina lidi moc nehybe.

Takze by to chtelo neco co nejmin neprijemneho, proto jsem tenkrat koukal na ten prsten. Naramek totiz taky nic moc, aspon pro mne. Hodinky na noc sundavam i kdyz spim venku, tak je mi to neprijemne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví