pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob kvě 6, 2023 15:27

Taxem našel nahrávku na smeč mikeovi ref moje (občasná) debilita:
Neurological problems including changes in brain structure and function have been reported following MoM hip resurfacing and higher chromium/cobalt levels

Furt čekám, až semi ozvou s informací, která krevní laboratoř mi ty ionty kovů v krvi změří, abych měl čísla, se kterýma se už dá pracovat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob kvě 6, 2023 15:42

Uffff, jak dyby to bylo o mně (není):
McRitchie's new hips lived up to their hype; for several years, he felt great and could move again.
"Things slowly started to go wrong," he said. "It was very low-level stuff and it started to creep up. Over time it ramped up and ramped up and ramped up, and I never could really figure out why I was having these problems."
He started to get sharp migrating pain throughout his legs that no one could explain. He suffered excruciating bouts of insomnia and was constantly exhausted.

Čímdáltímvíc sem přesvědčen o tom, že za (všechny) moje současné problémy fuckt můžou ty ionty kovů (které tělo po chemoterapii už nezvládá).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob kvě 6, 2023 16:40

... a další dva hřebíčky do rakve:
What is Arthroplasty Cobalt Encephalopathy (ACE)?
ACE is meant to identify a brain disease or associated neurological symptoms caused by elevated levels of cobalt from a metal artificial hip. Cobalt poisoning is a common problem in patients with artificial hips. The neurological symptoms that occur with cobalt metal poisoning include:

tremors MÁM
memory problems MÁM
fatigue MÁM
weakness or imbalance MÁM
mood alterations MÁM
sleep issues MÁM, VELKÉ
pain MÍVÁM V KOLENI A V ZÁPĚSTÍ
weight loss NEMÁM, ALE JEN PROTO, ŽE ŽERU PSYCHOPRÁŠKY, KTERÉ PODPORUJÍ CHUŤ K JÍDLU
executive dysfunction NEMÁM, PROZATÍM
blindness NEMÁM, PROZATÍM
other symptoms MÁM - GI


One issue Dr. Tower discovered was that ACE could occur with lower readings of cobalt in the body. It has generally been accepted that cobalt readings below 4 ppb was not cause for concern, and some surgeons would not order further testing until the cobalt readings exceeded 7 ppb or even 10 ppb. Dr. Tower found that patients could have serious neurological issues caused by cobalt with readings of 1 ppb.

1ppb=0,000000001
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob kvě 6, 2023 17:16

No nic no, nešní gůglení mi moc radosti nepřineslo, až fčíl sem našel něco, co musím zítra pořádně proštudit:
How do we address the cobalt and chromium toxicity?
Tower, the orthopedic doctor in The Bleeding Edge documentary found his symptoms resolved once the metal-on-metal hip replacement was removed. The research seems to support this approach too
A 2-person case study supports the use of N-acetyl-cysteine (NAC) for reducing blood levels
An in vivo (test tube) study found astaxanthin “mitigated cobalt cytotoxicity … by modulating oxidative stress”
How do we address the anxiety, insomnia and associated mood issues?
I recommend using the calming amino acid GABA to help with the physical anxiety symptoms, sleep issues and social isolation. There is no research supporting this but we can extrapolate given that cobalt is toxic to the thyroid and the fact that animal studies show that GABA protects against hypothyroidism caused by fluoride and reduces anxiety
I recommend using the amino acid tryptophan for the mental anxiety, tearfulness, low mood, lowered self-esteem
I recommend using the amino acid DPA for endorphin boosting to address the inability to feel pleasure and tearfulness
I recommend using the amino acid tyrosine to help with poor cognitive function and forgetfulness
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » sob kvě 6, 2023 17:37

Pokud by vyšlo, že v krvi ten sajrajt je, neváhal bych ani vteřinu a vyměnil bych nerez za titan
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned kvě 7, 2023 11:51

Tak už vím: Státní zdravotní ústav v Ově má přístroj na rozbory krve na stopové prvky / kovy. Fčíl musím teda vymyslet, jaxe tam dostat.

EDIT: Našel jsem kontakt/jméno s mailem, du tam naspat.

Ráno se před bajkem byl z toho telefonátu (o SZU) tak "rozrušenů (nadsázka = prostě skleroza, no), že sem si zapoměl vzít na bajka na "to" zápěstí wrist support, nějak sem i bez něj ty tři hodiny na bajku přežil, ale fčíl mito zápěstí to dává sežrat i s chlupama.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned kvě 7, 2023 14:38

Taxem neska vygůglil jeden odborný článek (v English), který nabourává tu moji teorii o zvýšených hladinách iontů kovů v krvi díky MoM (BHR), které tělo po chemii už nezvládá zpracovat = proto jemi "blbě".
Ten článek píše o tom, že asi u dvou set pacientů s (100% fungujícím) BHR (mám v sobě a je to jediná součást starého člověka, která funguje vždy a všude bez protestů) circa 10 let po implantaci naměřili výrazný pokles hladin iontů kovů (chrom, molybden) v krvi. Já to železo mám už 20 let a "blbě" mi navážno začalo být až po ca 17-18 letech.

Mail na SZU naspán, uvidíme jaký bude výsledek.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned kvě 7, 2023 15:27

Až/jestli rozbor krve ukáže na zvýšené hladiny chromu a molybdenu v krvi, tudma by mohla vést cesta (sice trošku experimentální ref 2 případy, ale co už) bez revize BHR:
Systemic toxicity associated with cobalt (Co) and chromium (Cr) containing metal hip alloy may result in neuropathy, cardiomyopathy, and hypothyroidism. However clinical management concerning chelating therapy is still debated in literature. Here are described two metal-on-metal hip-implanted patients in which N-acetyl-cysteine decreased elevated blood metal levels. A 67-year-old male who underwent Co/Cr hip implant in September 2009 referred to our Poison Control Centre for persisting elevated Co/Cr blood levels (from March 2012 to November 2014). After receiving oral high-dose N-acetyl-cysteine, Co/Cr blood concentrations dropped by 86% and 87% of the prechelation levels, respectively, and persisted at these latter concentrations during the following 6 months of follow-up. An 81-year-old female who underwent Co/Cr hip implant in January 2007 referred to our Centre for detection of high Co and Cr blood levels in June 2012. No hip revision was indicated. After a therapy with oral high-dose N-acetyl-cysteine Co/Cr blood concentrations decreased of 45% and 24% of the prechelation levels. Chelating agents reported in hip-implanted patients (EDTA, DMPS, and BAL) are described in few cases. N-acetyl-cysteine may provide chelating sites for metals and in our cases reduced Co and Cr blood levels and resulted well tolerable.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon kvě 8, 2023 11:32

pavproch píše: sem si zapoměl vzít na bajka na "to" zápěstí wrist support, nějak sem i bez něj ty tři hodiny na bajku přežil, fčíl mito zápěstí to dává sežrat i s chlupama.

Neska sem zase tři hodiny bajkoval i s wrist supportem na "tom" zápěstí a.... výsledek je stejný, na bajku (relativně) OK, po bajku bolí jak čert. Du ho namazat Voltarenem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte kvě 9, 2023 13:52

Kruciš! I dyž žeru antidepresiva, mám deprézi . jaxem tu už spal, ty moje "zažívací" problémy se plíživě zhoršují a já nenacházím nic ani nevidím žádnou cestu, cobymi ulevilo (aspoň) od toho prokletého pálení v hubě. Neska teda extra pálí, jako bych měl úplně rozleptaný jazyk. Grrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte kvě 9, 2023 15:21

No nic no, sem nad tím bezvýchodiskem během cesty z prce uvažoval a... z toho SZU semi prozatím neozvali (že mi udělají rozbor krve na ionty kovů), nebudu ale čekat a objednávám si ten N-Acetyl Cystein (NAC) 1000 mg - jsou to volně prodejná pilule, které podle toho, co se píše na webu sou tělu obecně prospěšné (a 1000 mg je prý organismem tolerovatelná denní dávka) a začnu je žrát (s myšlenkou, že to mj. i chelatizuje to ionty - které nevím, esli jsou - a bude mí líp). Samoléčba. Něco prostě udělat musím, nebo sa z toho zvencnu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř kvě 10, 2023 14:26

Hurá, podařilo semi vytelefonovat vymailovat SZU - dostal sem návod, jak to provést, rozbor krve (teda přesněji kervního séra) na chrom a molybden udělají.
Nehurá, "to" kuleno začalo neska zase bolet, ale jak čert a nechce přestat. Chjo, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř kvě 10, 2023 15:22

Tak. Opět potvrzení, že nejstarší léčebná metoda funguje - bolest lze přerazit větší bolestí. Díky tomu kuwa bolícímu kulenu sem si na svoje bolavé zápěstí (jako že neska na bajku dostalo co proto i dyž byl wrist support) zpoměl až fčíl. Du ho namazat Voltarenem. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 11, 2023 8:19

Sem odsouzen k tomu se uchodit k smrti.
Ne vážně, "to" kuleno bolelo večer jak čert, Ibolex NATO nezabral, bolelo i celou noc, ráno taky, hodil sem tomu na hlavu další Ibolex a s obavami vyrazil na vycházku a... od prvního kroku celkem klid, v podstatě sem o něm celou hodinu a půl nevěděl, hezky! A fčíl fprci sedím u pc a už zase o něm vím. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát kvě 12, 2023 15:55

pavproch píše: Čímdáltímvíc sem přesvědčen o tom, že za (všechny) moje současné problémy fuckt můžou ty ionty kovů (které tělo po chemoterapii už nezvládá).

Neska sem byl u svého psychiatra (konzultovat ty psycho-kapky, co mi předepsal místo prášků, po kerých mi bylo extra blbě = vypadá to nadějně, blbě mi po těch kapkách nenisu) a ten mi mj. řekl že na té mé teorii může něco být. Budu to dál konzultovat s lékaři, NAC už mám, ale začnu ho (asi) žrát až po změření iontů v krvi.
A taky mi dal radu, jak (doufám, možná) s tím odběrem krve/krevního sera obejít mou obvoďačku (jako samoplátce) - už NATOm pracuju. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát kvě 12, 2023 17:31

Medak píše:k tomu pálení v puse ... vyplachovat si odvarem ze šalvěje (odvar, ne dryák)

pavproch píše:Kuju. Ten šalvěj vyzkouším.

Nadsázka - tos mi udělal schválně! :twisted:
Neska odpoledne mě pálelo v hubě (kupodivu - nemá to opravdu vůbec žádné zákonitosti kdy víc a kdy míň pálí) tak nějak normálně, taxem si zpoměl na tuhle radu, drahá mi věnovala trošku sušené šalvěje lékařské, taxem udělal odvar (ne dryák!) a vypláchnul si po večeři hubu. A fčíl mi můžou rty a špička jazyka doslova upadnout, jak to pálí (jako bych políbil rozžhavené železo). Tudme teda cesta (pro mě) nevede (nepolykal sem = není mi po tom extra "blbě" - aspoň něco pozitivního).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned kvě 14, 2023 12:03

pavproch píše: Čímdáltímvíc sem přesvědčen o tom, že za (všechny) moje současné problémy fuckt můžou ty ionty kovů (které tělo po chemoterapii už nezvládá).

Fčera mi drahá mezi řečí (aniž by to byl záměr) řekla "zásadní" větu, která ty ionty si myslím dost popírá = Proč je ti blbě dycky až večer a proč to v noci přestane, to přece na (chronickou) mírnou otravu iontama nevypadá, to by ti bylo blbě furt (stejně)?!?

"To" zápěstí fčera i neska na bajku bolelo dost i přes wrist support, po bajku ale mnohem míň, kupodivu. Přesto mažu Voltarenem (a mám od toho zapatlané triko, křaťasy a vůbec celýho člověka, jaxe semtam zapomenu). Zajímavé je, že dyž držím říditka tam kde se držet mají = bolí víc, dyž ale přehmátnu na parohy = bolí míň (zřejmě rotace ruky čico)

Plíživé narůstání gastro problémů (zřejmě) dostává další rozměr - ráno dobrý, po obědě sračka, večer "blbě". Chjo no.

EDIT (podvečer): A malá ukázka, toho jak u/ve mně je fšecko jinak/naopak - neska na oběd byla čočka nahusto, speciálně pro mě koupená "francouzská" čočka, po které nenafukuje. A mně fčíl může roztrhnout.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » ned kvě 14, 2023 19:15

Telo ma sve cykly a ze je cloveku nejvic blbe vecer (z cehokoliv) je normalni. I horecka casto narusta nejvic k veceru. Takze rozhodne nepopira. Telo neni jednoduchy stroj a neda se na nej aplikovat podobne primocare primitivni logika.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod booze » ned kvě 14, 2023 20:49

Na to pálení zkus bramborový škrob. Nevím přesně kolik lžic se dává do 2 dcl vody, ale najdeš to někde na netu. Mládenci v boozelandu, co se prochlastali, si tak lecili jicen, žaludek a překyselení. Funguje to cca po týdnu máš pokoj.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon kvě 15, 2023 8:21

Kuju za ten nápad se škrobem, zkusím. Kloktat nebo polykat?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pon kvě 15, 2023 8:31

booze píše:Funguje to cca po týdnu máš pokoj.
PP ale hleda neco, co mu resi problem s palenim okamzite. A to vice-mene jen priznaky, bo pricinu ani netusi (a nejspise tu skrob neodstrani).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon kvě 15, 2023 8:39

Okamžitě účinná = rychlá pomoc je asi fata morgana, už vím/tuším že jakákoli pomoc bude běh na dlouhou trať.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Medak » pon kvě 15, 2023 10:53

S tou šalvějí sorry, ale u tebe je fakt asi vše naopak ... že to neudělá nic bych pochopil, že to bude po šalvěji horší by mne ale nenapadlo ani smykem.

Tak to prostě jedině vzít naopak ... pár chilli papriček, nějaká ta kyselá okurka a panák slivovice:-))).
Nebo jak jsi tuhle psal ... teda je to nějaký ten rok, ale v našem věku:-))) ... že sis sis pošmáknul na smažáku ... k tomu pár plzní a bude. :twisted:
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon kvě 15, 2023 11:24

Ty jo, kde ty časy sou (kdy sem chlastal beera) - neska si dám jednu skleničku nealko Birella a jemi potom "blbě", natož po alko-pivu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 15, 2023 11:44

Birrel není dobrý - pro mě.
Z nealko piv mi nejvíc chutná Bakalář, je lepší než některá normální piva. Pak ještě Krušovice.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon kvě 15, 2023 16:17

Medak píše:že to neudělá nic bych pochopil, že to bude po šalvěji horší by mne ale nenapadlo ani smykem.

Malo to tady ctes ;-) Horsi je to uplne po vsem, protoze to tak ceka.

Medak píše:Tak to prostě jedině vzít naopak ... pár chilli papriček, nějaká ta kyselá okurka a panák slivovice:-))).

Nebo se napit benzinu a zapalit :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon kvě 15, 2023 17:24

Už sem měl naspané a skoro klinul na odeslat hodně sprosté odsouzení mikeových nejapných poznámek, ale ovládnul sem se.
@mike: prosím, aspoň tady do toho mého vlkna už nepiš, ano?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » pon kvě 15, 2023 18:13

Já když jsem řekl jednomu bylinkáři, že mám zdravotní problém, na kterej nejsou léky a medicína si s ním neví rady, tak po vyslechnutí všeho mi doporučil odvar z rulíku, oměje a náprstníku :twisted:
Samozřejmě to myslel jako legraci či jak to říct, ne aby někoho vole napadlo ten odvar pít, je to spolehlivá smrt.
Ale taky furt hledám něco, jak si pomoct. Teda teď už ne, teď už jen hlídám novinky, ptž vsechny dostupný možnosti jsem už vyčerpal. Tak snad bude mít pp více štěstí. Třeba to rozsekne už ten test na kovy
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod booze » pon kvě 15, 2023 20:05

Ráno na lačno si rozmíchej ve 2dcl vody jednu zarovnanou lžíci bramborového škrobu a To musíš vypít. Pokud sneseš chuť škrobu, můžeš si dát i dvě lžíce.

Myslím, že to máš z jícnu. Uklidní ti to i žaludek a žlučník, zase budeš šamp(i)on.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 15, 2023 20:11

To už skoro vypadá, že se PP stal pokusným objektem pro různé nápady z "babiččina deníčku".
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví

cron