pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned dub 16, 2023 15:24

Tak další poznatek - na zjištění množství těch kovů v těle bude zřejmě lepší nechat si vyrozborovat vlasy než krev.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » ned dub 16, 2023 17:24

pavproch píše:Nehodlám to svoje železo měnit.

Ani pokud budeš mít v krvi hodně těch kovů?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned dub 16, 2023 17:41

Ne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon dub 17, 2023 10:46

pavproch píše:bolící zápěstí: sem si zpoměl, že mám doma Voltaren, tak patlám

Zase jedna slepá ulice: Fčera s napatlaným zápěstím (Voltaren zafungoval, akoráth...) sem si všechno zasfinil tím Voltarenem, jaxem se zapoměl/nedával pozor, že mám napatláno. Taxem neska koupil (viz reklamy v TV) náplast Voltaren. A (minimálně na) zápěstí je to slepá ulice - ta (drahá) náplast nedrží, odlepuje se, překáží (ale nesfiní, to je pravda). Odpoledne budu doma zase patlat a sfinit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pon dub 17, 2023 11:06

pavproch píše:sem si všechno zasfinil tím Voltarenem... Taxem neska koupil ...náplast Voltaren. A (minimálně na) zápěstí je to slepá ulice - ta (drahá) náplast nedrží, odlepuje se,
Hm... Umyl sis zapesti dostatecne na to, aby tam nezustala mastnota :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Medak » pon dub 17, 2023 11:15

Hm... Umyl sis zapesti dostatecne na to, aby tam nezustala mastnota

Tyhle náplasti nikdy nedrží ... jediné co s tím dá dělat, je to přes ně fixovat ... ideálně pružným tejpem, ale i obyč náplast bez polštářku stačí.

Ono to zápěstí zatejpovat by bylo vůbec rozumnější než tohle ... a tipuju, že i levnější :D ... ale to se přeci jen musí umět. A pokud se to opakuje, tak koupit nějakou lehkou ortézu, s tím se dá na kole v poho.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon dub 17, 2023 11:22

Tejpovat neumím (a ani nechci umět/dělat = to by šíleně na bajku vadilo).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon dub 17, 2023 15:49

pavproch píše:Tak další poznatek - na zjištění množství těch kovů v těle bude zřejmě lepší nechat si vyrozborovat vlasy než krev.

A je to fřiti, budu muset i nadále žít bez znalosti (konkrétních) množství Cr, Mo, Ni, Co ve mně. Právě mi volali (sem jim poslal mailem dotazy):
- pozitivum: ty "těžké" kovy ve vlasech jsou schopni zjistit
- potřebují ale hrst (paní řekla "polévkovou lžíci) vlasů ustřižených u kořínků na 4 různých místech na hlavě - to by taky asi šlo
- přes to ale nejede vlk: ty vlasy MUSÍ být dlouhé ASPOŇ 4 resp. 5 cm (já ale už asi 30 let nosím ježka 1,5cm a nehodlám NATOm nic měnit)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod ZbynekN » pon dub 17, 2023 16:18

pavproch píše:Tejpovat neumím (a ani nechci umět/dělat = to by šíleně na bajku vadilo).

Nevadilo. Jsem chcipak na zapesti a ruce obecně, na kole někdy tejpuju a je to uplne v pohode. Lepsi nez ortezy, obinadla a jiné.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon dub 17, 2023 16:24

pavproch píše:- přes to ale nejede vlk: ty vlasy MUSÍ být dlouhé ASPOŇ 4 resp. 5 cm (já ale už asi 30 let nosím ježka 1,5cm a nehodlám NATOm nic měnit)

:lol: tomu teda rikam duvod. Radej ti bude 300 let blbe, nez aby sis 3 mesice nechal rust vlasy.

Nemusis si je prece nechat narust vsude, staci na nekolika mistech na hlave. Muzes si z nich delat copanky :twisted:

Zeptej se jich, jestli by nestacily pubicke chlupy :twisted: (ty si predpokladam neholis a tudiz delku splni)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » pon dub 17, 2023 16:37

Nemá cenu dělat rozbory, když nehodlá nic měnit, ani kdyby hodnoty byly nadlimitní...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon dub 17, 2023 17:35

Eth má pravdu - ty dva kusy nerezi ve mně už zůstanou (doufám že nafurt). A pačesy si quli tomu růst nenechám. Tolik roků žiju s MoM bez znalosti množství iontů v těle..... tak budu tak žít dál.

A zase jeden povzdech nad sebou samým: Stěžuju si tady furt dokola, že mě (bezdůvodně) pálí v hubě, už sem tu spal, že NATO aspoň na chvíli pomůže peprmintová žvýkačka. Neska mě v hubě pálelo (nezvykle hodně) už před obědem, taxem hodil do huby jednu žuvačku, zkousnul a .... prokousnul si jazyk = takže neska nemám v hubě peklo, ale PEKLO (a můžu si zato sám).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon dub 17, 2023 20:04

Hele, jak jsi na tom s tim testosteronem? Nizka hladina, co? Protoze takhle iracionalni pristup mivaji jen zenske ;-)

Mozna jsi na neco kapnul. Prvni krok je zjistit, jestli na tom neco je a teprve podle toho se rozhodnout, co dal. Treba by nebylo nutne kloub vymenit, treba by se daly kovy z tela elimitovat jinak. Nebo aspon jejich nasledky. Furt tu brecis, jak je ti blbe a jak se s tim neda zit a nejsi ochoten pro to udelat ani takovou malickost?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 17, 2023 20:12

Hodím hrách na zeď. Těžké kovy z těla odplavuje čaj Lapacho. Používá se třeba po chemoterapiích.
Vzhledem k tomu, že je z Jížní Ameriky a PP není indián stejně jako není Číňan, nepředpokládam, že by měl zájem to byť jen vyzkoušet. Plus je příprava čaje trochu jiná než u klasického a užívat se musí delší dobu s pauzami. A jako bonus působí na kvalitní spánek a antidepresivně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » pon dub 17, 2023 20:24

Dromedaro píše:PP není indián stejně jako není Číňan, nepředpokládam, že by měl zájem to byť jen vyzkoušet.

A ty léky, co bereš, nevadí, že nevznikly v Evropě? Třeba ibuprofen pochází z deštného pralesa, z mízy stromu, měl bys ho tedy přestat používat, nejsi indián :)

Takže zkoušet zahraniční medicínu ne, zahraniční byliny ne, ale léky z nich vytvořený a tu prodávaný ano? Technologie a materiály vzniklý mimo Evropu taky odmítáš používat?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon dub 17, 2023 21:34

Lapacho jsem kdysi zkousel (z jinych duvodu) a nevim, jestli bych ho doporucil. Prislo mi, ze stahuje cevy, bylo mi celkove chladneji a hur se mi prokrvovaly koncetiny, s cimz normalne nemam problemy. Coz by mohlo pp vadit. Zas jsem po nem ale lip spal a byl celkove klidnejsi, coz by se u pp hodilo ;-)

Jako lek by to samozrejme bylo v pohode, nejake vedlejsi ucinky ma kazdy a tyhle byly mirne. Nejdriv je ale potreba zjistit, jestli je vubec potreba tj. jestli nejake tezke kovy v tele ma.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod oodoow » pon dub 17, 2023 21:50

Etheric píše:Nemá cenu dělat rozbory, když nehodlá nic měnit, ani kdyby hodnoty byly nadlimitní...

Vždycky je dobrý vědět čím to je. Aspoň tu nebude pořád slepě pátrat..

Dromedaro píše:Těžké kovy z těla odplavuje čaj Lapacho.

Těžké kovy odplavuje taky medvědí česnek, každý jaro si ho natrhám, rozmixuju a udělám z něj spoustu pesta, které potom jím v průběhu roku.
Akorát teda paní pp by pak asi kvůli té "vůni" byla radši za voltaren. :twisted:
Ale mně třeba ten syrovej rozmixovanej česnek voní i chutná. Je to síla. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 17, 2023 22:42

mike píše: Zas jsem po nem ale lip spal a byl celkove klidnejsi, coz by se u pp hodilo ;-)

Ano, tohle jsem vnímal nejvíc. Těch ostatních příznaků, co popisuješ jsem si nevšiml. Ale máš pravdu, neuvědomil jsem si, že to pro PP nemusí být vhodné.

Já lapacho užíval delší dobu, protože jsem měl nějaké zdravotní problémy a posílali si mě po nemocnicích na různá vyšetření na různá oddělení a ja si naivně myslel, že si nějak vzájemně sdílí, kde už jsem všude byl a kde všude mi dělali rentgen. Když se mi chystali dělat asi sedmý rentgen během jednoho roku, tak jsem se té doktorky u rentgenu zeptal, jestli to není moc a ona se ptala, kolikrát už jsem byl na tom rentgenu a když jsem jí to řekl, tak se zatvářila trochu zneklidněně a že mi ten rentgen dělat nebude. Pojal jsem podezření, že jsem dostal velkou dávku radiace, tak jsem aspoň pil to lapacho.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte dub 18, 2023 12:48

Háro si opravdu nenechám narůst.... ono by to bylo asi i zbytečné (trápení se = moje) - tohle sem našel:
MoM hip prosthesis wear causes an increase of circulating metal ions [18], and the measurement of Co and Cr in whole blood (CoB, CrB) is commonly considered the best approach to monitor hip-replaced patients...
Since we found that the measurement of metals in urine is a reliable and precise way to monitor metal ions release

.. fčíl ešče najít nějakou laboratoř tady v Kocourkově, která krev nebo moč rozboruje právě na ty (stopové) ionty kovů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte dub 18, 2023 13:44

Kuju za nápad s tím Lapacho čajem - musím sito ešče naštudovat, co proč jak. Bojím se toho, aby mě to úplně nerozhodilo (čajíčky nepiju, teda krom pytlíkovaného černého čaje).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » úte dub 18, 2023 14:47

Etheric píše:A ty léky, co bereš, nevadí, že nevznikly v Evropě? Třeba ibuprofen pochází z deštného pralesa, z mízy stromu, měl bys ho tedy přestat používat, nejsi indián :)
Jeste jsi zapomel napsat, ze drtiva vetsina beznych leku, i kdyz je "Made in Europe", tak tady se vice-mene jen porcuje a tlaci to tobolek/tablet/micha do sirupu/kremu - ucinne latky se skoro bez vyjimky vyrabi nekde v Cine a k nam se dovazi odtud.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » úte dub 18, 2023 14:54

Jako u všeho.... Koupíš vepřový v Polsku, tady to zpracuješ a máš český klobásy..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte dub 18, 2023 15:55

pavproch píše:Kuju za nápad s tím Lapacho čajem - musím sito ešče naštudovat, co proč jak. Bojím se toho, aby mě to úplně nerozhodilo (čajíčky nepiju, teda krom pytlíkovaného černého čaje).

Hlavne si precti navod, jak to delat. Neni to caj, ale kura, takze se musi nejakou dobu varit a pak jeste louhovat. Chut mi prisla prijemna, na traveni by ti to mohlo spis pomoct, na spani a nervy taky. Jinak bych s tim ale pockal, az se ukaze, ze je k tomu duvod.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte dub 18, 2023 17:34

Rychlé študium mi dalo info, že Lapacha sou asi 4 druhy, až/jestli na něj přijde řada, tak nastane otázka "kerý"? Zítra/pozítří bych měl vědět kde a za jakých podmínek rozbor krve na stopy/ionty kovů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 18, 2023 17:59

Tak to, co se takhle běžně prodává, je Lapacho červené.
Mohl by jsi zkusit i kopřivovou čajovou kůru. Teď roste čerstvá, ale má se sbírat jen do konce dubna a pít max 2-3 týdny, pak dát pausu. Čistí krev, detoxikuje, významně posiluje imunitu a je léčivá na žalůdek. Zde je vše vypsáno:
Kopřiva
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » úte dub 18, 2023 18:26

I naše dubová kůra umí divy co se týče očisty organismu od všeho možnýho. To by PP nemuselo vadit a vzhledem k tomu, že nemá žlučník, by mu to aj mohlo pomoct. A není to z Asie, roste to tady, ale dá se to samozřejmě i za těžký peníze koupit, nicméně já bych si nasbíral, už jen kvůli čerstvosti
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte dub 18, 2023 20:11

pavproch píše:Rychlé študium mi dalo info, že Lapacha sou asi 4 druhy, až/jestli na něj přijde řada, tak nastane otázka "kerý"?

Cervene lapacho. Nejake kvalitni, ovsem netusim, jak ho vybrat. Nekvalitni muzou byt uplne neucinne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř dub 19, 2023 11:16

Tak esli příčinou mých (trávicích) problémů jsou zvýšené hladiny iontů kovů v těle (asi) už vím proč:

Cu, V, Mn = GI problems
Zn, Ni = acute GI problems

Celé tu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 19, 2023 14:42

Ještě mě napadla možnost, že by jsi mohl užívat tinkturu z červeného lapacha. Díval jsem se, že se prodávají. Obecně jsou tinktury silnější a účinější. Jejich užívání je snažší, protože se nemusíš zabývat přípravou čaje. Jen teda tinktura obsahuje alkohol 40% a nevím, jestli jej ze zdravotních důvodů můžeš.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » stř dub 19, 2023 15:03

Jsou i nealkoholove extrakty - napriklad v glycerinove. Nebo ziskane "starym alchemickym procesem" :lol:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví

cron