pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte čer 13, 2023 15:38

To zelené sfinstvo (trowa) roste jak zteklé, právě sem domotokozil okolo plotu, za chvíli vytáhnu traktor.... zemědělec ynženýr (strojař). Ale.... to moje zápěstí neska od rána mělo klid (= žádné zatížení) a dalo mi klid (skoro sem na něj i chvílema zapomínal). Ta motokoza fčíl mu ale zase dala kapky, už zase bolí jak čert. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod lojzmen » úte čer 13, 2023 22:42

Etheric píše:plotýnky, u pánevní kosti, tam dole u kyčlí...


Nepotěším. Je to asi už navždy. Zaměř se na břišní svaly, včetně těch do stran, při námaze vždy zatni.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » stř čer 14, 2023 5:43

Zjistím, co se /ne/dá dělat. Snad to nebude mít nějak extra vliv na schopnost běhat, chodit a jezdit na kole. Jinak nevim, co bych dělal, tohle jsou mý jediný zájmy...
Jakej sport tomu nevadí? Napadá mě rogalo, to jsem si jist že by mě bavilo, ale to je sezónní záležitost, co po zbytek roku...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » stř čer 14, 2023 7:28

pavproch píše:Nepíšou jak je v CZ, autoři sou English.
Pokud vim, tak nektere jsou na predpis skoro vsude, kde existuji leky pouze na predpis.
pavproch píše:mám to doktorsky potvrzeno - homeopatie je (tak jako celá alt. med.) šunt.
Myslim, ze ja jsem taky nedavno psal - jak to chces mit "doktorsky potvrzeno", kdyz homeopatie (a mnoho z "alt. med.") funguje na uplne jinych principech/zakladech a uplne jinym zpusobem nez co se "doktorsky" uci a zkouma?
Jak muze nejaky doktor potvrdit, ze nejake homeopatika nefunguji na nejakou nemoc obecne*, kdyz ty homeopatika nejsou na konkretni nemoci, ale musi se vybrat podle konkretniho cloveka a konkretni situaci?

* Toto plati, i kdyz je spousta rad, jak ktere homeopatikum se da na neco konkretniho pouzivat, resp. nektere, napr. Oscillococcinum primo "reklamuji" jako lek na respiracni onemocneni. Statisticky vyznamny ucinek nejakeho homeopatika pri nejakem konkretnim problemu je spise "vedlejsi ucinek".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř čer 14, 2023 15:37

Tak kombinace (fčera) motokoza a (neska ráno) bajk se na tom mojem zápěstí podepsala fest, bolí jak šlak. Chjo no. (Hlavně neztrácet naději, perspektiva tady je - výlet do Vysokého n. J. v čebrenci.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Medak » čtv čer 15, 2023 9:41

Kdybys tu ruku měl v pořádné ortéze, tak tu nemusíš brečet ... ale beru, že každý holt máme své koníčky a úchylky. :twisted:
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv čer 15, 2023 10:13

@medak: Napodruhé už slyším, vnímám - ortéza dle Tvého doporučení objednaná.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Medak » pát čer 16, 2023 9:13

Aspoň si zvykneš ... protože po té operaci, pokud se pro ni ty a chirurgové ve VnJ rozhodnete, ji budeš mít na nějakou dobu asi tak jako tak. Ideální by samozřejmě bylo její výběr konzultovat přímo s nimi, ale beru, že to je bohužel z ohledem na to, že to je přes půl republiky asi dost nereálné.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát čer 16, 2023 10:20

Jo, já sem si to v hlavě už taky srovnal, že se operaci nevyhnu, s tím (jak to bolí se dlouhodobě / nafurt žít nedá.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát čer 16, 2023 13:42

Boha jeho, já se z toho svýho kulena zvencnu. Neska od rána rest - jen sedím za volantem nebo u PC a ta potfora začala (sama od sebe) zase příšerně bolet, pičasí má být zítra bajkovatelné, mám v hlavě plány kam a fčíl tohle. Mně klepne pepka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon čer 19, 2023 15:45

pavproch píše:@medak: Napodruhé už slyším, vnímám - ortéza dle Tvého doporučení objednaná.

Ortezu mám:
+ je to opravdu festovní výztuha zápěstí
- nepude s tím bajkovat

Ale (minimálně) po operaci se bude hodit, kuju za tip. Btw, neska si to zápěstí (po dvou dnech bajkingu s bolestí) vzalo volno, od rána o něm vlastně nevím (i bez Voltarenu). Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř čer 21, 2023 17:50

Sem (zase) písnu, ať eth vidí, že není sám, komu je nedobře: To pálení v hubě se už stává neovladatelným, večer už nejsem schopen (skoro) koherentní myšlenky. Grrrrr. Jaxem tu už spal - obvoďačka od toho dala ruce pryč ("já Vás pošlu na gastro"), primář gastro po všech negativních vyšetřeních "já Vám už nemám co nabídnout". Ešče že žeru antidepresiva, bych se z toho už asi jinak osypal. Musím urychleně vymyslet, co budu dělat dál. Tfuj.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » stř čer 21, 2023 18:36

Tak jsi první člověk, který říká, že mu AD pomáhají a neškodí. Poznal jsem hodně konzumentů tohoto svinstva, měl jsem s tím "čest" i osobně, ale ty jsi vážně první, kdo říká, nebo si aspoň myslí, že mu to pomohlo.
Větu "bohužel neexistuje možnost, jak vám pomoci" slýchám od doktorů běžně. Tak doufám, že to neuslyším i v pondělí od ortopeda..
Furt se chceš držet západní medicíny, ačkoliv ti bylo řečeno, že ti nemá už co nabídnout?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv čer 22, 2023 0:02

Udelam vyjimku a napisu sem neco pro Etherica. Na Prozacu jede pulka USA (nadsazka) a nedelali by to, kdyby to nefungovalo. Moje teta ho bere uz par desitek let a funguje ji slusne (a uz ji tahne na 80). Je klidne mozne, ze v tve bubline je to jinak, ale to nemuzes zobecnovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » čtv čer 22, 2023 4:23

@mike:... A druhá půlka USA jede na fentanylu :twisted:
Nedělali by to, kdyby to nefungovalo? Vidím to jinak, nedělali by to, kdyby existovala jiná možnost, ale je to viz výše, uslyšíš, že jinak ti nemají co nabídnout. Takže pracují s tím, co je.
Teď vážně. Kdo je fakt nemocnej, jakože fakt, tomu to nepomůže. Kdo má nějakou jakože rádoby depresi, tomu to fungovat může, spíše jako placebo efekt, ale to je ve výsledku fuk. Každopádně nežádoucí účinky tohoto bývají často horší, než původní problém
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv čer 22, 2023 8:39

Zřejmě se mi (na druhý pokus, první byly jakési tablety, po kterých i bylo ešče blběji než bez nich, jméno sem už úspěšně zapoměl) natrefil na AD hořké kapky do vody - Cipralex, po kterých mi není blbě a (zřejmě trochu) tlumí mou depresi z toho, jak mi je furt blbě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » čtv čer 22, 2023 11:47

Jak dlouho to bereš? Ono to začíná působit až po měsíci a déle, 6-8 týdnů soustavného užívání. Dříve to nefunguje.
Kamarádka, do tý doby hubená, dostala na deprese Cipralex, po kterým dost přibrala a pak dostala deprese ze svýho těla :D
U mě Cipralex vyvolal dost hyperaktivní manickou epizodu, kdy jsem lítal jak raketa, nepotřeboval spát, jíst, a když to trvá delší dobu, je to dost nebezpečný a na psychiku to má též blbej vliv. Rozhodil mi ten "lék" spaní. Jo a taky jsem měl po Cipralexu dost výkyvy nálad. I přes všechny moje odlišnosti mi bylo sděleno, že tohle všechno jsou naprosto běžný nežádoucí účinky. To je ta zázračná západní medicína :vom:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv čer 22, 2023 11:48

Ca 6 týdnů
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát čer 23, 2023 17:53

Chjo no.... zápěstí dalo dva dny úplně pokoj (nijak sem ho nezatěžoval) ale neska (taky bez zátěže) bolí jak šlak, takže místo abych se obával, esli zítra ráno bude bajkovatelné pičasí, taxe obávám zápěstí... já z těch obav nevyjdu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon čer 26, 2023 10:18

Já sem takovej wool. ](*,)
m4Zlik právě dostává ta nová zadní světla, sedím v CarTecu a čekám, až to bude hotovo. K tomu sem dostal kafčo (sqělé preso) a k němu něco jako mozartovu kouli (= sladké) a já wool to sežral... a už je mi zase blbě. Grrrrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon čer 26, 2023 17:24

Nemám ráth Mozarta, velmi. Od té dopo sežrané koule mi je celý den na umření, doslova, nespravil to ani vydatný oběd ani kyselá zelenina. Ufff, kde brát v sobě sílu NATO s tím bojovat?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte čer 27, 2023 15:28

Ty jo, mozartova koule má dozvuky ešče i druhý den - "řídký případ". Kruciš, taková intolerance (něco jako "hyperglykemický šok") sladkého na prázdný žaludek by mohla být nějakým vodítkem, du to študit (dyž zežeru něco sladkého po "těžkém" nedělním obědu, tak mi to sladké nic neudělá).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř čer 28, 2023 17:33

pavproch píše:sem dostal kafčo (sqělé preso) a k němu něco jako mozartovu kouli (= sladké) a já wool to sežral... a už je mi zase blbě.

Fčíl mě něco napadlo - zkusím změnit můj odpolední jídelníček (v pět jeden ovocný jogurt = je v něm sladké ovoce a mně se každý den večer udělá blbě) - zkusím to nahradit bílým jogurtem bez (sladké ovocné) příchuti. Neska byl (zase) ovocný yoghurt a je mi (zase) blbě....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » čtv čer 29, 2023 6:27

Nemůžeš čekat výsledek za den. Výsledky po úpravě jídelníčku často bývají znát až za dva, tři měsíce..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv čer 29, 2023 8:31

Nesouhlasím, esli to večerní blbě je intolerance sladkého ve večeři, tak se to projeví hned.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv čer 29, 2023 17:25

Jo, hned - neska na večeři jen bílý neochucený yoghurt = není mi (skoro vůbec) blbě. Enemže.... esli sem po (ochuceném) jogurtu zažíval (a stěžoval si tady) pálení v hubě (ale ne STRAŠNÉ), tak po tom bílém yoghurtu mám pocit že na pálení v hubě asi umřu. TO JE NĚCO STRAŠNÉHO. Dialektika. Brrrrr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob črc 1, 2023 13:09

Už sem to tu spal mockrát že mám poslední roky obrovské problémy se spaním a že NATO (občas/většinou) zabírají (malé) dávky psychofarmak každý večer (= spaní je to sice lehké, ale je). Dyž si ale to moje NEspaní postaví hlavu, tak psychofarmaka nepsychofarmaka celou noc ani ťuk - čilost (i dyž silou vúle vypnu mozek aby nepřemýšlel - nad ničím). Dyž si to takle postaví hlavu (většinou víc nocí za sebou) = sem z nevyspání jak po opici, tak si to (občas/zřídka) usnadním tím, že v noci polknu prášek na spání a po něm sem 2-3 hodiny "off". Ta sfiňa si poslední noci zase stavěla hlavu (byl sem z toho už opravdu unavený), neska v noci zas - taxem ji hodil na hlavu stillnox a doufal, že se aspoň trochu vyspím. Enemže (= sfiňa má zřejmě nový prvek v repertoiru) - ani po stillnoxu neska ani ťuk, čilost, oči dokořán, i dyž mozek vypnutý. Grrrr! (A fčíl sem - umocněno únavou z ranního výšlapu - jak po několikanásobné opici.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Medak » pon črc 3, 2023 13:04

Ty už si fakt sežeň někdo tu trávu ... děti určo poradí:-)))
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon črc 3, 2023 13:41

Počkej, to je myšlenka..... kouřit konopí = NE, konopný olej = NE, ale.... konopné kapsle (prý bez chuti = to by to moje trávení/trápení mohlo dát). Kuju za námět na uvažování a samostudium.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon črc 3, 2023 17:32

Tak jo, sem se (už zase) rozhdl na sobě pokusovat - objednal sem ty (slabší = 10mg) kapsle. Uvidím, esli je ten můj kačer v břuše přijme.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví