pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát dub 28, 2023 14:11

Tak, nadšení z m4Zlikování (2x, Bohoušku, 2x) už vyprchalo = už mije zase "blbě" (víc než normálně) a i to zápěstí zase bolí. Zas.aný lapacho.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pát dub 28, 2023 16:08

Etheric píše:Nebo si spíš bez rozmyslu koupil první sračku co našel, pěstovanou na plantáži a šplíchanou o 106.

Ty se taky neumis vzdat utkvele myslenky, co? ;-) Lapacho je strom, nepestuje se na plantazich, roste v dzungli. Sbira se vnitrni kura z zivych stromu. Kdyz je to spravne, nekdy je to odpad z tezby dreva a pak tam klidne daji i vnejsi.

pavproch píše:Zas.aný lapacho.

Jj, lapacho za to muze. Co jineho :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pát dub 28, 2023 17:07

mike píše:Jj, lapacho za to muze. Co jineho :D
No, pokud PP k vyberu pristupoval obvyklym zpusobem, tak nejspise si koupil neco "a`la Pacho" a kdyz se to ma pit, tak to bude frndzalica. To se tada fakt nedivim, zema v hube PEKLOPEKLOPEKLO a vsude jinde same problemy :-D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát dub 28, 2023 17:30

Ne.
Už sem to tu spal mockrát, budu se opakovat: Moje tělo netoleruje jakékoli (i malé) vybočení z běžného (= vyzkoušeného). A to lapacho bylo velkým krokem mimo běžné.
A už se o tom sfinstvu nechcu bavit.

Znova se budu opakovat: Pominu-li "blbě", největší trápení v poslední době je to neustále se zhoršující "pálení v hubě" (glosodynie). Rád bych ( s pomocí třeba i "babských" rad) přišel na něco, co to (aspoň na chvíli) utlumí. Prosím, o nápady, co vyzkoušet.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » pát dub 28, 2023 17:37

@pp: zmíněná česká dubová kůra. Když už nic, aspoň ti doplní látky, co potřebuješ, když nemáš žlučník. Je šance, že ti to zklidní zažívání a má to i pozitivní účinky na další věci v těle. Tohle by ti nemělo udělat zle
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát dub 28, 2023 17:38

Kuju, vyzkouším - jen otázka - odvar/čaj z ní nebo nějaká jiná forma?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pát dub 28, 2023 17:39

Uz jsem Ti to radil -zkus, co udela soda bikarbona. Mozna nepomuze, mozna trochu zklidni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát dub 28, 2023 17:41

Taky vyzkouším, ale moc šancí tomu nedávám - dyž rozcumlám tabletu Rennie (což je funkcí/účinkem podobné té sodě), tak jemi ešče "blběji" a v hubě peklo stejné ne-li větší.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 28, 2023 17:47

Tak pardon za tu radu na Lapacho, ale taková reakce se mi nezdá, že by byla z toho nebo jsi doopravdy nějak extrémně citlivý.

Jinak souhlasím s Mikem, že léčení a detoxikace probíhá i tak, že se ti stav na chvíli zhorší. Když jsem zkoušel různé detoxikace, tak mi třeba první tři dny taky nebylo dobře. Hořkost na jazyku, pocit horečky, chvilkové zimnice, bolest hlavy,nespavost. Ale po jednom vypití lapacha je asi hloupost, že by to byl projev detoxikace nebo léčení. Mně se to začalo dít většinou druhý den po zahájení detoxu.

Když to tady tak od tebe čtu, připomnělo mi to:
...ať víš do čeho jdeš

Promiň, ale nedalo mi to. :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát dub 28, 2023 17:49

A jedna otázka na kterou nenacházím žádnou odpověď (a přitom by ta případná odpověď mohla být vodítkem, co vyzkoušet): Proč seto pálení v hubě v noci prakticky uklidní (samo)? Noční sliny asi jsou (chemicky) jiné než denní. Ale jak jiné?

@dr: klid, nečulím se na Tebe.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 28, 2023 17:55

Možná by stálo za to, jestli se to na noc uklidní a ráno to začne, podívat se, jaké orgány jdou na noc do útlumu podle biologických hodin. Já když měl ty své zažívací problémy, tak mi číňan taky čuměl do pusy a dokázal z toho určit problém plus měření pulsu. Mně teda pusa nepálila, ale měl jsem v ní taky takový divný pocit. Ústa souvisí s trávením. A laicky mě napadá, že na noc asi trávicí orgány jdou do útlumu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát dub 28, 2023 18:01

Kuju, to je nápad, který určitě stojí zato zkoumat podrobněji. Zítra budu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pát dub 28, 2023 20:53

Dromedaro píše:Tak pardon za tu radu na Lapacho, ale taková reakce se mi nezdá, že by byla z toho nebo jsi doopravdy nějak extrémně citlivý.

Mne to nepravdepodobne nepripada, odvar z lapacha je specificky (mne teda chutnal), mozna si ho udelal silny a rozbite traveni takhle klidne reagovat muze. Plus rozbita psychika a nocebo efekt. Akorat si myslim, ze kdyz se poblil z lapacha, tak z dubove kury uz tuplem.

Dromedaro píše:Jinak souhlasím s Mikem, že léčení a detoxikace probíhá i tak, že se ti stav na chvíli zhorší.

Ehm, s detoxikaci to byl vtip. Tohle slovo povazuju za ezo-buzzword, slovo bez obsahu, pod ktere se da schovat uplne cokoliv, typicky negativni ucinky. Precti si nazor nejakeho doktora, je to kravovina, telo se detoxikuje neustale, od toho jsou mj. jatra a ledviny. Coz nijak nevylucuje zhorseni stavu po zahajeni lecby, ale to obvykle jine mechanismy, treba imunitni reakce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » sob dub 29, 2023 4:44

Z dubový kůry se dělá "čaj". Je to takový trpčí, je dobrý dodržet dávkování a postup přípravy, pak to pít pomalu, né to do sebe kopnout na jedno, dvě napití..
Raději poprvé zkus menší a slabší dávku, uvidíš co to s tebou udělá. Blbě by ti snad být nemělo, ale raději nejdřív vyzkoušej trochu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Dromedaro » sob dub 29, 2023 7:33

Možná je to tím, že já lapacho považuji za stejné jako naše byliny. Já dělám silné odvary ze všeho a piju ve větším množství, tak mě nenapadlo, že by s tím měl někdo jiný problém, že výluh z bylin dokáže takhle rozhodit.

Tak, že se tělo detoxikuje samo, to vím. I proto se doporučuje jíst poslední jídlo několik hodin před spaním a pokud možno lehce stravitelné, aby tělo místo trávení mohlo přes noc detoxikovat.
Já teda při detoxu, které jsem dělal, nevolnost pociťuji. Ale to byly detoxy, že jsem třeba na týden vynechal mléčné výrobky, pečivo, smažené věci,cukr a během toho jsem pil třeba kopřivový čaj. Se domnívám, že ta nevolnost je způsobena tou detoxikací, kdy se tělo nějak moc nezanáší znovu a znovu, ale zbavuje se všeho, co je v něm uloženo, protože se to běžným způsobem nestíhá, jako když se tomu pomůže. Jinak zrovna nedávno vyšel článek o ezo byznysu. Nedalo mi to a na netu jsem si vyhledal tu modelku Houdovou, abych se na to její ezo podíval a ta Houdová, to je svatý grál vymaštěnosti... ](*,)
Naletěli ezobyznysu. 3 příběhy lidí, co potřebovali pomoci a přišli o peníze

K PP mě ještě napadlo, že jestli mu to navečer odezní to pálení, tak to klidně může být i od té psychiky. Plno psychických obtíží se k večeru zmírňuje.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob dub 29, 2023 11:39

Dromedaro píše:I proto se doporučuje jíst poslední jídlo několik hodin před spaním a pokud možno lehce stravitelné, aby tělo místo trávení mohlo přes noc detoxikovat.

NATO sem už metodou pokus/omyl přišel taky, proto poslední jídlo v pět a to jen jeden jogurt.
Jinak kuju všem za rady.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob dub 29, 2023 16:25

Dromedaro píše:jaké orgány jdou na noc do útlumu podle biologických hodin

pavproch píše:Kuju, to je nápad, který určitě stojí zato zkoumat podrobněji. Zítra budu.

Uffff, taxem strávil část odpoledne v prostředí (mnou opovrhované) "alternativní" a "čínské" meducíny, bo.... "orgánové hodiny" sou v těchto kruzích "silně populární" (seriozních webů na toto téma je minimum). Mno nic, prokousal sem se tím nějak, pár věcí se dozvěděl, potvrdil si, že moje (metodou pokus-omyl vypěstovaná) životospráva není v rozporu s těma "časovačema" a už toho čtení "braku" mám dost. Stačilo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » sob dub 29, 2023 19:09

@PP: kdyz uz chces udelat neco rozumneho s tim palenim v hube"svepomocne", mel bys zkusit jit na to trochu systematicky. Cim muze byt (obecne) zpusobene?
1) "kyselinou" (nizke pH) z neceho
2) "zasadou" (vysoke pH) z neceho
3) alergickou reakci
4) "nezvanymi navstevniky" (bakterie, viry, plisne, kvasinky, zanet)
5) necim jinym

Tak zkus vylucovat jednotlive moznosti. Nejjednodussi mas 1) - pouzi sodu bikarbonu, 2) - pouzi jablecni ocet (redeny!). Na 4) muzes zkusit bud pastelky nebo sprej na dezinfekci ustni dutiny (cucaci tabletky na bolesti hrdla, tech je par; JOX, Orofar, ...). Na 3) mam dojem, ze jsi uz neco zkousel. Az vsechny tyto moznosti vyloucis, potom ma smysl hledat, jake specificke priciny mohou byt - klidne i ten kovovy kloub. Ale ja bych zacina ls tim lehcim...

Jen nezapomen, ze abys mohl zodpovedne rict, ze toto a ono problemem neni, nestaci jedna kratka aplikace, napr., ze si na pul minuty vypachnes pusu slabym octovym roztokem.

BTW, zda se mi, zes Dromedarem doporucene zkontrolovani, "co v noci spi" jsi bud pochopil spatne nebo jen blbe napsal. On nejspise vubec nemyslel na rozpor "Tve zivotaospravy s casovaci"...
BTW2, ten "brak" cinska medicina je seriozni veda, dovolim si tvrdit, ze jeji vysledky jsou prakticky testovane za tisicileti vice nez vysledky zapadni mediciny, navic a"zkoumani" bylo opravdu peclive - protoze casto lekar u vyse postavenych "pacientu" za vysledek casto rucil svym vlastnim zivotem.

Cinska medicina v celku si slozitosti nijak nezada se zapadni, spise bych rekl, ze k jeho serioznimu osvojeni potrebujes vice studii. Musis ale rozlisovat mezi fundovanym ("jejich", "cinskym") lekarem a nekym, kdo se za to vyhlasuje na zaklade vikendoveho kurzu...
Taky "self-study" na seba pouzitelnych vysledku ma jeden velky hacek - je to postavene na uplne jinych zakladech a bez nich (a jejich prijeti) se bud nedostanes k nicem nebo skoncis se spatnym pochopenim vetsiny veci. Ale rict o te vede, ze je brak proto, ze tomu nerozumis a neuznavas... :((
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned dub 30, 2023 11:36

Čína je brak. Tečka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Medak » úte kvě 2, 2023 9:10

Čistě ze zvědavosti a k tomu pálení v puse ... vyplachovat si odvarem ze šalvěje (nějaký decentní, ne dryák a jen vyplachovat, ať z toho není blbě, známe tě:-)))? Já to občas s úspěchem používám, ale je pravda, že mé stavy na ty tvé nemají.

A poznatek, že se to v noci uklidní ... možná si udělat odběr slin v době, kdy je to ok, a v době, kdy je to naopak, a dát to někam analyzovat. Já teda netuším, zda to vůbec někdo někde dělá ... ale ty jsi hračička, a tohle je opravdu vědecký postup (postup kam je samozřejmě věc jiná:-))), tak by tě to mohlo min zaměstnat. :twisted:
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte kvě 2, 2023 9:41

Kuju. Ten šalvěj vyzkouším. Napřed musím najít nějaké vodítko včem by noční sliny mohly být jiné než denní, pak se budu zamýšlet nad tím, jak to zanalyzovat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte kvě 2, 2023 17:41

Neska na sobě žádné pokusování, od rána zaběhaná/vyzkoušená životospráva a celý den (krom pálení v hubě) jakžtakž, ale před chvílí semi (= nevím proč) udělalo tak strašně "blbě". Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř kvě 3, 2023 12:25

Etheric píše:Z dubový kůry se dělá "čaj". Je to takový trpčí, je dobrý dodržet dávkování a postup přípravy, pak to pít pomalu, né to do sebe kopnout na jedno, dvě napití..
Raději poprvé zkus menší a slabší dávku, uvidíš co to s tebou udělá. Blbě by ti snad být nemělo, ale raději nejdřív vyzkoušej trochu

Uvařeno, luhuje se, za chvíli to (pomalu) do sebe naliju. Sem zvjedaf na účinky/následky, doufám, že se nebudou opakovat následky/účinky lapača. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř kvě 3, 2023 13:45

První poznatek - není mi po tom dubu "blbě" (nebo blběji než bylo) ale zato mě už fčíl odpo pálí v hubě jak (to normálně dělá až) večer.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř kvě 3, 2023 17:30

Druhý poznatek: pálení v hubě nepolevilo ani po octem okyselené zelenině (po které mívám vždy chvíli v hubě klidněji) + narozdíl od lapacha ten dub nešel ven vrchem, ale spodem. Takže (asi) taky ne. Chjo no. Ale i tak kuju za radu
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Medak » pát kvě 5, 2023 10:20

K dubu ... duby mi sice rostou v hojném počtu za barákem, ale kůru jsem okusovat ještě nezkoušel:-), nicméně s ohledem na tvoji citlivost (hyper a na vše) bych nejen u nich vždy volil postupný nájezd. Tj. nižší koncentrace a menší dávky ... prostě si to vylouhuj, dej toho nejdřív méně, a pak někam přelij (do termosky, pokud to má být teplé) a jednou za pár hodin do sebe kopni panáka. Je velká šance, že případné negativní účinky, které jsou zejména v počátku u kde čeho, to eliminuje.

Neber to osobně, ale nedávno jsem k tomu dokopal matinku s nějakou kloubní výživou (sirup) pro psa ... po po první dávce z toho chudák měla sračku jak bič ... pes :D ... a maminka nadávala, jak s ní celou noc lítala po zahradě.
A rozdělení dávky fungovalo ... otázkou je, nakolik jsi podobný postaršímu německému ovčákovi. :twisted:
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pát kvě 5, 2023 13:27

Medak píše:otázkou je, nakolik jsi podobný postaršímu německému ovčákovi
Tak docela dost - vrci hodne, ale jinak je neskodny :wink: :mrgreen:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát kvě 5, 2023 13:34

@medak: kuju za radu, (možná) to i vyzkouším
Neska po obědě (i dyž semi nebrkalo kyselé, ale huba mě pálila fest) sem zkusil tu sodu bicarbonu = na pálení v hubě absolutně žádný vliv.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pát kvě 5, 2023 15:21

To mi prijde, jako bys cekal, ze existuje neco zazracneho, po cem te okamzite prestane palit huba. Klidne se vsadim, ze neexistuje. Mas chronicky problem a ty se leci dlouho. Kazdemu pokusu bych dal minimalne 3 dny, jestli se to vubec zacne projevovat, radej tyden. Kdyz mne palila huba, a to bylo akutni, tak mi to jogurt pred spanim spravil za tyden, ale prvni mirne zlepseni bylo znat az druhy nebo treti den.

Teda, existuje, kdyz uz je rec o tech veterinarich. Rikaji tomu uspani ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát kvě 5, 2023 15:45

Šak já taky tu sodu "nehážu do koše", nebylo a není mi po ní "blbě", tak to (asi) budu zkoušet dál/dýl.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví