pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte dub 2, 2024 16:16

irem píše:
pavproch píše: supr-extra-speciál tibetské kapky Roni Epam (mj. i ženšen)


Cetl jsi slozeni? Nevim, kterou verzi tech kapek chces objednat, ale nejbeznejsi univerzalni obsahuji kozlik. Pokud si dobre pamatuju, kvuli obsahu kozliku jsi pred nedavnem neco vyhazoval nebo odprodaval :-k

Složení voda, líh jemný (14 %), standardizovaný extrakt směsi 3,8 mg v 1 kapce (Propolis, Ženšen pravý kořen - Panax ginseng, Borovice kleč pupeny - Pinus mugo, Bříza bělokorá list - Betula pendula, Mateřídouška úzkolistá nať - Thymus serpyllum, Dobromysl obecná nať - Origanum vulgare, Jitrocel kopinatý list - Plantago lanceolata, Muškátovník pravý ořech - Myristica fragrans), E422 - stabilizátor Obsah: 1 kapka. 3x denně 10 kapek (denní dávka). Standardizovaný extrakt směsi 3,8 mg / 114 mg. Každá složka standardizovanésměsi má stejné množství 0,475 mg / 14,25 mg.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte dub 2, 2024 16:17

mike píše::roll: rekni sve drahe, at ti uvari tohle: https://www.amazon.co.uk/Dopiaza-Stew-C ... B003JK464E. Mas tam chilli i kurkumu a garantuju ti, ze pak nebudes vedet, po cem te pali huba i prdel :twisted:

U nas se to da koupit v indickych a pakistanskych kramech a stoji to tak 30 - 35 Kc.

To ani zkoušet nebudu. Radši.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř dub 3, 2024 14:42

Jak píšu vedle : Why We Die - moje nové čtení s naprosto příznačným názvem, já od toho pálení v hubě snad opravdu chcípnu. To je STRAŠNÉ a strašnější každým dnem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv dub 4, 2024 11:33

pavproch píše: supr-extra-speciál tibetské kapky Roni Epam (mj. i ženšen)

Mám. Huba vypláchnuta (10 minut sem to v držce převaloval) a nic, pálí dál. Navíc bych fčíl asi i nadýchal (má to 14%), ale nepolk sem to, čuli fkrvi nic. Prubnu to ešče několikrát, ale mám obavy že skrz ženšen to taky nepude. Pak vyzkouším ten Turmeric (už taky mám).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv dub 4, 2024 14:08

Vyplachuju ženšenem a huba pálí možná víc než indy.

Fčíl mě ale něco napadlo: dyž se mi nedaří najít něco na zklidnění té huby, zkusím hledat něco na zklidnění trápení (každý den večer je mi "blbě"), třeba je to spojené. Fčíl jen přežít to PEKLO v hubě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv dub 4, 2024 14:49

OMG... Podle slozeni mas zrejme tohle: https://www.epam.eu/cs/epamy-50ml/96-epam-900-imunita. Kde tam pisou neco o vyplachovani? Pod jazyk se to kape proto, ze se to nejrychleji vstreba do krve. Pusobi to na cele telo, ne lokalne.

Prijde mi, ze furt hledas nejaky zazracny lek, ktery ti paleni v hube instantne vypne. Nic takoveho nejspis neexistuje. Krome kompletniho vypnuti vseho, samozrejme. Zensen takhle rozhodne nefunguje, je to adaptogen, ktery pomalu vylepsuje fungovani organismu. Pomoct ti muze, ale zmenu bys poznal nejdriv v radu tydnu a navic by to chtelo radove vyssi davku. Nevim, jaky tam maji extrakt, ale 14.25 mg je docela smesne. Normalne se bere okolo 500 mg mleteho korene 2 - 3x denne a jsou silenci, co doporucuji snad i 10 g denne.

Osobne uz jsem snedl zensenu (sibirskeho) za zivot kila. Je to skvela vec, ale pri chronickych problemech se projevi az v radu tydnu nebo spis mesicu. Zacal jsem ho znovu brat pred 10 dny a teprve ted citim, ze se citim lip (425 mg jednou denne). Budu ho brat asi tak dva mesice a pak si dam mesic az dva pauzu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv dub 4, 2024 16:19

Polykat to nebudu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv dub 4, 2024 19:50

Mas 3x denně 10 kapek podržet pod jazykem nebo daný počet kapek dát do vychladlé převařené vody a vypít.

Na vyplachovani to fakt neni a nechapu, jak te to napadlo. Jestli si chces vyplachovat, tak si kup Parodontax, tim vyvrazdis vsechny bakterie a jestli jsou pricinou tvych potizi, coz neni vylouceno, tak by to mohlo pomoct. Samozrejme az po nejake dobe a s tim, ze muze dojit k prechodnemu zhorseni. Je tam ale riziko, ale uvolnene misto po vyvrazdenych bakteriich obsadi neco jineho, coz muze zpusobit podobne potize nebo aktualni zhorsit. Furt by to ale aspon davalo nejaky smysl, na rozdil od toho, co provadis a cim ztracis cas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát dub 5, 2024 14:00

Radio Jerevan. "rinse, do not swallow". Tečka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pát dub 5, 2024 15:09

Njn, moje chyba, ze jsem vubec neco psal. Kaslu na to, stejne jako vsichni ostatni, muzes si tu brecet sam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned dub 7, 2024 13:52

A brečet budu. (Nejenom) neska na bajku - gerontská fyzička de do kopru, vyšlapat krátký prudký protikopec (= tj. chvilku v červených) de, ale šlapat dlouho proti kopci v červených nende (= zastavuju, vydýchávám). Je pravda, že je teprve začátek sezony, pořád je šance, že to "rozjezdím" (ale moc tomu nevěřím). No hlavně, že ešče vůbec můžu (jezdit na bajku za svoje, ne za elektróny).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon dub 8, 2024 11:47

Roni Epam je fkoši, zkouším Turmeric (opět jen převalovat v hubě) a taky to nevypadá nijak nadějně.

Kura. co dál?

Dissolve 5-6 drops of Tabasco sauce in 1 teaspoon of water and rinse your mouth with it four times a day. The initial feeling is one of burning but within a few minutes, some patients report that the overall burning is much reduced.

Já toho čerta na ďábla asi zkusím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon dub 8, 2024 14:25

Alea iacta est - Tabasco Red Hot Chilli Peppers (50 ml) objednáno (v naší vesnické sámošce tohle nevedou). Budu vypalovat protiohněm. To sem zvjedaff, esli sa zařadím mezi nefunkční většinu anebo funkční "some". Myslím, že vím, ale zkusím to.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte dub 9, 2024 15:43

pavproch píše: zkouším Turmeric (opět jen převalovat v hubě) a taky to nevypadá nijak nadějně.

Nedopadlo to, fčera sem převaloval a nic, neska sem převaloval a bylo to následně (výrazně) horší. Koš.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř dub 10, 2024 15:22

Adrenalin a endorfin ze zápasu s STK už vyprchal, už mi je zase "blbě" a v hubě PEKLO.
Od fčera zkouším NATO (pálení v hubě) jít jinak:
a) Požívám bylinné kapky na zklidnění trápení a nenafukování = neska ráno byla pohanková kašička a jako dycky mě po ní fčíl může roztrhnout kapky nekapky.
b) Bez konzultace s lékařem (a neřeknu mu to až s ním budu) zkouším ešče něco dalšího: Už sem tu spal mockrát že večer žeru malé dávky tří různých psychofarmak, aby byla aspoň nějaká šance, že v noci usnu. Z těch tří sem vybral to "největší sfinstvo" (= co má nejvíc vedlejších účinků) a vysadil ho. Neska sem i bez sfinstva na chvíli i usnul. Jelikož sem ale to sfinstvo žral roky, očekávám případný efekt z nežraní za měsíce až roky tež. A mně huba může upadnout fčíl. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv dub 11, 2024 10:37

pavproch píše:Tabasco Red Hot Chilli Peppers (50 ml). Budu vypalovat protiohněm.

Už vypaluju, kura, to čili ale pálí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv dub 11, 2024 12:01

pavproch píše:Dissolve 5-6 drops of Tabasco sauce in 1 teaspoon of water and rinse your mouth with it four times a day. The initial feeling is one of burning but within a few minutes, some patients report that the overall burning is much reduced.

Hmm, tak asi není/nebude to "some", to pálení po čili opravdu za ca 15 minut zmizelo, ale to moje "pálení" ho zase úspěšně nahradilo. PEKLO.
EDIT o hodinu později - možná je to moje pálení o něco slabší, Tabasco nezatracuju.
EDIT EDIT ešče o hodinu později - zase sem vypaloval a přitom pracoval (myslel přitom na prci) = sem blb, já to místo "rinse" polk = v břuchu pohroma. Ale huba pálí krapet víc/míň.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv dub 11, 2024 16:22

Chjo no. Kutil domácí fčíl kutil (ne kurwil, kupodivu) s Aku šroubovákem (a bylo třeba fest tlačit na pilu) a.... obě zápěstí mi fčíl můžou upadnout.
Ale pozitivum - ten kapsaicin má (zpožděný, ale) má nějaký účinek, v hubě neska celůé odpoledne není PEKLO ale jen peklo. Some. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát dub 12, 2024 14:07

Pokračování kapsaicinu (= čert na ďábla): Fčera večer fposteli to bylo stejné jak indy (= nebylo to horší), neska ho zase převaluju v hubě (ale neska nepolykám) a circa půlhodinu pálí čili, pak se to moje pálení na chvíli vrátí, ale pak asi hodinu je slabší (nechcu spát skoro vymizí). Takže "some" zdá se u/ve mně alespoň trochu funguje. Hezky!

Přesto se opět obracím s prosbou: Nějaké rady, co ešče vyzkoušet?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob dub 13, 2024 15:36

pavproch 11.4.2024 píše:Kutil domácí fčíl kutil (ne kurwil, kupodivu) s Aku šroubovákem (a bylo třeba fest tlačit na pilu) a.... obě zápěstí mi fčíl můžou upadnout.

A zase je u/ve mně fšecko inak: Ta zápěstí fčera (den po kutilovi) dala klid, neska ráno na bajku sem o nich nevěděl ale fčíl (přetaženě) bolí jak šlak. Děsím se zítřka ráno na bajku.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned dub 14, 2024 16:21

pavproch píše:Od fčera zkouším NATO (pálení v hubě) jít jinak:
a) Požívám bylinné kapky na zklidnění trápení a nenafukování = neska ráno byla pohanková kašička a jako dycky mě po ní fčíl může roztrhnout kapky nekapky.

Tak ty rostlinné kapky to nezklidnily, neklid a plyny v břuchu (odpo a večer) sou dál. Musím vymyslet něco jiného co by mohlo pomoct s tím neklidem v břuchu. Nějaké nápady?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon dub 15, 2024 11:45

Taxem vymyslel Pancreolan Forte, ten ale v naší lékarně neměli, dali mi Pangrol (prý silnější a taky o něco dražší), už polknuto a budu polykat dál, sem zvjedaff, esli sa to nějak projeví (večerní neklid v břuše a plyny).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte dub 16, 2024 16:05

Tak to spíš (zase) vypadá na neúspěch s tím Pangrolem resp. zase vše naopak - neska od rána 3 pilule a ráno kukuřičná kašička (po které mě nikdy nenafukovalo) a fčíl zase neklid v břuše a může mě roztrhnout. Dám tomu ale ešče čas (ne ale víc než pár dní). Jinak jako obvykle - PEKLO v hubě. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř dub 17, 2024 11:43

pavproch píše:Bo (už zase) brmbrmbrm do FNO odevzdat krev.

Krev odevzdaná, ale stejně sem zhavaroval (na něčem jiném, než sem čekal - bál sem se že nebude kde před FNO zaparkovat, místo sem ale našel a bál sem se že tam odběrovém centru bude moc lidí ve frontě, nebylo): To moje odevzdávání krve bylo jako obvykle do termoboxu (= zatepla) a čekal sem tam jak péro snad 3/4 hodiny, než sestra s termoboxem přišla. Chjo no. (Dyž sem konečně přišel na řadu se svým pořadovým číslem 185, už brali lidi s čísly vysoko nad 200.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř dub 17, 2024 15:38

pavproch píše:Tak to spíš (zase) vypadá na neúspěch s tím Pangrolem resp. zase vše naopak - neska od rána 3 pilule a ráno kukuřičná kašička (po které mě nikdy nenafukovalo) a fčíl zase neklid v břuše a může mě roztrhnout. Dám tomu ale ešče čas (ne ale víc než pár dní). Jinak jako obvykle - PEKLO v hubě. Chjo no.

Neska opakování "vše naopak" - zase 3x Pangrol, ráno nenafukovací rýžová kašička a fčíl mě může zase roztrhnout a v břuchu bouře. + PEKLOPEKLO bo ráno nebyla vycházka. Chjo no, musím pohledat něco jiného na zklidnění břucha.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » stř dub 17, 2024 17:44

pavproch píše:Chjo no, musím pohledat něco jiného na zklidnění břucha.

... Řekl kapajíc si přitom Maggi do polévky...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř dub 17, 2024 17:49

Mňam.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » stř dub 17, 2024 18:00

Jednu lžičku třikrát denně a budeš zdráv jako rys :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv dub 18, 2024 11:44

Pár kapek do poblífky, dyž se mi zdá málo slaná. Toť vše. To nemůže uškodit. Tečka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » čtv dub 18, 2024 11:48

O kumulačním efektu jsi asi neslyšel. Tvoje tělo se navíc určitě zbavuje všeho pomaleji, než by mělo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví

cron