pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte kvě 23, 2023 13:32

pavproch píše:tak ftom zápěstí asi něco (nepatřičného) vyrostlo, proto to bolí - cituju ze zprávy "cystoid styloidu ulny 8mm" - musím to naštudit, co to je za sfiňu (a co se stím dá dělat).

Na fernetu sem toho (kupodivu, většinou strejda gůgl má na všechno odpověď) moc nezjistil, ale proběhla první dochtorská konzultace = nepotěšilo mě to, musím se nějak někam vnutit na MRI a výhledově to je zřejmě na operaci - dostal sem tip na (pro mě dosud neznámou) ortopedickou "ambulanci", která se prý specialzuje JEN na zápěstí - bohužel je daleko (Vysoké nad Jizerou). No nic no, step by step.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte kvě 23, 2023 15:53

jo a (sklerotická) perlička k "tomu" mému zápěstí - neska ráno sem zapoměl si vzít "wrist support" a odpoledne sem zapoměl ho namazat Voltarenem a..... překvápko, bolí ňeska míň než dyž nezapomenu. Je ale fuckt, že sem ho neska nijak zvlášť nezatěžoval.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř kvě 24, 2023 13:26

"To" zápěstí má neska zase den - jako fčera bez zátěže, přesto bolí (a to na něm mám od rána Voltarenovou náplast). Sem sepsal maila i s fotkou a poslal dotaz do toho Vysokého n. J. : "Čo s tým?" Pozitivum je, že prakticky obratem odpověděli (sekretářka) že to přeposílá dochtorovi, tak uvidíme. Dyž mi ten dochtor odpoví (což očekávám), že žádná konzervativní léčba NATO není, taxe zapíšu do jejich pořadníku na operaci a ... prostě uvidíme. Ufff, step by step.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Medak » stř kvě 24, 2023 13:30

Vysoké je pokud jde o chirurgii ruky proslavené ... krom jiného tam dali dohromady ruku Kvitové po tom útoku nožem.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř kvě 24, 2023 13:34

To sem (o nich) nevěděl, dík za info.

I přes ten dílčí posun neska mám neska den blbec, jemi od rána zima (a to sedím ve dvou trikách v místnosti vytopené na 24st) a mám mírnou deprézi (a to žeru antidepresiva). Ale co už, nemá smysl bečet, je třeba se s tím fším poprat. Hurá do toho.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř kvě 31, 2023 10:02

Tak, konečně to klaplo (dotyčný na ZU tam týden nebyl), neska ráno hladoffka a kref, potom sem hlaďák ukojil v bufetu na 1/2klinice (kupodivu mi není následně blbě, dyž nebyl ranní kašička) a odvoz krevního sera do ZU v Ově, odevzdáno, zaplaceno (ca litr) a za týden budou výsledky - kolik teda toho chromu a molybdenu v krvi mám. Sem zvjedaff. A hned NATO sem požil teda první NAC (taky sem zvedaff na následky, ať už pozitivní nebo negativní). Ufff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř kvě 31, 2023 10:29

Jo, ešče dodatek k temu NAC - ta pixla (obsahující 120 pilulí á 1000 mg) má OEM popisek v English a píšou tam 3x denně pilule, na ní je nalepený druhý štítek (v polštině - proč, dyž sem to koupil na cz sexshopu?) a tam píšou 1/2 pilule denně, na webu sem vygůglil, že denní dávky do 1200mg neškodí. Proto sem tu spal, že budu žrát jednu (1000mg) denně ale fčíl mám v hlavě úplný zmatek, kolik teho teda žrát. Kloním se ke dvěma denně.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř kvě 31, 2023 15:22

Jo rozmyšleno, uskutečněno, budu řrát dvě tablety denně (vypadá to, že blběji mi po nich není, klepklepklep na dřwo), uvidíme jaký bude (dlouhodobý) výsledek/následek.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob čer 3, 2023 12:09

Geront a jeho bolavé zápěstí: Sem neska bajkoval, ale nulový pocit pro rovnováhu = dvakrát sem se při jízdě proti kopci vyválel, už poprvé to bylo na levou stranu - kotoul přes levou = bolavou ruku = začala bolet fest, jak dostala ránu .... a o chvíli později znova, zase doleva = ditto, to sem už myslel, že se z toho, jak to bolelo, zjevím. Chjo no. Voltarenuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon čer 5, 2023 9:10

Tak. S "tím" zápěstím jedu na prohlídku/konzultaci s lékařem do toho "Ústavu chirurgie ruky" ve Vysokém n.J. Hurá! Blbé je, že až v půlce čebrence (= zřejmě tam s niam bude vše na dlouho, asi toho mají hodně). Kuju ešče jednou za tip.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Medak » pon čer 5, 2023 11:09

Hele. a máš ten svůj bazmek na zápěstí alespoň s výztuhou?
Jako je třeba tohle?

https://www.tejpy.cz/orteza-na-zapesti- ... gItL_D_BwE

Nebo je to jen nějaký "hadr".
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon čer 5, 2023 11:34

Je to jen neopren ale stahuje/fixuje fest.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Medak » úte čer 6, 2023 11:13

Ty ale nepotřebuješ ani tak aby stahoval, ale aby tě do některých směrů ideálně nepustil vůbec.
To je podstatně důležitější a bez výztuže/dlahy se toho nedocílí.
Naopak ten samotný tlak toho neoprénu je v případě, kdy už to máš takhle rozesrané spíš na škodu.
Ale je to tvoje ruka.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát čer 9, 2023 15:51

pavproch píše:Tak, konečně to klaplo (dotyčný na ZU tam týden nebyl), neska ráno hladoffka a kref, potom sem hlaďák ukojil v bufetu na 1/2klinice (kupodivu mi není následně blbě, dyž nebyl ranní kašička) a odvoz krevního sera do ZU v Ově, odevzdáno, zaplaceno (ca litr) a za týden budou výsledky - kolik teda toho chromu a molybdenu v krvi mám. Sem zvjedaff. A hned NATO sem požil teda první NAC (taky sem zvedaff na následky, ať už pozitivní nebo negativní). Ufff.

Mám výsledky, hurá! Kobalt pod 1 mikrogram na litr krve, chrom 1,34 mikrogramu na litr = podnormální čísla, takže (blbá zpráva) už zase nevím, proč jemi furt blbě, těma kovama z protézy to zřejmě není. A zrovna neska jemi už od rána na umření, chjo no. I to zápěstí neska od rána mám pocit žemi upadne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát čer 9, 2023 17:29

Tak jo, i Koen (Dr DeSmet, co mi to železo in(g)staloval) potvrdil, že to jsou čísla jako u člověka bez protézy. Hurá, tělo kovama otrávené není, je (tudíž) otrávené něčím jiným (neska mije tak blbě, že mám strach že se nedožiju rána).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob čer 10, 2023 12:38

Dyž to moje "blbě" není kovama v krvi, obnovuju svou žádost o "babské" rady - každý den je to stejné: ráno jakžtakž, během dne plíživě narůstá pocit nevolnosti a pálení jazyka, večer je to až nesnesitelné, v noci se to nějak utlumí a další den znova. Bez ohledu NATO co žeru (i dyž nežeru vůbec nic). Veškerá vyšetření negat. Na fernetu sem ohledně toho pálení jazyka našel všeobecné hodnocení "pálení jazyka = tělo tím chce říct, že mu něco chybí nebo přebývá". Prosím o nápady, co ještě vyzkoušet (=co tělu může chybět nebo nadbývat), aby mi nebylo "blbě" a nepálel mě (tolik) ten jazyk.

A z jiného soudeku - to zápěstí se taky plíživě zhoršuje, sem zvjedaff, kdy na bajku už quli tomu nebudu moct (proti kopci = říditka držím za rohy celkem OK, ale z kopce = ruce na řídítkách/brzdách bolí jak čert).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » sob čer 10, 2023 15:28

Premyslel jsi i nad tim, ze Tve dlouhodobe pouzivani Voltarenu (i jinych podobnych sracek) v pomerne vyssich davkach, stejne tak i kloubnych vyziv bez prestavek mohou taky vyvolavat tyto priznaky (paleni jazyka)?
Zkus se poradit s ChatGPT :wink: - on potvrdil, ze to tim taky muze byt. Jen se priprav na to, ze Ti bude furt opakovat, ze mas navstivit doktora na zjisteni pricin a ze mu mas rict o vsech pouzivanych (i v ne tak davne minulosti) lecich a doplncich...

Ze nedelas s tema vecma dobre, Ti tady nekolik z nas psalo uz pred lety. Ted uz ale muzes mit cely travici trakt a kdo vi co jeste uplne v prdeli...

Ale mozna bys mel "diskutovat" radeji s nim nez hledat pomoci strycka Googla - to on sam dokaze taky a na rozdil od Tebe dokaze dat dohromady "A" a "B" a najit souvislosti.

Ale to je asi zase neco, co jsi slyset nechtel...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob čer 10, 2023 15:50

Odhadl sto správně, Tvoje rady (že mám četovat a co fšechno dělám blbě) mě nezajímají, já chcu rady co mám vyzkoušet. Tečka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » sob čer 10, 2023 19:00

Pokud bych ale mel pravdu, tak Tvuj problem bude, ze neexistuje nic, co na to ihned pomaha. Naopak, byl by to beh na dlouhou trat (jak Ti uz vice z nas psalo, minimalne na stejne dlouhu, jak se to vytvarelo),, bohuzel s nejasnym vysledkem.

Proto ma ChatGPT pravdu, ze bys mel zase zajit za doktorem, rict mu vsechny hlouposti, co pojidaval a stale jis, resp. i to neustale natirani Voltarenem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » ned čer 11, 2023 5:37

Ono to fakt může být něčím z okolí, z práce.. Něco, s čím přicházíš do styku pravidelně, ne všechno se projevuje okamžitou reakcí. Může to být třeba i novej nábytek v bytě, ze kterýho se odpařují sajrajty z vyroby atd atd, může to být nežádoucí účinek léků / kombinace léků, může ti jen chybět nějaká živina... Projeví se to až ve chvíli, kdy tělo je na tom "hůř".
Takže bych zapátral tam kde trávím hodně času a zaměřil se i zdánlivý "blbosti" a souběžně bych řešil jestli tělu něco nechybí. Nejsou rozbory na kompletní látky, minerály, stopový prvky atd, prostě komplet všechno, co by v tom těle mělo být? Standartní to určitě není, ale třeba to existuje? Možnost nechat si změřit hladinu komplet všeho v těle, včetně stopových prvků, bych taky využil, pro zajímavost. A tobě by to řeklo víc, než všechny rady v tomhle vlákně dohromady
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned čer 11, 2023 11:51

Kuju za rady - že to (návrat k "normálu") bude long distance run je mi jasné, proto cokoli zkouším, zkouším delší dobu (pokud hned na začátku ovšem nezjistím, že mi je po tom ešče "blbějš").

@eth: Nechal sem si udělat podrobný rozbor krve/moči u Agelu ("prohlídka pro důchodce") - jsou to tři stránky čísel, (skoro) všechna čísla v tolerancích (vyjímka je např. vit D - toho sem měl málo, už druhý měsíc poctivě žeru D3, ale nepozoruju na sobě žádný efekt, nicméně budu ho žrát dál = to je ten long distance run).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned čer 11, 2023 13:19

Dám to sem, dyž mám to svoje "chrobalivé" vlkno, i dyž tohle by se )asi) přihodilo i mladému, silnému, perspektivnímu.... sem neska při bajkování dojel k padlému smrku přes cestu = musel sem obnášet bajka lesem (ve svahu) a přitom sem sebů yebnůl na kluzkém mechovatém kameni - na prtel a (zaplaťpanbu) na pravou (= tu co mám od narození, ne tu levou ocelovou) kyčel. Adrenalin a endorfin z bajku už vyprchal a fčíl to bolí jak šlak, že skoro chodit nemůžu. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod booze » ned čer 11, 2023 13:34

pavproch píše: já chcu rady co mám vyzkoušet. Tečka.


Tak zkus tu homeopatii, ale najdi si nejakeho homeopata, ktery si s tebou sepise milion veci a pak ti rekne co ASI bys mel.

Ja jsem se konecne zbavil (DOUFAM NAPORAD) toho cestujiciho zanetu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned čer 11, 2023 13:52

Nedávno sem to tu spal - mám to doktorsky potvrzeno - homeopatie je (tak jako celá alt. med.) šunt. NEVER EVER.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon čer 12, 2023 18:02

Neska sem byl na (plánované) kontrole u gastrologa a ten mě vůbec nepotěšil - když sem mu vyjevil, že dvoje gastro prášky které mi předepsal (a které sem poctivě týdny tlačil) nemají na to moje "blbě" žádný (pozitivní) efekt, tak mi řekl: "Tak je vysadíme, zkusíme ještě trávicí enzymy a potom už Vám nemám co nabídnout". Chjo no.
EDIT o 24 hod později: Už ty enzymy žeru.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » úte čer 13, 2023 13:34

Nebudu zakládat vlastní geronto vlákno, na to je moc brzo, tak si postěžuji sem, pp nejspíš zná:
plotýnky, u pánevní kosti, tam dole u kyčlí... Dva týdny zpět se mi jedna vyhodila, díky známosti okamžitě napraveno a včera se to vyhodilo zas :nasranost: #-o
Díky známosti dnes opět napraveno a doporučeno cvičení. Doufám, že s cvičením to bude držet. Nebo mě yebne asi, na nemocným těle mít nemocnou hlavu .....
Jo, 32 let, a už je znát, že to tělo není to, co bývalo. Achjo :cry:
Naposledy upravil Etheric dne úte čer 13, 2023 13:38, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod booze » úte čer 13, 2023 13:38

pavproch píše:Nedávno sem to tu spal - mám to doktorsky potvrzeno - homeopatie je (tak jako celá alt. med.) šunt. NEVER EVER.

A píšou tam proč jsou některé homeopatika pouze na lékařský předpis? By mě to zajímalo.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte čer 13, 2023 13:42

Nepíšou jak je v CZ, autoři sou English.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod booze » úte čer 13, 2023 13:46

Že si to potom protireci.
Cukrové kuličky, které nic nedělají vs je to na předpis.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte čer 13, 2023 13:47

Šunt na předpis. :vom:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví