pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Medak » pon bře 28, 2022 16:09

ale ani jeden věcný argument co a proč dělám (s kloubní výživou) špatně. Prosím, můžeš být být konkrétní?

Ale proč já? Vždyť to píšeš každou chvíli sám.

Výrazné překračování dávek, míchání více přípravků dohromady a jedeš to non-stop, tedy 365 dní v roce. To je prostě celé špatně. Tyhle dávky není to tělo absolutně schopno využít, min polovina toho, co do sebe napereš, z tebe jde ven bez jakéhokoli užitku ... s výjimkou toho zmíněného placeba, kdy ty máš pocit, že čím víc, tím líp. Pokud tedy za užitek nebereme to, že ti to totálně rozjebe zažívání.

Tohle se netýká jen kloubní výživy, ale platí to pro jakoukoli suplementaci ve sportu. Vitamíny, minerály, amina, BCAA a tak dál. Suplementace má rozhodně ve výživě svoje místo, zejména při intenzivní zátěži a s přibývajícím věkem a já si třeba ten svůj Alavis taky co den v tý vodě rozkvedlám. Ale nedám si ho tam 3 odměrky a nekombinuji to navíc třeba s tím Flexainem nebo Animal Flexem. A když to doberu, tak si dám pauzu a pak jedu znova. Klidně něco jiného, pro změnu, ale ne že to tam budu prát naráz a lopatou k tomu.

Podobně je to s tím Voltarenem ... když si ho na koleno napatláš půl cenťáku vrstvu, tak jsi ho min z poloviny mohl vymačkat z té tuby rovnou do hajzlu, a bylo by to stejné. Tam není šance, aby to ta tkáň absorbovala.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon bře 28, 2022 17:46

Ehm. Flexain má doporučenou dávku 50ml denně (rozdělenou do dvou, 25+25ml ráno a večer) a mně litrovka vydrží 3 týdny. Nic dalšího (na klouby) neužívám. Tečka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon bře 28, 2022 18:22

@Medak: dorazila ti necekana zasilka hrachu? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Medak » úte bře 29, 2022 9:49

pavproch píše:Ehm. Flexain má doporučenou dávku 50ml denně (rozdělenou do dvou, 25+25ml ráno a večer) a mně litrovka vydrží 3 týdny. Nic dalšího (na klouby) neužívám. Tečka.


Jasně. Ale ještě nedávno to byly lepší komba:-))).
Podobně ten Voltaren ...

Jo, patlám toho dost, odhadem 1mm tlustá vrstva, takže to vsáknutí trvá. Neska sem nazal po čtvrté,

Prostě se ti dlouhodobě podařilo se celkem slušně rozjebat a případná náprava i při max snaze téměř vždy trvá déle.
Nicméně v jednom se rozhodně shodneme ... co já se do toho seru, že jo. Tobě je blbě a věčně pajdáš a hořekuješ, tak si to užij a průběžně podávej zprávy, aspoň se my ostatní cítíme rázem docela zdraví a ve formě :twisted:
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte bře 29, 2022 10:21

Hmm, myslím, že my dva nenajdeme společnou řeč. Nazdar!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob dub 2, 2022 11:57

Sem to tu kdesyk spal - kerýsi den minulý týden mě bezdůvodně při chůzi v "tom" kuleně fiklo - ostrá řezavá bolest a fčíl (i po ca týdnu) furt tupá bolest v koleně je přítomna, ale vždycky po pár stech metrech se to rozejde do "tolerovatelného" stavu. Ale vadí mi to, nežene, furt v hlavě otazníky - "pude to neska"? Chjo no.

Btw, neska zase (po delší době) při návratu z vycházky (sestup 30min z kopca) pravá ruka do bíla/tuha (jak píšu, byla pocitově strašná kosa i dyž jen kolem nuly). Taky chjo, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned dub 3, 2022 12:51

Mám tu tepelnou rovnováhu nějakou posunutou/pokaženou..... neska vycházka - jak píšu vedle, v lednové kose = cibule 4 vrstvy, dvojité rukavice, zatěplená pepica s klapkama přes uši a bylo mi tak akoráth (jak píšu krom té ruky při závěrečném sestupu dom). Kus cesty sem šel s jednou (mladou) dvojící (on+ona), oba rozepnuté bundy (proti kopci je dokonce sundali), bez rukavic, bez čepice ... a nevypadali, že jim je zima... chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Bruca » ned dub 3, 2022 15:05

Taky mi loni v létě v koleně fiklo. Rozchodit to jakstaks slo. Leda se ta doba "rozchazeni" třeba po sezení prodlužovala.
Na urazovce po měsíci obstrik, ulevil tak na měsíc, a v lednu si mě objednali pod nůž - artroskopii
Takže prasklý meniskus (třetinu vzali), popraskane některé části vazů a vlákna lezla do kloubu - proto to bylo tuhé - to zapucovali a ještě nějaká blana s divnym názvem - to taky nějak poresili.

Teď mám po operaci měsíc a kousek, trochu pajdam, za tyden jdu asi do práce. Každopádně se mi chodí o moc líp.

Takže padej k doktorovi, možná to bude taky meniskus
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned dub 3, 2022 16:24

Já to koleno už mám operativně vyčištěné od výrustků a zbytnělé pliky (asi 4 roky), i po té operaci se ale občas tohle přihodí - fikne, pak týdny až měsíce tupě bolí, pak to zase přejde...

EDIT: Navíc pan dochtor, co mi to kuleno operoval už měl šanci (měl sem kontrolu u něj, zrovna dyž mě tak jak popisuju bolelo po fiknutí) ho zroentgenovat ze všech stran a nic tam neviděl.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Bruca » ned dub 3, 2022 18:03

Jo, plika, to je to divné slovo :D

Já pochopil, že meniskus na rtg zrovna moc nevidí. Protože podezření, že ho mám prasklý, měl hned od začátku, ale zkusili jsme tomu dát čas, a že se při artroskopii, když by na ni došlo, ukáže
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Lipon » ned dub 3, 2022 19:11

Na rtg to vidět není, doktor chcete vidět magnet
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte dub 5, 2022 12:31

pavproch píše:Ten kus nábytku byla/je klekačka - levný typ na zkoušku, co na klečení před pc místo sezení, ze kterého už mě bolí prtel, budou říkat kulena, dyž OK, pořídím si krásnou dyzajnovou "balanční klekačku" - mám (už i smontovanou, už nani klečím).

První půlhodina klečení: kulena (prozatím) dobrý, ale holeně (o které sem opřený) trpí, prtel klouže po šikmé ploše a (narozdíl od shrbeného sezení na sesli) musím klekosedět pěkně vzpřímeně - nezvyklé, ale asi ne špatné. Snad to pude.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod sobb » úte dub 5, 2022 13:02

Jsem si musela vygůglit, jak to vypadá. To je fakt zdravý? :shock: Jen z těch promofotek mě bolí kolena a prsty u nohou. Ale je fakt, že jsem na tom nikdy neseděla, teda vlastně neklečela, se raděj válím v křesle :D
Tak jsem tedy docela zvědavá, co na to budeš říkat po delším používání.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte dub 5, 2022 13:03

Já taky sem zvjedavý. "To" kuleno sa ozvalo, taxem zase (radši) přesednul na sesli. Uvidíme, budu to zkoušet (víc a víc).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » úte dub 5, 2022 13:09

Klekacka neni vubec spatna vec (dobre udelana!). Ale stejne je mnohem lepsi, kdyz se strida se sezenim na dobre zidli a jeste lepsi, kdyz mas polohovaci stul, kde si muzes pridat jeste i praci pri stani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte dub 5, 2022 13:11

Delší postávání (na místě bez pohybu) "to" kuleno vůbec nedává, i kdybych měl polohovací stůl (jako že nemám) tak bych to ani nezkoušel.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte dub 5, 2022 17:27

Hmmm, tak to bude ještě boj .... v prci sem půlhodiny klečel, kuleno začalo zlobit, taxem si sednul, kuleno přestalo, taxem si zase kleknul (jen na chvíli) a pak vyrazil polemlesemloukou4 z prce dom a.... bolelo, bolí a vypadá že bude bolet už nafurt (Voltaren vůbec nazabral). Grrrr. Nevzdávám to, ale budu ho (zřejmě) muset na to klečení zvykat hodně zlehka, po malých chvilkách a opatrně. Chjo no, starý opotřebený člověk.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod sobb » úte dub 5, 2022 17:37

Proč sis to vlastně pořídil, kvůli změně od sezení na židli? (zmiňuješ, že tě z toho bolí prtel).
Jak jsem si letmo procházela ty reklamy, tak v jedné psali, že to není dobrý pro lidi, co mají problémy s kolenama, což mi přijde i logický. Ovšem pojem "problém s kolenem" je dost široký. Tak hlavně opatrně, ať si to nedodrbeš ještě víc.

Mimochodem, nezkoušel jsi takový ten sedací míč? Taky se to dá střídat se sezením na židli.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte dub 5, 2022 17:41

sobb píše:Jsem si musela vygůglit, jak to vypadá. To je fakt zdravý?

Silne o tom pochybuju ;-) Kdysi jsme to meli doma, zkusili jsme to vsichni a nakonec to skoncilo jako vesak na pradlo a pak asi v kontejneru, kdy se rodice stehovali. Neprislo mi to pouzitelne a to mi tenkrat jeste nebylo ani 20, dneska by to bylo mnohem horsi :D

sobb píše:Tak jsem tedy docela zvědavá, co na to budeš říkat po delším používání.

Frekvence stiznosti v gerontovlakne silne vzroste a pak to bude prodavat :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř dub 6, 2022 8:49

Taxe mi to rozleželo (jak "to" kuleno, tak fpalici) a.... celou noc i ráno tupě bolelo, při chůzi do prce jaxfiň, ostrá řezavá bolest, jediné pozitivum = došel sem až do prce = (nejen) neska na klekačku nekleknu ani na kukundu. Brrrr. Nechcu být prorokem, ale spolu s Cimrmanen: tudma pro mě cesta zřejmě nevede. Ešče že sem koupil tu levnou obyčejnou, ne tu drahou dyzajnovou, co sem měl původně v merku. Asi ji dám kolegům, ať to taky zkusí (kolega má čerstvě umělé kuleno a nebolí ho to, tak ať si užije.... bolesti :twisted: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř dub 6, 2022 15:33

Krucifiks! Fčíl během cesty dom z prce - křasna procházka polemlesemloukou4 (kus teda příšerně v bahně = těží a sváží kůrovce) sem měl 3 záchvaty paniky:

1. "to" kuleno bolí jak čert (takle moc snad nikdy nebolelo) = klekačka pude z wokna, už na ni nevlezu
2. Ty woe, jak tak moc bolí, pude vůbec točit nohama na bajku, nebude se "to" kuleno (netolerovatelně) šprajcovat?
3. Ty kotníkové UR GTX sem objednal v "blbém" čísle/velikosti.... v zimě nosím Blizzardy resp. Uragány vel 43 na dvoje fusekle, v létě (doteď nízké) UR vel 42,5 na jednu fusekli. A já fčíl objednal 43-ky ... do prtele práce.

Mám zkažený den. ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv dub 7, 2022 15:56

Panika trochu přešla:

- klekačka je pryč, uffff
- neska ráno sem dost pochodoval - na začátku s fest bolavým kulenem, ke konci to bolelo míň, i přes den trošku míň než fčera, snad se to už uklidňuje, ale s bajkem budu mít obavy, dokad to nevyzkouším
- tak holt budu nosit kotníkové UR GTX na dvě fusekle, se nezblázním, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » čtv dub 7, 2022 16:59

pavproch píše:holt budu nosit kotníkové UR GTX na dvě fusekle, se nezblázním, no
Vis jaky je rozdil mezi vnitrni delkou (mondopointem) 42,5 a 43 u La Sportivy (podle jejich prevodovych tabulek)? Cele 3 mm. Coz je skoro nepostrehnutelne, hlavne jak se Ti pri chuzi a pres den meni delka nohy.
Mozna nakonec zjistit, ze se Ti 43 bude nosit nakonec lepe a az v nem budes chodit jedno leto, tak na podzim/v zime se Ti zacna zdat 42,5 "nejaka pomensi" :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv dub 7, 2022 17:17

pavproch píše:- klekačka je pryč, uffff

No nerikal jsem to? :D

Dneska vzbudila bolest kolene mne. Nejak blbe jsem se ve spani zkroutil a asi se skripnul ten nerv, co vede od beder po vnejsi strane nohy. Kdybych ale nevedel, o co jde, tak jasne boli koleno. Prevratil jsem se na druhy bok a za chvili to preslo. Akorat se mi vratila (mirna) bolest kotniku, tady z vnitrni strany. Jsem si skoro jisty, ze je to taky od patere, dela mi to uz od podzimu, obcas to zmizi a pak se zas vrati. Ted to zmizelo po nedelnich sneznicich, tam se tele procvici a pater uvolni. Njn, nikdo nemladneme... a taky uz bych konecne mohl vymenit tu prolezelou matraci, nedela bederni pateri dobre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod lojzmen » čtv dub 7, 2022 23:41

apuka píše:... Cele 3 mm. ...


Takhle to vypadá jako nula nula nic. Ale objem bude jiný a to bude znát.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pát dub 8, 2022 9:57

To prave zavisi hlavne na jedne veci - jestli zrovna mezi tema cisly dochazi ke zmene kopyta. Presneji jestli je to stale jen pocitacem vygenerovane rozsirovani na zaklade delky a konkretniho kopyta u etalonoveho cisla nebo je to prechod na nove etalonove kopyto.

LS napr. takto o nekterych bot meni kopyto mezi UK12 a 12,5, resp. 47 a 48, kde je taky pouze mensi "oficialni" rozdil. Kdyz jsem zkousel Trango Cuby, 12,5 mi byly hodne velke, 12 se nosit dalo, ale trocha mista navic by neuskodilo. Stejne, myslim u Karakorum HC (?), tam byl rozdil v delce 12 a 12,5 alespon 1,5 cm a na sirku 1 cm. Zase kdyz mel syn doma Aequilibrum 47 a 48 (nebo 12 a 12,5?), ja jsem citil jen mirne zvetseni, jak jsem psal, ze by u Cubu 12 potrebovalo.

Navic je to vnimani hodne individualni - u toho Aequilibrumu mne to bylo fajn, synovi, ktery taky nosi stejne velke boty a je zvykly na LS boty 12 mirne zdalo, ze uz se mu to ohyba trochu jinak nez chtel a ze tam ma prilis mista. On je proste zvykly mit ty "ponozkove" boty, ja ne.

Vsak PP uvidi sam. Urcite poreferuje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát dub 8, 2022 10:23

Na základě mých porovnání (velikosti + objemu) 42,5 a 43 botek od LaS (které mám) se domnívám, že tam změna kopyta je.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát dub 8, 2022 12:04

Z5 k "tomu" kulenu, dva dny extra zlobícímu po půlhodině na klekačce - jaxem spal fčera, při a po pochodování lepčí, neska mám rest-day a tváří se to zase líp. Kéžby (se to už uklidňovalo). Zítra (ať už vycházka nebo bajk) to otestuju (další) zátěží.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát dub 15, 2022 12:53

Ty jo, je to asi týden od té (nedobré = bolestivé) zkušenosti s klekačkou, už sem si myslel, že se "to" kuleno uklidnilo a bude zlobit "tak nějak normálně" a.... fčera večur sedím u pc, žádné krkolomné pozice, normálně sedim bez pohybu (kuleno od rána ok) a najednou začalo bolet fest, nepřestalo ani v noci ani ráno, taxem ho namazal Voltarenem a přestalo = mohl sem se věnovat montování sítě (ani sem si an něj při práci mj. i v kleče nevzpoměl), fčíl zase jen sedím u ščodla a zas začalo zničehonic silně bolet. Není to s ním fpořádku, otázka je jestli to je (ještě pořád) následek té klekačky nebo .... ???
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » sob dub 16, 2022 12:03

pavproch píše:Jo, v osum sem už f posteli, potřebuju deset+ hodin v betli, abych z toho vydojil pár desítek minut polospánku. I s práškama.

mike píše:Dam ti tip. Konopny olej s CBD. Nakapat pod jazyk pred spanim.

Uvažuju, že bych to zkusil, to sem ešče nezkoušel.... ale který vybrat, dyž jich je "milion" a mají dokonce vlastní webshop?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví