pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř úno 2, 2022 16:34

Chjo no. Geront a jeho kuleno, už zase... pár týdnů dalo klid, fčera bezdůvodně (ani sem se nikde nenatáh, nepropadnul, nefiklo mě v něm, nic sem mu neudělal) začalo podvečer zase bolet (i přes Voltaren na něm) - jako by mi do něj někdo nasypal písek. Neska ráno polemlesemloukou4 do prce dalo pokoj, ale fprci se mu to rozleželo a už zase mám pocit písku v soukolí. Grrr! To zas fčíl bude mnoho nocí s otázkou - vstanu ráno s bolestí?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř úno 2, 2022 16:44

pavproch píše:To zas fčíl bude mnoho nocí s otázkou - vstanu ráno s bolestí?

Idealni zpusob, jak si to privolat :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob úno 5, 2022 12:40

Kuleno sa ve čtvrtek "šprajcovalo" dost, fčera během rest-day dalo až do večera klid, ale večer se rozbolelo fest, v noci i neska ráno taky, ale při chůzi sem o něm věděl, nicméně neomezovalo mě to, po hodině pochodování dokonce úplně přestalo. Uffff.... :prayer: Fčíl už ale zase bolí, chjo no. Dyž to ale šlo neska, sem optimista, že to zítra (šlapat) pude zas. Doufám.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát úno 11, 2022 18:30

Vypozoroval sem další (asi) fičuru těch mých (stařeckých) problémů: Vždycky půl čtvrka a pátek mám rest-day (od chození do/z prce) a dycky v pátek odpoledne a večer (= v den bez pohybu) je mi extra blbě. Neska taky tak. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob úno 12, 2022 13:08

Už sem to tu spal mockrát (akurváth to fčíl nemožu najít) - ten půlmeloun, co sem utratil 2003 v Belgii, byly nejlíp investované peníze v mém životě - "ta" (železná) kyčel je jedna z mála částí starého opotřebeného člověka, co nebolí a neprotestuje proti pohybu.... až tak moc, že už roky si na ni ani nevzpomenu.... v posledních asi 14-ti dnech sem si ale zpoměl, hned 2x.... poprvé dyž mi asi před těmi 14-ti dny volalo neznámé číslo a ... chtělo se mnou diskutovat zkušenosti se života s "tím" železem a podruhé neska, dyž sem zase o 2 roky prodloužil/zaplatil hosting = osvětovou funkci toho mojeho webu o životě s ním (na základě kterého mi to číslo před 14-ti dny volalo). Sem ráth, že to (už více/mnoha lidem) pomohlo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned úno 13, 2022 15:00

Chjo no. Každý dobrý pocit bude po zásluze potrestán...
pavproch fčera píše:Nad 450mnm jsou zbytky, nad 500 souvislo starého zmrzlého, ledovatého/bořivého, ale (kupodivu) mito neska vůbec nevadilo (prohrabávání při každém kroku, nepravidlené boření se, nerovný došlap a vůbec tak).Neska sem si vycházku (velkou oklikou až na hřeben a po něm zpět) užil.

a neska semi vycházka skoro stejnou trasou v protisměru taky líbila = 2x tři hodiny radosti. A fčíl bolesti - jak píšu, včera i neska vycházka oklikou na hřeben = mimo "lepší" cesty, hrbolatým, zmrzlým sněhem. A fčíl ten můj (úrazem doyebaný) pravý kotník bolí fest (nemá ráth nerovný terén a blbé došlapy), a to sem ho - jako dycky - namazal Voltarenem. No aspoň, že kuleno (prozatím) neprostestuje.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát úno 18, 2022 16:54

Dva povzdechy starého geronta:

a) dva dny za volantem (= bez námahy pro kulena) a.... "to" (pravé, operované) kuleno bolí jak čert. Grrrr. Voltaren + doufám, že zítra na bajku zlobit nebude.

b) dva dny za volantem (dohromady 1000 km fčera od nás do Pilzně a neska z5) = těch 500/550 km v jednom dni je tak maximum, co ještě dávám, nedokážu si představit jet na lyže ve Francii = 1500/1600km nonstop, to už bych nedal. Vzhledem k "mrznoucí ruce" = už (stejně) nelyžuju mně to ale mrzet nemusí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte úno 22, 2022 12:45

Ufffff, už (konečně... :prayer: ) je mi zase "normálně" ( = jen trochu blbě).

Jaxem tu spal, čtvrtek+pátek sem byl na (dvoudenní = s noclehem a snídaní) služebce, na snídani v penzionu v pátek ráno sem nenašel odvahu pochtívat aby mi uvařili tu moji ovsennou (neslazenou) kašičku, taxem zežral (ovsenné ale slazené) müsli a.... celý víkend i fčera mi bylo blbě, až neska to jakžtakž přešlo.... ty woe, to není možné, jak mám (od tý chemie, díky níž sem ale stále tady a dejchám... :supz: ) to trávení labilní, jak taková malá změna snídaňového jídelníčku ho vykolejí na tři dny.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř úno 23, 2022 16:53

Už sem to tu spal, jak mi našli v krvi ten paraprotein, tak od tý doby mě chce pan dochtor vidět co tři měsíce (včetně sosání krve), minulý týden sem byl "darovat" a neska to zas byly tři měsíce, byl sem tam (si s panem dochtorem pokecat) a výsledkem je.... že se v literatuře dočetl o (extrémně vzácné) poruše srážlivosti kterési (už sem to latinské slovo zapoměl) části krve při nižších těplotách = výsledkem sou/byly ty červené fleky a následné pigmentové skrny (obě lýtka), proto mi neska mimořádně vzali další krev na další rozbory a za tři měsíce zas čau nashle. Jo a mám vyzkoušet sežrat jedno balení anopyrinu (1 tabletku denně), esli to náhodou od těch skvrn nepomůže. Ty jo, fčíl mito ale došlo - nedal mi recept, dá se anopyrin koupit bez receptu? (....uff, podle SUKLu asi jo)

Jj, já musím mít dycky něco extra speciál.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Kjuba » stř úno 23, 2022 18:41

No já teda nevím, ale bylo to myslím tak, že 400vka byla běžné volně v prodeji, ale 100vka (jako antitrombotikum) byla na předpis.

Nebo si to špatně pamatuju?
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 816
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř úno 23, 2022 18:42

Zítra se to dozvím v (naší dědinské) lékarně.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř úno 23, 2022 18:54

@Kjuba: je to tak (dava ti to smysl?). Akorat by pp mel vedet, co mu vlastne doporucili.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Kjuba » stř úno 23, 2022 19:29

:-) Mě poslední dobou dává smysl čím dál méně věcí. Takže mě to nějak nepřekvapuje.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 816
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv úno 24, 2022 11:08

Tak v naší dědinské lékárně je anopyrin na předpis, ale dostal sem Stacyl 100 mg, což je prý to samé, bez předpisu. Du si zkazit den = přečíst příbalový leták.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv úno 24, 2022 17:47

To neni ve vasi dediske lekarne, ale vsude. Jestli ti doporucoval 100 mg, mel ti ho predepsat. Co ti teda doporucil? 100 nebo 400? Protoze ono to funguje dost jinak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » čtv úno 24, 2022 17:54

Mne by spise zajimalo, jake baleni doktor PP doporucoval. Bo pokud myslel 10 tabletek a v lekarne meli zrovna nejakych 60 nebo 100 a ted to PP vezme doslova ("vyzkoušet sežrat jedno balení anopyrinu (1 tabletku denně)"), tak v tom "maly rozdil" bude :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv úno 24, 2022 17:58

To je v pohode, ma uz tolik problemu, ze ho nejaka dira v zaludku navic nemuze rozhazet :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv úno 24, 2022 18:26

Vaše starosti bych chtěl mít.... mluvil o 100-ce, stovku sem aji dostal, koupil sem balení myslím 60 kousků, neska sem sežral první, blbě mi po něm není, dyž ty fleky ale do 14dní nezmizí, tak už ho dál žrát nebudu (= v souladu s tím, co mi dochtor říkal). Doplatek/poplatek za to byl 53káčé, takže ani nezchudnu, dyž větší část toho pude do koše.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv úno 24, 2022 18:35

Po tom neni blbe hned, ale az po nejake dobe, nascitava se to (mam v tomhle smeru docela nepeknou zkusenost...). Stovka by ti ale snad nemela nic udelat. Nejde o doplatek, ale o to, ze je to na predpis, coz by doktor mel vedet (kdyz to vim i ja...).

Muzes udelat anketu na tipovani, jestli ti to zmizi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv úno 24, 2022 18:44

Myslím (vím?) že NEzmizí. Ale můžu se mejlit, proto to zkouším žrát.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv úno 24, 2022 18:48

Ja prave taky ;-) Ale za pokus to asi stoji, ublizit by ti to nemelo, tohle se bezne bere dlouhodobe. Necekej nic a muzes byt jen prijemne prekvapen.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned úno 27, 2022 12:47

pavproch píše: ...včera i neska vycházka oklikou na hřeben = mimo "lepší" cesty, hrbolatým, zmrzlým sněhem. A fčíl ten můj (úrazem doyebaný) pravý kotník bolí fest (nemá ráth nerovný terén a blbé došlapy), a to sem ho - jako dycky - namazal Voltarenem. No aspoň, že kuleno (prozatím) neprostestuje.

Fčera i neska zase stejná trasa "off-cesty", jaxem spal fčera (nerovného, zmrzlého, tvrdého) sněhu už je málo (= jen pod hřebenem ze severu), takže kotník protestuje výrazně méně. A kuleno taky dobrý. Uffff. :prayer:

EDIT: Což ovšem nic neznamená, opět (jako každý den s pohybem) přišel na řadu Voltaren napatlat na oboje, páč po výkonu pobolívají (ale míň).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon úno 28, 2022 18:24

Do paroma, sem to tím fčerejším postem zakřiknul/přivolal - "ten" kotník (ač namazán) neska bolí jak šlak. Ne-li víc. Grrrrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob bře 5, 2022 14:22

Musím "sa pochlubiť" (to zas bude woda na majkův mlýn - "já sem Ti to říkal") - dlouhé roky sem tu spal, že na zdrproproch chodím s hůlkama quli těm mým (celoživotním sportem doyebaným) kolenům a kotníkům.... na začátku téhle zimy sem se ale rozhodl to zkusit (obnovit po mnoha letech) BEZ hůlek..... a..... (na konci zimy snad už můžu říct/naspat) de to, sice po (některých) výletech skrz "off road" necesty pyskuju, že ten kotník bolí, ale dá se.... hezky! :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » sob bře 5, 2022 17:13

Rad bych ti napsal, ze jsem ti to rikal, ale kdyz ja nevim, jestli jsem ti to rikal :twisted: Rikam to zdravym lidem, pro invalidy a kyborgy muzou mit hulky smysl. Podporuju v tom i sve rodice, kterym tahne na 80. Chozeni do lesa jim prospiva, ale v tomhle veku uz opora navic muze byt dulezita (mama si nekdy po 70 zlomila kotnik, kdyz byli na houbach).

Ty jsi vlastne invalidogerontokyborg, takze mas splneny vsechny predpoklady ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř bře 9, 2022 11:35

pavproch před 14-ti dny píše:Už sem to tu spal, jak mi našli v krvi ten paraprotein, tak od tý doby mě chce pan dochtor vidět co tři měsíce....proto mi neska mimořádně vzali další krev na další rozbory. Jo a mám vyzkoušet sežrat jedno balení anopyrinu (1 tabletku denně), esli to náhodou od těch skvrn nepomůže.

Takže fčíl sem tydlifonoval s panem dochtorem - tu krev mi brali, aby zistili, esli nemám "autoimunitní onemocnění" = nemám, uffff. Anopyrin (teda bezreceptový Stacyl 100) beru už 14 dní, fleků na lýtkách je míň, holt ho teda budu žrát už asi nafurt. Čuli vlastně dvojí dobré zprávy při středě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát bře 11, 2022 15:38

pavproch 7. prosince 2021 píše:jeden prst na levé noze se mi už před pár lety "stařecky" zkroutil, ale jinak roky nic nedělal/nevadil. Fčíl už dělá / vadí - při každém kroku

Po pár dnech to tenkrát přešlo, aby se to neska v noci samo od sebe zase bezdůvodně vrátilo - ten prst fčíl bolí při každém došlápnutí, do prtele práce, já scu být mladý a zdravý.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pát bře 11, 2022 18:04

Az prijdes na to, jak to udelat, tak dej vedet ;-)

Prst tipuju na nejaky skriply nerv, klidne nekde v zadech. Taky se mi obcas takove veci deji. Boli to uplne jinde, nez je pricina. Jednu dobu mne bolel stehenni sval nad kolenem pri sestupech, docela dost, tvaril se jako natrzeny. No a byla to bederni pater. Najdi si spinalni cviky a vyzkousej, jeslti to po nich zazracne prejde nebo se aspon zlepsi, tak to bylo ono.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát bře 11, 2022 18:33

Nemyslím, že je to nerv (někde inde v těle), bolí to jak dyby mě do teho prstu někdo fčera praštil kladivem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pát bře 11, 2022 18:38

To se vubec nevylucuje. Nekdy se to da poznat tak, ze postizene misto prohmatas a kdyz to vylozene nereaguje lokalne, tak je pricina jinde. Pripadne se kouknout, jestli je tam neco videt (cervene, napuchle apod.).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví