pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv říj 21, 2021 17:23

Ovsenné vločky = kaši vařím ráno 2-3minuty a je z toho mňamézní kašička.

Už nebudu zkoušet slepé uličky.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv říj 21, 2021 17:44

Nehledě nato, že ... možná, nemám to jak dokázat/prokázat.... mezi fčerejškem a neškem z hledika pohybu, jídla, stresů atd. je jediný rozdíl - ty ne moc chutné špaldové vločky neska ráno. Fčera mi odpoledne nebylo blbě, neska mi je doslova na umření. Ani dýchat semi nechce.... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » čtv říj 21, 2021 20:25

Vsak jo, toto klidne mozne je. Ono neni spatne - hlavne ve Tvem pripade - se trochu podivat na jednotlive potraviny a jejich vlastnosti. A ne jenom na slozeni latek, spise trochu jine vlastnosti - doporucuji pohled makrobiotiky nebo cinskeho, nevim, jak to nazvat, medicina to neni, to je "pohled na zivot", ale to same najdes i v ajurvede a pod.

Nejde o nejake zdravotni aspekty, ale napr. jestli je to vysusujici nebo naopak, stahujici nebo uvolnujici, ochlazujici nebo zahrivaci a podobne vlastnosti. Toto docela dobre odpovida nejenom mym zkusenostem. Napriklad bys mohl zjistit, ze v zime je skvela pohanka, ale kdyz ji budes ve velkem zrat v horkem lete, nemuzes se divit, ze Ti bude vice horko nez bez ni :wink:
Pro hnidopichy: tyto veci v teto oblasti nejsou zadne sarlatanstvi, to jsou vysledky tisicileti studovani a sledovani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát říj 22, 2021 17:33

pavproch píše:
pavproch píše:Trowa sice (už) moc neroste, ale listí padá jak o život. Idu traktorovat (už zase, chjo no).

... a o čtyři dny později: ditto. Du NATO.


Ty jo, progresuje to..... hodina na traktoru bez rukavic při plus 10/větříku = bílých všech deset prstů a těm třem nejproblematičtějším (malíček, prsteník a prostředník pr. ruky) to následně trvalo (už v teple místnosti) skoro hodinu než odbělaly a přestalo v nich cukat.

Ojojoj, to bude v zimě porod.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pát říj 22, 2021 17:36

Prestehuj se do Afriky :twisted: A neblbni, podle teploty to sice nevypada, ale venku je fakt kosa a vitr je neprijemne studeny. Vcera jsem si nadaval, ze jsem sel podle teplomeru a byla mi v triku s kratkym a vetrovce kosa. Dneska beru triko s dlouhym.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » sob říj 23, 2021 11:36

pavproch píše:
pavproch píše:Fčíl jezdím tohle kombo: Lorpen All Season + pod ně LaS Sky

Oprava - sem se fčera uhlídnul... ty hrubé fusky sou tyhle, ne AllSeason.
Jako podvlíkací (místo těch LaS) zkusím tyhle.


Hmmmm. Tak to asi nebude fuseklema.... neska první fíld test těch nových podvlíkacích (prý extra těplé sic těnké) a.... první ca hodinu sem si liboval, že je to fuckt lepčí, pocitově mi bylo na nohy až těplo, po ca hodině ale návrat k normálu - i dyž sem fučel a potil se proti kopcu, tak nohy stydly až vystydly tak, že zase byla následně potřeba půlhodina v těplé sprše. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ponožky

Příspěvekod Vexo » ned říj 24, 2021 6:12

pavproch píše:...
i dyž sem fučel a potil se proti kopcu, tak nohy stydly až vystydly tak, že zase byla následně potřeba půlhodina v těplé sprše. Chjo no.

Na prokrvení nohou je dobrý šlapat tzv. Kneippův chodník. Spočívá v tom, že si do jednoho lavoru dáš na dno oblázky (kačírek) a do něj teplou vodu (40°C), do druhého lavoru jen studenou vodu. Minutu přešlapuj v teplé a potom 5-10s do studené. Zprvu (týden) opakovat 6 kol, když si zvykneš můžeš zvýšit třeba na deset. Dobrý je dolévat teplou vodu, aby to bylo furt "na hraně". Hlavní je to zakončit vždy tou studenou.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » ned říj 24, 2021 12:55

Díky za tip. Trochu to zní jako S-M. Protože mi (víc) takhle blbnou i prsty na rukách (až do bíla/tuha, na nohách prozatím bez změny barvy ale zato s mravenčením, až rozmrznou), nebudu to zkoušet, na 99% by mito stejně nepomohlo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » ned říj 24, 2021 13:16

Nezkousej. Chtel jsem napsat na ten prispefek, ze ano, to je skvela vec - aleve Tvem pripade je problem skoro jiste v necem, cemu to nepomuze. Dokonce - stejne jako v prilade Tvych prstu to namaceni v(e hodne) studene vode muze problem i vyrazne zhorsit.
Vlastne i to nasledne namaceni v teple vode.

Tyto procedury by nemel delat nekdo, kdo ma vyrazny problem s chladem v koncetine.

A to pise clovek, ktery ty skutecne/puvodni prirodni Kneippove chodniky velice rad prochazi. V rakouskych Alpach je maji na mnoha mistech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » ned říj 24, 2021 15:20

@PP: jeste jeden podnet k zamysleni pro Tebe. Jsem dnes koukal na neco ohledne SpO2, co meri oxymeter a narazil jsem na toto, hned jsi me napadl...
prochladnutí, kdy tepenná krev je z důvodu úspory tepla směřována v těle do centrálních orgánů a částí těla, aby nedocházelo k dalším tepelným ztrátám kůží. Koncové části těla (prsty u končetin, špička nosu a podobně) jsou nedokrevné a hromadí se v nich odkysličená krev.

Nepomohlo by Ti u rukou i nohou, kdyby ses poradneji oblekl v mistech prioritnich pro krevni obeh, tj. trup, panevni oblast a hlava? Ty mas radeji chladnejsi pocasi, predpokladam, ze taky byt obleceny spise na spodni hranici Tveho tepelneho komfortu. Jenze mozna Tvuj organizmus ma na "spravnou" teplotu jiny nazor...
Zkus se nad tim zamyslet a pripadne nekdy zkusit se oblect tepleji - i kdyby ses citil min komfortne, prilis teplo. (Zvyk je zelezna kosile.) Jen na zkousku, jestli to nepomuze tem koncetinam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned říj 24, 2021 16:36

Sem to přešiboval do "svého" vlkna.

Dík za radu, principieleně asi v tom bude kus pravdy, i dyž mně se často přihodí při vycházce (chůzi) bílé tuhé ruce a přitom zároveň mi po zádech tečou čůrky potu..... zajímavé je že na bajku se to (skoro) neděje - možná ale proto, že jiná poloha rukou - při chůzi volně svěšené dolů, zatímco na bajku předpažené + při chůzi ruce "bez námahy", zatímco na bajku sou furt " v napětí".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod ratel » pon říj 25, 2021 9:07

Mi je tedy kosa v zime na ski, kdyz mam na rukach reminky od hulek - hlavne bezkovych - asi ty reminky nejak brani obehu krve - a taky ty ruce jsou vyse nez pri chuzi. Bez nich no problem. Asi na stara kolena budu jezdit jako dite bez hulek :-).
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pon říj 25, 2021 11:40

Bavil jsem se o tech rukach s manzelkou. Dosli jsme ke dvema zaverum:

1) prsty ji prestaly trapit, kdyz zacala pouzivat v chladnu primaloftovou sukni na kalhoty. Timpadem je jeji panevni oblast (a vsechny organy v nem) mnohem lepe zateplena a v prijemnem teple.

2) zacala behat. Ona sice rika, ze asi se ji tuk zacal promenovat ve svalovinu, coz asi neni uplne ono, toho tuku moc nemela nai predtim. Ale ze od te doby zacala mnohem vice citit chlad v horni casti tela a proto se tam vice obleka. Coz zase zatepluje srdce/zaludek/plice...

Tezko rict, ktery Tvuj organ (na trupu) potrebuje vice zahrat. Urcite mozek, ten mas ted asi v trocha jinem rezimu nez normalni clovek, takze bych zkusil (alespon tenci) cepici, ne GTX ksiltovku, ta moc nezahreje.
Ale mozna i Ty bys potreboval takovou sukynku :-D nebo primaloft kratasy.

NTB, to ze Ti tece pot, jeste vubec neznamena, ze vsechny Tve organy jsou taky dostatecne ohrivane.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon říj 25, 2021 18:12

Jsem mu uz pred casem psal, at se zkusi lip oblekat. To jsou ti klasicti vrstvici, jsou zvykli na to, ze je jim furt kosa a pak konci takhle ;-)

A ano, ja se do kopce potim i kdyz je mi kosa. Vcera jsem jsem po navratu z celodenniho vyletu, kdy mi fakt teplo nebylo a po zapadu slunce bych docela ocenil primaloftku, umyval z ksichtu sul. Pricemz si nevybavuju, ze bych se vubec potil, ale tech 1400 m prevyseni se holt projevilo. Jak smrdi triko radej nebudu psat ;-)

Obrovsky rozdil byl prave na rukach. Mel jsem na sobe stredni PowerDry triko s dlouhym a vetrovku. Po zapadu slunce mi na ruce byla takova kosa, ze jsem si musel vzit rukavice a tim mi prestalo byt (takova) kosa na telo. Kdybych mel primaloftku, tak si naopak rukavice vubec brat nemusim. Telo je proste propojene a kdyz jedna cast funguje blbe, tak se ji da pomoct jinde.

Takze pro pp: zkus zateplenou bundu a mozna i kalhoty ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon říj 25, 2021 21:09

Tak jsem si to dneska i overil. Vylezl jsem na balkon, rekl si, ze uz mam vrstveni plne zuby a vzal si na vychazku primaloftku. Proti vcerejsimu veceru naprosta pohoda. Tricko s kratkym, na tom napul rozepnuta primaloftka a bylo mi teplo i na ruce. Rukavice jsem vubec nepotreboval, vcera bych bez nich chcipnul.

Takze pp, porid si primaloftku a pamatuj, ze pod ni nepatri zadne vrstvy, akorat tricko. I dinosaurus se na stara kolena muze naucit neco noveho ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte říj 26, 2021 7:48

Chlopi, já vím, že to myslíte (se mnou) dobře, ale... znova opakuju: mnohokráte jdu na vycházce tak, že sem zpocený až na prteli (= tělo i ruce až po zápěstí v těple) a ty prsty mi zbělají a ztuhnou. Ditto nohy na bajku - jedu v tempu zpocený proti kopci a nohy stydnou. Takže to u mně není o tom zahřívat (víc) jinou část těla. Howgh.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » úte říj 26, 2021 9:04

pavproch píše:Takže to u mně není o tom zahřívat (víc) jinou část těla.
Obavam se, zes toho moc nepochopil. I manzelka byvala spocena a pritom ji "omrzavaly" prsty.
Jsem Ti primo psal, ze to, ze se potis, ani v nejmensim neznamena, ze vsem Tvym organum je dostatecne teplo. Hlavne pokud se potis pri silne svalove aktivite, kdy mas prehrate svaly a povrch tela, ale vevnitr (nebo mimo tech svalovych partii) to muze byt uplne jinak. Takze je pomerne jednoduche dosahnout situaci, ze se budes potit jako prase kvuli prehrati v nejake casti tela, ale v jine casti tela Tve organy budou na hranici (nebo i pod ni) podchlazeni.

My Te do niceho nutit nemuzeme, jen by bylo dobre, kdyby sis uvedomil, ze Tvoje telo muzes ovladat (i oblekat) jenom Ty sam. Je to Tvoje volba. A taky to, ze - protoze je skoro jiste, ze to u Tebe neni primym ucinkem vnejsich podminek (zimy, vetru) - to "omrzani" prstu a nohou asi zadnym lokalnym zateplenim na postizenych mistech nezlepsis. S velkou pravdepodobnosti dokonce ani primym vyhrivanim. Proste teplo z vnejska Ti krev v tech mistech neokyslici a zevnitr nezahreje.

Takze asi tak...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte říj 26, 2021 19:45

@pp: a ja ti zopakuju, ze se pri intenzivnim pohybu potim i kdyz je mi zima. To jsme jednou byli v zime na MF, slusne mrzlo, ale svitilo slunce a sli jsme docela rychle. Rano mi v primaloftce bylo do kopce horko, a tak jsem mel jen triko a vetrovku. Kdyz slunce zaslo, zacala mi byt docela kosa a jak triko, tak vetrovka byly docela mokre. Od potu. Shodil jsem promocenou vetrovku, vzal si primaloftku a najednou mi bylo fajn, jsem si nadaval, ze jsem to neudelal driv.

A jeste jedna od vas. Sel jsem na Smrk, nejakym prusekem primo proti spadnici. Bylo asi -15, mel jsem na sobe triko s dlouhym a membranovy SS. Byl jsem uplne propoceny a nebylo mi teplo. Nahore jsem SS shodil a nez jsem si oblekl primaloftku, kterou jsem nastesti mel v batohu, tak zmrznul na plech, jak byl promoceny. Lamal jsem ho pres koleno, abych ho nejak dostal do batohu. Od te doby povazuju SS s membranou za pitomost ;-)

Nevim, jestli to tobe pomuze, proste to vyzkousej a uvidis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod ret255 » úte říj 26, 2021 22:18

Doktor internet mi našiel napr. Raynaudov syndróm neprekrvenia koncatín...
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř říj 27, 2021 0:36

Tohle by mel resit spis opravdovy doktor ;-)

Nicmene, pisou tam: Terapie Nefarmakologická: STOP kouření, teplé oblékání, eliminace stresu, vyvarování se prudkým změnám teplot. :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned říj 31, 2021 12:15

Musím pochválit to svoje staré, opotřebené nevyspalé tělo - vydrželo bez protestů (seriózně) bajkovat 4 dny po sobě, hezky!

Ne, že bymě ale fčíl nebolely nohy, bolí .... únavou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte lis 9, 2021 18:50

Sem situ (už dlouho = několik týdnů) nestěžoval na to svoje operované kuleno. Už stěžuju, zase začalo bezdůvodně bolet. Voltaren namazán, v hlavě peklo, esli zítra polemlesemloukou3.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv lis 11, 2021 12:57

pavproch 18.srpence píše: od fčíl co 3 měsíce speciální (termo)odběr krve a podle jeho výsledku....


Ty jo, tři měsíce sou pryč, zítra ráno jedu do FNO "darovat" termo-krev.... dobrá zpráva je, že se můžu ráno normálně nasnídat, ten odběr není na lačno, to by mě asi zabilo.... blbá zpráva je že to bude můj první "termo" odběr, tak nevím, jaký kejkle tam se mnou budou dělat a jak dlouho to bude trvat. Ale co už, hlavně že sem pod pravidelným lékařským dohledem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát lis 12, 2021 11:07

Tak, trvalo to (extrémně) dlouho, ale ne quli "termo" (= hned poté co mi tu krev sosli - 2 zkumavky - je strčili do polysterénové boxu, to bylo celé "termo") ale quli.... přehršli lidu.... dyž sem tam přišel , taxem si v pořadníku vylosoval číslo 128 a v tu chvíli bylo na řadě teprve číslo 75.... takže ca 2 hodiny sem seděl a čuměl. A dýchal skrz respirátor.

EDIT: A fčíl týden nervíčků, příští pátek si du pro výsledky (a dyž budou "podezřelé", tak bude další "kolečko" MR, kostní dřeň atd... nemůžu se dočkat) Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon lis 15, 2021 14:27

Neska vnoci sem (už zase = je to tak furt) nemoh usnout, taxemi v hlavě honilo ledacos a přišel sem mj. nato, že už za měsíc se (opět) přiřadím k (stařecky oslabeným) důchodcům, 16.prosince to bude půlrok od druhého Pfajzra, taxi pudu pro třetího. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte lis 16, 2021 18:47

pavproch píše:Jak píšu, momentálně můžu ty (ovesné) vločky rozvařené v mlíku (což mi stačí a vyhovuje) = ovsennou kaši


Sem na tom svojem trávení zase pokusoval (ale tentokráte úspěšně), nicméně výsledkem je, že sem si přidělal práci: Ty rozvařené vložky mi chutnají o 100% líp (kaše je hladší, lepivější, kašovitější ) dyž je večer namočím do mlíka, strčím do lednice a ráno z nich uvařím kaši. Mňam (už mám na zítra nachystáno).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř lis 17, 2021 12:52

Kura, "to" kuleno sa zase (celkem pravidelně) ozývá, jak při polemlesemlokou4, tak při bajku, voltaren to sice dycky následně zklidní, ale séře měto. Halt starý opotřebený člověk, líp už asi nebude.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv lis 18, 2021 11:31

pavproch píše:kromě chlastání Flexainu ješte trvale tlačím do hlavy Condrosulf 400 (2x denně) a Profichondro (3x denně).

pavproch píše:Condrosulfem (u kterého je v návodu naspáno, že můžou být trávicí problémy) to nebude, ten žeru už asi 15let a problémy s trávením se objevujou teprve poslední ca dva roky


Ty stupňující se problémy s trávením (těžce popsatelné = prostě je mi občas, čímdál častěji blbě jak po opici + nafukuje mě už úplně ze všeho jídla) musím zkoušet řešit dříff než skončím na kapačkách místo jídla (mike to tu už - napůl v žertu, spal)

Takže sem se rozhodl vysadit ten Condrosulf (viz to červené, i dyž tomu moc nevěřím že to způsobuje) a nahradit ho dávkou Flexainu (druhou ve dni). Sem:

a) zvjedaff esli sa to nějak projeví na "namazání" / artrotických bolestech kloubů
b) esli sa to nějak projeví (neočekávám hned, nejspíš to budou týdny/měsíce/roky) na tom trávení
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv lis 18, 2021 18:59

To je jak nahradit pri problemech s jatry becherovku vodkou :twisted: Jestli je ti blbe z neceho, co Condrosulf obsahuje, tak to Flexain a Profichondro obsahuji taky. Proste to vysad vsechno aspon na mesic a sleduj, co to udela. Stejne bys to mel delat, tyhle veci se nemaji brat non-stop.

Druha moznost je, ze je to davkou, protoze beres nekolikanasobek doporucene. Potencialni problemy nerostou linearne, ale muzou podstatne rychleji. U neceho muze byt i prahova davka, kdy je to pod ni v pohode a nad hodne v nepohode.

Chtelo by to konzultaci s doktorem a mozna nejake vysetreni, ale na to ted neni vhodna doba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv lis 18, 2021 19:09

pavproch píše: trvale tlačím do hlavy Condrosulf 400 (2x denně) a Profichondro (3x denně) = doporučené denní dáfky


mike píše: protoze beres nekolikanasobek doporucene


Dybys uměl číst, tak takovou blbost nenapíšeš.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví