pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte dub 11, 2023 17:31

Ty jo, to sou výkyvy.... ráno při cestě do prce sem si na ty záda vůbec ani nevzpoměl, ešče i po obědě úplně dobrý. Ale v průběhu cesty z prce "fik" a už zase ibolexuju (a mám černé myšlenky, že se ráno nepostavím).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř dub 12, 2023 15:19

Chodí mito přesně jak švýcary.... neska zase celý den dobrý, až během cesty z prce "fik" (záda i zápěstí) = už zase ibolexuju. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř dub 12, 2023 18:02

pavproch píše: Neska sem si misku zeleniny opepřil (mletý pepř - opravdu hustě, bylo to až načernalé) a circa půlhodinu sem měl v hubě od pálení (po feferonkách) klid. Ale fčíl už zase mám PEKLO v hubě.

pavproch píše: Sem tu spal, že na to podvečerní pálení v hubě vyzkouším Extra Strong Mint žuvačky - 2x vyzkoušeno, trochu to (pálení v hubě) utlumí (hurá!), ale dyž du do postele, tak sice v hubě není takové PEKLO, ale zato mije blběji než bez žuvačky. Chjo no.

pavproch píše:"Pokud se vyloučí organické příčiny (což mi dochtoři vyloučili), pálení jazyka může signalizovat, že tělu něco chybí nebo přebývá." Otázka je ale co? A jak/čím to utlumit? (s tím se opravdu žít nedá). Kuju.

Nikdo nic? Jak píšu výše, nějak sem se naučil to během odpoledne a podvečera "upozadit" tím pepřem resp. žvýkačkou. Ale večery v posteli než seto nějak - proč? uklidní samo sou strašné, potřebuju nějaký podnět co vyzkoušet.
Bílý jogurt (kysaný v kelímku) sem dle rady mika párkrát zkoušel = nula efekt.

pavproch píše:Krev a moč v Agelu odevzdány, výsledky vč. lékařského rozboru mi prý pošlou do mailu - akoráth sestra nevěděla za jak dlouho (velikonoce). Uvidíme.

Furt nic (slíbené výsledky a rozbory do mailu), fpátek tam asi budu teda muset volat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv dub 13, 2023 1:43

pavproch píše:Bílý jogurt (kysaný v kelímku) sem dle rady mika párkrát zkoušel = nula efekt.

Efekt se u mne dostavil az po nekolika dnech a to jsem to zdaleka nemel tak, jak pises. Takze bych to zkousel minimalne tyden v kuse. Cimz nerikam, ze sance je velka, u tebe to asi bude neco jineho.

BTW, mel jsi v testech i vitamin D? Kolik?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv dub 13, 2023 8:23

D (samostatně) sem ešče nezkoušel - žeru ale (už roky) Centrum Silver (= pro starce) a tam by měl být. Dík za tip, vyzkouším.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv dub 13, 2023 13:26

Tak rozbory krve a močky z AGELU už mám, neztratily se. Zato se asi ztratil lékařský komentář k nim. Ale co už.

@mike ref vit. D: Sem zvjedav esli si trefil hlavík na hřebičku, ty rozbory ukazujou výrazně nízkou hladinu D v krvi, kuju (už sem požil první Vigantolvit)

EDIT o 2 hod později: Už aji ten posudek dorazil - vyšší pH moči (strava - misky zeleniny každé odpoledne), vyšší chlesterol (mám to dědičné, ani experimentální léčba na snížení nepomohla), jinak zcela zdráv. Takže sem tam kde sem chtěl/nechtěl být. Tožtak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv dub 13, 2023 15:24

Nejsi. Vyrazne nizka hladina vitaminu D je pruser. Nerikam, ze ti primo zpusobuje tve potize, ale neprimo muze. Od spanku az po paleni v hube. Co to ale presne znamena? Cislo, prosim.

Je v tech testech i hladina testosteronu? Ta s vitaminem D taky souvisi a kdyz je nizka, tak se pry chlap citi blbe.

Zvednout hladinu vitaminu D je narocne, trva to mesice az roky pri vysokych davkach. Mozna mas nejakou poruchu jeho metabolismu, neni uplne jednoduchy. V tom pripade by ti doplnky stravy nepomohly. Chodis pres den na slunce? Mezi 11 a 14 letniho casu. Jestli jo, tak bys extra nizkou hladinu mit nemel ani po zime, takze by bylo dobre zkoumat priciny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv dub 13, 2023 15:29

44.5 - rozpětí je 75 až 250 nmol/litr, esli sem se neuhlídnul, tak testosteron tam není
Slunku se nevyhýbám.
Jak píšu, budu nějakou dobu tlačit ten Vigantolvit D3 2000 IU (neska sem koupil 60 tablet na 60 dní), časem uvidím/ucítím esli to má nějaký progres.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv dub 13, 2023 16:06

Divne, v tom vysetreni od Agelu bych ho cekal, kdyz je pro chlapy. Koukam na to, je to tohle? Tam testosteron je.

Vitamin D si nastuduj. 2000 IU bude pri takove hladine skoro urcite malo. Co si matne pamatuju, tak pri vetsim nedostatku se davaji radove vyssi davky a i tak je vzestup hladiny velmi pomaly. Nepocitej s zadnym rychle viditelnym pokrokem, dva mesice jsou nic. Slunce je lepsi, ale chce to na nej chodit pres poledne a co nejvetsi plochu tela. Pricemz ted teprve zacina, je na to potreba UVB a aby proslo atmosferou, musi byt slunce v nejake vysce nad obzorem.

Tohle bys mel konzultovat s doktorem, jestli najdes nejakeho, kdo se tomuhle venuje. Fakt si k tomu neco precti, pricemz tohle se zrovna docela vyviji, ovsem k vetsimu vyznamu vitaminu D pro cele telo a vetsim potrebnym davkam. Je to nejspis vetsi problem, nez si myslis a nejakyma potravnima doplnkama ho nevyresis.

Jis tresci jatra? Tam je ho hodne, je potreba ve vlastnim oleji a snist i s nim. Kdyz jsem mel v sobe bartonelly, tak mi bylo blbe furt (vic, nez rok) a tohle bylo jedine, co mi pomahalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát dub 14, 2023 10:34

Uvidím, budu to sledovat, esli to D v pilulích něco dělá - to chce ale čas, to je mi jasné.

Neska sem byl u svého psychiatra, upravil mi ty prášky podle požadavku toho gastro doktora s komentářem: " Nemyslím si, že Vám to pomůže od gastro potíží, ale bude Vám to víc jedno, že je Vám blbě". No to sem teda zvjedaff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pát dub 14, 2023 12:40

pavproch píše:Nemyslím si, že Vám to pomůže ..., ale bude Vám to víc jedno, že je Vám blbě
Co Ti to pedepsal? Heroin, kokain nebo pervitin :wink: U tech drog by to tek platilo. (Teda asi, ja jsem ani jedno z toho nikdy nepo(u)zil.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16600
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát dub 14, 2023 13:11

Jakési antidepresiva (už sem to jméno zapoměl, jakýsi -xin) - recept už je v lékárně v pondělí si pro ně du. A mám brát jen 1/4 tablety, tak to bude asi pěkný dryák.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 14, 2023 13:27

pavproch píše:Nemyslím si, že Vám to pomůže od gastro potíží, ale bude Vám to víc jedno, že je Vám blbě"

:D :D
To je jak z nějakého vtipu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát dub 14, 2023 14:35

Zní to bizarně, ale já su (pokud to bude fungovat = bude mi jedno, žemije blbě) i za takový příslib ráth. Psychosomatika je prý sfiňa.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 14, 2023 14:43

A čínskou medicínu považuješ za šarlatánství...
Ale jestli ti toto "léčení" přijde v pořádku, tak OK, tvoje věc. Jen moje poznámka. Dál ti do toho kecat nebudu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát dub 14, 2023 15:25

Máme na to ("čína") rozdílný názor, no.

Pan dochtor mito neska (částečně) objasnil, dyž ty prášky budou fungovat tak jak by měly (a on očekává = u mně může být ale fšecko jinak, já už to svoje tělo už znám, že se chová "jinak") tak mi sice bude "blbě", ale tím, že mito bude jedno, by mohla ta psychosomatika zafungovat, že mi bude (pocitově) "blbě" míň. Kéžby. (Ale po "organické" příčině - sem pořád přesvědčen, že tam nějaká je - budu pomocí "západní meducíny" pátrat dál.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pát dub 14, 2023 22:01

Dromedaro píše:To je jak z nějakého vtipu.

To je z vtipu, hodne stareho. Nedari se mi ho ted dohledat, ale nejak takhle: Pane doktore, po tech praskach se prestanu pomocovat? To ne, ale prestane vam to vadit. :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pát dub 14, 2023 22:25

pavproch píše:sem pořád přesvědčen, že tam nějaká je - budu pomocí "západní meducíny" pátrat dál.

He? Vzdyt uz ji nejspis mas. Nedostatek vitaminu D zpusobuje podle zapadni mediciny z toho, co mas: nespavost, bolesti svalu a kloubu, bolesti zad, deprese, spatne hojeni ran a dalsi prijemnosti. Souvisi i se stavem mikrobiomu streva a tedy s travenim. Klidne to muze byt pricina vsech tvych problemu. Je tam i souvislost s rakovinou, pres imunitu.

Mas na outdooroveho cloveka velmi nizkou hladinu, jako bys zil v jeskyni a vubec nechodil na slunce. To ma nejspis nejakou pricinu, mozna porucha metabolismu, ktery je u vitaminu D celkem slozity. Takze se muze stat, ze ti potravni doplnky nepomuzou a ani slunce ne, tam se taky musi metabolizovat. Proto bys to mel resit s doktorem, ktery ti nejspis da vyrazne vyssi davku, mozna injekcne a bude sledovat zmeny hladiny.

BTW, ja jsem v podstate nocni tvor a i tak jsem mel hladinu asi trojnasobnou (coz furt neni dost), pred lety jsem si ji nechal zmerit. Jeste v dobe, kdy jsem nechodil na denni vychazky a na slunce se v dobe, kdy staci na tvorbu vitaminu D, dostal akorat v nedeli.

Varovani: muze se stat, ze se zvysujici se hladinou ti bude blbe vic. Protoze ted ti nejspis moc nefunguje imunita, mas telo kolonizovane spoustou mikrobu a kdyz se imunita zacne zlepsovat, bude se s nima prat a to neni nic prijemneho. Casem by se to melo zlepsit, ale cesta k tomu muze byt bolestiva.

Je mi teda trochu divne, ze te na to z Agelu neupozornili. Protoze tak nizka hladina je dost pruser. Nespletl ses nahodou v jednotkach? Jsou dvoje, ng/ml a nmol/ml. Prvni se nasobi 2.5, abys dostal druhe. 44.5 nmol/ml je 17.8 ng/ml, coz je pruser, ale 44.5 ng/ml by byl celkem bezny stav, ktery ma u nas vetsina lidi (malo, ale da se).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » sob dub 15, 2023 5:59

V prosinci mi taky měřili D a velice nízká hladina. Jak krátká doba beze slunce stačila, aby z těla vpodstatě zmizel..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » sob dub 15, 2023 6:07

To bys ted uz byl v podstate mrtvej ;-) Co je to velice nizka hladina? Cislo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » sob dub 15, 2023 6:23

Proč bych měl být teď mrtvej? Od října do prohlídky v prosinci mé tělo nevidělo slunce, což tak to prostě v zimě je vždycky..
Číslo má doktor, neviděl jsem, volal jsem pro výsledky a prý všechno, včetně minerálů plně v pořádku, jen mám velice nízkou hladinu D. Tak mám užívat přípravek XY do doby, než budu zas trávit čas venku (užívám). To je vše, co jsem se dozvěděl. Pravda, na nic jiného jsem se taky neptal
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob dub 15, 2023 11:50

Jo, ten nedostatek D-éčka by mohl být příčinou většiny těch mých problémů, požívám teda Vigantolvit a časem uvidím, esli sa něco mění.
Fčera večer sem vzal první z těch nových prášků (na uklidnění), comi dochtor naspal = v noci byly 4 hodiny off (ale nevím o tom že sem spal = beze snů a ráno i fčíl úplně stejně NEodpočatý jako indy) + mám z toho osypky, jaxe tělo bude chovat následnou (dnešní noc), to už tu v minulosti bylo, že sem vzal prášek na spaní = několik hodin off (aniž bych o tom věděl) a následnou noc (celou!) sem byl čilý a ani minuta spánku (= já to považuju za následný trest za ten prášek).

Neska na bajku sem zase úpěl (a fčíl ibolexuju) - zápěstí i záda protestovaly teda fest, přímo FEST. Obé bezdůvodně. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Dromedaro » sob dub 15, 2023 16:53

Protože se zajímám o sny a snění, tak si pamatuji, že na jedné přednášce zaznělo,že jeden z důvodů, že se někomu nezdají sny nebo si je spíše nevybavuje, je ten, když někdo užívá psychofarmaka.

To jen k tvé poznámce, že se ti nezdály sny.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob dub 15, 2023 17:10

Zajímavé, díky. O těch psychopráškách sem už něco málo/dost surfil/četl, ale na tohle sem nikde nenarazil. To by vysvětlovalo, proč v 95% dyž už usnu, tak beze snů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » sob dub 15, 2023 17:28

Taky jsem to na sobě pozoroval a trvalo dlouhý měsíce, než se po vysazení prášků začaly znovu zdát sny. Po letech bez prášků už je to jako dříve, často až moc divoký a živý sny, což je fajn. Chybělo mi to, cítil jsem se bez toho takovej oploštělej..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned dub 16, 2023 12:13

Tak.
Neska při funění na bajku proti kopci sem kupodivu neměl zatmění mozku jako obvykle (nedostatek kyslíku) a napadl mě (případně) možný (technický/biochemo-logický)důvod všech těch mých (hromadících se) problémů: Mám už skoro 20 let v těle dva kusy nerezi v kyčli (MoM resurf), pravidelně a dost/trvale tu kyčel zatěžuju = jaxe šoupe ta nerez o nerez = do krve jdou stopová množství Chromu, Niklu, Molybdenu atd z té nerezi. A jaxe to ty roky opakuje/kumuluje, může to být příčina proč jemi fčíl furt blbě. To moje železo totiž funguje tak dobře, že sem si posledních několik let (kdy mi začalo být blbě) na něj ani nezpoměl, prto mě to napadlo až fčíl.
Vyšší hladiny kovových iontů byly nalezeny v plné krvi, séru a moči pacientů s MoM endoprotézou kyčelního kloubu (THA a HRA) ve srovnání s předoperačními hodnotami a s THA s jinými nosnými povrchy (kov na polyetylenu, keramika na polyetylenu, keramika na keramice). Ačkoli bylo prokázáno, že artroplastika kyčelního kloubu MoM způsobuje menší objemové opotřebení ve srovnání s kovem na polyetylenu, úlomky opotřebení sestávají z četnějších malých částic o velikosti nanometrů, které jsou pohlceny makrofágy. Na rozdíl od polyethylenu nejsou kovové částice a ionty chemicky inertní, ale mohou mít přímo toxické biologické účinky a mohou vyvolat hypersenzitivní reakce kromě makrofágů řízených, vrozených, cizích tělesných imunitních reakcí na částice jakéhokoli materiálu. V důsledku toho byly vzneseny obavy ohledně fyziologických důsledků uvolňování kovu z kyčelních protéz MoM do periprotetické tkáně a systémové cirkulace.
Celé tu.
Železo to nebude, toho mám v krvi tak akoráth (15 při povoleném rozpětí 4-35), ale ty "těžké" kovy by to mohly být (ty mi prozatím v krvi nikdo nikdy neměřil).

Du surfit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned dub 16, 2023 12:57

Študuju a ... collateral info:
Zatímco výzkum ukázal, že vysoké koncentrace kovových otěrových částic o velikosti nanometrů jsou cytotoxické pro lidské fibroblasty a makrofágy in vitro, existují také obavy z uvolňování kovových iontů z těchto malých částic a potenciálního účinku, který tyto ionty mají na buňky a papírové kapesníky. U pacientů s kovovými součástmi implantátů byly hlášeny zvýšené koncentrace iontů jak v krvi, tak v moči. Navíc, na rozdíl od toho, co by se dalo očekávat, neexistuje žádný nezvratný důkaz, že hladiny iontů klesají in vivo po lůžku v období protéz MOM, během kterého je opotřebení protéz vyšší. Ionty kobaltu a chrómu mají vysokou toxicitu a existují velmi reálné obavy z účinků subletálních dávek kovových iontů, u kterých bylo prokázáno, že způsobují poškození DNA. Toto poškození má podobu chromozomových aberací a chromozomových translokací. Při dlouhodobé expozici je obava, že to povede k rozvoji určitých typů rakoviny, jako je leukémie a lymfom. Na zvířecích modelech byly zvýšené hladiny kobaltu, chrómu a niklu korelovány se zvýšeným výskytem karcinomu. V literatuře jsou však zprávy o malignitách vzniklých po operaci totální náhrady kyčelního nebo kolenního kloubu mimořádně vzácné. Z osmi epidemiologických studií o relativním riziku rakoviny po TJR se pouze jedna studie zabývala konkrétně implantáty MOM. Tato studie nezjistila zvýšené riziko rozvoje rakoviny u subjektů užívajících kyčelní protézy MOM ve srovnání s těmi, kteří dostávali kyčelní protézy kov na polyetylenu. Všechny dosavadní studie však byly značně poddimenzované, pokud jde o počty pacientů potřebné k prokázání rozdílu mezi těmito dvěma typy protéz.

Ty jo, já Lymfom B v hlavě ca 13 let po implantaci MoM kyčle měl. Fíha, žeby to byl důvod, proč sem ho měl?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned dub 16, 2023 14:01

Jo, sem (v zápalu myšlenek ref Chrom v krvi atd) zapomjéél: Neska teda záda dobrý, ale zato to zápěstí bolelo na bajku tak, že sem chvílema řídil jednoruč. Ale neibolexuju, sem si zpoměl, že mám doma Voltaren, tak patlám (a budu následně zase poyebán, že jí to smrdí). Ale co už, hlavně, že to přestane (aspoň trochu) bolet.

EDIT o dvě hodiny později: Smrdim, ale nebolim. Zabralo to. Hurá!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » ned dub 16, 2023 14:11

Nejsou teda lepší klouby titanový? Případně nějaký jiný?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned dub 16, 2023 14:15

Jo, to sem už naštudil, že z (dlouhodobého) hlediska uvolňování iontů do těla je zřejmě lepší keramika. Ale bůhví jak je NATOm (nezjišťoval sem) s životností (+ strojař: keramika je křehká), moje MoM má plánovanou životnost / trvanlivost na opotřebení 300 let. Nehodlám to svoje železo měnit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví