pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Medak » stř čer 1, 2022 10:33

Proto jsem taky psal o Ol a B.
Přeci jen, v obou jsou LF i f nemocnice, tak mne napadlo, že tam by byla šance na něco slušného větší, než v Ově a podobně.

NSA nejsou nic démonického, ale jak apuka správně píše, pokud není známa příčina problému/bolesti, tak u déletrvajících obtíží problém jednak neřeší, jednak utlumením příznaků mohou vést k jeho eskalaci.
Užívat je dlouhodobě a v podstatě denně je kokotina nej stupně, pokud nejde o výjimečné případy, kdy je toto indikováno lékařem.
Rozjebe to v člověku kde co a navíc jejich účinnost samozřejmě klesá.
To zažívání si musí každý vyzkoušet sám, mně třeba neva prakticky nic, někomu zase skoro všechno. A taky jde o to kolik toho člověk bere a kdy se to má brát (před jídlem, po jídle, nalačno a tak).

Zanést si cokoli do rány jejímu hojení fakt nepomůže. Na to snad není potřeba příbalovej leták:-))).

Ta popsaná bolest při cestě dom, zejména pokud v těch případech se koleno neplní/je bez otoku, vypadá na velkou pravděpodobnost něčeho skutečně nervového původu. Pokud to ORT vyšetření nenajde nějaké zjevné strukturální poškození, ale to bys měl to koleno v hajzlu furt a rozhodně by to nebylo lepší třeba na kole, tak řešení bude fakt to fyzio. Pokud tam tedy dotyčný pacoš půjde a bude dělat co se mu řekne. Což ... :twisted:
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř čer 1, 2022 10:40

Jo, domnívám se taky, že je to nerv: Když mi ho v 2016 čistili (zbytnělá plika), tak dochtor říkal, že ten nadbytek "hmoty" v koleně tlačil na nerv a proto to (tehdy) bolelo a fčíl to bolí stejně (= stejný druh bolesti jako tenkrát), neska už je to trochu lepší, při chůzi OK, ale jak sedím.... proto mám na oba kolenové dochtory, co sem u nich objednán (červenec = MNOF!!!, srpen = Orthes) nachystanou otázku: Znova vyčistit? Samozřejmě je mi jasné, že odpověď může/musí napovědět rtg/sono/tomo, předpokládám, že mě ta vyšetření udělají.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » stř čer 1, 2022 10:50

Jen mala technicka...
Medak píše:Proto jsem taky psal o Ol a B.
Přeci jen, v obou jsou LF i f nemocnice, tak mne napadlo, že tam by byla šance na něco slušného větší, než v Ově a podobně.
V OV je taky LF (i kdyz pomerne nova) i "f nemocnice" (ta zase uz davno), takze z tohoto pohledu je sance v OV stejna.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř čer 1, 2022 11:29

pavproch píše:Rozdráždím zdejší diskutéry o houně: Na základě babských rad zase pokusuju na svojem zdraví, žeru něco, čeho (možná) má tělo nedostatek. Bez lékaře. Pozitivum je, že toho něčeho se nelze předávkovat.
A průběžné zprávy: Toho něčeho sem se NEpředávkoval, bohužel to ani nezafungovalo (žebymi bylo míň blbě= tělo toho nečeho asi má dost), taxem vyzkoušel cosyk jiného, ditto (a tím už se předávkovat šlo, takže to bylo opatrně a v souladu s návodem), třetí pokus byl zase ditto a fčíl sem objednááál zase cosyk jiného )prý neškodného). A budu to zkoušet dál a budu dráždit dál.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » stř čer 1, 2022 11:57

pavproch píše:a budu dráždit dál....
To asi budes - ale svuj organizmus, ne nas #-o
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Medak » stř čer 1, 2022 13:13

apuka píše:Jen mala technicka...V OV je taky LF (i kdyz pomerne nova) i "f nemocnice" (ta zase uz davno), takze z tohoto pohledu je sance v OV stejna.


Jen ještě menší technická ...

Když uvážíme, že v Ově není šance žádná, a o OL a B to nevíme ... lze za takového stavu skutečně hovořit o stejné šanci? :wink:

Navíc touto logikou ... LF a FN a nic ... by to mělo být v Praze stejné jako v Ově, tedy bez šance. Bo žádná šance několikrát je furt žádná, že. :P

To je zase diskuze. :rolleyes: Jsem se měl vyprdnout na nějaký takt, rovnou citovat barda "Ďura světa v každém směru ..." a natvrdo napsat, že by to chtělo se rozhlédnout po civilizovanějších krajích naší drahé vlasti a bylo by. :twisted:
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » stř čer 1, 2022 13:30

@Medak: Jasne, je to diskuse o nicem. Na druhe strane Tys toto napsal jako duvod, proc Te napadlo :wink: . Ja jsem jen reagoval na toto:
Medak píše:Přeci jen, v obou jsou LF i f nemocnice, tak mne napadlo, že tam by byla šance na něco slušného větší, než v Ově a podobně.

Jinak si myslim, ze to mas jedno, PP kvuli tomu asi ani do OL nepujde. Ma to prece o nejakych 20 km dale nez do OV a to jeste mene zajimavou cestou :wink:

Kdybych to v pripade bolesti chtel resit ja a mam "slusneho ortopeda", tak tam jednoduse zajdu a nahlasim se jako akutni pripad. Ne se objednat na "nekdy". (Pisu to, i kdyz ja taky u problemu furt jen premyslim, jestli to neprejde. Nakonec objednam, ale to uz neni akutni pripad a kym se tam dostanu, problem se zlepsi a doktor to bere za "vyresene". I kdyz se pricina neodstranila, jen napr. jsem se naucil chodit tak, abych problematicke misto co nejvice "vypnul". Coz ma, samozrejme, za nasledek, ze po nejake delsi dobe zacne haprovat nekde jinde neco jineho kvuli pretizeni... ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř čer 1, 2022 14:28

pavproch píše:Mike je jak ta moja - cokoli sdělím, taxi to vždycky překroutí do (pro mě) nejhoršího možného vysvětlení.

A pritom to s tebou oba myslime dobre :twisted:

apuka píše:To asi budes - ale svuj organizmus, ne nas

:D tentokrat mne okamzite napadlo presne to same. Coz by melo byt pro pp varovani. Kdyz se na tom shodnu i ja s apukou, tak je to fakt spatne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř čer 1, 2022 15:28

Jeden chytřejší než druhý chytrolín, přitem o tom víte oba prd.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř čer 1, 2022 15:36

Coz je ale furt podstatne vic, nez ty :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř čer 1, 2022 15:39

VYSER SI VOKO!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř čer 1, 2022 15:53

Medak píše:NSA nejsou nic démonického

Demonickeho ne, ale je to typicky dobry sluha a zly pan. Plati vsechno to, cos psal dal, pripadne jeste hur.

Medak píše:To zažívání si musí každý vyzkoušet sám, mně třeba neva prakticky nic, někomu zase skoro všechno.

Jo, ale nekdy nevyzkousis. U mne to bylo 10 dni bez varovani a problem (asi dvanactnikovy vred) prisel az nekolik dni po dobrani. Neudelas nic. Bylo to jeste v 90. letech, pribalovy letak v nemcine, takze jsem ani netusil, ze se neco muze stat. Zas to bylo o trochu vetsi svinstvo, nez diclofenac.

Za mne tedy COX2 selektivni, jako aulin, ten na mne navic funguje o dost lip. Ma ovsem jine potencialni problemy, takze se nesmi brat dyl, nez 14 dni. Coz mi nevadi, jelikoz je na akutni problemy a tam mi vetsinou staci jedna tableta.

Medak píše:A taky jde o to kolik toho člověk bere a kdy se to má brát (před jídlem, po jídle, nalačno a tak).

Sliznice jsou poskozovany hlavne neprimo. Tim, ze je to v krvi a je fuk, jak se to tam dostane (klidne pres kuzi, ac tomu pp neveri). S jidlem nebo nalacno spis ovlivnuje vstrebavani a rychlost nastupu.

Medak píše:Pokud tam tedy dotyčný pacoš půjde a bude dělat co se mu řekne. Což ... :twisted:

Coz v tomhle pripade... :D

@pp: :lol:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod lojzmen » stř čer 1, 2022 21:22

Ortopedie Olomouc - nezahynul teď nedávno v Norsku?
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned čer 5, 2022 17:09

Zase něco napíšu v očekávání "tun" balastu (a možná nějaká perla v něm):
Roky (minimálně od chemie) mám problémy se spaním (tělo nechce večer/v noci přirozeně usnout a spát), po mnoha neúspěšných pokusech a omylech sem (ve spolupráci se svým psychiatrem) "doladil" každovečerní dávku (malou! = způsobují ospalost, nejsem "mišuge") psychofarmak, po kterých (většinou) usnu, ale.... ten spánek je takový, že vlastně nevím o tom, že sem usnul a hlavně: tělo vůbec neregeneruje. Otázka tedy zní: Jak/čím tělu pomoct, aby v noci regenerovalo? (Zdůrazňuju: NEPTÁM se po čem usnu, ale jak tělu pomoct ... jsem za tu šanci (sic "drugs induced") usnout ráth a nehodlám na tom nic měnit.... můj psychiatr na to odpověď nemá/neví, fčíl se spíš ptám po "babských" radách, pokud nějaké jsou.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » ned čer 5, 2022 19:44

Tuny balastu tady generujes predevsim ty :twisted:

Ten tip uz jsi dostal pred casem a hodil jsi ho do kose, protoze ti nechutnal. Jak male decko, tak co s tebou? Na mne funguje presne takhle. Spim lip, telo se lip regeneruje, mam spoustu snu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pon čer 6, 2022 12:32

Dam Ti radu, kterou urcite hned hodis do kose, i kdyz to je pro Tebe asi nejjednodussi a funkcni reseni, za ktere nic nedas a fakt Ti nic nebrani abys to zkusil. Taky nebrani tomu, abys to kombinoval s cimkoliv jinym.

Nauc se trochu meditovat. Stejne nespis, takze na to mas casu dost, stejne tak i podminky. Ted nemyslim Ty ezotericke moderni zapadni trendy - spustit se meditacni hudbu a podle Youtube vedeni delat neco konretniho podle nekoho jineho abys dosahl nejakeho "osviceni".
Jednoduse si zklidni a prohlub dychani (ono se prohloubi za chvili samo), zkus se soustredit na konkretni myslenku - prakticky jakoukoliv, klidne mysli napr. na stredove slozeni sveho kola, ze to tam vydava nejake zvuky -, vsechno ostatni "odezen", vrat se okamzite k te puvodni myslence, nech ji v hlave volne plynout, nesnaz se ji ovlivnovat. Hlavne u toho zustavat a nevenovat se (klidne v posteli pod perinou) nicemu jinemu.

Vypada to zdanlive jak blbost, ale az to zkusis a po par dnech se dokazes takto udrzet vice nez par okamihu, budes asi prekvapeny, jak Tve telo (ale i mysl) u toho dobre zregenerovalo za tak kratkou dobu. Je to skoro takovy mozkovy "bdely spanek", ale pritom se nezapojuje telo, to je utlumeno mozna vice nez pri normalnim spanku a proto muze regenerovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon čer 6, 2022 13:17

Nebudeš tomu věřit, ale ... i tohle (pozitivní meditace nad právě uplynulým dnem) sem už zkoušel (a stále zkouším), ale nějak to (na mě) nefunguje.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon čer 6, 2022 15:28

A zase jeden výkřik (nečekám pomoc, jen si musím zařvat) ... "to" kuleno se včera večer absolutně bezdůvodně ozvalo, fest ozvalo a už/prozatím nepřestalo = nezabírá ani Voltaren ani ibuprofen... chjo no. Jediné co ho (trochu) otupí je pohyb - než to rozejdu, tak je to potrat, ale po nějakých 15-ti minutách chůze už "jenom" tupá bolest (neomezující chůzi), stačí se ale na pár sekund zastavit a už zase bolí. Grrr!

A do návštěvy u ortopeda (jednoho i druhého) je tak daleko.... nezbývá mi než doufat, že jak to přišlo, tak to zase odejde.... [-o<
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř čer 8, 2022 15:49

Do prtele práce, dědek jeden starej sklerotickej..... neska sem zase fprci hodiny "chaosil" a způsoboval paniku na všechny strany ref daňové přiznání za 2021. Až fčíl (po příchodu domů) sem... na první klik našel mail z 29.3.2022, kterým je fšechno vyřešeno (a to sem ho ráno fprci hledal a nenašel). Takže mám (vlastní debilitou) zkažený den. Grrrr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv čer 9, 2022 13:32

pavproch píše:A zase jeden výkřik (nečekám pomoc, jen si musím zařvat) ... "to" kuleno se včera večer absolutně bezdůvodně ozvalo, fest ozvalo a už/prozatím nepřestalo ... nezbývá mi než doufat, že jak to přišlo, tak to zase odejde....

... a zase jeden výkřik: pár dní bolelo, pak sem to nějak "rozchodil" (doslova = cestama do/z prce), ešče neska po ranní cestě do prce ok, ale.... neska sem fprci měl zahraniční návštěvu u hotového stroje = bylo hodně (hodiny) postávání okolo toho = fčíl mi zase mám pocit to kuleno upadne.... grrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Kuba Turek » pát čer 10, 2022 1:00

Tak si na noc otevři okno.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte čer 14, 2022 18:03

pavproch neska ráno píše:bo koleno si vzalo rest day.

... každý dobrý pocit bude po zásluze potrestán.... koleno je sice neska celý den lepčí než fčera (hura!), ale zato mi je fčíl ale extrémně blbě, doslova na umření... chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř čer 15, 2022 13:34

... a repete naopak (= já se z toho zblázním): už mi není (moc) blbě, zato kuleno už zase se (hodně) hlásí..... grrrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř čer 15, 2022 17:35

pavproch píše: ... a je to! Patamat. Jezeďáci právě posíkli = nebudu už mokrý od vysoké trowy!

... a čtyři následné dny sem musel šlapat po té posekané trowě (což je při silné vrstvě krapet nepříjemné, i dyž míň než ta samá vysoká trowa neposekaná), až fčíl to posbírali = mám krásnou čistou dálnici do/z prce... anebo, že bych to zítra ráno píchnul a vyrazil místo prce na bajka? :bike:
Mno, uvidím, jak mi bude ráno, momentálně už zase ... blbě a neska i kuleno bolí jak čert... grrrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv čer 16, 2022 8:30

Tak to mělo (očekávatelný) výsledek: ráno míň blbě (ale ne dobře), kuleno bolelo (ale taky míň), navíc sem byl a sem nějaký celý unavený = bajk nebyl, no. A polemlesemloukou4 (speciálně proti kopci) sem se táhnul jak smrad.... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř čer 29, 2022 17:49

Sem situ (relativně delší dobu) nestěžoval na toho svojeho starého člověka.... už musím... ](*,)
Jakékoli (sebemenší) vykolejelní ze zaběhlých pořádků bude (po zásluze) potrestáno.... už sem to tu spal - mám (a dalo to práci a slepých uliček) takovou životosprávu, která mi přináší "nejmíň" problémů... jeden z bodů té životosprávy je večeře: jeden hrnek těplého mlíka a jeden nízkotučný yoghurt (v tomto pořadí). Neska sem (nevím proč, jen mě to tak napadlo) to otočil - napřed yoghurt, pak hrnek mlíka.... a fčíl mije doslova na umření, takle blbě mi už hoooodně moc dlouho nebylo. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob črc 2, 2022 14:01

F klíščecím vlkně se řeší esli si můžou klíščata zvyknout (= přestat reagovat) na permethrazin, což mě vedlo k zamyšlení.... a ze svých pocitů/bolístek (kuleno a kotník) odhaduju, že si moje tělo už zvyklo a nereaguje na diclofenak (Voltaren) - oboje bolí už vlastně nonstop, i dyž to namažu. Takže (už druhý den) zkouším ráznou změnu: nemažu. Uvidíme, uslyšíme.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » sob črc 2, 2022 21:40

To uz jsme ti prece rikali davno. Bezna vec, u leku proti bolesti vznikne casem tolerance a musis zvysovat davku. Proto se nemaji pouzivat dlouho a kdyz tak se maji stridat. Tedy presny opak toho, co delas.

U klistat se bavime o necem jinem. Jestli se casem vyselektuji takova, ktera budou mit na permethrin rezistenci. Na to je ale potreba mnozeni a genova selekce. Klistata maji reproduckni cyklus dva roky, jak dlouhy je reprodukcni cyklus pavprochu? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát črc 8, 2022 17:51

pavproch píše:
Voltaren Emulgel se nanáší 3-4× denně na bolavé místo. Po nanesení přípravku si vždy omyjte ruce. Přípravek se nesmí dostat do otevřených ran, do očí a sliznic.
A vysvětlení, proč semi odřenina na kotníku furt nechce zahojit a prudí tak, že kotníkové botky sou fčíl "off-limits".

Grrr! To zjištění, že Voltaren se nesmí dostat do rány sem učinil na konci qětence, pak už sem si dával pozor a nepatlal ho v blízkosti té rány, fčíl už ne Voltarenuju vůbec, máme čebrenec a ta rána/odřenina stejně ne a ne a ne se zahojit.... K dochtorovi s tím ale nepudu - nemáte někdo nějaké "babské rady" co na nehojící se ránu? Už sem vyzkoušel (na radu drahé 3/4) konopnou b´vazelínu a nic.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pát črc 8, 2022 18:13

Babska rada je prave te konopna mast. Ovsem spravna, na mne funguje ta s CBD. Dost ale smrdi, podstatne hur, nez ten olej, co jsi nezvladnul :twisted:

Nemas v tom nahodou infekce? Pak by to chtelo jeste desinfikovat. Jod, propolis apod. a pak ta mast. Aspon 2x denne.

Jestli je to vetsi, tak radej k doktorovi. Nemas treba cukrovku? Nebo neni to neco jako bercovy vred?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví