pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » čtv srp 12, 2021 12:35

pavproch píše:u mně může být buď tím (chemií navýšeným) věkem nebo z toho zatraceného totálního nevyspání
Jo, rekl bych, ze to nevyspani ma na to docela vyznamny vliv. U mne to taky zacalo po nejake dobe, co jsem v zamestnani mel nocni sluzby (a ja nejsem schopny to dospat pres dalsi dny). Jenze ja si tim nemohu byt uplne jisty, protoze zrovna ve stejne dobe jsem mel silnou infekci, ktera se asi doted plne nevypudila, takze ta urcite taky ma svoji vahu. Coz ale muze byt neprimo taky nasledek unaveneho organizmu po chronickem nevyspani.
Vsak proto ja upozornuji kazdeho kde mohu, aby si daval bacha na spani a nebral praci, kde bude permanentne ale nepravidelne stridat smeny a bude mnohokrat v noci buzeni v ramci pohotovosti, atd. No ale lidi jsou jak jsem byl ja - mladi a blbi, reknou si, vsak mne to nic nedela, ja to v pohode zvladam. Az po mnohych letech se zacnou tvarit trocha jinak, kdyz je uz pozde (vcetne mne :twisted:).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv srp 12, 2021 15:19

pavproch píše:ref bartonela - to snad (u mně) ne, chytím ledacos ale.... (du to študit)

Nemyslel jsem, ze bys to mel, jen jsem se pridal k tvemu stezovani si ;-)

pavproch píše:denně 10+ hodin v posteli a dyž z toho usnu na 15minut, taxem druhý den nadšený, jaxem se vyspál....

Kdyby to byla pravda, tak uz jsi davno mrtvy ;-) Ono je to tak, ze clovek ma sice pocit, ze vubec nespi, ale ve skutecnosti jo. Blbe.

pavproch píše:Jo a k tomu záření

To te chudaci pozustali ani nebudou moct dat do srotu, ale budou muset shanet skladku jaderneho odpadu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát srp 13, 2021 9:30

Plnoleté železo. :supz:

18th anniversary LBHR (12.8.2021)REV.jpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pát srp 13, 2021 10:29

apuka píše:
pavproch píše:u mně může být buď tím (chemií navýšeným) věkem nebo z toho zatraceného totálního nevyspání
Jo, rekl bych, ze to nevyspani ma na to docela vyznamny vliv.
Sice na to sli kvuli necemu jinemu, ale tady taky dospeli k nazoru
Nedostatek spánku způsobený péčí o novorozeně může mít u novopečených matek drastický vliv na jejich biologický věk. (Nadpis clanku je "Novopečené matky mohou kvůli nedostatku spánku zestárnout až o 7 let")

Kdyz tak premyslim nad tim "i rok" v
„Ohledně spánku bylo uskutečněno mnoho studií, z jejichž výsledků víme, že spánek kratší sedmi hodin zvyšuje riziko vzniku nejrůznějších chorob,“ říká autorka studie ... Více než polovina účastnic výzkumu přitom spala průměrně méně než sedm hodin denně i rok po narození dítěte.
Ja jsem mel ty pohotovosti 10 let, potom dalsich skoro 5 let stridave nocni smeny a muj prumerny spanek se za ty roky snizoval odhadem od 6 az po mozna 4,5 i min hodin nocne, tak ja bych mel mit hodne pres sto let... :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát srp 13, 2021 10:35

pavproch píše:Tak. Geront má v obou gerontických kulenech zase o injekci (Durolane) víc. Fčíl mám panem dochtorem dva dny nakázaný rest, aby sa to vstřebalo. Sem zvjedaff, esli to bude bolet/prudit nebo ne - co si tak zpomínám, tak je to na střídačku, jednou bolí/prudí, jednou ne.

pavproch píše:Hmmmm, tak tentokrát (zřejmě) budou bolet, obě. Ale co už, to přebolí a pak bude zase pár měsíců líp,

Jo, pobolívají při chůzi, obě dvě, jak dybych fčera odběhnul maraton po tvrdém betoně. To sem zvjedaff, jak dlouho a esli zítra budou prudit na bajku při točení nohama. Snad pičasí dovolí, v noci má i zabóřit...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát srp 13, 2021 17:20

pavproch píše:Plnoleté železo. :supz:

Tak moje (trvalé) pocity, že železo funguje takjakmá byly potvrzeny, přímo lékařsky....
YOUR X-RAY IS JUST PERFECT!!!!!!!

Hezky! :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob srp 14, 2021 11:45

pavproch píše:Jo, pobolívají při chůzi, obě dvě, jak dybych fčera odběhnul maraton po tvrdém betoně. To sem zvjedaff, jak dlouho a esli zítra budou prudit na bajku při točení nohama.


Mno, úplně bez bolesti a ztuhlosti to ani na bajku není, no, ale nohama sa točit dá. Teda až na ten hic.

Sem našel příbalový leták k temu Durolane (zajímavé je, že SUKL ho nemá v databázi léků - proč tam není?!?):

Většina hlášených nežádoucích účinků v klinických studiích ohledně kolene byla popisována jako přechodná bolest, otok anebo ztuhnutí omezené na daný kloub. Tyto nežádoucí účinky byly lehké nebo střední intenzity
- celé tu.

Takže sem vlastně s tím pruděním a pobolíváním obou kulen po injekci v normě, poučen z předchozích zkušeností (jak moc blbě moje tělo reaguje na téměř cokoli) se ani nedivím, že to přetrvává dýl než píšou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » sob srp 14, 2021 17:57

pavproch píše:zajímavé je, že SUKL ho nemá v databázi léků - proč tam není?!?
Ze by nebyl u nas registrovany?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » sob srp 14, 2021 22:41

@pp: narazil jsem na clanek, ktery vysvetluje tve problemy se spanim. Mas malo testosteronu ;-)

Kdyz tak koukam na ten obrazek, tak ti pasuje:
- Insomnia
- Psychological problems
- Delayed puberty

Co dalsiho? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned srp 15, 2021 13:48

pavproch píše: Mno, úplně bez bolesti a ztuhlosti to ani na bajku není, no, ale nohama sa točit dá.


Ty jo, neska sem si na injekce/bolístky zpoměl od rána až fčíl, tak už to asi odeznělo (i u mně, zpožděnýho), Hezky! :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned srp 15, 2021 13:50

@mike ref testosteron: to sem už (před pár roky) taky zkóšel (tlačit do hlavy nějaké - už si nevzpomínám jaké - pilule s testosteronem resp. na povzbuzení jeho tvorby), zežral sem jich celou pixlu a ... nic, žádná změna (ani v nespaní ani v libidu... :twisted: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » ned srp 15, 2021 16:32

Spis si nech zmerit hladinu. Povzbuzeni tvorby funguje jen kdyz je telo nejake tvorby jeste schopno ;-) Na mne to (tribulus/kotvicnik) fungovalo, furt jsem cumel po zenskych :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned srp 15, 2021 17:36

Změřit hladinu? Tady u nás na dědině? Neblbni, tady sou felčaři quli důležitějším věcem.... ne vážně, opravdu nevím, kam bych měl jít ale vím, že nikam nepudu, páč by to znamenalo kamsyk jezdit , roušku na hubu a vůbec. Prdim nato.

pavproch píše:Tak repete bylo a sem z něj vyloženě nadšený..... .

Po obědě sem naspal tohle, jak byly ešče endorfíny z výletu.... fčíl už vyprchaly a zbyla jen nebetyčná únava (sem ráno natočil nohama odhadem ke kilometru pozitivního převýšení) a jak nespím, tělo vůbec neregeruje.... chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » ned srp 15, 2021 17:58

V laboratori. Co je u vas na dedine netusim, ale melo by to byt jako jine odbery. Bud ti doktor napise zadanku a ty si tam zajdes nebo si tam zajdes sam a zaplatis. Tady bych proste zasel do laboratore, co mam neco pres kilometr pesky, ale nezajdu, protoze odbery delaji jen do 11 a to kazdy slusny programator jeste spi :twisted:

(navic si od zacatku delam srandu ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pon srp 16, 2021 8:01

mike píše:Na mne to (tribulus/kotvicnik) fungovalo, furt jsem cumel po zenskych
Miku, Ty chces mit PP na svedomi??? Co myslis, co by melo pro PP vetsi zdravotni dusledky - nedostatek testosteronu nebo kdyby se pani PP-ova vsimla, ze PP zacal "furt cumet po zenskych"? :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte srp 17, 2021 13:38

pavproch píše: před chvílí mi volal pan dochtor, že se k němu podrobné výsledky krve dostaly až fčíl a že je tam nějaký paraprotein čico.

pavproch píše:Tak kostní dřeň odebrána.

pavproch píše:Od rána PET-CT vyšetření


Zítra si du k panu dochtorovi pro verdikt esli to je myelom nebo ne... dofčíl sem byl heppy, fčíl jaxem se podíval do blbníku a zistil, že zítra, tak mám (už zase) v hlavě peklo. Já scu být mladý, zdravý a nevědoucí.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř srp 18, 2021 17:19

Tak update po nešní kuntrole u pana dochtora: V krvi(nkách) sou viditelné nepatrné genetické změny (moc tomu nerozumím), které má prý až 5% populace nad 70 (což už su = chemie +15) ale u 99 ze sta sedumdesátníků to nic neznamená, u toho jednoho % se to ale zvrhává do myelomu (někdy hned, někdy třeb až po deseti letech). Takže u mně fčíl pořád platí jen podezření = od fčíl co 3 měsíce speciální (termo)odběr krve a podle jeho výsledku případně další vyšetření (= PET CT a kostní dřeň). Takže mám o zábavu postaráno, ale co už, hlavně že sem tu a dejchám.

Btw, dyž sem neska celé odpoledne čekal až na mě přijde řada, tak v čekárně KHO byli jen (odhadem) sedumdesátníci a já. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv srp 19, 2021 7:38

Tak aby toho nebylo málo fčera večur bezdůvodně (= jako dycky) začalo zase to pravé (operované) kuleno bolet, tentokráte ale opravdu fest, v klidu - v posteli - to bylo k zbláznění, polemlesemloukou3 (= chůze) ok :prayer: (ale předtím než sem vyšel byla ve mně malá dušička) , fčíl sedím fkanclu a zase fest bolí - zase jsou/budou Voltarenové orgie, no. Chjo no, já scu byýt mladý a zdravý.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát srp 20, 2021 17:49

Chjo, no.... ta potfora můj organismus (po chemii) na mě vytáhnul další "ne".... že od chemie nemůžu ani slzu alkoholu, nato sem si zvyknul snadno, taky snadno sem přežil, že pečivo a chleba "ne".... že nemůžu sníst cokoli sladkého (slazeného cukrem = sacharozou) taky (ale bylo to krapet horší než ten chlast nebo pečlivo) ..... fčíl ale ta sfiňa na mě vytáhla, že ani sladké ovoce = fruktoza "ne". Kurafiks....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pát srp 20, 2021 17:54

To zni neprijemne. Co to dela?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát srp 20, 2021 18:03

Po chlastu, sacharoze a fčíl i fruktoze semi ca po hodině až dvou udělá blbě přesně jak po opravdu velké opici = nechce semi ani dýchat, natož žít.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pát srp 20, 2021 18:05

Jatra? Co na to doktor?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát srp 20, 2021 18:07

Nevím, řeším....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv srp 26, 2021 17:49

Tak, příchod chladnější poloviny roku (na kterou sem se dycky těšil, bejvávalo) bude (opět) bojem s bělající/tuhnoucí pravou dlaní/prstama - neska sem (nerozpohybovaný) sed do auta a jel 10minut na oběd (+14, scalo) = ruka zbělala a ztuhla.

Do hroma! Toto přišlo (mnohem) dříff, než sem čekal.... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Hafi » čtv srp 26, 2021 21:11

pavproch píše:zajímavé je, že SUKL ho nemá v databázi léků - proč tam není?!?

Není to lék, ale zdravotnický prostředek. Neptej se mě proč. Asi jde o to, že to nemá chemicky léčivé účinky, ale spíše jde o jakési mazivo.
V registru zdravotnických prostředků ho najdeš.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát srp 27, 2021 7:45

Kuju, to mě nenapadlo, že "slovíčka".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned srp 29, 2021 11:49

pavproch píše:
pavproch píše:Taxem na zkoušku objedááál ten Flexain (2 láhve, různé příchutě).

První z těch dvou láhví je skoro pryč .... mám subjektivní pocit, že klouby (kulena) jsou "líp namazané", objednal sem si teda další. Takže (snad to nezakřiknu/nepřivolám poblémy) spokojenost.

Neska při vycházce po circa dalším měsíci "chlastání" Flexainu (při prudkém sestupu kamenitým úvozem) mi došlo, že kulena (artroticky) vůbec necítím (což dříff při vycházkách/sestupech jo), takže asi fuckt jo, ten Flexain funguje.

Ale aby nebylo vše jen růžové - ty hyaluronové injekce (circa 3 týdny z5), teda ta do pravého = víc problematického kulena v něm něco rozdráždila (nerv), od injekce fklidu bolí (dost), při pohybu je ale klid. Uffff, aspoň že tak, že se můžu hýbat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob zář 4, 2021 11:46

Tak. Aby toho nebylo málo a abych se nenudil, budu hledat nějakýho kožního nebo búhvijakýho felčara....
Mě začala svrbět noha, taxem se poškrabkal a takle to dopadlo..... (pravda, přestalo svrbět).
haxna.jpg

Chjo no.
Tu slabou pigmentaci na nártu (mám na obou nohách už od chemie) už hematolog řešil a nic nevyřešil a páč je furt stejná ani nijak neprudí to už taky neřeším. Ty intenzivní fleky po poškrabkání se mě ale lehce děsí...

EDIT: Takle to vypadá už třetí den, není to nějaké chvilkové podráždění kůže.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » sob zář 4, 2021 16:40

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » sob zář 4, 2021 17:04

Ja uz jsem takove neco v rodine videl, ale bylo to pri nejakem (uplne jinem, urcite ne koznim) problemu, jen si uz nepamatuji jakem (bylo to davneji), mozna nejaka infekce to byla???

Kazdopadne, ve Tvem pripade by to asi felcara chtelo, jen si nejsem jisty, ze (u Tebe) ten kozny je spravny.
Jeste bych zkusil, pokud mas moznost, dej si nejake antihistaminikum, nejlepe dva dny po sebe, jestli to neni trocha i nejaka alergicka reakce. Nejspise ne, ale ta se podobne muze taky projevit. Pokud to nepomuze, alespon jednu pricinu muzes vyloucit. A pokud to trochu pomuze (i kdyz po trech dnech to uz bude obtiznejsi, i kdyby to opravdu alergie byla), tak Ti potom zacne ta horsi cast prace - najit, co za to muzes. Coz by pri Tvem systematickem mrveni organizmu ruznyma "pomuckama" mela byt pekna vyzva.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví