pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klistata

Příspěvekod pavproch » pát kvě 22, 2020 17:47

Sem byl neska na pravidelné půlroční kuntrole u pana dochtora hemato-onko vč. sosání krve ze žíly = z jeho hlediska jsem zdráv, děkuju přeuctivě nastokráte. Sfiňu ta chémie asi fuckt zabila. A taky mi posvětil, že si můžu příští týden nechat střelit do zadku nebo kam sa to píchá ten EncePur, že tam nehrozí komplikace ref post-chemický stav.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » pát lis 27, 2020 19:14

Byl na 10 let, zaplatil sem ho předčasně po necelých 4 letech.

Neska sem byl zase na půlroční kuntrole u pana dochtora, zhodnotil mě "schopen, odveden" ... hurá, ta potfora fuckt asi scípla.

Mám ale zážitek: sem byl objednán na 13:00, přišel sem tam pět minut předem, zaregistroval se a posadil fčekárně. Vím, že pan dochtor mívá většinou skluz, ale dyž asi ve třičtvrtě na dvě sem zaslech jednu paní, jaxe rozčulovala, že byla objednaná na 11:45 a ešče furt není na řadě, tak mi zatrnulo. No a .... jo, v 15:40 sem ešče furt seděl sám jediný v potemnělé čekárně, recepce zaroletovaná, sestry už šly domů, nikde ani noha... kromě pana dochtora v ordinaci a mně fčekárně ..... :twisted:

Ale co už, hlavně že pro mě měl dobré zprávy.... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Kolena

Příspěvekod pavproch » pát led 1, 2021 18:43

mike píše: pp ma uplne jiny druh problemu, s koleny se toho muze pokazit hodne.


Jo, datum narození v OP. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Kolena

Příspěvekod pavproch » sob led 2, 2021 12:48

pavproch píše: Jo, datum narození v OP. :twisted:


mike píše:Ten taky, ale ja nemam o moc mensi


Enemže já k němu (dle vyjádření pana dochtora) musím přičítat 10 až 15 let po tý chemii.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » ned úno 14, 2021 12:45

pavproch píše: Před chemii to sice nebyla se spánkem u mně taky žádná sláva, ale taky žádná katastrofa. Fčíl je to katastrofa - vedu si poznámky (pro pana dochtora): poslední noc, kdy sem (tvrdě) spal déle než 2 hodiny byla v říjnu 2020 a předtím o prázdninách.


Sfiňa nespavá na mě vytáhla další zbraň ze svého reper-toiru: dyž už nějakým omylem usnu (tvrdě), třeba jen na pár minut, tak následnou noc neusnu vůbec. Opravdu ani minutu ani lehkého spánku.

Chjono.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Gastro - poradna?

Příspěvekod pavproch » čtv dub 29, 2021 14:03

Hledám nějakou gastrologickou poradnu.

Ideální případ: Hledám nějakého gastro-doktora, kterému popíšu svůj problém(y), on se nebude se chtít ve mně hned šťourat (ať už rozbory krve, moči, stolice, šlauch do žaludku nebo do opačného konce těla) a pokusí semi (počítám s tím, že protože bez "šťourání", tak bez záruky za úspěch) poradit co je špatně / co dělat jinak. Úplně nejlépe komunikace "na dálku" mailem, až kdyžtak později tydlifonem nebo osobně. Klidně za úplatu (samoplátce), to je mi jedno. A klidně z druhého konce respubliky.

Nenarazili jste někdo na něco takového? Nějak nemůžu nic takového najít.

NEhledám online poradny na webu, kam napíšu (zveřejním) svůj problém a (možná) na něj někdo / nějaký dochtor veřejně odpoví!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Gastro - poradna?

Příspěvekod Kjuba » čtv dub 29, 2021 14:37

Hele narovinu. Tohle Ti udělá tak maximálně nějakej kamarád že starý známosti, kdo Tě zná. Nikdo soudnej tohle na dálku dělat nebude, protože proč. Že jo. Není to ani profesionální ani vhodný a vůbec.

Našel bych si v okolí soukromou gastroenterologickou praxi/poradnu a objednal se k osobní návštěvě. Nejdřív klidně na pokec, ale myslím, že bez nějakého základu ve formě nabrání anamnézy, lehkého vyšetření a aspoň základní laborky se to dělat pořádně nedá. Jako nikdo Ti hned anakondu do břicha strkat nebude, pokud to nebude vyloženě nutný.

Jen můj soukromý názor, když to beru podle sebe.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Gastro - poradna?

Příspěvekod mike » čtv dub 29, 2021 16:44

@pp: co mas proti rozboru krve? To je zaklad a pro pacienta prkotina. Teda, krome toho, ze se tam musi rano, ale to by ti snad nemuselo vadit.

@Kjuba: mne teda hadici do zaludku kdysi strkali, ac to nutne nebylo. Vsak taky nic nenasli. Na druhou stranu to nebylo az tak neprijemne, jak by clovek cekal. Zazil jsem u doktoru podstatne horsi veci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gastro - poradna?

Příspěvekod pavproch » čtv dub 29, 2021 17:39

Kuju za názory, asi sem byl naivní.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Gastro - poradna?

Příspěvekod mike » čtv dub 29, 2021 17:41

Spis posera ;-) Je to ale na tobe, do zadneho vysetreni te nemuzou nutit, a tak si proste pokecas a vysetreni kdyz tak odmitnes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gastro - poradna?

Příspěvekod pavproch » čtv dub 29, 2021 17:45

Šlauch v krku/žaludku sem už měl víckrát, šlauch v druhým konci taky - vše s negativníma výsledkama, proto to nechcu znova. Tožtak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Gastro - poradna?

Příspěvekod Kjuba » čtv dub 29, 2021 19:11

No nechcu znova.... To je otázka. Ono to, jednou za čas, není tak úplně od věci. S karcinomy tlustého střeva jsme na tom myslím podobně dobře, jako s úmrtností na COVID. A to celosvětově.

Nevím teď z hlavy, ale myslím, že po 50tce by to chtělo každý 2 roky. Klidně jako součást garančky. Přežít se to dá a člověk má tak nějak klid. Já teda na garančku chodím a takový ty rizikový věci typu kolono, PSA, apod. podstoupím.

Ale samozřejmě každý svého štěstí vlakvedoucí.....
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Gastro - poradna?

Příspěvekod mike » čtv dub 29, 2021 19:23

10 let: Jsou-li výsledky screeningové kolonoskopie v pořádku, pak dalších deset let můžete být zcela klidní a nemusíte chodit na žádné další vyšetření, které je zaměřeno na prevenci rakoviny tlustého střeva a konečníku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gastro - poradna?

Příspěvekod Hafi » čtv dub 29, 2021 19:32

ad odpověď na první otázku - uLékaře.cz, s vhodnou zdravotní pojišťovnou (to jak tě znám je nepravděpodobné) nebo vhodnou bankovní kartou (to už si dokážu představit spíš) je to i zadarmo, jinak za mírný poplatek. Nicméně nevím, zda ti poradí něco jiného, než že se tě beztak pokusí dostat na vyšetření.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Gastro - poradna?

Příspěvekod Kjuba » čtv dub 29, 2021 19:40

Mike: no tím lépe
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Gastro - poradna?

Příspěvekod apuka » pát dub 30, 2021 14:53

pavproch píše:Hledám nějakého gastro-doktora, kterému popíšu svůj problém(y), on se nebude se chtít ve mně hned šťourat (ať už rozbory krve, moči, stolice, šlauch do žaludku nebo do opačného konce těla) a pokusí semi (počítám s tím, že protože bez "šťourání", tak bez záruky za úspěch) poradit co je špatně / co dělat jinak. Úplně nejlépe komunikace "na dálku" mailem, až kdyžtak později tydlifonem nebo osobně. Klidně za úplatu (samoplátce), to je mi jedno. A klidně z druhého konce respubliky.
Ja Ti nevim, ale myslim, ze neco takoveho znam. Asi to bude i bez uplaty (i kdyz platit klidne muzes :wink:). Napises svuj problem - a urcite Ti poradi, co je spatne/co delat jinak.
Jmenuje se to Outdoorforum.cz :lol:

Ted vazne:
1) Pridavam se k tem, co TI psali, ze to bez alespon zakladniho vysetreni dobre nejde. Neznam Tvuj problem, ale jsem si skoro jisty, ze at to bude sebelepsi gastroenterolog nebo jiny gastro-doktor, tak i kdyz s nim budes dlouho kecat, tak To dokaze sem-tam nejakou pricinu vyloucit a predlozit Ti hromadu moznosti, co to muze zpusobovat. A hlavne Ti rekne, pane PP, abychom to mohli zuzit, tak Vam musime udelat takove a makove vysetreni. Krev tam bude urcite, podle problemu mozna moc/stolice a nejake "stourani". Plus taky mozna nejake neinvazivni zobrazovaci metody typu ultrazvuk, magnetorezonance, RTG, CT, ... Bez toho to bude vzdy max. jen v rovine procent a pravdepodobnosti. A od toho se taky odviji, co Ti rekne, ze je spatne/co mas delat jinak. Protoze tam taky plati, ze to co musis zmenit u jednoho problemu Ti muze ublizit u jineho a naopak.
To stourani se nikdy nedela bez duvodu - jenze jeho dulezitym vysledkem muze byt i negativni vysledek, tj. nic se nenaslo. Takovemu by ses fakt mel potesit.

2) Existuji takovi, ale nehledej je u nas, ale spise o hodne tisic km na vychod (nebo i na zapad), nejspise v Cine a Japonsku. Uz si nepamatuji nazvy tech oboru, u nas se to obcas spomina pod nazvem "orientalni diagnostika". Neni to ale zalozena na zapadni medicine, ale na tisiciletych zkusenostech z oboru, ktere u nas nejsou zrovna v kurzu a je pouze par opravdu dobrych znalcu. Funguje to hodne dobre, vetsinou lip, ze cekas - ale ne kazdy dokaze snest, ze prijdes k "doktorovi" ten se na Tebe chvili kouka a vi o Tobe, Tvem organizmu vice nez vsechny Tve doktory dokopy :-).
U nas obcas mas par lidi, co delaji nejake podobne veci, ale to je o nekolik radu jiny level.
Jenze toto asi nebude to, co bys ocekaval :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » sob kvě 8, 2021 16:36

A už zase geronto - stížnost:

pavproch loni v létě píše: Čili fuckt jo, ranní sport OK, odpoledne už enem tak nějak dodýchávat a hlavně nesportovat, no.


.... a praktikuju to tak.... ráno sem ještě (sportovně) použitelný, taxe snažím, no. Zato (nejen) po sportu odpoledne sem (tak nějak celkově) nepoužitelný k čemukoli.... :twisted:

Nojono, nemládneme. Hlavně že sem tu a dejchám. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » pát kvě 28, 2021 17:35

pavproch píše:Neska sem byl zase u pana dochtora (hemato-onko - jako obvykle s čekáním ca 2 hodiny přes objednaný čas) a ten pro mě měl tři dobré zprávy:

a) že ve mně nic nevidí (= potfora scípla)
b) že sem už čtyři a půl roku po a je už extrémně nepravděpodobné, že by se potfora ešče vrátila
c) a že naposled za půl roku "nashle", paq už budou kuntroly enem jednou ročně

Hezky!

Jediné mínus - opět mi potvrdil, že se musím naučít žít s tím, že tělo (biologické hodiny v něm) ta chemie posunula ca 10-15 roků napřed a že to je už definitivně nevratná změna. Dědek s papírem - napsal mito neska i do zprávy. :twisted:


Tak a fčíl ta druhá (potenciálně mnohem horší zpráva) - před chvílí mi volal pan dochtor, že se k němu podrobné výsledky krve dostaly až fčíl a že je tam nějaký paraprotein čico, což může být nic nebo taky (dost) vážné. Takže mě chce vidět znova + extra podrobné rozbory krve atd. A já (už tak skoro nespím) nebudu spát už vůbec + hledám v sobě odvahu se strejdy gůgla zeptat na ten paraprotein v krvi. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » sob kvě 29, 2021 17:28

Taxem se díval do té zprávy ze středy (+ do zpráv z předchozích vyšetření = rozborů krve):

Albumin (což je ten paraprotein) mám fčíl 48 (dřív to dlouhé roky bylo 45 či 46) , ALE.... ještě před ca rokem bylo "povolené" rozmezí 19-52, najednou ve středečním rozbotu už je ale "jen" 19-45, čili sem se svýma 48 lehce za povolenou hranou a (asi/zřejmě) proto mě pan dochtor volal a chce mě vidět/rozborovat. Čili pro mě uklidnění, že mi to číslo sice vylezlo o chlup nahoru (+ změnili hranici), ale ne dramaticky.... tak snad aspoň trochu naděje mi svítá.... ale od fčerejška mám v hlavě (po přečtení gůgla ref paraprotein) milion vykřičníků: Myelom. Brrr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Chlubítko univerzální

Příspěvekod Kjuba » sob kvě 29, 2021 20:46

Jasně. A nebo taky jenom MGUS. Hele chápu tyhle úvahy, ale jak už jsem mnohokráte psal. Google je sice fajn, ale medicína není rekvalifikační kurz.

Nebudu Ti radit, na to se necítím, ale myslím, že zrovna lidi, jako ty (jak Tě "znám" z Tvých příspěvků) by se tomu samostudiu měli spíše vyhnout. Ničemu to neprospívá.

Neznám (a ani nechci znát) Tvoji anamnézu a diskuzi ref albumin=paraprotein bych radši ani nezačínal, ale lidí s vyšší koncentrací paraproteinu je v populaci celkem dost a příčin může být mnoho. Takže myslet hned na myelom, jakkoli je to dnes rozumně léčitelná nemoc, prostě ničemu nepomůže. Znám spoustu jinak rozumných lidí, kteří se samostudiem vyděsili natolik, že si přivodili objektivní potíže a museli je řešit.

Nejsem příznivec nevědomosti. To jistě ne, ale mysli pozitivně a nech to nich. Vyber dobrého hematologa a nech si to vysvětlit v souvislostech.

No flame.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Chlubítko univerzální

Příspěvekod Kjuba » sob kvě 29, 2021 20:57

Pro začátek konkrétně. Nabrat laborku, stanovení celkového paraproteinu, poměr kapa/lambda, hladina kalcia, erytrocyty, hematokryt.

Dále odběr kostní dřeně punkcí sterna, průtoková cytometrie, fenotypizace. Většinou se posílá do větších/fakultních nemocnic.

Dále ledviny, urea, kreatinin, funkční vyšetření ledvin.

Dále low dose CT skeletu. To je celkem zásadní, ale nedělají všude. Většinou jen nemocniční pracoviště.

To by pro začátek mělo stačit. Až to všechno absolvuješ a někdo to popíše, tak schůzka s hematologem. A až podle toho, co Ti řekne bych se začal eventuálně bát.

Toliko jsem vyšťoural v zapomenutých zákoutích své opotřebované mysli z dávných dob, kdy jsem o tom ještě něco věděl. :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » ned kvě 30, 2021 11:44

Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob čer 5, 2021 13:02

Nebudu s tím už dál zasírat chlubítko, dám to semdle:

pavproch píše:
pavproch píše:Neska sem byl zase u pana dochtora (hemato-onko - jako obvykle s čekáním ca 2 hodiny přes objednaný čas) a ten pro mě měl tři dobré zprávy:
a) že ve mně nic nevidí (= potfora scípla)
b) že sem už čtyři a půl roku po a je už extrémně nepravděpodobné, že by se potfora ešče vrátila
c) a že naposled za půl roku "nashle", paq už budou kuntroly enem jednou ročně
Hezky!
Jediné mínus - opět mi potvrdil, že se musím naučít žít s tím, že tělo (biologické hodiny v něm) ta chemie posunula ca 10-15 roků napřed a že to je už definitivně nevratná změna. Dědek s papírem - napsal mito neska i do zprávy. :twisted:


Tak a fčíl ta druhá (potenciálně mnohem horší zpráva) - před chvílí mi volal pan dochtor, že se k němu podrobné výsledky krve dostaly až fčíl a že je tam nějaký paraprotein čico, což může být nic nebo taky (dost) vážné. Takže mě chce vidět znova + extra podrobné rozbory krve atd. A já (už tak skoro nespím) nebudu spát už vůbec + hledám v sobě odvahu se strejdy gůgla zeptat na ten paraprotein v krvi. Chjo no.


Pan dochtor to vzal zgruntu - z poštovní schránky sem vytáh dopis od něj s instrukcema a žádankama na vyšetření - jak už roky chodím, na pravidelné kuntroly, tak vždycky s tím je i odběr krve a žádanka o něj je ani ne půl A5 stránky popisu, co se bude rozborovat. Fčíl (jak má pan dochtor podezření a já z toho nespím) má ta žádanka o rozbory TŘI hustě popsané strany A4. Počítám, že až budu dávat krev, tak ji bude potřeba kýbl + kýbl moči.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod mike » sob čer 5, 2021 18:44

Chjo, nechces si konecne zalozit to gerontovlakno? Tady je to OT, nevidim souvislost se stravou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned čer 6, 2021 16:55

Done + snažil sem se sem přešibovat všechny svoje stížnosti na starého člověka z poslední doby.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » ned čer 6, 2021 17:03

:smt023 dobry, to je vic, nez jsem cekal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » ned čer 6, 2021 20:21

geronto-vlkno
Ja jen nevim, co v tom vlakne ma byt o vlcich... :wink: :lol: Ale alespon videt, ze je to zalozene duvodne, az to "geronto" funguje... Co bych mel byt ja ten posledni, co to u nekoho vytahuje :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon čer 7, 2021 1:15

Tohle nesouvisi s vekem, ale s tim, jak se tenkrat v Tatrach prastil do hlavy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon čer 7, 2021 7:35

Nebudete věřit, ale já to á vynechal schválně.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pon čer 7, 2021 9:04

Nebudes verit, ale ja jsem si to myslel - jen jsem si musel rypnout :wink:. Ale sylovejsi by bylo, kdybys tam misto "a" dal "," (carku) :lol: To by alespon zduraznilo, jak to nas zere.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Další

Zpět na Outdoor a zdraví