pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon črc 24, 2023 11:44

Jo, ty souvislosti jsou mi jasné. Protože s kortikoidama doposud nemám zkušenost, překvapilo mě jak to zabralo, no. A proto taky píšu, že sem zvjedaff, esli jejich účinek vydrží těch slibovaných 6m, esli jo, taxi pak zas udělám výlet do Vysokého n.J. pro další žihadlo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon črc 24, 2023 16:56

Můj psychiatr mi při poslední návštěvě ke stávajícm (malým dávkám) psychofarmak na spaní (3 různé) přidal čtvrtý, taky na spaní, taky malé dávky. Neska sem si to vyzvednul a (idiot!) si fčíl vyhledal PIL (příbalovou in(g)formaci). Ty woe, tam těch možných nechtěných následků je, to zas budou (pesimistická) očekávání. Zítra sem písnu první průjmy.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte črc 25, 2023 8:24

Tak nic, no. Sem fčera večer nenašel v sobě sílu/odvahu to polknout. Neska (možná).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Medak » úte črc 25, 2023 9:23

Protože neřeší příčinu problému, ale pouze zmírňují následky, tak samozřejmě postupně bude docházet k oslabování jejich účinku, a teď nemám na mysli jen v rámci těch 6 m, protože artróza bude postupovat.
A jak rychle závisí na tom, jak slušně se k tomu zápěstí budeš chovat.
Představa, že jednou cca za půl roku si zajedeš k Jizeře a bude to nadosmrti v cajku je bohužel lichá ... i když by se mi to tedy taky moc líbilo. :lol:
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod lojzmen » úte črc 25, 2023 16:22

Jednou jsem poslouchal chirurga, (on byl po třech třináctkách k nezastavení :D ) , že jeho kolegyně psychiatrička, po opatrném vyptávání je-li problém krátkodobý,
raději doporučí na spaní kapku alkahólu, než psychofar... než prášky na spaní, bo ty prášky jsou fujfuj obrovský.

(no flame: A někdo tady může namítnout, že na alkohol může vzniknout závislost. Jasně. A na ty prášky ne?
Na alkahol jsou lidi hoooodně dlooouho přizpůsobeni. )
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte črc 25, 2023 16:30

U mně je problém ten, že nemůžu ani kapku (alkoholu), doslova - je mi po něm strašně "blbě" (a ani kapku je u mně ani kapku - si dám malou skleničku birella = 0,49% alkoholu a stejně mi je blbě). Ale jinak asi souhlas, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » úte črc 25, 2023 16:37

Alkohol je mega zabiják spánku. Vytuhneš jak dřevo, to jo, ale místo regenerace tělo zpracovává alkohol, spánek je dost narušenej.
Takoví psychiatři by měli přijít o diplom, doporučovat lidem na spaní alkohol ](*,)
To už rovnou může nabízet heroin. Usneš po něm jak mimino, vyspíš se jak nikdy v životě. Když pak budeš ráno unavenej, dáš si perník a jedeš celej den. Večer zas heroin a spíš :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod lojzmen » úte črc 25, 2023 17:23

Etheric píše:Alkohol je mega zabiják spánku. Vytuhneš jak dřevo, to jo, ale místo regenerace tělo zpracovává alkohol, spánek je dost narušenej.
Takoví psychiatři by měli přijít o diplom, doporučovat lidem na spaní alkohol ...


Ale no taak. Nepřeháněj. Trošku. Ne se nalít. V porovnání s psycho... prášky ...
Ale jinak máš 100% pravdu, pokud je toho hodně.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » úte črc 25, 2023 18:57

"trochu" alkoholu nemá na usnutí efekt, leda jako placebo. Navíc i tu "trochu" tělo v noci pracně odbourává na úkor spánku.
Psychofarmaka mají též mnoho nežádoucích účinků, mnohých velmi závažných, akorát škodí jinde a jinak, než alkohol. Dobrý není ani jedno. Dobrý je neřešit příznaky, ale hledat a řešit příčiny. Což je těžký, na dlouho, člověk musí mnohdy od základu měnit svoje návyky a režim....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř črc 26, 2023 13:23

pavproch píše:Můj psychiatr mi při poslední návštěvě ke stávajícm (malým dávkám) psychofarmak na spaní (3 různé) přidal čtvrtý, taky na spaní, taky malé dávky. Zítra sem písnu první průjmy.

Tak. Průser (možná) - fčera sem si ten prošek (jeden, 75mg) večer vzal, Pragiola sa zove. V noci dobrý (moták, ale do rána přešel) ale neska ráno sem měl, jak to říct slušně nevím, prostě krvavé scanky. A svému psycho dochtorovi se nemůžu dovolat - asi dovolenkuje. Neska večer to (asi/zřejmě) zkusím znova vzít a dyž i zítra ráno budu scát krev, tak toho nechám, to mi zato nestojí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Kjuba » stř črc 26, 2023 15:43

Neznám detaily, ale pokud to byla opravdu krev v množství, že jsi to poznal pouhým okem, tak bych Ti doporučil to ihned vysadit. A samozřejmě konzultovat.

Může se jednat o poruchu funkce ledvin. A to může, v extrémních případech, skončit až jejich selháním.

Pokud hematurie trvá, tak odebrat vzorek vyrazit směrem k bílým havranům.

Předpokládám, že nejsi urologickým pacientem ve smyslu nějakých kamenů, písku nebo jiných litiáz nebo konkrementů. To by jsi asi věděl, co se děje, že?
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 817
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř črc 26, 2023 15:50

Kuju.

V noci nevím (chodím scát potmě), bylo to jen ráno při prvním močení (to je to slovo, co sem hledal a nenašel) opravdu jen trochu do červena, pak už ne. Jak píšu, neska večer to polknu zas a dyž se to zítra ráno bude opakovat, tak vysadím. Chjo no, že u mě nic nemůže fungovat "normálně".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv črc 27, 2023 9:04

Tak jo, fčera večur sem polknul Pragiolu zas, zase v noci "moták", ale vyměšování tekutin už bez červených krvinek. Uffff, tosemi ulevilo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv črc 27, 2023 12:02

Už sem si tu (myslím) raz stěžoval, fčíl zas: To moje trávení/trápení pěkně "leze" do peněz... na snídani ta potfora nesnese nic jiného než kašišky (pohanka, čirok a tak). Fčíl sem si teda objednával zásobu na circa měsíc = víc jak 2 litry sou fuč, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » čtv črc 27, 2023 12:22

pavproch píše:bylo to jen ráno při prvním močení (to je to slovo, co sem hledal a nenašel) opravdu jen trochu do červena, pak už ne.
Sice dodatecne, ale nemels nahodou pres den ke snedku neco, co takove zabarveni zpusobuje? Cervena repa, rebarbora, ostruziny/boruvky,...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv črc 27, 2023 13:23

Červenou řepu žeru pravidelně každé odpoledne (a dost) a nikdy se mi moč nezabarvila, až fčera. Beru to opravdu jako nahodilost, dál to řešit nebudu. Spíš mám strach z toho motáka přes noc, abych sebů neyebnul dyž du v noci (potmě) scát. Ale jinak mi ten prošek blbě nedělá, takže se budu řídit pokyny pana dochtora.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » čtv črc 27, 2023 14:46

Tak bych rekl, ze je to normalni a nejspise jsi predtim vzdy stihnul vychcat vsechno barvivo v noci - nebo sis to jednoduse nevsiml. Pokud jis hodne repy (chvalihodne!), tak to nutne muselo moc zabarvit.

S tym motakem to asi bude horsi, to si nech na doktora.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát črc 28, 2023 10:09

A už je to tady... v noci sebů yebnůl, naštěstí bez následků na zdraví, ani bouli/modřiny. To je teda sfinstvo, to brát nebudu.

EDIT o hodinu později (chvilku mi trvalo než mito došlo): Tak úplně bez následků to yebnutí sebů nebylo - sem lehnul na "to" zápěstí a fčíl trochu pobolívá. Grrr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » pát črc 28, 2023 10:29

Tyhle léky tlumí, často musí, z podstaty věci (léčený problém). Napoprvé tlumí nejvíc, s častějším užíváním tlumící efekt klesá.
Nic jinýho už ti současná psychiatrie nabídnout nemůže
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát črc 28, 2023 10:34

Jo, ale dybych sebů jebnůl ze schodů tak bude problém (neska v noci sem lehnul u dveří před těma schodama). Snažím se to vykomunikovat se svým psychiatrem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » pát črc 28, 2023 11:27

Nedostal jsi varování, že pokud neznáš účinek, máš užít a ležet? Běžně se doporučuje vyzkoušet "nanečisto" za bdělýho stavu, abys viděl, jak na to organismus reaguje
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát črc 28, 2023 11:33

Ne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát črc 28, 2023 13:25

Tak jo, lékařsky posvěcno = vysadit. Ufff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob črc 29, 2023 15:33

pavproch píše:Tak úplně bez následků to yebnutí sebů nebylo - sem lehnul na "to" zápěstí a fčíl trochu pobolívá. Grrr.

Hmm, tak dopad na to zápěstí a jeho (bolavé) následky má dozvuky se zpožděním - fčera "to" zápěstí pobolívalo, v noci se to nějak uklidnilo, na bajku neska dobrý (bo orteza) ale fčíl už zase pobolívá (trochu) - na Voltaren to ale ešče není. Sem to tu po náščevě v Vysokém n.J. spal - budu si holt muset zvyknout na život s (doufám jen mírnou) bolestí. A nepřetěžovat to, teda snažit se to nepřetěžovat (bajkovat ale nepřestanu, dokud to pude ... :twisted: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon črc 31, 2023 13:35

Tak. 75mg mě mohlo zabít (ref upadnutí v noci), pan dochtor si ale nedá říct, předepsal mi to samé, ale 25mg. To sem zvjedaff, esli zas/furt z toho bude v noci moták. Nebo, že bych sa NATO vysrál a nežral to vůbec (a panu dochtorovi zalhal, že to žeru a že ok)? Mám dilema (ale lhát neumím).

Druhá věc: Už sem to tu spal mockrát, že tomu mojemu tělu fšechno strašně trvá - v půlce května sem měl na stehně klíšče, vydoloval sem ho = zůstal po něm strup (červené kolečko se následně ale neudělalo) a... máme skoro srpen a já tam na noze furt ten strup po tom klíščeti mám. Grrrr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř srp 2, 2023 10:50

pavproch píše:.....neska ráno sem měl, jak to říct slušně nevím, prostě krvavé scanky.

Tak změna = moje tělo funguje opravdu zvláštně/jinak. Ta krev ve scankách nebyla krev ale kakao - ten den jsem si totiž dal poprvé do ranní kašičky kakao (Granko). Fčera a neska zas (Granko) = fčera i neska první scaní po snídani = tmavé = kakao. Boha jeho, já se z toho svýho těla osypu! Ale musím se NATO dívat pozitivně = už aspoň vím co/proč (tmavá moč) a nemusím si z toho dělat hlavu.

Pragiolu 25 (místo té 75) žrát budu, nemám NATO panu dochtorovi lhát. Jen pesimisticky očekávám, že (až se po 3x4 dnech dostanu na předepsanou dávku 3 tablety = 75mg), taxebou zase v noci yebnu. Doufám, že to (zase) přežiju bez úrazu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Medak » stř srp 2, 2023 11:02

Cywe, jak ty ses mohl stát prohnilým buržujem, velkokapitalistou a továrníkem? :lol:

Dyť staletími osvědčené řešení je přeci zcela nasnadě ... https://www.medplus.cz/lahev-na-moc-s-v ... gKYx_D_BwE
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » stř srp 2, 2023 12:04

Ty vole... PP by kazde rano porazilo, kdyby se podival na to, co z nej vyslo v noci :-D. Psal, ze ji (a ne malo) cervene repy, takze bude moc ruzova.

@PP: Ja TI nevim, ale ze by (snezene!) kakao z predchoziho rana zabarvila moc dalsi rano, to jsem jeste neslysel. Vubec, ze by mne nebo nekomu znamemu i silne kakao/cokolada i ve vetsim mnozstvi zabarvila moc... to taky ne. Stale si myslim, ze nejspise to byla ta repa. (nebo neco jineho barviciho).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř srp 2, 2023 12:10

Z řepy to na 100% není, protože řepu žeru každé odpoledne už asitak rok = nikdy nebylo zabarvení. Kakao je fčíl favorit na původce.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Medak » stř srp 2, 2023 13:37

Tak si toho bažanta nechá od vykořisťované dělnické třídy udělat z titanu, nebo tak něco, a uvidí prd ... on je hračička, to se mu bude líbit:-))).

Tomu Granku taky moc nevěřím, i když u lidského těla jeden nikdy neví. Ale jednak zrovna v něm je toho kakaa fakt pomálu, v podstatě jde primárně o obarvený cukr:-), jednak je PP sice oproti mně poloviční, ale pokud jde o zbarvení moči, tak se mnou neudělá nic ani když na posezení dám celého Lindta ... a že v těch 70% a více (když je tam méně, tak to nežeru) toho kakaa bude jak v celé krabce toho Granka ... a spíš víc.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví