pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř srp 24, 2022 18:01

Ty woe, já se z toho svýho starýho člověka (a jeho reakcí na podněty) zjevím.... už zase mě bolí záda (a už zase bezdůvodně). Nemám už Ibolex (+ stejně mi na ty záda moc nezabíral), doma nic jiného nebylo, taxem zežral Ibalgin Rapid (podle reklamy Ibolex a Ibalgin mají stejnou účinnou látku) a.... zabral úplně neskutečně, záda jsou úplně bez bolesti, zato mi je po něm blbě. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát srp 26, 2022 17:36

Ešče k tomu dyž starý člověk udělá něco jinak - neska odpoledne sem strávil čekáním u pana dochtora (viz dále) a tímpádem byl bez zeleninové svačiny, taxem si na večeři dal o JEDNU lžíci sýra navíc ... a fčíl jemi parádně blbě. Grrr!

K temu dochtorovi:

a) ač sem byl objednán na půl druhou, ešče ve čtvrt na čtyři sem tam seděl v potemnělé čekárně, sám, sestry zamkly a šly dom.... :twisted:
b) po hemato-onko stránce je vše OK, příště na vánoce a paq už co půl roku. Hezky!

A fčíl pořádný kus dialektiky - já z toho konstantování pana dochtora nemám vůbec radost (ale měl bych mít, je to dobrá zpráva), bo.... jak čtu fčíl ten "Lifespan" (čím dál tím víc jako lékařský laik začínám rozumět a věřit tomu, co tam lékař odborně píše o stárnutí) taxem se tam fčera dočetl:
"Those who (successfully) underwent chemotherapy are susceptible to other forms of cancer" .... a mám po náladě. Prostě dialektika jak vyšitá.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon srp 29, 2022 12:04

Celý víkend (mno, část dvou odpolední, abych byl přesný) sem věnoval hledání pro a proti tomu tvrzení výše - v českém infernetu - a nenašel sem ani půl (odborného) slova tak či tak (diskuse laiků ignoruju). Až fčíl mě napadlo to zkusit v English a hned první odkaz to naspané potvrzuje. No nic, no budu se muset s tou myšlenkou naučit žít, no (sem si k tomu hledání uvařil kafe a ani se nějak nechce ho vypít, mně nějak přešla chuť). Potěšitelné je, že v tom seznamu (nejrizikovějších pro druhý nádor) chemoterapií ta moje (BCNU+thiotepa) není (nebo aspoň mému laickému chápaní lékařštiny v English uniká)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon srp 29, 2022 15:50

Hele, jak ti pomuze, kdyz nad timhle budes premyslet? Ano, zvysene riziko mas. Cena za to, ze jeste zijes. Muzes ho nejak ovlivnit? Jestli ne, proc se tim zabyvat?

Teda, samozrejme muzes. Kdyz se tim budes stresovat, tak si riziko zvysujes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon srp 29, 2022 15:56

Já se tím (kupodivu) až tak moc nestresuju, jen mě to zajímalo, zdali to tvrzení má Sinclair nějak podložené - má. Ano, správně - sem tady a dejchám, to je to co se počítá.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř srp 31, 2022 13:24

Zítra ráno du ke své obvoďačce odevzdat krev, říkala že se mě předtím, než napíše žádanku bude vyptávat, co mě trápí, aby na té žádance zaškrtla potřebné rozbory a ... očekávám (časový) problém: ranní odevzdávání krve bývalo/je jak na běžícím pásu - pích, cuc, hotovo, další - a já ty svoje problémy mám sepsané na třech hustě popsaných papírech A4 = jak to do těch pár sekund co na mě bude mít vtěsnat? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř srp 31, 2022 16:17

pavproch píše:já ty svoje problémy mám sepsané na třech hustě popsaných papírech A4

Kousnul te apuka? :twisted:

Proste ji rekni, at zatrhne vsechno a jeste te objedna k patologovi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř srp 31, 2022 17:26

Dík, no.... :twisted:
(Ale neuvěříš, mně napadlo to samé, že ty tři stránky zestručním na jedno slovo "Humpolec". :mrgreen: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Lipon » stř srp 31, 2022 17:41

Myslíš Pejřimov? Sorry, černý humor, ne dalo mí to :-)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4905
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř srp 31, 2022 17:45

Počkej, fčíl sem zmaten - kde teda bylo to krematorium?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř srp 31, 2022 17:48

Tak podle strejdy gůgla fuckt Pelhřimov, já se z té své sklerózy už ale opravdu zvencnu. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod zonn » stř srp 31, 2022 18:31

Zajeď si do Pelhřimova.....
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Kjuba » stř srp 31, 2022 19:16

2pp: Vsadím se, že jsi si to spletl s Hliníkem. Ten se odstěhoval do Humpolce.....

Jo, měl by jsi jet do Pelhřimova, tam mají takové krematorium..... Ať víš, do čeho jdeš.

Blbý je akorát, že v Pelhřimově myslím, žádné krematorium nemají.

A teď se v tom vyznej.... :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Lipon » stř srp 31, 2022 19:47

A v Humpolci ho mají?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4905
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř srp 31, 2022 19:48

Jo. Hlinikove.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv zář 1, 2022 9:26

Krev odevzdaná, měl sem i čas to (ve stručnosti) na dochtorku vyblít (ty svoje trable), zaškrtla to odshora dolů všecko, futerý budu chytřejší.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv zář 1, 2022 15:07

Mam pro vas dve zpravy, dobrou a spatnou. Ta dobra je, ze se o vas bude psat v lekarskych knihach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Kjuba » čtv zář 1, 2022 16:24

Jestli tady někdo trochu znáte Simpsonovi, tak by to mohl být tzv. "Blbštajnův syndrom" :-) Doporučuji nastudovat.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Kjuba » čtv zář 1, 2022 16:28

Tak jsem to našel:-)

https://youtu.be/aI0euMFAWF8
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv zář 1, 2022 16:32

Tady je to cele, i zacatek je zabavny: https://www.youtube.com/watch?v=DnBtoOAhba4 :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv zář 1, 2022 17:26

(ne)Dělejte si srandu za (starého) chudáka, kerýmu je každý den večer blbě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob zář 3, 2022 14:06

Mně vomejou... sem su spal o té své odřenině (z boty) na noze, co se nechtěla měsíce zahojit, až nakonec pomohl ActiMaris (kuju za tip!) - po ca 2 měsících mazání se ta rána zavřela a už je na ní strup, furt to ale ještě matlám zbytkem ActiMarisu.

Mno a .... kura, očekávám (opět několikaměsíční) repete - futerý sem si na bajku o něco (kořen? haluz?, nevím) rozerval tu samou nohu (jen o kousek výš = ca v úrovni horního konce fusekle) a ta (nová) rána už dělá stejný pestva jako ta už zahojená dělala - "hnije" a bolí.... a to ji vystříkávám Septonexem ... takže budu zase matlat ... du objednat další ActiMaris. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon zář 5, 2022 11:37

pavproch píše:Tak. Už to mám potvrzené od dvou (na sobě nezávislých) kolenářů, že to v žádném přypadku (v dohledné době) nesměřuje k re-operaci "toho" kulena. Dostal sem velmi podrobné vysvětlení nad roentgenem kulena, jsou tam vidět malé kalcifikace = proto to asi občas bolí + mám zřejmě oslabený (i dyž sportuju) quadriceps - čéška nechodí úplně v ose = drhne. Takže asitak, musím se naučit žít s (občasnou) (ne?)vysvětlitelnou bolestí v něm. Hurá a taky ne-hurá (jo, to je ta dialektika). :twisted:

Tak neska zase záchvat ne-hurá! Ráno při cestě do prce polemlesemloukou4 mě v něm jednou (chvilkově) zabolelo, pak dobrý. Fčíl ale sezením před PC se to rozleželo a bolí jak čert. Už fčíl se bojím co bude za 3 hodiny, až pudu dom. A zítra ráno. Do prkýnka!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pon zář 5, 2022 12:48

pavproch píše:Mno a .... kura, očekávám (opět několikaměsíční) repete - futerý sem si na bajku o něco (kořen? haluz?, nevím) rozerval tu samou nohu (jen o kousek výš = ca v úrovni horního konce fusekle) a ta (nová) rána už dělá stejný pestva jako ta už zahojená dělala - "hnije" a bolí.... a to ji vystříkávám Septonexem ...
Jsem Ti uz u toho Actimarisu psal, ze doporucuji si tu ranu "cistit" tou jejich "Actimaris - roztokem na rany". Napustit si nejaky tampon (ne vatovy, spise gazu nebo neco, co nepousti chlupy) a dat si to na tu ranu na par minut. Az potom si to namazat Actimarisem. Na zacatku je celkem mozne, ze by stacil i ten roztok nekolikrat za den, aby se rana nepohnila...

I kdybys chtel pouzit ten Actimaris gel, tak si jej radeji sebou muzes nosit nebo se osetrit hned jak prijdes domu - cim rychleji to pouzijes, tim kratsi dobu jej musis pouzit. Resp. osetreni hned od zacatku znamena, ze by se rana mohla zahojit skoro "normalne".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon zář 5, 2022 15:15

Jestli by nestacilo ranu poradne vycistit vydesinfikovat hned, jak vznikne. Septonex neni nic moc, Betadine je lepsi. Nebo propolis, ten tam udela i desinfekcni vrstvicku. Tj. podchytit problem hned na zacatku misto reseni nasledku nepodchyceni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon zář 5, 2022 15:18

Ta rána hnije i když ji od prvního dne stříkám Septonexem (a poté, co ten Septonex uschne, matlám ActiMarisem). Nehojící se rány na nohách = prý typický příznak cukroffky, sem zvjedaf, co mi zítra obvoďačka pošeptá do ouška.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon zář 5, 2022 15:25

A vycistil jsi to nejdriv? Septonex nepomuze, kdyz je v rane nejaky bordel. Navic je to fakt nic moc desinfekce, koncentrovany Betadine je ucinnejsi. Ja teda nosim v lekarnicce Jodisol, jelikoz je to sprej a da se koupit v idealni velikosti, ale doma jedine Betadine.

Jinak jo, je to priznak cukrovky, ale to jsme ti myslim psali hned na zacatku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon zář 5, 2022 15:35

Hned po bajku byla sprcha vč. pořádného vymytí té rány, potom Septonex a potom ActiMaris. A stejně hnije. Geront.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon zář 5, 2022 15:40

pavproch píše:Tak neska zase záchvat ne-hurá! Ráno při cestě do prce polemlesemloukou4 mě v něm jednou (chvilkově) zabolelo, pak dobrý. Fčíl ale sezením před PC se to rozleželo a bolí jak čert. Už fčíl se bojím co bude za 3 hodiny, až pudu dom. A zítra ráno. Do prkýnka!

Tak. Hned po naspámí toho postu byl Ibolex, trochu to (fklidu před pc) přešlo, cesta dom je 45 minut, z toho prvních 35 min to bolelo (dost), paxe to rozešlo a fčíl to (skoro) nebolí. To sem teda zjedaff na ráno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon zář 5, 2022 15:40

Cukrovka neni jen vec gerontu, ale nepredbihejme udalostem, nemusi to nutne byt. Zitra budes vedet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví