pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát bře 15, 2024 15:41

Afterthought k tomu "vše je dáno věkem" - sem fčíl hledal nějaká omlazovadla a nabízí mi to fšude NMN a Resveratrol - obojí sem už kdysik zkoušel (teda ten NMN utrčitě, o tom resvetratrolu si nejsem tak jistý) a zaboha si nevzpomenu, proč sem s tím přestal. Chjo no, geront. (Už sem i tady hledal a nic nenašel.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pát bře 15, 2024 16:00

Bral jsi NAD+, coz je nejspis temer to same a v rychlosti jsem nasel tohle: viewtopic.php?p=566840#p566840. Zbytek si najdi sam. Pak ses toho zbavoval a vzal si to od tebe oodoow. Inzerat si najdi sam, pokud existuje, jelikoz jsi zneuzival funkce moderatora a mazal je po sobe.

pavproch píše:Vlivem stárnutí a špatnými stravovacími návyky dochází v zažívacím systému často ke změnám.

Vyluh z kopyt tj. maggi je takove svinstvo, ze muze byt odpovedne za vsechny tve potize. Mit jakokoliv travici potize, tak tohle je prvni, s cim prestanu. Kdybych s tim teda nekdy vubec zacal, coz nezacal, protoze je to megahnus :vom:

@oodoow: jak to dopadlo? Pozoroval jsi na sobe neco pozitivniho?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát bře 15, 2024 17:54

Kuju, jo dunihlav, už si zpomínám. Sem geront a gerontem zůstanu.

Maggi je mňamka. Tečka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob bře 16, 2024 15:39

Chjo no, zase (vynucený bo ráno kutil/kurwil domácí) rest a zase je to o dost horší (to pálení v hubě). Mně ta držka snad upadne. Grrr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned bře 17, 2024 14:57

Jak píšu v bajkovlkně, nohy sa na bajku nechtějí točit, musím zastavovat a vydýchávat.... a v hlavě semi přitom honí "omluvy" ref postaršený (58+17 = 75) věk, místo abych uvažoval jak potrénovat, aby sa to zlepšilo. Že já sem si to gůglem nechal potvrdit, to postaršení. ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon bře 18, 2024 12:48

pavproch píše: moje "citlivé" trápení + pálící huba zase budu (dlouhodobě) testovat (nedobrovolně a hned 2x denně ráno a večer) na reakci na "Fresh".... dochází mi zubní pasta (Sensodyne Protect and Repair)..... omylem koupená Fresh

Tak, aspoň jedna malá dobrá zpráva - moje tělo nereaguje ani bouřlivě ani nijak na tu zubní pastu Fresh. Hurá (2x trojpack nepude do koše).

Nikdo nemá žádný nápad, co bych měl ešče vyzkoušet?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte bře 19, 2024 14:51

Kruciš, tak nevím, esli to byl záměr nebo dochtorův kiks: Jaxem tu spal, naspal mi Gabapentin, už sem postupně najel na plnou dávku (3+3 pilule denně) a přitom mi došlo, že mi naspal enem jednu krabičku = 90 pilulí = to budu mít na 15 dní, fčíl sem študoval za jak dlouho by to mohlo zabrat a píšou "už po 10-ti dnech" - to mi vyjde, ale taky píšou, že by se mělo to žrát 90+ dní. Mno nic no, až mi to bude docházet a bude to k čemu, zavolám panu dochtorovi o další. Anebo dyž to bude k ničemu, tak to s tím zbytkem zase postupně vysadím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř bře 20, 2024 12:54

Geront. Nešika. Sklerotik.
Už sem tu spal mockrát, že se mi fšecko strašně špatně hojí, na začátku zimy sem sebů yebnůl a serval si kůži na dlani, po dalším držkopádu se tam udělala sýkora a fčíl se to konečně zahojilo. Abych se nenudil, taxem se před chvílí při otvírání tetrapaku mlíka nožem do té dlaně bodnul. Krve jak z podsvičete. Nešika.
Fčera se naspal jednu nabídku a uložil k pozdějšímu odeslání. A neska sem ji od rána datloval znova, pod odlišným číslem, až před odesláním se mi rozsfítilo. Sklerotik.
Geront. ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř bře 20, 2024 15:45

Prosím o rady/tipy. To pálení v hubě je tak STRAŠNÉ a zhoršuje se každým dnem, že už sem ochoten se "online" odhalit a zveřejnit prosbu na webu, třeba mi někdo odpoví/poradí/pomůže (doposud sem používal jen online poradny ke zdraví, kam sem poslal dostaz, zaplatil a pak mi poslali odpověď mailem = neveřejně). Máte někdo tipy na online webporadny o zdraví, kde je velký "traffic" a tím pádem šance, že si to někdo přečte a bude se obtěžovat s odpovědí? No nic no, dudom dodělat ten odsavač.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » stř bře 20, 2024 16:22

Ti jsi fakt nepoucitelny... Myslis si, ze na nejake verejne "webporadne" Ti dokazou poradit lip nez lekary, ktere jsi zkusil (v podstate i ktere jsi nezkusil)? Ze se najde nekdo znaly, kdo Ti neco bude ochotny poradit, kdybys nahodou sepsal, co vsechno rozumneho i hovadiny jsi zkousel a jak? O tom ja docela pochybuji.

Hlavne, kdyz apriori vyhodis z moznosti vsechno, co neni hned podle Tveho gusta. Vicero z nas TI hned na zacatku napsalo, ze to potrebuje jiny pristup nez nase bezne zdravotnictvi, kde se kazdy kouka jen na svuj obor. Proste nejaky holisticky pristup... Ale to slove je pro Tebe cerveny hadr.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř bře 20, 2024 17:07

Ne!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř bře 20, 2024 17:18

Hmmm, tak digestoř mám (snad) fertig, hurá, ale.... přitem sem zistil, že ty moje artrotické zápěstí (obě dvě) si s kutilem domácím vůbec nerozumí = bolí fčíl jak šlak. To moje NEzdraví mě omezuje čímdáltímvíc, chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv bře 21, 2024 12:41

A ešče jeden geront - slepec: Fčíl sem asi hodinu datloval nepříliš příjemného maila jednomu zákazníkovi, třikrát sem to po sobě přečet/odstranil překlepy a odeslal....a hned po odeslání sem tam našel další tři překlepy. Mně osype. Grrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv bře 21, 2024 15:35

pavproch píše:Prosím o rady/tipy. To pálení v hubě je tak STRAŠNÉ a zhoršuje se každým dnem, že už sem ochoten se "online" odhalit a zveřejnit prosbu na webu, třeba mi někdo odpoví/poradí/pomůže (doposud sem používal jen online poradny ke zdraví, kam sem poslal dostaz, zaplatil a pak mi poslali odpověď mailem = neveřejně). Máte někdo tipy na online webporadny o zdraví, kde je velký "traffic" a tím pádem šance, že si to někdo přečte a bude se obtěžovat s odpovědí?

Neska od rána hledám a.... nic/žádnou solidní poradnu ke zdraví, která by splňovala výše popsaná kriteria sem nenašel. Takže z toho nic nebude. Cifiks, co já bych ešče vymyslel/vyzkoušel než sa z teho ZVENCNU a něco si (nenávratně) udělám.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát bře 22, 2024 14:49

Mno nic, PEKLO v hubě pokračuje nezměněnou in(g) tenzitou, teda vlastně jo, zase je to o trochu horší.

Zase sem surfil - okolo BMS (Burning Mouth Syndrome) a na mnoha místech sem narazil na info, že spoustě lidí už pomohlo cucat/rozpustit v hubě (rozpustné = wafers) pilule s clonazepamen. Bohužel u nás v CZ je schválený s tím klonazepamem jen Rivotril, což sou pilule k polknutí. Obojí je na předpis, to sem zvjedaff, esli se mi podaří někde ty wafers vygůglit, že by se daly koupit bez recepisu. Myslím, že ne. Du gůglit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát bře 22, 2024 15:10

Tak je to fpytli = Clonopin wafers discontinued. Žebych si nechal předepsat ten Rivotril, pokusil se ty pilule rozpustit a s tím pak vyplachovat hubu? :-k

EDIT po chvíli gůglení: Ten Rivotril by podle příbalového letáku měl být i ve formě kapek = hurá. Musím vymyslet, jak/kým si to nechat předepsat - jsou tam ale rizika vedlejších účinků = myšlenky na sebevraždu.
Naposledy upravil pavproch dne pát bře 22, 2024 15:33, celkově upraveno 1
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát bře 22, 2024 15:19

pavproch píše:Kruciš, tak nevím, esli to byl záměr nebo dochtorův kiks: Jaxem tu spal, naspal mi Gabapentin, už sem postupně najel na plnou dávku (3+3 pilule denně) a přitom mi došlo, že mi naspal enem jednu krabičku = 90 pilulí = to budu mít na 15 dní, fčíl sem študoval za jak dlouho by to mohlo zabrat a píšou "už po 10-ti dnech" - to mi vyjde, ale taky píšou, že by se mělo to žrát 90+ dní. Mno nic no, až mi to bude docházet a bude to k čemu, zavolám panu dochtorovi o další. Anebo dyž to bude k ničemu, tak to s tím zbytkem zase postupně vysadím.

Tak to má (po emailové komunikaci s p. dochtorem) tenhle vývoj: 3+3 pilule bez efektu (na pálení v hubě), mám e-recept na druhou krabici a mám zkusit 3+3+3 denně, dyž to nezabere, tak postupně vysadit = tudma cesta nepovede.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob bře 23, 2024 15:40

Takže zase dvě slepé ulice končící v koši: žlučníkové enzymy a zázračné gastro pilule = žádný efekt na ty moje "trápicí poblémy" resp. pálení v hubě (aspoň toho - pilulí - budu ráno a večer polykat míň).
Promyslel sem to, ten Rivotril / klonazepam (kapky?) zkusím sehnat/nechat si předepsat.
Ešče čekám na odpověď (to sem zvjedaff, esli v ní budou nějaká moudra) od neurologa.
A dál už nevím, co - pls, poraďte mi.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon bře 25, 2024 10:23

pavproch píše:Ešče čekám na odpověď (to sem zvjedaff, esli v ní budou nějaká moudra) od neurologa.

Hmm, tak neurolg mi naspal - pindy, inak nic. ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon bře 25, 2024 14:22

Do prkýnka, geront sklerotik: Neska mi zase v hubě PEKLÍ, k obvoďačce pro ten (předpis na) Rivotril du až po Velikonocích, fčíl za volantem mě cosyk napadlo, že bych moh do té doby vyzkoušet. Ale myšlenku sem nedovezl. Boha, skleróza.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon bře 25, 2024 15:34

pavproch píše:Právě zase něco zkouším: Kdesyk sem se dočetl, že na pálení v hubě může zabrat kapsaicin (= vyhánění čerta ďáblem), taxem to fčíl zkusil

pavproch píše:navíc se mi po těch čili udělalo "blbě" jaxfiň. Tudma cesta nevede.

Fčíl při vycházce sem si zpoměl, co mě to napdlo - po čili (v jídle) mi bylo nedobře, co ale zkusit kapsaicin v pilulích (polykat)?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » pon bře 25, 2024 15:55

pavproch píše:co ale zkusit kapsaicin v pilulích (polykat)?

Kdy a kde? Následnou reakci chcu vidět :mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon bře 25, 2024 16:03

Bude ho palit prdel tak, ze zapomene na paleni v hube :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » pon bře 25, 2024 16:10

A bude mít v břiše revoluci, že z toho poleze po stropě :lol:
Mohu poskytnout papričky Bhut jolokia, přidám k nim želatinový kapsle, do kterých se dají mletý papriky nasypat pro lepší polykání
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon bře 25, 2024 16:19

Ne, vážně: Kapsaicin v pilulích při polykání v hubě pálit nebude, bude ale v mojem trápení a konečníku dělat "pestva"? NATO mi tady nikdo asi neodpoví, to musím zkusit a uvidím. Du nějaké pilule najít a objednat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon bře 25, 2024 16:35

pavproch píše:Neska ráno byl výlet (záměrně, páč potřebuju něco vyzkoušet, jen po kyklostezkách a Valašské rovině

Tak, a mám dalšího bubáka v hlavě. To moje NEzdraví mě chce připravit i o tu (poslední) zábavu, co mi zbyla - bajka.
Fšimnul sem si toho už dříff, na bajku dycky proti kopci šlapu až skoro do padnutí (= opravdu vysoká tepofka) a následující noc celou probdím (neusnu ani přes pilule), opakovalo se to i po "fyzicky nenáročném" výletu na bajku v sobotu. Naopak v neděli sem (ingtenzivně) pochodoval (taky tepovka vysoko) a .... usnul sem. Grrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte bře 26, 2024 14:29

pavproch píše:
pavproch píše: Gabapentin, už sem postupně najel na plnou dávku (3+3 pilule denně)

Tak to má (po emailové komunikaci s p. dochtorem) tenhle vývoj: 3+3 pilule bez efektu (na pálení v hubě), mám e-recept na druhou krabici a mám zkusit 3+3+3 denně, dyž to nezabere, tak postupně vysadit = tudma cesta nepovede.

Už jedu 3+3+3 denně a prozatím nic (předtím skoro 10 dní 3+3). Na webu sem se dočetl, že Gabapentin na neuropatické bolesti zabírá nejpozději za 10 dnů, aktuálně mám 90+18 pilulí = 12 dní, ale musím počítat s tím postupným vysazením, dyž nic = dám tomu max. týden a pak vysadím. Aspoň, že to (na/u mně) nemá žádné vedlejší efekty... :supz:
(.... a dyž nic, tak budu zase aspoň o něco chytřejší, ale ne blíž k cíli = to pálení v hubě není neuropatického původu.)

A dál už nevím, co - pls, poraďte mi.

EDIT: Vlastně vím - ten Rivotril/clonazepam - časově to akoráth naváže na (dyžtak neúspěšný) Gabapentin. Ale co kura dál?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte bře 26, 2024 17:08

Možná sem něco přehlédnul:
Can vitamin D deficiency cause burning mouth syndrome?
In certain instances, your body can also tell you are deficient in vitamin D through various tell-tale signs. Several studies have pointed out that Vitamin D can lead to burning mouth syndrome.13. 4. 2023

... a já v posledním podrobném rozboru krve mám D jen 44,5 (má být nad 75). Du to objednat (ale geront sklerotik si není vůbec jistý, esli už D nezkoušel).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte bře 26, 2024 17:19

A ešče jeden objev:
Helpful Tips
You can also try these self-care tips to help ease the pain of burning mouth syndrome:
Suck on ice chips

... du vyrabovat mražák.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte bře 26, 2024 17:35

pavproch píše:a dyž nic, tak budu zase aspoň o něco chytřejší, ale ne blíž k cíli = to pálení v hubě není neuropatického

Ne, to z toho fakt neplyne. Znamena to akorat, ze tenhle typ lecby nefunguje. To je jako kdybys dostal ATB a kdyz nezabraly, tak bys rekl, ze to neni bakterialni infekce. Pricemz to klidne byt muze, jen na ty bakterie tahle ATB nezabiraji at uz z principu nebo proto, ze jsou rezistentni.

pavproch píše:Du to objednat (ale geront sklerotik si není vůbec jistý, esli už D nezkoušel).

Proc proste neprohledas tohle vlakno? Pises sem kazdou blbost, tak at to aspon k necemu je (zkousel). Ja forum jako denicek obcas pouzivam, treba kdyz potrebuju najit, kdy jsem co koupil ;-)

BTW, nedavno jsem si D nechal zmerit a mam 58.9 nmol/L, coz neni dost, ale na konci zimy to jde. Akorat, ze beru od prosince 2000 UI denne a evidentne to nestaci...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví