pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv lis 18, 2021 19:11

A co ten Flexain? Jsem to pred casem letmo pocital a vyslo mi hodne pres, znovu uz to delat nebudu.

BTW, ty davky neplati pro kazde zvlast, musis to secist :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » čtv lis 18, 2021 19:20

mike píše:To je jak nahradit pri problemech s jatry becherovku vodkou
Nezmylil ses? V CR (alespon u tech vyznamnych lidi) se to nahrazuje (pry) slivovici.

Mozna by PP taky mel nahradit vsechny ty sajrajti slivovici - pri jeho problemech s alkoholem by mozna stacila mokalzycka denne. Na houby by mu bylo minimalne stejne, koleno by se mu mazalo mozna stejne (:lol:) - ale mohl by pritom usetrit, asi litr slivovice vyjde nasoben levneji nez ty sajrajty na stejne obdobi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv lis 18, 2021 19:25

Jo, pardon, mne se do toho zamotalo ruske velvyslanectvi :twisted:

Je pravda, ze slivovice by mu asi uskodila min, nez tenhle koktejl, a mozna by mu s travenim i pomohla. Protoze nadymani muze byt i nejakyma spatnyma bakteriema, co se zivi tema svinstvama a slivovice by je zabila. Muj pradedecek si daval stamprlu rano, po obede a vecer a dozil se 92 let ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř lis 24, 2021 16:21

pavproch píše:Svět už je zase fpořádku..... asi týden sem chodil do/z prce a "to" kuleno nebolelo, už zase (bezdůvodně) bolí, je to ok.... :twisted:
(Čti: mně yebne.)

Bohužel fposlední době je to už pravidlem, že to kuleno (každé odpoledne) bolí, Voltaren sice zabírá (velká tuba mi fčíl nevydržela ani měsíc), ale co bude dál? Grrrrr, starý opotřebený člověk.

(+ jak to kuleno namažu, tak to trvá 2-3 hodiny než sa ten Voltaren vsákne, takže i přes zimu (venku, doma topím) musím doma běhat v kraťasoch - a není mi nijak těplo, no...)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř lis 24, 2021 16:44

Dve az tri hodiny? :shock: To ho tam placas tolik? Teda, Voltaren nepouzivam, jelikoz mi skoro nefunguje, ale jine gely se vsaknou do 10 minut. Behat v kratasech, kdyz je ti kosa, kolenum zrovna neprospeje. Ja je mam v poradku, ale dokazou mne zacit bolet prave ze zimy, proto kratasy moc nenosim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř lis 24, 2021 18:21

Jo, patlám toho dost, odhadem 1mm tlustá vrstva, takže to vsáknutí trvá. Neska sem nazal po čtvrté, fčíl je půl sedmé a furt to kuleno je fest "mastné". Ale už nebolí. Uffff, aspoň něco.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř lis 24, 2021 18:38

Precetl sis pribalovy letak a davkovani? Jestli potrebujes tolik, tak to zrejme moc nefunguje. Co zkusit neco lepsiho? Na mne kdysi Voltaren zkousel doktor a vysledky byly minimalni. Pak presel na Fastum gel a to byl uplne jiny level, rozdil radovy. Na ten ale muze byt nepekna kozni reakce, zvlast v kombinaci se sluncem, a tak uz je jen na predpis. Volne je Aulin gel, ktery na mne funguje podobne, tedy skvele. Staci doporucena davka, tedy velikost maleho orisku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř lis 24, 2021 18:41

Přečetl a nemyslím, že bych porušoval (matlám teda ale jenom 1x denně, v návodu píšou ráno a večer). Dokad to funguje, tak nemám důvod hledat cokoli jiného.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv lis 25, 2021 19:52

Tak mne napadlo. Tyhle kremy jsou fajn v tom, ze pusobi lokalne a ne na cele telo, jelikoz ucinne latky maji docela neprijemne vedlejsi ucinky. Jenze to neplati stoprocentne, mala cast se do krve dostane a kdyz to pouzivas moc dlouho a ve vetsich davkach, tak to muze navodit systemove vedlejsi ucinky. Mas to ostatne i v letaku:

Jestliže je Voltaren Emulgel používán na rozsáhlou plochu kůže, je používán po dlouhou dobu a/nebo je používán v kombinaci s ústně nebo injekčně podávanými nesteroidními protizánětlivými přípravky (NSAID) může dojít k výskytu celkových nežádoucích účinků.

Velka plocha kuze znamena vetsi davku, coz je i tvuj pripad, 1 mm vrstva se rozhodne nedoporucuje. Za jak dlouho spotrebujes jednu tubu?

Diclofenac je pekne svinstvo a poskozuje mj. traveni. Najdi si vedlejsi ucinky, nejspis se v nich poznas. Cimz nerikam, ze to musi byt nutne pricina, ale moznost to je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát lis 26, 2021 9:30

Nemám sílu ani chut ty pindy komentovat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát lis 26, 2021 12:55

pavproch píše:Tak, trvalo to (extrémně) dlouho, ale ne quli "termo" (= hned poté co mi tu krev sosli - 2 zkumavky - je strčili do polysterénové boxu, to bylo celé "termo") ale quli.... přehršli lidu.... dyž sem tam přišel , taxem si v pořadníku vylosoval číslo 128 a v tu chvíli bylo na řadě teprve číslo 75.... takže ca 2 hodiny sem seděl a čuměl. A dýchal skrz respirátor.
EDIT: A fčíl týden nervíčků, příští pátek si du pro výsledky (a dyž budou "podezřelé", tak bude další "kolečko" MR, kostní dřeň atd... nemůžu se dočkat) Chjo no.


Tak, na vyšetření u pana dochtora sem byl minulý pátek, dobře sme si pokecali a to bylo fšecko, bo výsledky krve z laborky ešče nebyly. Jo, a dal sem mu kalendář (ohromně se na něj a z něj těšil - toje spešl info pro majka).

Fčíl (= o další týden později) už výsledky sou a je ten paraprotein je v oukeji. Uffff. Ale..... prý nějaká setina procenta pochybností ohledně nějaké extrémně vzácné poruchy srážlivosti krve čico.... pan dochtor sito musí naštudovat (protože extrémně vzácné, neví z hlavy) a dyžtak mi bude volat... chjo, že já musím mít dycky něco extra.... no, takže nervíčky v noci budou pracovat dál.... grrrrrr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pát lis 26, 2021 18:07

@pp: neni zac :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned lis 28, 2021 13:19

pavproch píše:že nemůžu sníst cokoli sladkého (slazeného cukrem = sacharozou) taky.....

Tak. Fčera po obědě sem doma neodolal (malému) kousku čerstvě upečené makové buchty (budiž mi omluvou, že byla ze špaldové mouchy a nebyla pocukrovaná) a celý zbytek dne se děsil, kdysemi zase udělá blbě. Vydrželo to v oukeji až do večera, až sem vlezl do betle, taxe mi udělalo tak in(g)tenzivně "opicoidně" blbě, že sem strávil celou noc s očima dokořán a zhluboka dýchajíc = i přes prášky na spaní ani ťuk se spaním.
Slibuju jak jiskra jasná, že na cukr (sladké) už ani nepomyslím a nezhřeším už ani kouskem (nepocukrované) buchty apod. To mi zato fuckt nestojí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » ned lis 28, 2021 21:16

pavproch píše:celý zbytek dne se děsil, kdysemi zase udělá blbě

To by se udelalo blbe i uplne zdravemu cloveku :roll: Nocebo efekt a navic zrovna traveni je s psychikou dost propojene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte lis 30, 2021 18:44

pavproch píše:Chjo, no má to sestupnou tendenci, docela dost sestupnou. ... hodina venku bez rukavic = obě ruce bílé, tuhé až tak, že poté co rozmrzly, bolely a mravenčily. Čuli je to o dost horší než to bylo loni v zimě, chjo no. Obávám se obávám, že mi zimní sporty (s delším trváním) zůstanou už odepřeny.


Jo, je to (sestupně/volný pád) fprteli.... mám deprézi (nejen z těch tuhnoucích rukou ale tak vůbec ze všeho)... neska ráno do prce byla nula a ruce v rukavicích byly fpoho, z prce sem vycházel vyhřátý z kanclu, byla taky nula a stejné rukavice jako ráno = domů sem si přines bílé tuhé studené prsty na obou rukách, doma sem se zdržel enem chvilku a paxem jel s pindicou (už bez rukavic) ji nakrmit (ca 3/4 hodiny, vlezl sem do vymrzlé pincice) = v pindici celou dobu a pak ještě dobře hodinu (už v těple domova) = 3+3 prsty bílé, tuhé, ledové (neudržel sem hrnek s čajem), až po hodině doma začaly rozmrzat, mravenčit a bolet (a bolí ešče fčíl). A to je venku furt enem kolem nuly, co bude až bude opravdu mrznout, se bojím i jen pomyslet.

PS: Nečekám (dobře míněné) rady ani nechcu si tady zase číst "tisíce" stránek pindů offtopíč, jen se tu musím vybrečet. Du brečet. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř pro 1, 2021 16:31

Chjo no, "to" kuleno.... celý den ok, před koncem prc doby sedím fkanclu, nehýbu se a zničehonic během pár sekund se rozhodlo, že bude bolet , fest. Při chůzi dom sem o něm věděl, ale jinak dobrý, doma sem se ale nemohl na tu nohu ani postavit. Fčíl sem napatlal na fest bolící kuleno Voltaren a (žeby to "studené" napatlání?) během pár sekund zase bolet přestalo. Grrrr. A je ve mně malá dušička, jak bude ráno..... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř pro 1, 2021 17:38

pavproch píše:během pár sekund zase bolet přestalo

Ja se zas jednou neudrzim... Vis jiste, ze je problem v kolene? Tohle muze byt klidne od patere, nerv. Blbe se pohnes, zacne bolet, ohnes se ke kolenu, abys ho namazal a prestane.

Mne se totiz taky dejou podobne veci. Vetsinou kotnik, obcas koleno, obcas stehenni sval. Mel jsem obdobi, kdy mne pri chuzi z kopce nepekne bolelo kus nad kolenem. Jasny problem se svalem, zatez pri brzdeni. Akorat ze nebyl, byla to pater. Bederni, u mne to vsechno dela skloubeni mezi kycli a pateri. Sezeni u pocitace ve spatne poloze a taky poloha patere pri spani. A samozrejme i vek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř pro 1, 2021 18:23

Nemyslím si, že je to od nervů (v páteři) - je to jako kdyby mi do toho (kulenního) kloubu někdo nasypal ostrohranný písek = něco tam o něco jiného "brnká" že se z toho můžu zjevit... po té operaci (= čištění pliky = ostrouhání výčnělků/nárustků) to bylo rok/dva lepší / bez bolesti, fčíl to už zase (stejně jak před operací) blbne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř pro 1, 2021 18:35

Tak to se ti tam mozna nekde sekne zrnko pisku a je potreba ho vysypat ;-) Tohle je na doktora, ja jen ze ne vzdy je pricina bolesti tam, kde to boli.

Vloni jsem pri rychle chuzi z kopce zakopnul o urezany sloup, ktery nejaky blb nechal trcet tesne nad chodnikem, podarilo se mi to ustat a nepadnout na hubu, ale jak jsem si poskocil, tak se mi pohla pater a pak mne pul roku pobolival kotnik. Teprve kdyz se mi s tim nejak podarilo pohnout zpatky, tak to najednou prestalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv pro 2, 2021 10:01

To "dobré" člověk bere tak nějak automaticky, taxem málem zapomjééél (to sem naspat): Kuleno dalo neska ráno při polemlesemloukou4 (skoro) úplně pokoj. Fčíl o něm taky skoro nevím. Uffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned pro 5, 2021 15:14

pavproch píše:Jo, taky si říkám, že je to následek té chemie

mike píše:Mesic na neschopence, asi rok, nez se spravilo to nejhorsi a dalsich nekolik let se to postupne uklidnovalo.

Fčíl mito docvaklo, že u mně je to jinak - s časem od chemie to neodeznívá, ale naopak zesiluje - čím sem od chemie dýl, tím častěji a víc je mi blbě.... grrrrr!
Pokouším se tomu pomoct že sem asi před 14dny vysadil jak Condrosulf, tak Profichondro (ten Condrosulf může podle příbal letáku způsobovat trávicí problémy) a fčíl mažu klouby jen 2x denně Flexainem (ale jen předepsaná dávka). Prozatím - ale 14 dnů je moc brzo na def závěry - v trávení žádné změny k lepčímu nepozoruju + klouby prozatím taky artroticky nebolí víc.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » ned pro 5, 2021 20:51

Uz jsem psal, ze tohle by mel resit doktor? ;-) Zcela vazne, nakonec se muze ukazat, ze je to neco uplne jineho. Co ja vim, treba alergie na lepek.

Necekej, ze se neco zlepsi za kratkou dobu i kdyz se ti podari trefit pricinu. Nejdriv se to musi stabilizovat, coz muze trvat mesice, a pak se to teprve zacne pomalu lepsit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » ned pro 5, 2021 20:59

Presne tak! Prece se nemuze cekat, ze co se postupne po/zasiralo mnoho let, tak se srovna za dva-tri tydny... Tak led ze bys objednal uplne nove bezchybne telo vcetne celeho organizmu... :wink:

A pridavam se i k tomu, ze by to mel posoudit lekar. U Tebe je toho uz opravdu dost, urcite by se nejdrive mela zjistit pricina. (Ale tim vysazenim urcite nic nezkazis...)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » ned pro 5, 2021 21:02

Tradicni cinska medicina dokonce tvrdi, ze veci se spravuji aspon polovinu doby, co se kazily. Nebo dvojnasobek? Nemuzu si vzpomenout, jen ze je tam dvojka ;-) (ale spis to prvni)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Zdéňa » ned pro 5, 2021 21:35

Tohle celý je běh na strašně dlouhou trať.
Chtělo by to nějaké krevní testy, lepek, laktoza, může to být také histaminová intolerance a to nejdu do nějakých virů/bakterií, plísní atd. Lékař ano, ale tohle je přesně ten typ chronického onemocnění, u kterého se člověk nemůže jen spolehnout na doktora a začít si některé věci zjišťovat sám.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » ned pro 5, 2021 21:48

mike píše:Tradicni cinska medicina dokonce tvrdi, ze veci se spravuji aspon polovinu doby, co se kazily. Nebo dvojnasobek?
Rekl bych, oboji.

Pulku, pokud vse jde dobrym smerem a rychle se prijde na to, co delat a "pacient" spolupracuje ve vsem. Klidne i dvojnasobek muze byt, kdyz se slozite hleda presna(!) pricina a kdyz "pacient" neni plne spolupracujici. U PP bych odhadoval, ze by to pri jeho pristupu trvalo alespon ctyrnasobek.

Jen to neni otazka cinske mediciny, ale kterekoliv, teda pokud se pocita s obnovou puvodniho stavu (pokud to jde). Tj. ne zpusobem napr. Zakyselil sis organizmus, tak Te budeme napchavat "odkyselovacimi" tabletkami a tim zneutralizujeme stav (ale neodstrani se zadna pricina) ale snazenim se o "prirozenou" obnovu celeho traveni, resp. organizmu aby se sama dostala do vyvazeneho stavu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » ned pro 5, 2021 21:58

Zdéňa píše:Lékař ano, ale tohle je přesně ten typ chronického onemocnění, u kterého se člověk nemůže jen spolehnout na doktora a začít si některé věci zjišťovat sám.

Jj, ale u doktora je dobre zacit, aby se udelaly ty testy, co umi, protoze na tohle sam neprijdes. Teprve kdyz nic nenajdou tj. vysledkem je alibisticka diagnoza "funkcni porucha", tak holt cloveku nezbude, nez zkouset sam. Ovsem i doktor nejspis zacne tim, ze mu doporuci vysadit vsechny ty (p)otravni doplnky, co bere ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon pro 6, 2021 9:09

Proto sem spal, že těch 14 dnů je málo na nějaké závěry.

Že asi jednou s tím budu muset za dochtorama podvědomě tuším, zatím to furt odkĺádám (nechce semi).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Zdéňa » pon pro 6, 2021 9:16

Měl jsem podobný přístup. A určitě tu nechci dělat chytrýho, ani nikomu radit, tak se předem omlouvám.

Ale pak jsem zpětne litoval, že jsem některé zdravotní věci nezačal řešit dřív. Protože čím déle to trvá, tím déle většinou trvá samotné léčení..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pon pro 6, 2021 11:58

Zdéňa píše:pak jsem zpětne litoval, že jsem některé zdravotní věci nezačal řešit dřív
Ano. I ve velice blizke rodine jsem mel par pripadu pripadu, ze "odkladal, odkladal - az uz to nestihl"...

Ja osobne si taky mnohdy nadavam, jak jsem nektere veci odsouval (a taky jeste stale neco odsouvam) a docela horce to lituji. Pricemz ty pridelane problemy u mne jsou jeste typu "jeste se s tim da zit". Napr. jit s horeckama 39,5 a tresavkou k doktorovi hned a nejezdit dva tydny do prace vcetne vikendove pohotovosti (se zasahem), az kolegove prijdou z dovolene a nebudou muset nikoho z nich stahnout, mohl jsem si usetrit stale trvajici neprijemne nasledky velice silne infekce...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví