pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon zář 5, 2022 18:04

mike píše:Zitra budes vedet.

Ty jo, v hlavě mám těžkou, ale opravdu těžkou schízu: na jednu stranu si přeju, aby (definovatelného) něco našla = pak bude možné hledat řešení těch mých problémů, ale... budu nemocný.
Anebo radši ať nic nenajde = budu zdravý, ale nebudu vědět proč mi bývá blbě a jak to řešit. Uffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon zář 5, 2022 20:13

Proc to ted resis? K nicemu to neni a nic tim nezmenis. Vysledek budes vedet zitra a podle nej se zaridis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod lojzmen » pon zář 5, 2022 20:44

PP,
když jsem měl sešívanou ránu, postup domácího ošetřování byl: peroxid nakapat na ránu a blízké okolí ( desinfekce ), sterilním tamponem osušit, nakapat Betadyne + blízké okolí ve velikosti krytí, případné překapy osušit tamponem a nechat uschnout, přilepit krytí.

Krytí: v nemocnici používají a já taky mám vyzkoušeno: Elastopore+PAD, toto má 7x5 cm, jsou i jiné velikosti, je pružná, nepřichytává, po obvodě pružná lepící páska.
Měl jsem to na zadku a krásně se přizpůsobovala. Lékárník ti sežene do druhého dne.

Septonex - jsem se jednou zmínil a lékařka opovržlivě zamítla.

Pokud rána mokvá - sedřena svrchní vrstva kůže, je na to nějaký prášek, tuším Tramal.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte zář 6, 2022 15:38

Takže bé je správně: prohlídka + velmi podrobný rozbor krve (2 stránky výsledků) ukázaly jen lehounce zvýšený cholesterol (to mám už roky) a chudokrevnost (to mám odmala), jinak vše v uprostředka povolených rozpětí hodniot, cukroffka tam není, játra a ostatní orgány taky OK. Ešče mě pro sichr dala žádanku na EKG. Takže na 99% nejsem nemocný, proč mi bývá blbě ale nezjištěno. Hurá a chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod lojzmen » úte zář 6, 2022 19:48

Blbě může být i podle lékaře zdravému. Když blbě jí, má furt blbé myšlenky, bere blbé léky/přípravky.

:fuj:
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte zář 6, 2022 20:22

Zas na to, jak blbe ji a cim se laduje, dopadnul docela dobre, ne? :twisted:

@pp: gratuluju. Ted to teda bude chtit vylecit hlavu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř zář 7, 2022 10:55

Kuju. Jo, musím si srovnat hlavu. Ale ešče nevím jak a čím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř zář 7, 2022 16:21

Kladivem? :twisted:

Hele, asi takhle. Cast problemu jsi ted vyloucil, to je dobre. Ted by to chtelo nejaka cilenejsi vysetreni, treba na to traveni, tam muze byt koren tvych problemu. Takze zajit tam, kde se tim zabyvaji (travici? ;-)), oni te prostouraji ze vsech stran a kdyz nic nenajdou, dojde na babske rady. Zazil jsem, kdysi mi traveni slusne rozhasili hokus pokusy o zlepseni imunity. Prosel jsem si vsema, nic nenasli a diagnoza byla alibisticka "funkcni porucha". Tak jsem zasel k leciteli, co jsem mel taky delat jineho, ze. Ten se zasmal, rekl, ze tohle uz doktori zapomneli lecit, dal mi smes bylin a zensen a za mesic byla vetsina problemu pryc (trvaly nekolikanasobek te doby).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř zář 7, 2022 17:28

Kura, neska sem za celý den nic nevymyslel, co a jak budu dělat dál. Ale bajkoval sem a m4Zlikoval sem = úspěšný den. Přesto mi je zase blbě.

Do své prtele a do svého žaludu dochtory šťourat hadicema a jinýma nástrojema jentak z plezíru nenechám, to sem už absolvoval víckrát a vše negat. Zítra si nechám natočit to EKG (tam taky nic nebude, asi) abych splnil, co po mě obvoďačka chtěla ale co dál?

Zítra až budu čekat na to EKG, tak zkusím něco vymyslet.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř zář 7, 2022 20:18

Jo, taky tipuju, ze EKG bude v pohode. Pak se zeptej obvodacky, co dal, treba bude vedet, kam te poslat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv zář 8, 2022 11:42

EKG natočeno, dyž sem tam přišel, taxem myslel, že mě omejou - čekárna narvaná k prasknutí (odhadem 20 lidu), dal sem sestře lejstro a během 30 sekund sem byl zavolán a vyšetřen (ti čekající byli čekající na dochtora, zatímco EKG dělají sestry). Hezky! Takže ale nebyl čas uvažovat co dál... fčíl kafe a zkusím se zamyslet.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » čtv zář 8, 2022 11:54

To jakoze Tvuj obvodak/-cka nema EKG? Snad Te neposlal kvuli tomu na kardiologii - tam by ta plna cekarna odpovidala.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv zář 8, 2022 11:59

Nemá, poslala.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv zář 8, 2022 17:24

No nic, nic semi nepodařilo vymyslet. A za odměnu je mi fčíl na umření. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » čtv zář 8, 2022 18:12

Podivej, reknu Ti to na rovinu: Nechces, aby se Ti nejaky doktor nekde nejakym zpusobem v tele "stoural hadicemi" nejak jinak vysetril. Nechces jit na zadne poradne vysetreni. Tj. jinymi slovy, nenechas si zjistit, co by Ti mohlo byt z hlediska klasicke mediciny, zato bys byl rad, kdyby Ti nekdo to rekl i zpusob reseni toho problemu. Takze mas tyto moznosti:
- vys...t se na to, trpet dal a nadavat na to
- zkusit jine metody jako "klasicka medicina", tj. ruzne typy lecitelu, bilynkar, homeopat, cinska medicina, energeticka medicina (sem pocitam i akupunkturu) - tady Ti nikdo stourat v tele nebude, zato mnohdy absolvujes nekolik dlouhych posezeni, kde Te budou vyzvidat na Tve problemy co nejpodrobneji (proste neco, co v klasicke medicine nezazijes, bo na to neni cas) a potom mozna budes muset pouzivat ruzne "neco". Coz jsi se uz vyjadril nekolikrat, ze to nechces delat.
- prekonat svuj odpor vuci doktorum a prece jen se nechat kompletne vysetrit
- najit si jasnovidce.

Prober si to sam se sebou...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv zář 8, 2022 21:04

Jeste chybi jedna moznost: https://www.novinky.cz/clanek/veda-skol ... i-40380646

Jinak ho docela chapu, ze do sebe nechce nechat stourat opakovane, kdyz to predtim nic neukazalo. A vubec chodit po doktorech. Moje zkusenosti v tomhle smeru jsou docela tristni. Zkousel jsem to asi 15 let a nadelali vic skody, nez uzitku. Vedeli, co mi je, jen to neumi lecit, ale to mi rekla az ta posledni, ostatni delali hokus pokusy, z nich nektere nedopadly dobre a zanechaly nevratne skody, nastesti ne az tak velke. Blbe je, ze nektere byly naprosto stupidni a fungovat nemohly (coz potvrdili jejich kolegove po letech), jenze v te dobe jsem jeste veril, ze vedi, co delaji. Pro nektere to bohuzel neplati. Od te doby jsem obtizny pacient, ktery se moc vyptava.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod lojzmen » čtv zář 8, 2022 21:18

PP, bereš pravidelně nějaké tablety?
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pát zář 9, 2022 9:02

mike píše:Jinak ho docela chapu, ze do sebe nechce nechat stourat opakovane, kdyz to predtim nic neukazalo. A vubec chodit po doktorech. ... Od te doby jsem obtizny pacient, ktery se moc vyptava.
Jo, ja ho taky chapu, konec-koncu ja se nekam k doktorovi vyberu taky az je neco prilis okate (no, spise jeste kousek po tom) nebo kdyz je to neco, co je z bolesti uplne jasne, jako napr. moje kyly.

Taky jsem obtizny pacient, ale kupodivu vetsine doktoru ani nevadi tak, ze se vyptavam (i kdyz me rychle odpalkuji pryc), ale to, ze kdyz uz tam jdu, tak sam rikam co nejpresneji sve pozorovani na sebe, co a jak se u mne projevuje. To po max. treti veci uz nevnimaji (a potom pri neuspesnych pokusech leceni se me ptaji, proc jsem o tom nerekl, ze by to bylo jasne ](*,).

Jinak moje zkusenosti ukazuji, ze hoodne lekaru ma nebetycny problem rict "pane, omlouvame se, ale toto nedokazu lecit, na to jsem /medicina je/ kratky /-a/"). Radeji zkouseji mozne a nemozne a vykrouceji se - a dopadava to presne, jak pises. Pricemz ja (a myslim, ze vetsina lidi taky) bych nemel sebemensi problem prijat, ze soucasne medicina priciny mych potizi nezna a hlavne neumi lecit. Jo, jeste hur dokazou rict, ze Vas problem nelecime, jen temito tabletkami utlumujeme Vase vnimani problemu (tj. vetsinou proti bolesti).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát zář 9, 2022 9:36

Sem ráth, že mým pohnutkám rozumíte.

Fčíl sem si dvě a půl hodiny čistil hlavu (vítr ve vlasech = m4Zlikoval sem) a napadlo mě, co (možná hned zítra zkusím) - 24hod půst (skoro absolutní, jen voda, nesl. čaj resp. kafe) - koneckonců píše to i ten Sinclair v "Lifespan", že takovéhle krátkodobé (ale opakované) půsty (podle něj) prodlužujou život. A aspoň uvidím, esli mi večer bude zase tak blbě dyž nebudu celý den žrát.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pát zář 9, 2022 10:05

To by nic spatneho udelat nemelo - jen si radeji misto neslazeneho caje a kafe pij pouze cistou vodu. Jak kafe, tak i caj prece jen drazdi zaludek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod lojzmen » pát zář 9, 2022 10:42

Možná nemusíš být až tak radikální a čas od času si naordinovat spíš redukci než hladovění. Nebo jen na půl dne.
Abys neměl blbý pocit z hladu.

Mám vyzkoušeno, že blbý pocit může být taky z kolísání krevního tlaku.

A prý největší imunitní orgán těla je střevo s jeho obyvateli.
Možná by sis mohl pomoci/uškodit probiotiky.
Já teď beru (s antibiotiky) Biopron Premium (Walmark).
Lékárník ti poradí.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pát zář 9, 2022 14:58

@Lojzmen: Ty asi moc nesledujes toto vlakno, ze jo? Jinak by ses takoveto veci PP vubec neradil :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát zář 9, 2022 17:37

Taxem svůj záměr oznámil drahé a ta mito rozmluvila - že prý mám lepší pevnou vůli než ona (občas půstuje, já jí do toho nekecám), ale nemám hned napoprvé zkoušet 24 hod off, ale míň, takže sme se dohodli, že zítra ráno normálně kašičkuju, oběd bude nízkokalorický a pak už až do nedělního rána nic - prý dyž semito bude líbit, tak příští sobotu můžu už zkusit těch 24 hod.
Takže asitak.

Jo, a kafe prý při půstu můžu, to prý nespouští (narozdíl od čaje) trávicí procesy.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob zář 10, 2022 16:50

Mno, jedna vlaštofka jaro nedělá, ale.... fčíl to vidím tak, že v jídle to (= žemi bývá blbě) na 99% není - od (nízkoenergetického, malého) oběda držím hladoffku a jemi fčíl úplně stejně blbě, jako dyž odpoledne "standardně" polknu kopec zemdleniny a potom večeři.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » sob zář 10, 2022 17:23

Cos cekal? Ze to zmizi jako mavnutim kouzelneho proutku? Telo/mozek ma sve navyky a cykly, kdyz ti v tuhle dobu byva blbe, tak s tim mala zmena nic neudela. Je to zalezitost minimalne tydnu.

Nechci te strasit, ale cinska medicina tvrdi, ze veci se leci dvakrat tak dlouho, jak trvaly. Takze to chce trpelivost a byt vdecny i za male postupne pokroky. Pricemz chapu, ze trpelivost nepatri k tvym prednostem a mozna ani nevis, co to je ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Zdéňa » ned zář 11, 2022 18:52

Mě svého času dost pomohl ten přerušovaný půst (okno na jídlo 8 hodin a jinak bez). Člověk si na to zvykne, takže teď už to nedělám tak pevně, ale většinou začínám snídaní kolem 7-8 ráno, pak normálně oběd a lehčí večeře někdo kolem 16:00 max 17:00 hodiny. Přijde mi to i skvělé na spánek.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » ned zář 11, 2022 19:54

Ja to takhle delam uz docela dlouho, jelkoz to tak nejak vyplynulo z meho zpusobu zivota. Po veceri uz nejim a spat jdu az k ranu a pak snidam odpoledne. Dava to obvykle tak 14 hodin bez jidla, nekdy tech 16. Driv jsem v noci obcas neco jedl, ale pak si rekl, ze vlastne nemusim. Nepozoroval jsem ovsem na sobe zadny extra efekt, mozna vubec zadny.

V cem konkretne ti to pomohlo?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon zář 12, 2022 7:43

Pokud se na to budu dívat takle, tak to já půstuju už asi 5 let - poslední (malé) jíídlo v pět odpo a snídaně v sedum ráno = 14 hodin off. Každý den bez vyjímky.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pon zář 12, 2022 8:05

@PP: Mike ma svatou pravdu - z jednoho pokusu, a to jeste takto kratkeho "nejezeni" (bo pustem se to nazvat fakt neda) vubec nic nezjistis. Kdybys to dodrzoval alespon tyden-deset dnu, uz bys mozna mohl videt nejake znaky, jestli v necem pomaha nebo ne.
Druhou veci je, ze tech par hodin (v podstate jen bez vecere) muze pomoci jen nekterym lidem, podle toho jak jim (ne)funguje traveni. Smyslem pustu je odlehcit celemu travicimu traktu alespon na chvili - ale kdyz za tech nekolik malo hodin nestihne travici trakt dostatecne vycistit (tj. nevyjde z nej, co tam je z predchozich jidel), tak si moc neoodechne. Proto se na toto pouziva 24 hod pust (jen s vodou - ze kava bez cukru nenastartuje travici procesy je naprosta blbost, ja si dat na prazdny zaludek dva loky cisteho kafe, tak za pul hodiny odpadavam, jak mi zacnou ucinkovat zaludecni stavy; kava je "vydrazdi" a ony se zacnou pekne vylucovat; cerny caj je u mne drazdi min, ze zelenych podle druhu), to uz se "normalnimu" traveni povede dostat zbytky ze zaludku az nekam za nejdulezitejsi oblasti strev.

Ale... zrovna u Tebe bych se spise pripravoval tim puldennim hladovenim a az by si na to telo zvyklo bych zkusil jednou za tyden ten celodenni. No i tak bych cekal nejake citelne projevy az tak mozna za dva mesice (8 tydnu). Jo, je to vsechno dlouhodoby proces - no a ne ukazdeho se musi projevit pozitivni ucinky. Resp. u nekoho se projevi az po hodne dlouhe dobe.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon zář 12, 2022 9:09

Nic už zkoušet nebudu - nežral sem a bylo mi úplně stejně (neli víc) blbě, mně to jako potvrzení toho, že to NENÍ z mého jídla stačí a budu zase normálně žrat jaxem zvyklý.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví