pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv bře 7, 2024 17:03

Do pr...ele, další brók v hlavě - nemám ráth gůgla:
Místo toho mohou bolesti způsobovat ucpané tepny v nohách, onemocnění zvané ischemická choroba dolních končetin (ICHDK).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod booze » čtv bře 7, 2024 20:22

A kdyz se domluvime, ze nez doctes ten Google, tak budes pit ten jablecny ocet a pit bezkofeinovou kavu? :-$
Kavu ti klidne poslu, nejde rozeznat od te vyborne lahodne Lavazzy, kterou pijes. Cetl si co vsechno dela vyborna lahodna kava s pajslem?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod booze » čtv bře 7, 2024 20:26

To lytko https://www.svetfyzioterapie.cz/fronten ... ursp/2.png

A vsimni si je tam i zazivani
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod zonn » čtv bře 7, 2024 21:49

Tim, ze ti kotnik nefunguje jak ma a podvedome mu ulevujes, dlouhodobe pretezujes jine partie nohy (pres achilovku lytkovy sval). Pokud neni fyzioterapie nogo sarlatanstvi, obrat se tam.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » pát bře 8, 2024 5:54

zonn píše:Tim, ze ti kotnik nefunguje jak ma a podvedome mu ulevujes, dlouhodobe pretezujes jine partie nohy

Jj, to jsem poznal i na sobě a proto jsem psal i Mawe, ať si na to dává pozor, když má ten natrženej sval. Tělo začne hledat pro něj snazší cestu a měsíc úplně stačí k rozhození držení těla a podobným problémům
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát bře 8, 2024 8:41

Doufal jsem v něco takového - ten kotník se nehýbe tak jak má = při chůzi větší zatížení na lýtko. Mám to už roky, řešit to (prozatím) nebudu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pát bře 8, 2024 10:14

Nechci tvrdit, ze je to u Tebe tim, ale pridavam se k potvrzovacum toho, co psal zonn.

Ja pri svych ruznych bolestech ruznych kloubu vzdy nakonec nasel zpusob, jak bolavy kousek tela odlehcit, aby nebolel. Ale na ukor neceho jineho (kloubm sval, slacha, ...), co mne tehdy nebolelo. Problemem ale je prave, ze potom zacalo bolet to "neco jineho". Tak jsem to zase resil odlehcenim - na ukor jeste neceho jineho, co mne tehdy nebolelo. Coz zase po case vedlo k bolestem v tom "jeste neceho jineho". A tak to jde stale dokola, az kym se nedostanes na zacatek kolecka a nezacne znovu bolet, co bolelo na zacatku :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát bře 8, 2024 11:18

A sákryš..... (na lehčí notu:) Tohle nemůžu doma ani naznačit (= máme doma jejího kocóra):
Alergie na kočky se projevuje těmito příznaky:
Kýchání OBČAS MÁM
Pálení očí SPÍŠ NE
Svědění v nose JO
Chrapot a/nebo bolest v krku PÁLENÍ V KRKU
Zarudnutí, svědění nebo slzení očí NE
Neustálá nutnost odkašlávání NE
Ucpaný nos OBČAS
Rýma OBČAS

:twisted:

Ale zamýšlet se nad tím budu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát bře 8, 2024 15:42

Chjo no.... geront má neska zase bolestivý rest-day: levé zápěstí a pravé koleno ("to" kuleno) mi neska zase dávají = děsím se co bude zítra ráno (zápěstí = bajk off, kuleno = polemleseloukou off). Přičemž má být sice kosa ale hezky. Grrrr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pát bře 8, 2024 16:34

Jednoduchy test na alergie ti na alergologii udelaji na pockani. U mne se alergie na kocku, kdyz mi ji kdysi expritelkyne nastehovala domu, projevovala nejvic palenim oci. A pak divnym pocitem pod nosem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod booze » pát bře 8, 2024 17:01

To mam vzdycky, kdyz dojedu do te vasi metropole.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pát bře 8, 2024 17:02

Tak to mas asi alergii na Prazaky, nech si udelat test :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod booze » pát bře 8, 2024 17:06

Nechci se testovat, bojim se, ze bude plusovy. 8)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát bře 8, 2024 17:12

Na alergie (nevím ale esli zvířecí, určitě kytky etc) sem už testován byl (prý asi 37 nebo kolik alergenů) a 36x negat+ 1 slabá na pelyněk.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát bře 8, 2024 17:16

Neska zase guglim a narazil sem NATOhle:
Burning mout syndrome treatments: .... Other anticonvulsant drugs such as gabapentin and clonazepam have been used, but only a few patients will benefit from their use.

Ten gabapentin mi fčear psycho-dochtor předepsal, sem zvjedaff, esli budu few nebo většina. Myslím, že vím. Ale stejně to zkusím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob bře 9, 2024 14:45

Neska ráno bylo křasně, ale NEzdraví zase rozhodlo - odbelhal sem vycházku, kéžby zítra ... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob bře 9, 2024 17:09

Ty woe, tak tímhle směrem mě doposud nenapadlo uvažovat: Podle tohodle
burning.jpg
burning.jpg (26.56 KiB) Zobrazeno 838 krát

a tohodle:
Burning mouth syndrome occurs in about 90 to 120 of 100 000 people, although some studies report a frequency as high as 18% of the population. Women are 7 times more likely to have burning mouth syndrome. Age is a known risk factor, with an average age at diagnosis of 59 years. It is unusual for those younger than 30 years to develop burning mouth syndrome.

to vypadá, že to moje pálení v hubě by mohlo být být prostě jen důsledek mého (chemií postaršeného) věku. Fíha.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob bře 9, 2024 17:22

pavproch píše:Právě zase něco zkouším: Kdesyk sem se dočetl, že na pálení v hubě může zabrat kapsaicin (= vyhánění čerta ďáblem), taxem to fčíl zkusil

pavproch píše:navíc se mi po těch čili udělalo "blbě" jaxfiň. Tudma cesta nevede.

Jo, nejsem sám, komu to pálení od čili nedělá dobře:
Efficacy of capsaicin, a desensitizer of receptors for neurogenic inflammation, has been evaluated in several studies. Systemic capsaicin 0.25% capsules three times daily showed dramatic improvement (93%) in patients with severe BMS (VAS scale 8-10) at 1 mo[70]. Side effects including gastric pains in 32% of the patients were cumulative, and may preclude long term use of this medication.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon bře 11, 2024 15:36

pavproch píše:Ten gabapentin mi fčera psycho-dochtor předepsal, sem zvjedaff, esli budu few nebo většina. Myslím, že vím. Ale stejně to zkusím.

Začínám mít podezření (= že to ve mně bude zase fšechno naopak) - třetí den postupně najíždím na plnou dávku to gabapentinu (který by mohl to pálení utlumit) a třetí den je to nejen večer ale skoro celou noc o dost STRAŠNĚJŠÍ.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte bře 12, 2024 15:26

Zkouším (viz předchozí post aj.), ale moc šancí tomu nedávám. V hubě pořád PEKLO.
Uvítám další (vážné i žertovně míněné rady), sem (s vymýšlením co ještě zkusit/na co se zaměřit) v koncích a všichni (dochtoři) ode mně dávají ruce pryč = musím si pomoct sám. Ale nechce se mi na to pálení v hubě scípnout. Help, please.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte bře 12, 2024 16:53

Nějak sem se progůglil k tomuhle. Sice na reflux netrpím, ale nafukuje mě ze všeho, zkusit to? Samozřemě netuším, esli to bude kompatibilní s mým trápením.

EDIT: Sem to objednal, uvidíme, esli to moje tělo přijme a esli to na něco bude mít vliv.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř bře 13, 2024 12:41

pavproch píše:ale nafukuje mě ze všeho

Možná sem NATO kápnul - zase myšlenka, která mě doposud nenapadla:
Podle profesora Whorwella je cokoli "zdravého" ve většině případů i příčinou nadýmání.

Hmmm. #-o
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř bře 13, 2024 15:30

pavproch píše:moje tělo "bouřlivě" reagovalo na moje pokusy s neutralizací kyselého pH v hubě, taxi musím rozmyslet esli těch 6 1,5litrovek zásadité stolní vody Royal pH=7,4 vyleju do umyvadla (nebyla zadarmo) nebo to budu ešče zkoušet. Ale nechce semi.

Nevylil a nechtělo semi, ale zkusil sem to znova... a už asi týden tu vodu pH=7,4 chlampu a dobrý, tělo se nebouří (nicméně v držce pořád stejné PEKLO). Objednal sem další. A dyž pH=7,4 dobrý, taxem k tomu přidal i jednu flašku stejné vody, ale pH=9,4 - to sem zvjedaff na tu bouři.

Jaxem tady prosil fčera: Nikdo nemá žádný nápad, co bych měl ešče vyzkoušet?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod booze » stř bře 13, 2024 17:00

Dneska jsem se nahodou bavil s jednim panem (70). Rikal ze ma paleni v hube, ze skripleho nervu v mozku. Dve zily v mozku, ktere vedou rovnobezne mu tlaci na nerv, ktery je mezi nima. Nekdy ho to i boli, ze nemuze jist.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř bře 13, 2024 17:05

pavproch píše:A dyž pH=7,4 dobrý, taxem k tomu přidal i jednu flašku stejné vody, ale pH=9,4

Kup si v drogerii hydroxid sodny a budes mit pH 14 ;-)

pavproch píše:Nikdo nemá žádný nápad, co bych měl ešče vyzkoušet?

Tech napadu uz jsi dostal spoustu, cast z nich mela nadeji na uspech nebo aspon na posun dal, ale tys je z nesmyslnych duvodu odmitnul. Takze rada: projdi si tohle vlakno zpetne a pouzij to, cos jeste nezkusil. Poradne nezkusil, den nebo dva nema zadny vyznam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř bře 13, 2024 17:11

Nemáš pravdu, já po dni/dvou končím enem s tím, co moje tělo (bouřlivě) nepřijme, co tělo snese zkouším dýl (týdny+).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv bře 14, 2024 11:04

pavproch píše:prášky na spaní "Tasimelteon" (pro geronty, což já už sem) příští čtvrtek to proberu se svým psycho-dochtorem .

Tak bohužel definitivně NE - tasimelteon nebude, dochtor ho nemá ani v aktualizovaném sazebníku a naše lékárna to nezná/nedokáže objednat. Slepá ulice.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv bře 14, 2024 14:48

Už sem to tu spal víckrát, musím zas - na pálení v hubě se neumírá, ale (dneska) je to zase tak STRAŠNÉ PEKLO, že budu asi první. Brrrr.

Neska mi přišly jakési "zázračné" gastro-pilule, mám je brát po večeři na noc, tak to zkusím. Ale naděje fto moc nevkládám.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv bře 14, 2024 15:39

Aspoň jedna (malá) dobrá zpráva - dyž je venku nad +10st C, moje mrznoucí/tuhnoucí pravá ruka dá vycházku i bez rukavice. Ale jen taktak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát bře 15, 2024 14:02

V posledních pár dnech gůglení už třetí podnět "za vše může věk" (u mně skutečný +17 roků ref chemie):
Stárnutí a potíže se zažíváním
Stárnutí je stav, kdy dochází k zhoršování stavu naší tělesné schránky, snižuje se tělesná aktivita, hromadí se defekty v našem organismu a zhoršuje se schopnost našeho těla tyto defekty opravit. To vše má pak za následek zvýšení nemocnosti. Vlivem stárnutí a špatnými stravovacími návyky dochází v zažívacím systému často ke změnám. Objevují se častěji nemoci - střevní výchlipky, záněty sliznice žaludku nebo střev, vředy, kaménky ve žlučových cestách a bohužel i nádorová onemocnění.

Geront.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví