pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » sob dub 16, 2022 13:24

pavproch píše:ale který vybrat, dyž jich je "milion"

To mě bude také zajímat, že bych to vyzkoušel.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4368
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob dub 16, 2022 14:06

Přešiboval sem to, páč .... geront.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Zdéňa » sob dub 16, 2022 15:11

Bral jsem po covidu tento , když jsem nemohl spát a docela pomohl.
Mají tam dobrou podporu, přítelkyně tam chvíli pracovala.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob dub 16, 2022 16:23

Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob dub 16, 2022 16:26

pavproch píše:Ty jo, je to asi týden od té (nedobré = bolestivé) zkušenosti s klekačkou, už sem si myslel, že se "to" kuleno uklidnilo a bude zlobit "tak nějak normálně" a.... fčera večur sedím u pc, žádné krkolomné pozice, normálně sedim bez pohybu (kuleno od rána ok) a najednou začalo bolet fest, nepřestalo ani v noci ani ráno, taxem ho namazal Voltarenem a přestalo = mohl sem se věnovat montování sítě (ani sem si an něj při práci mj. i v kleče nevzpoměl), fčíl zase jen sedím u ščodla a zas začalo zničehonic silně bolet. Není to s ním fpořádku, otázka je jestli to je (ještě pořád) následek té klekačky nebo .... ???

... a neska zas - v noci dalo pokoj, při vycházce sem si na něj zpoměl jen jednou, dyž sem zakopnul, taxe připomělo, jinak klid. Ale fčíl už zase (po chvilce postávání) bolí jak čert. Grrr! Počasí se venku vylepšuje, měl bych být natěšen na zítrejší bajk a já se místo toho strachuju, esli to vůbec pude.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » sob dub 16, 2022 19:42

pavproch píše:ale který vybrat, dyž jich je "milion"

To, co chces, je full spektrum konopny olej bez THC, 5 - 10 %. Od nekoho, kdo si nechava delat rozbory a zaruci, ze tam THC fakt neni. Mam tenhle od vyrobce s prastenym nazvem, ale jinak se tvari seriozne. Kdyz se jim podarilo udelat jednu sarzi s malym mnozstvim THC, tak ji prodavaji zvlast jako surovinu pro dalsi zpracovani. Vylozene na spani maji CBG olej, ale to pisou pro zkusene uzivatele CBD, takze bych s tim asi nezacinal :)

@Zdena: jak ti vyslo davkovani? Pise se, ze bezna davka je okolo 30 mg a mne vychazi 4 mg. Jednou mi to ujelo, asi tak 5 kapek, takze 10 mg a byl jsem cely dalsi den tak ospaly, ze jsem nic neudelal :) Taky mam pocit, ze kdyz si to dam tesne pred spanim (cca 15 min), tak mne to spis lehce nabudi a pak usinam dyl. Ale jak usnu, tak uz spim dobre az skvele. Asi to zkusim spis hodinu pred spanim. Jak se to jevilo tobe?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned dub 17, 2022 11:52

Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned dub 17, 2022 12:46

Objednáno, až to zkusím, taxe podělím o zážitky.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Zdéňa » pon dub 18, 2022 17:36

mike píše:@Zdena: jak ti vyslo davkovani? Pise se, ze bezna davka je okolo 30 mg a mne vychazi 4 mg. Jednou mi to ujelo, asi tak 5 kapek, takze 10 mg a byl jsem cely dalsi den tak ospaly, ze jsem nic neudelal :) Taky mam pocit, ze kdyz si to dam tesne pred spanim (cca 15 min), tak mne to spis lehce nabudi a pak usinam dyl. Ale jak usnu, tak uz spim dobre az skvele. Asi to zkusim spis hodinu pred spanim. Jak se to jevilo tobe?

Dával jsem 4 kp na povzbuzení a 12kp na uspání jestli si pamatuju. To jsem dával tak 45 min před spaním. To uspávání relativně fungovalo. Já měl teda období cca 3-6 měsíců po covidu kdy jsem měl strašný problém usnout po sportovní zátěži. Lítaly mi večer tepy ještě celkem vysoko (třeba místo 50-55 při usínání kolem 80). Zkoušel jsem všechno možný a tohle byla skoro jediná věc která tak nějak fungovala.
Druhý den jsem nepozoroval ale nic.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon dub 18, 2022 17:41

Jo, to sem taky za ty roky nespavosti vypozoroval, že po (opravdu velké) sportovní zátěži (sic dopoledne) to následnou noc stojí úplně za prd - tělo jakoby se nechtělo uklidnit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon dub 18, 2022 18:23

@Zdena: jak to tak pocitam, tak jsi bral asi 20x vetsi davku, nez ja... njn, moje telo holt reaguje i na minimalni davky. Treba kdyz jsem zkusil melatonin, tak tam mne mala davka uplne zrusila na cely dalsi den.

Pozoroval jsi jeste nejake priznive ucinky?

Covid u mne taky zafungoval naopak, pres mesic po nem jsem potreboval spat aspon 10, ale radej 12 hodin denne. Ale u nej je to silne individualni.

@pp: a je to jen vykonem nebo si pri nem beres i nejaky doping? Kofein tohle delava.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Zdéňa » pon dub 18, 2022 19:47

To mi dělal melatonin. Neuspal mě, ale druhý den jsem byl jako pytlem praštěný. Tohle ne. Jinak jsem asi nic nepozoroval, bral jsem to s přestávkami asi měsíc-dva.
Já blbě spal během covidu, pak to přešlo, ale vrátilo se mi to za tich pár měsíců ještě horší než to bylo. Trvalo to několik měsíců a postupně to bylo lepší a lepší. Teď mám třeba jednu dvě noci do měsíce kdy nemůžu zabrat.

@pavproch: ještě jedna věc mi pomohla na spánek lépe než CBD. Tu. Udělala mi to, že jsem usínal už v devět večer a spal bez přestání až do 6. Nikdo mi nedokázal vysvětlit proč. Je to prostě jen jedna bylina.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon dub 18, 2022 21:12

Mne melatonin uspal, ale byl to takovy divny spanek, popsal bych to jako polobdele bezvedomi, ac to moc nedava smysl ;-) Druhy den jak pises, jak pytlem do hlavy. Po konopnem oleji je to jine, to jsem jen ospaly, kdyz si ho dam moc.

Mimosa? To zni jako neco pro pp :twisted: Jinak je to fakt divne, podle popisu nema se spankem nic spolecneho. Leda ze by nejak pomohla strevnim bakterii, ktere produkuji neco, po cem lip spis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte dub 19, 2022 7:58

Melatonin sem už taky zkoušl - absolutně bez efektu.
@mike ref kofein: tím to taky nebude, při výkonu kafe nepiju, jinak ale jo, nejpozději ale ve tři odpoledne, později už ne
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » úte dub 19, 2022 9:23

mike píše:Mimosa? ... je to fakt divne, podle popisu nema se spankem nic spolecneho.
Ale ma, jen se musis koukat i jinam, napr. tady. Ale je to antidepresivum, pusobi proti uzkostem - tj. ma uklidnujici ucinek, coz uz sam o sobe podporuje spanek.

Ja si osobne myslim, ze neexistuje nic, co by na spanek (mysleno "zdravy spanek", ne "uspavadlo" typu eter a pod. :-)) fungovalo pro kazdeho. Je to hodne individualni a holt si musi kazdy najit sam to svoje, bo kazdy ma "sve vlastni" priciny nespoavosti. Nekdy to muze byt i hodne prekvapive, co nakonec pomuze - a nemusi to opravdu mit nic "oficialne" spolecneho se spankem. Staci, kdyz ucinkuje na konkretni pricinu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř dub 20, 2022 11:45

Konopné kapky mám fprackách, esli večer v sobě najdu odvahu, tak si šlehnu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » stř dub 20, 2022 11:48

A ja jsem si myslel, ze sis je asi dal uz vcera vecer a zaucinkovali, ze v poledne jsme od Tebe jeste jeste zadny field report necetli :-). A tos asi jen byl pro sveho "Zemaka" :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř dub 20, 2022 12:05

Neska sem mimo z jiných důvodů - pracovních - za chvíli mi má přijet zahraniční návštěva na NEpříjemnou onsite-visit. Bojím se toho, od rána sem na svoje okolí sprostý a nevrlý.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř dub 20, 2022 15:40

Ufff, mám to za sebou, nebylo to příjemné, ale fpodstatě sem si obhájil svoje (= zpoždění zakázky o několik týdnů protože nic není k sehnání). Mám dost.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Lipon » stř dub 20, 2022 16:50

Nic jako materiál? Používáte asi i nějaké vzácné plyny, že?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4915
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » stř dub 20, 2022 17:25

Lipon píše:Používáte asi i nějaké vzácné plyny, že?
Myslis ted napriklad zemni? :wink:.

Tak ono je v soucasnosti dost obtizne sehnat spoustu surovin/materialu. Neni to jen Ukrajinou a embargem, ale jeste stale dozvuky covidu, problemy s prepravou, atd, atd. Ono se to vsechno "synergicky" doplnuje :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř dub 20, 2022 17:32

Materiál (= "železo") celkem je, horší je to s komponentama, největší "bordel" v tom dělá / má Omron.... světelná závora objednaná v lednu, potvrzená na duben = na konci března nám oznámili, že listopad = bude tam světelná závora Turck (dodávka během 2 týdnů) a podobné je to se Simaticem, pneumatikou Festo, MFC Burkert, spousta dílů které potřebujem pro rozvod plynů na stroji atd.... je to na osypání/zbláznění se, protože že to nebude se dozvídáš pozdě.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř dub 20, 2022 18:06

apuka píše:Myslis ted napriklad zemni?

Chces, aby se z pp stal prvni valassky kosmonaut? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř dub 20, 2022 18:08

pavproch píše:Konopné kapky mám fprackách, esli večer v sobě najdu odvahu, tak si šlehnu.

Najdi si navod, jak najit spravnou davku pro sebe. Chce to trpelivost, ktere se ti nedostava ;-) Neni to zadny prasek na spani, chce to pomalu zkouset a sledovat, co to dela. Tipuju, ze budes potreboval vyssi davku, ale klidne to muze byt naopak.

pavproch píše:od rána sem na svoje okolí sprostý a nevrlý.

Mozna bys mel koupit konopny olej radej svemu okoli :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř dub 20, 2022 18:17

Na té lahvičce /krabičce je dlouuuuuuhataáááánský návod: Berte 1 kapku denně.

Ale nějak ztrácím odvahu si šlehnout.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř dub 20, 2022 18:21

To je alibismus. Kazdy ma tu davku jinak. Viz vyse, Zdena toho bral 20x vic, nez ja. Navod si najdi na Netu. Prvni link z Googlu: https://www.canatura.com/vypocet-davky-cbd-jak-na-to Ale jedna kapka je dobra na zacatek, po par dnech muzes pridat.

Na co odvahu? Odvahu bys mel mit na to, cim se ladujes normalne, tohle by melo byt v pohode. Jestli jsi teda nekoupil neco levneho s THC :weedman:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Zdéňa » stř dub 20, 2022 21:01

pavproch píše:Na té lahvičce /krabičce je dlouuuuuuhataáááánský návod: Berte 1 kapku denně.

Ale nějak ztrácím odvahu si šlehnout.

Vůbec neřeš, vem pár kapek a uvidíš :wink:

Pořád je to menší zlo, než spousta farmaceutik.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv dub 21, 2022 8:01

Tak přes konopný wlej u mně vlak taky nejede, to už vím na 100% - vzal sem 2 kapky a málem sem se poblil, i po 15ti hodinách a snídan a dvoje čištění zubů v hubě cítím "žluklý wolej" (brrrrrr.... :vom: :vom: :vom: ), nehledě nato, že v noci sem byl celou noc čilý, imho ani ťuk se spaním. Sedum stovek pude do koše. Ale zkusil sem to, takže ešče raz dík za radu (na cimrmana a jeho slepé uličky).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv dub 21, 2022 15:47

To jsem si neuvedomil, ze jsi horsi, nez tehotna pubertacka :twisted: Ktery jsi koupil? Ten, co mel Zdena nebo ja? Ten "muj" ma opravdu specifickou chut, ale vylozene neprijemna neni a citim ji hlavne po nakapani pod jazyk, nez polknu, coz ma byt 30 - 60 sekund po nakapani. Navic se to casem meni, je prijemnejsi a ted uz mi v podstate chutna. Mast mi zpocatku smrdela fakt priserne, ale uz jsem si zvyknul a temer mi nevadi.

Neni nutne to kapat pod jazyk, muzes to normalne spolknout a klidne i zajist. Bude to mit delsi nastup a bude to min ucinne, tak si holt das vetsi davku. Dve kapky jsou na tebe evidentne malo, to jsem i cekal, mozna budes potrebovat 20. Dneska zkus 5 tak, jak jsem psal. Kdyz se to neprojevi, tak zitra treba 10.

Nevzdavej to, tohle ma potencial ti pomoct i s jinyma problemama (klouby, traveni). Ber to jako lek, ty se neberou kvuli chuti. No a jestli to fakt nedas, tak to nevyhazuj, ale dej svym ubohym spolupracovnikum, aby to s tebou lip vydrzeli :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv dub 21, 2022 15:53

NE! Už je v koši.
(koupil sem ten "Tvůj" u konopného táty.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví