pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát úno 10, 2023 11:19

pavproch píše:Léčit se (sám sebe) pomocí ingfernetu je nebezpečné, já vím..... ale.... zadal sem do vyhledávače už po několikáté dvě slova (= co mě fčíl trápí nejvíc) a gůgl (kupodivu) mi vyplivnul jeden (pro mě nový) odkaz, který dřív ve výsledcích nebyl = a to počtení tam mi dalo vodítko, kam se zaměřit (= co by mohlo být v mém stařeckém těle v nepořádku). Už sem objednaný k obvoďačce (fpátek to na ni vybliju, mám pro ni nachystané zprávy od toho gastro dochtora, tak to spojím). Ufff.

Hmm. Tak obvoďačka si je na 100% jistá, že to ftom není (bylo to mezi výsledkama už odebrané krve). Já si sem jistý opačně, dyž si přečtu na fernetu 10 příznaků, tak 9 jich mám. Chjo no. Žeby autosugesce? (Štítná žláza a její nedostatečná funkce).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Vexo » pát úno 10, 2023 21:46

hlavni je, jestli to nejak resi a systematicky hleda pricinu... kazdopadne v samostudiu bych pokracoval dal, protoze zadny doktor se tvym problemem nebude zabyvat tak dukladne jako ty sam. clovek je akorat musi navest na spravne reseni [-o<
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Dromedaro » pát úno 10, 2023 21:49

Samostudium nemoci na internetu je také dobrý způsob, jak sám sebe vystrašit, když tomu člověk úplně nerozumí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4355
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pát úno 10, 2023 22:19

Vexo píše:zadny doktor se tvym problemem nebude zabyvat tak dukladne jako ty sam. clovek je akorat musi navest na spravne reseni

To je v zasade pravda, ale aby to clovek zvladnul, musi byt rozumy a soudny. Mas snas pocit, ze jde o tenhle ppripad? Vzdyt jen podle toho, co pise v tomhle vlakne, si uz nadelal spoustu skody a nejspis zadny uzitek.

pavproch píše:Štítná žláza a její nedostatečná funkce

Zrovna tohle by z krve videla. Jestli teda nemas hranicni hodnoty. Videl jsi cisla?

pavproch píše:Já si sem jistý opačně, dyž si přečtu na fernetu 10 příznaků, tak 9 jich mám. Chjo no. Žeby autosugesce?

http://www.oook.cz/library/jerome-boat/k01.html
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob úno 11, 2023 12:54

Sem se do toho studia fernetu zažral a.... ony ty moje trávicí problémy (a jejich popis) dou napasovat na spoustu jiných "diagnóz", takže potom, comi řekla obvoďačka myšlenku na štítnou zlážu opouštím (ale čísla sem ale neviděl, i dybych je viděl, tak mi nic neřeknou). Např. fčíl zrovna študuju postcholecystektomický syndrom.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » sob úno 11, 2023 15:39

U kazdeho cisla mas rozsah, ktery se bere jako v poradku. Poznas, jestli je tva hladina blizko hranice nebo bezpecne mezi. Byt tebou tak si vyzadam kompletni vysledky, at mas nad cim badat, nekteri obvodaci maji tendenci ignorovat i mensi prekroceni rozsahu. Mne to teda obvodak posledne poslal mailem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob úno 11, 2023 16:11

Hmm, to sem po ní teda mohl chtít, no... nechtěl sem, nemám (nad čím špekulovat). Znova za ní ale speciálně jen quli tomu nepudu (a to už vím, že po telefonu neordinuje).
Půjčím si citaci z jednoho článku - tohle mě fčíl asi nejvíc trápí:
Syndrom pálení v ústech se velmi podobá pocitu opaření úst.
Pacienti, kteří tímto nepříjemným chronickým onemocněním trpí, často pociťují zhoršení pocitu pálení v ústech během dne. Syndrom pálení v ústech je nejmírnější většinou těsně po probuzení, během dne se zhoršuje a jakmile usneme, se opět zlepšuje. Tento cyklus se neustále opakuje.

Každý večer je to tak fuckt děsné, že už opravdu nevím jak dál, s tím se žít nedá .... akoráth usneme u mně = vlezu na noc do postele, nespím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned úno 12, 2023 17:34

Už sem to tu nedávno spal a fčíl musím zas - "to" moje kuleno nějak pozná, že yezdím na trenažéru a ne venku fpřírodě = už zase (po 3 hodinách bajkingu neska) bolí jak čert. Dyž yezdim venku, tak NIKDY následně nebolí. Grrr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod ZbynekN » ned úno 12, 2023 17:51

@pp: Nebude to tím, ze normalne netravis v sedle tolik casu?
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned úno 12, 2023 17:54

Ne, běžný výlet "outdoor" je 2,5 až 3,5 hodiny, indoor točím nohama zhruba stejně dlouho.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod ZbynekN » ned úno 12, 2023 18:59

Ale při indooru asi nedelas pauzy jako venku. Tlaceni v neprostupnym terénu, pauzy na pití atakdale.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon úno 13, 2023 9:17

Těch pauz při výletě není u mně moc, ale je pravda, že outdoor výlet = střídavá zátěž (do kopce fučím, z kopce se vezu) zatímco indoor = furt stejná zátěž (odpor brzdy).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Dromedaro » pon úno 13, 2023 9:22

Tyjo, sedět dvě hodiny na trenažeru v dílně by mě nebavilo. Ty vlastně přes zimu nejezdíš proč?
Teď jsem celkem nechápal, když si kamoška domů pořídila trenažer na běhání, když bydlí na kraji vesnice a za barákem cestu přes pole, louky, lesy.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4355
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon úno 13, 2023 9:24

Neyezdim, protože si nechcu na kluzkém/zmrzlém/sněhu/ledu rozbít hubu resp bajka. A taky "ta" mrznoucí ruka. Proto yezdim jen při těplotách nad nulou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod ZbynekN » pon úno 13, 2023 11:12

@pp: Tak si to v dílně zkrat, kdyz tam není to svezení se a pak te boli koleno. Na trenazeru je to proste jiné. Ja na tom vydržel nejvic hodinu
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon úno 13, 2023 11:55

Nebudu upravovat svůj víkendový daily režim, už to má stejně (doufám) za pár, jaro se blíží, bude "the real thing" a přitom "to" kuleno neprotestuje. Už se těším.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon úno 13, 2023 14:41

Sem tu před pár dny spal o zubu hrozícím bolestí = ufff, uklidnil se, nebolí. Hurá!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte úno 14, 2023 12:59

pavproch před ca 14 dny píše:
pavproch kdysik píše:Melatonin sem už taky zkoušel - absolutně bez efektu.

Před asi 2 dny sem v telce zahlíd reklamu na nějaký (zřejmě) nový druh melatoninu forte - "ten s pěti hvězdičkama", už ho mám a bude pokusování č. 2. Moc šancí tomu ale (už předem) nedávám. Jo, a píšou doporučené dávkování 1/2 tablety, budu žrát rovnou jednu celou.

Tak i druhý pokus s melatoninem je bez výsledku - v noci úplně stejně nespím jako bez něj. Přestávám ho teda na noc žrát - než to vyhodím, nechcete to někdo (piksla 100 pilulí, sežral sem jich asi 15)? Za poštovné.

Budu teda muset zase zkoušet žrát něco jiného na zklidnění/spaní - ešče ale nevím co.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte úno 14, 2023 14:37

pavproch píše: tohle mě fčíl asi nejvíc trápí:
Syndrom pálení v ústech se velmi podobá pocitu opaření úst.

Každý večer je to tak fuckt děsné

A neska to bude exta výživné, právě sem se (nechtě samozřejmě) kousnul do špičky jazyka - ne málo, plná huba krve. Mně z toho drbne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod GreyMouse » úte úno 14, 2023 14:50

pavproch píše:Tak obvoďačka si je na 100% jistá, že to ftom není (bylo to mezi výsledkama už odebrané krve). ... (Štítná žláza a její nedostatečná funkce).

Předesílám, že na to nemám vzdělání a vůbec tomu nerozumím, takže bych těm svým "moudrům" nepřikládala žádnou váhu. Ale vzpomněla jsem si jak mi kdysi doktor řekl, že podle vyšetření krve (nic se nehledalo, jen součást preventivní prohlídky) mám v nepořádku štítnou žlázu a poslal mě na další vyšetření než zahájí léčbu. A když jsem se z ultrazvuku vrátila s tím, že na mojí štítné žláze nenašli vůbec nic špatného, tak jen pokrčil rameny, že to teda v laboratoři špatně změřili. Je to teda už pár let (patrně víc než 10), takže měřící metody jsou nejspíš už zase dál, ale i tak bych brala v úvahu, že chybu měření nejde úplně vyloučit.

Ono pokud při tom svém jídelníčku nevypadáš jako z koncentráku, tak se ta nedostatečná funkce štítné žlázy nabízí (běžně lidi přibírají). Možná jsem jen rozežraná, ale přijde mi, že musíš trpět podvýživou. Třeba i té soli, které většina lidí žere moc, mi tam přijde málo - necelý gram v Lučině, něco asi v tom vývaru, ale píšeš jen o pár lžících... tak jestli by tam nemohl hrát roli i nedostatek jódu (málo soli => málo jódu => problém se štítnou žlázou). Nebo nedostatek i něčeho jiného, nevím, co v té laboratoři všechno zjišťovali. Ale jak píšu, školy na to nemám, jen jsem si říkala, že anorektičky taky nebývají nejzdravější a ten tvůj jídelníček k anorektickému (aspoň z mého laického pohledu) nemá daleko. Ale chápu, že je těžký mít vyvážený jídelníček, když ti je po většině jídel blbě. Možná tam vzniká začarovaný kruh - tělo je rozbité, protože mu ve stravě leccos chybí, ale těžko to do sebe dostaneš, protože se proti tomu rozbité tělo bouří :-k. No, nezávidím... :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte úno 14, 2023 14:53

Podvýživou netrpím. Solím dost/hodně = jod tělo dostává. Ale kuju za názor.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte úno 14, 2023 17:01

GreyMouse píše:A když jsem se z ultrazvuku vrátila s tím, že na mojí štítné žláze nenašli vůbec nic špatného, tak jen pokrčil rameny, že to teda v laboratoři špatně změřili.

Cekal bych, ze te posle na krev znovu. Na zaklade jedne hodnoty se prece neda nic rozhodnout, vzdycky muze byt chyba mereni nebo nejaky momentalni ulet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod GreyMouse » úte úno 14, 2023 23:49

Na základě jedné hodnoty mě poslal na další vyšetření, nenacpal mi hned léky ani mě neposlal na operaci. Nevím, co se ti na tom nezdá.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte úno 14, 2023 23:52

Ze te po ultrazvuku neposlal znovu na krev. Nebo ti snad udelali druhy test tam? Jsou to dve ruzna vysetreni a ze na UV neni nic videt nutne neznamena, ze nemas hladinu v krvi spatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » stř úno 15, 2023 5:40

Jak spolu souvisí jód a sůl? Tedy krom toho, že někdo používá sůl s jodem = chyba, tyto dvě věci spojené v jednu způsobují okyselování organismu. Když už solit, tak čistou přírodní solí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř úno 15, 2023 9:08

Já teda žiju v přesvědčení (možná mylném - nic ale nikde zjiťovat nebudu, nechce semi), že běžná kuchyňská sůl koupená v suprmarketu je jodizovaná.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » stř úno 15, 2023 14:02

Běžná kuchyňská sůl je co? Ono jí je více druhů a ne, všechna jód naštěstí nemá
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř úno 15, 2023 14:04

To co koupíš v suprmarketu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » stř úno 15, 2023 14:28

I tam maj více druhů. Mořská, kamenná, obojího je více druhů, s jodem bejvá většinou ta nejobyčejnější, solanková, ale i jiný. Vedle nich ve většině obchodů je i sůl kamenná bez jódu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » stř úno 15, 2023 14:49

@Etheric: Uz zrusili vyhlasku podle ktere se prodavana "potravinova sul" (mozna pouze kamenna, to nevim) musela povinne jodidovat? Opravdu nevim, jen ze to tak pred desitkami (20?) let jeste bylo.

Jinak to ma docela velky smysl, protoze u nas je docela tezke udrzet pri bezne vyzive jeho dostatecnou hladinu. Ne kazdy ji dostatek morskych ryb/plodu/ras a ani ne kazdy clovek spotrebovava dostatek mlecnych vyrobku. V ostatnych bezne dostupnych potravinach (myslim surovinach) z naseho okoli jej moc nenajdes.

Edit:
Co je "solankova sul" :-k ?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16574
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví