pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod lojzmen » úte úno 21, 2023 0:35

pp - to občas bolící koleno, to může být, že tam máš myšku.

Malinký kousíček chrupavky.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1092
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte úno 21, 2023 9:31

Myslím že nemám, na UZ a roentgenu kulena sem už byl mockrát a nikdy tam dochtor nic "volně poletujícho" neviděl.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř úno 22, 2023 16:29

pavproch píše:to ukončení braní Nolpazy si budu muset nechat až na plánovanou návštěvu u pana gastro-doktora, po telefonu ani prd (= nelze se na něj dovolat, má neveřejné číslo).

Sem měl při cestě z prce záchvat IT invence a.... jo, nakonec sem na pana dochtora našel (doufám, že funkční) mail - du mu teda naspat. A sem vjedaff, esli si to přečte a odpoví/zavolá (do toho mailu mu dám na sebe mobilní číslo).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř úno 22, 2023 18:44

Důchodce s nohama doyebanýma celoživotním sportem - minulé tři týdny sem chodil do/z prce po (výhradně) rovných zpevněných (asfalt, dlažba) cestách (protže všude jindy bylo hafo sněhu) = bolely mě z toho kulena fest. Roztálo to, tenhle týden chodím už zase polemlesemloukou4 (kde zpevněný povrch tvoří asi 3%, zbytek polňačka/terén = nerovné, měkké) = kulena OK, ale zato mě z toho bolí (kdysik dávno otevřeně luxovaný) kotník pr. nohy. Fest. A pak si vyber.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát úno 24, 2023 18:42

Už sem to tu spal myslím nejméně 2x, budu se opakovat: rest day = skoro vždy mi je večer extra na umření. Dyž se ráno "hýbu", tak to nebývá tak strašné. Řečnická otázka - kura, proč?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob úno 25, 2023 13:49

Tak neska to "blbě" mělo nečekaně pokračování i ráno (aspoň, že v noci byl klid) - furt mi bylo blbě, dokonce už před snídaní, po ní taky i na bajku (= pohyb) a zase malá ukázka, jak ve mně fšecko funguje naopak - po bajku byl (sobotní) oběd, sem se vyloženě přežral (= tuna guláše) a.... udělalo semi líp, už mi není (tak moc) blbě. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod lojzmen » sob úno 25, 2023 20:34

Reflux?
Určo už máš dávno naštudované ;-)
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1092
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned úno 26, 2023 13:10

Reflux na 99% ne, nebo aspoň ne "normální" reflux (u/ve mně je fšecko jinak/naopak) - dyž sem žral tablety na snížení kyseliny v žaludu, tak sem trpěl refluxem kyselého, fčíl je nežeru a nerefluxuju. Ditto - sežeru jednu nebo dvě tablety Rennie (na snížení kyselosti v žaludu) a je mi... ano, hůř.

Btw, pan dochtor gastro asi maily nečte - už je to skoro týden co sem nu naspal a nic, neodpověděl ani nevolal (a jarní prázdniny tam fčíl nebyly, že by měl volno).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon úno 27, 2023 16:16

Krucinálfagot, já se z té své "mrznoucí" ruky osypu. Na podzim a ze začátku zimy "mrzla" pokaždé dyž sem byl dýl venku, v poslední době (bylo těpleji) si vzala oddechový čas. Až neska (ochladilo se) znova - ráno mínus 2 a fučelo ledovato = těnké rukavice a ruka po celou vycházku ok, odpoledne z prce (+1, nefučí, stejné rukavice jako ráno) "zmrzla" úplně do běla / tuha (= nebyl sem schopný pohnout prstama). Povolilo to až po (delším) máchání ruky pod těplou vodou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Vexo » pon úno 27, 2023 21:38

horolezcum trpi koncetiny z velke casti kvuli tomu, ze pres den nemuzou moc pit (jen rano/vecer), krev houstne a zpomaluje se obeh. je i znat, kdyz jde clovek delsi dobu s rukama podel tela, jak ztezknou.
zkus pit vic tekutin, chodit s hulkama nebo aspon drzet ruce za popruh batohu, nemit je sveseny dolu. vyborny na prokrveni je taky krouzit natazenyma rukama - to delaji treba otuzilci nez vlezou do ledove vody.
jo a s tvym problemem bych v batohu nosil teply rukavice permanentne. idealne nejaky UL perovy palcaky.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte úno 28, 2023 9:37

Pitný režim mám dostatečný (až moc), ruce svěšené podél těla je nejlepší poloha, jak v rukách držím hůlky, bývá to horší. Neska ráno do prce = byla kosa ale ruka dala pokoj (nezmrzla), to zas až odpoledne až bude těpleji (to sem už vypozoroval, že to tak je prakticky vždy - ráno jakžtakž/dobrý, odpoledne mrzne).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » úte úno 28, 2023 10:21

@PP: Ja jsem Ti uz davneji psal, ze manzelka mela podobny problem. Nepomohlo ji zadne toceni rukama, zadny pohyb - a taky kdyz uz to zacalo, tak nepomohly ani tluste perove palcaky pri +8-mi stupnich.
Kupodivu, jak to mela nekolik let, tak ji to nejak preslo a uz nejaky ten rok tento problem nemela. Bohuzel, nedokazu rict, co tu zmenu mohlo zpusobit. Piti, jidlo cca stejne. Jedine dve zmeny jsou, ze trochu zmenila obleceni, jednak zacala nosit mnoho veci od Ortovoxu (bo ji vyhovuji vyrazne lip, nez jine), ale neni to vyhradne a jednak se obleka trochu vice "do tepla" celkove. Tj. zadne mikove dvouvrstve obleceni pri -10, dava si bacha, aby ji bylo dostatecne teplo - napr. (to mi az ted doslo) zacala v chladnejsim pocasi (nejenom hluboko pod nulo, ale i mirne nad nebo pri vetru) nosit na kalhotech zateplenou sukni. Coz mozna zabezpecuje, ze vnitrni organy, ktere potrebuji teplo jej maji a proto jim nepotrebuji setrit a neprestavaji "vyhrivat" i nedulezite koncetiny.
Druha zmena byla, ze se zacala vbyrazne vice hybat. Behat, chodit pesky z/do prace, delat obcasne vyjizdky na kole (jaro-podzim), jezdit na bezkach a ted na skialpech. Proste objem pohybu se ji zvetsil nekolikanasobne. Pricemz bych nerekl, ze predtim byla nejaka malo se hybajici zenska.

Vzhledem k tomu, ze Ty se hybat snazis, tak muzes zkusit, jestli TI nepomuze ta jeji prvni zmena - ne zmenit znacku na Ortovox :-), ale to oblekani se na lepsi udrzovani teploty (a vykaslat se na to, ze se pripadne vice zpotis) a hlavne si zhrivat vnitrne organy v panvi. Tj. zkusit si nekde pujcit zateplene kratasy (nebo si dat na kalhoty alespon normalni bezecke kratasy, co se nosi na leginach), pripadne sukni :-). (Nez se mi vysmejes a razne odpovis NE, se zkus trochu zamyslet, bo uvedene ma docela dobre opodstatneni a zduvodneni - i v ceske/zapadni medicine.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte úno 28, 2023 12:56

To už sem zkoušel (nevhodně/víc se oblíct) a při pohybu se zapařit = někdy ta ruka prostě zmrzne bez ohledu NATO, esli pařím nebo větrám. A zistil sem, že péřové rukavice NATO nefungujou, resp když se ta ruka rozhodne, že bude "mrznout", tak je úplně jedno, jak těplé rukavice na ní mám.

Ale... "ta ruka" a její řešení (pokud vůbec má nějaké řešení) je u mně fčíl na vedlejší koleji, mnohem víc se fčíl soustředím (zatím marně, bez posunu resp. i bez světýlka na konci tunelu) na to svoje "blbě", strašně těžko se mi žije s tím, že !každý! den podvečer a první dvě/tři hodiny v posteli sou pro mě PEKLEM, jak mi je blbě a jak mě pálí v hubě (každý den = bez ohledu NATO co sem ten den sežral nebo hladověl, bez ohledu NATO, esli byl nějaký pohyb nebo rest-day). A plíživě sa to zhoršuje, už seto dostává do kategorie "nesnesitelné".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » úte úno 28, 2023 16:02

Pokud si pamatuji, Tobe "mrzne" jen jedna ruka, ne? Ja jsem si minuly tyden vsiml, ze jsem slapal nekde a dlouhou dobu mi bylo na jednu ruku teplo, druha zase byla citelne (zkousene prilozenim napr, na tvar) chladnejsi. Nemrzla jako Tobe, ale pocitovy rozdil byl alespon tak 10 stupnu. Celou dobu jsem se snazil rpijit na to, proc to tak je, protoze normalne se mi to nestava. Obe ruce stejne bez rukavic, pracovali naprosto stejne (drzely hulky, bez omotane pasky), vitr foukal (kdyz uz, tak hodne mirne) poruzne, ja jsem se taky k nemu otacel), okoli rovnomerne, stejne (tj. zadne typu na jedne strane trava, na druhe snih ve skarpe).

Jedine, co me napadlo bylo, ze to ovlivnuji nejake vnitrni organy a kazda ruka je "sparovana" s jinym organem. No a jeden z tech organu mozna pracoval vice, druhy min. Netusim, jestli to tak je, musim se nekde podivat. Kdyby se na to prislo, mohlo by to ukazat na jine misto, kde je problem.

S tim "je mi blbe" bys nejspise mel neunavne otravovat sveho doktora. Kym nebude pozde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte úno 28, 2023 16:10

Jo, jen pravá ruka a jen někdy - třeba neska/fčíl z prce nic, nezmrzla a to sem šel jen v Epsilonu a tričku, bez mezivrstvy a zase s těnkýma rukavicema (byl/je +1, slunko, skoro bezvětřo). Nemá to žádnou zákonitost, kdy jo a kdy ne ("ta" ruka mrzne/nemrzne).

Blbě - snažím se něco najít/vypozorovat/vygůglit si sám, protože moje obvoďačka "od toho dala ruce pryč" a ke gastro dochtorovi du až za dlouho (29. březence). Nedaří se, pomalu už opravdu nevím jak/co dál.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte úno 28, 2023 16:21

Proc od toho dala ruce pryc? Ne ze bych se divil, pacient s tvym pristupem musi byt nocni mura doktoru.

"Je mi blbe" je natolik vagni, ze se s tim da tezko neco delat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte úno 28, 2023 16:39

Proč - to samozřejmě nevím.
Byl sem za ní dvakrát a dvakrát sem poměrně podrobně / dlouze (s promyšlenou přípravou, aby to mělo hlavu patu) popisoval, jak mi je blbě a dvakrát mě vyposlechla a odpověděla - já Vás pošlu na gastro. Potřetí už tam nejdu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte úno 28, 2023 18:55

Kruciš, ruka neska dobrá, ale zase "to" moje operované kuleno bolí jak čert. Bezdůvodně, jak dycky. To je furt něco, starý opotřebený důchodce.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Vexo » úte úno 28, 2023 22:40

ja se po letech taky dokopal ke zmene obvodacky, driv nez bude pozde. stara me pri preventivni prohlidce koukla do krku z 2m vzdalenosti zatimco delala neco jineho (ale mam k tomu i dalsi duvody #-o).
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř bře 1, 2023 16:28

@pp: nevim proc mne napadlo... Jak te pali huba, to je po vycisteni zubu? Jestli jo, zkousel jsi zmenit zubni pastu? Ve spouste v nich je nejaka latka, ktera u nekterych jedincu zpusobuje alergii a/nebo podrazdeni. Pripadne to muze delat i zubni voda, jestli nejakou pouzivas.

Mne se to stalo asi dvakrat v zivote prave kvuli pouzivani ustni vody, coz normalne nedelam, ale mel jsem neco se zubem a zubarka mi to doporucila. Ta vec vyvrazdila normalni bakterie, co v hube zijou, a pomnozilo se tam neco, co zpusobilo paleni. Hluboce jsem se zamyslel a prisel na reseni: jogurt. Po vycisteni zubu a pred spanim nechat lzicku rozpustit na jazyku (nezapijet). Do tydne bylo paleni pryc, podruhe jeste rychleji. Idea je nasadit tam laktobacily, ktere vytlaci ty mrchy (u mne asi kvasinky), co zpusobuji paleni. Jogurt bily a kvalitni, myslim to byla Holandia.

Pricemz samozrejme nevim, jestli je to u tebe neco podobneho, jen mne to napadlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř bře 1, 2023 16:46

U/ve mně je fšechno přesně naopak - večer mě pálí huba, jako bych sežral kilo feferonek, umyju si zuby a chvíli je to lepší (= skoro mě v hubě nepálí), až spolykám zbytky pasty z huby, tak to začně pálit o to víc a utlumí se to až v noci, kdy díky tomu pálení víc sliním a (zřejmě) ty sliny to pálení nějak utlumí. Past sem už vyzkoušel spoustu a stejné pocuity se všema. Aktuálně už delší dobu Sensodyne Repair+Protect = protože 1400 ppm fluoru a tudíž míň citlivé zuby (chlad/horké/kyselé).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř bře 1, 2023 16:50

Zkus si pro jednou zuby necistit, co to udela. A mozna ten jogurt, tim snad nic nezkazis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř bře 1, 2023 16:54

Jogurt je moje večerní jídlo, každý den. A zuby už sem si nečistil taky = stejné, jen bez té pauzy po (v pálení) po čištění zubů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř bře 1, 2023 16:58

Myslel jsem nechat v hube pred spanim, aby se tam laktobacily mohly lip usidlit. Cistenim zubu je vyplachnes. A taky neni jogurt jako jogurt.

No nic, to byl jen takovy napad, ze u mne to zabralo, ale samozrejme zalezi na pricine, ktera muze byt uplne jina. Tu by mel zjistovat doktor.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř bře 1, 2023 18:27

Jo ták, už rozumím. Jenomže to je v rozporu s mou zásodou "poslední jídlo v pět odpo", do postele lezu až v osum. Musím to promyslet, myšlenka to je, dík.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv bře 2, 2023 2:57

Nebral bych to jako jidlo. Jen jedna lzicka, kterou ani nespoknes, rozpusti se.

Kdybys to zkousel, necekej vysledky hned, zlepseni se muze projevit az po nekolika dnech, zvlast kdyz uz to mas dlouho. Zpocatku je male a pak zrychluje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » čtv bře 2, 2023 10:43

pavproch píše:... Sensodyne Repair+Protect = protože 1400 ppm fluoru a tudíž míň citlivé zuby (chlad/horké/kyselé).
Tady jen technicka - ne tech 1400 ppm fluoru pomaha na citlive zuby, hlavne jeji cast (flourid cinaty), druhy fluorid uz tak moc ne. Ja jen, ze by ses nemel upnout k takovemu cislu.

Jinak bych taky radil zkusit zmenit zubni pastu. Napr. Lacalut Sensitiv (ma dokonce 1476 ppm fluoru :wink:) u mne ucinkuje pocitove docela citelne lip a rychleji nez Sensodyne. Ale u Tebe by bylo jeste vhodnejsi pouzit nejakou mirne zasaditou pastu, ktera zvysuje PH - viz napr. [ur=https://www.profimed.cz/poradna/nabizite-i-zasadite-zubni-pasty-a1344l]tady[/url]. Z teto nabidky mozna by stacilo alespon po umyti zubu pouzit jejich ustni vodu na vyplachnuti (a zvyseni PH).

Kdybys toto nechtel menit, nechces pouzit jogurt, tak zkus normalni jedlou sodu, trochu si rozmichat ve vlazne vode a vyplachovat, mozna i kloktat. Nic se nestane, kdyz roztok nakonec vypijes, dokonce si tim muzes pomoci i zaludku nebo "v hrdle".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » čtv bře 2, 2023 12:21

Co zkusit čistit bez pasty? Hygienistka mi říkala, že pasta není vůbec potřeba, že úspěch závisí na technice a použitém kartáčku. Zuby mám teda zničený, měl jsem jako náctiletý poruchu příjmu potravy, takže jsou zničený, oslabený, citlivý, různě poslepovaný, místy sklovina v háji... I přesto prý můžu čistit bez pasty.
Mně pasta vadí senzoricky - její struktura. Ale za to může moje synestezie..

Když zkusíš vynechat pastu, zjistíš, zda ten problém má na svědomí pasta nebo ne.
Jinak pasta se nepolyká - to může být /třeba v synergii s něčím dalším/ jedna z příčin toho, proč je ti blbě.
Já bych to být tebou bez pasty zkusil - zubům to neuškodí a ty možná zjistíš, že třeba máš sice citlivější zuby, ale aspoň ti není blbě.
Jo a pokud správně pamatuju, ty repair & protect a podobné pasty se nemají používat dlouhodobě. Bylo to napsaný na jedný z nich, co jsem na citlivý zuby zkoušel
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv bře 2, 2023 13:05

Ne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » čtv bře 2, 2023 13:39

Ok. Ale poprosím o racionální důvod, proč to nezkusit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví