pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv dub 18, 2024 11:54

Trocha maggi (občas, ne každý den) neškodí. Tečka.

Končím s Pangrolem, nezklidňuje to moje trápení. Našl sem jakýsi "prý zazračný" Probiozym od Nutraceutics, objednáno, zkusím to polykat, esli sa to třeba neujme a nezklidní.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28335
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát dub 19, 2024 17:31

Kura, další "objev", který sem neočekával: Každý pátek restuju a díky tomu že ráno není sportík/pohyb/fučení každý pátek odpoledne a večer mám v hubě ne PEKLO, ale PEKLOPEKLO a ještě hůř. Neska je pátek a mimořádně sem ráno i odpo vycházkoval/nerestoval. Přesto mám fčíl v hubě PEKLOPEKLO a hůř. Já už nemůžu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28335
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob dub 20, 2024 13:04

pavproch píše: Našel sem jakýsi "prý zazračný" Probiozym od Nutraceutics, objednáno, zkusím to polykat, esli sa to třeba neujme a nezklidní.

Mno, tak tenhle hokus-pokus trval přesně 2 pilule (fčera po obědě a po večeři) a už je fkoši. V noci, místo abych vodorovnil fposteli sem seděl (opakovaně) na míse (extra řídký případ). Tudma teda rozhodně ne.
(... to zas bude voda na mlýn všeználkům, že....)

EDIT o ca hodinu později: Nevzdám to (hledání něčeho na to moje trápení), objednány jiné pilule, třeba se po nich neposéřu. A zaberou/zklidní.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28335
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob dub 20, 2024 15:28

Cipísek.... gůglím neska k tomu mojemu neklidu v břuše a plynatosti ze všeho a....
Už sem to tu spal, skutečný věk 58, ale chemie přidala dalších 17 = 75.
Zejména u starších osob pak nadýmání vzniká důsledkem zhoršeného trávení a pohyblivosti střev.

Hmmmmm. Aby to moje hledání něčeho na zklidnění trápení nebylo hledáním jehly v kupce sena.... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28335
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned dub 21, 2024 14:44

Neska (fčíl) sem zase gůglil a sem (aniž bych o to usiloval) zase o něco chytřejší: Našel sem jeden rozbor GIT problémů u gerontů (já = viz výše) a píše sem tam veskrze negativně o preventivním (dlouhodobém) užívání aspirinu u starců. Naštěstí ho vůbec nežeru. Uffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28335
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř dub 24, 2024 12:14

pavproch píše:
Dissolve 5-6 drops of Tabasco sauce in 1 teaspoon of water and rinse your mouth with it four times a day. The initial feeling is one of burning but within a few minutes, some patients report that the overall burning is much reduced.

Já toho čerta na ďábla asi zkusím.

Třetina lahvičky Tabasca je fuč, přeci jen to to trošku pomáhá. Hurá!
Nenapadá ještě někoho něco, co vyzkoušet na to moje pálení v hubě resp. "blbě"?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28335
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » stř dub 24, 2024 12:51

pavproch píše:tak tenhle hokus-pokus trval přesně 2 pilule (fčera po obědě a po večeři) a už je fkoši. V noci, místo abych vodorovnil fposteli sem seděl (opakovaně) na míse (extra řídký případ). Tudma teda rozhodně ne.
(... to zas bude voda na mlýn všeználkům, že....)
Jo... Kolikrat TI ruzni lide tady psali, ze:
a) naprava dlouhodobe niceneho zabere vetsinou alespon tolik casu jako niceni
b) casto, kdyz TI ma neco pomahat, tak se to zpocatku a kratkodobe projevuje zhorsovanim
c) zkousenim stale neceho jineho, vzdy jen na kratkou dobu, prakticky bez prestavek TI povede jen k vetsimu zniceni zazivani
...

Navic nepsal jsi uz sam, ze TI lactobacili zpusobuji sracku? Tak se potom co divis, kdyz je uzijes znovu? (Ale stejne, mel bys to hodnotit az po min. mesicnim, spise delsim uzivani, protoze to je dlouhodoby proces a sracka na zacatku muze byt pocatecni stadium vylucovani veci, ktere bys ve strevech nemel mit.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16611
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř dub 24, 2024 16:12

Hurá! Neska sem byl zase na kuntrole hemato-onko a pořád to vypadá, že potfora scípla. Zase za půl roku.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28335
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv dub 25, 2024 13:35

pavproch píše:Nevzdám to (hledání něčeho na to moje trápení), objednány jiné pilule, třeba se po nich neposéřu. A zaberou/zklidní.

Debloat (2 pilule) polknut, očekávám zase noc na záchodě místo fposteli.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28335
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát dub 26, 2024 7:28

Nebyl, hurá! (Zřejmě) to můžu žrát. Fčíl ešče aby to zabralo/uklidnilo trápení.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28335
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned dub 28, 2024 15:42

Jak píšu vedle, dočet sem "Why we die" a...... neska při bajku (dyž sem zrovna nefuněl v červených proti kopci) mi to docvaklo: Ty moje geronto-stížnosti (fyzička fpteli, skleroza, hlavně krátkodobá, trávicí problémy - blbě a pálící jazyk, nespavost) jak o nich tady průběžně píšu sou (už zřejmě) neopravitelné a jsou (na základě toho, co sem se dočet v tý knížce) už projevem stařecké morbidity (58+17=75 let), přičemž situaci ešče zhoršuje právě ta stařecká nespavost (= tělo, dyž nespí, degraduje rychleji). Ale budu i tak hledat dát co by mi pomohlo, nebo sa z teho zvencnu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28335
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon dub 29, 2024 13:35

Cipísek, ne a ne sa s tím fčerejším poznáním myšlenkově srovnat (= že je to už konečná). Chjo no (navíc je to jako každé pondělí umocněno tím, že v hubě PEKLOPEKLO). Žeru antidepresiva a přesto z toho mám deprézi.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28335
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte dub 30, 2024 15:14

pavproch píše:Debloat (2 pilule) polknut, očekávám zase noc na záchodě místo fposteli.

pavproch píše:Nebyl, hurá! (Zřejmě) to můžu žrát. Fčíl ešče aby to zabralo/uklidnilo trápení.

Žeru poctivě a ... nevypadá to, že by to na to moje rozhašené trápení zabíralo. Zplynuju a večer "blbě" (+ pálení v hubě) jako předtím, neli víc. Ešče tomu dám pár dní, ale už rači du hledat něco dalšího/jiného.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28335
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte dub 30, 2024 15:28

pavproch píše:skleroza, hlavně krátkodobá

Neska malý záblesk nesklerozy, ale enem částečně - od rána sem měl rozepsanou objednávku v lékárně a furt mi něco fpalici říkalo "ešče něco chceš objednat". Nezpoměl sem si ale co, ani zaboha, až před chvílí doma při pohledu na noční stolek s lékama. Objednáno (vše). Hmmmm.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28335
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví