pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv bře 9, 2023 1:29

:lol: #-o OK, dost bolo hazeni perel na zed. Aspon mame krasnou ilustraci prislovi, ze kdyz je blba hlava, trpi cele telo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv bře 9, 2023 15:35

Se nepo... to.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát bře 10, 2023 18:40

Chjo no, sebemenší odchylka od "ověřeného" = jemi extra blbě celý den. Ráno (na služebce v hotelu mi moji kašičku nikdo neuvaří) sem se "nacpal" vločkama s jogurtem = asi hodinu NATO mi začalo být tak blbě, že sem myslel, že nebudu schopný ani řídit dom a vydrželo to celý den. Chjo no. Už se těším na kašičku zítra ráno (žemi následně nebude blbě). Jako mimino.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon bře 13, 2023 16:20

Chjo no. Neska v noci sem měl zase nespavou, taxem mj. přemítal i nad "nesmrtelností chrousta" (čti: těma mýma kumulativně narůstajícíma problémama) a fčíl při cestě z prce sem to domyslel: Tělo nechce spát = neregeneruje = proto i to "blbě" se kumuluje. Enemže nevím (a dochtoři taky ne) co s tím, bo na to nespání už sem vyzkoušel kdeco a bez efektu. Taxem z toho chytil deprézi.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte bře 14, 2023 18:39

A pokračování toho "u/ve mně je vše naopak": V týdnu se snažím dodržovat "snídej sám, obědvej s přítelem, večeři dej nepříteli", zatímco o víkendu doma při obědě (většinou) nezřízeně "žeru" a... dyž se na oběd přežeru, jemi večer výrazně míň "blbě". Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte bře 14, 2023 19:26

To prase bylo hladove :twisted:

Mne to furt prijde, ze mas prebytek zaludecnich stav, ktere z nedostatku jine cinnosti poziraji telo a proto je ti blbe. A kdyz jim das poradne nazrat, tak jsou spokojene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Vexo » úte bře 14, 2023 21:26

jak řekl doktor jednomu známému.. "mohl bych vám napsat prášky na žaludek, ale lepší bude když si každé dopoledne dáte jednu Plzeň". Od té doby se tím řídí a je spokojený.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř bře 15, 2023 10:22

mike píše:Mne to furt prijde, ze mas prebytek zaludecnich stav, ktere z nedostatku jine cinnosti poziraji telo a proto je ti blbe. A kdyz jim das poradne nazrat, tak jsou spokojene.

... a sme zase u toho naopak - za normálního stavu (je mi "blbě") se mi NIKDY nebrká kyselé ze žaludku (= reflux), dyž sem bral asi 14 dní dní tu Nolpazu (na snížení množství kyseliny v žaludu), taxe brkalo kyselé fest a často + jako bonus mi bylo ešče "blběji". Takže ne, nemám.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř bře 15, 2023 16:04

Doktor si evidentne mysli, ze mas, jinak by ti to nepredepsal. A chovani po jidle tomu taky odpovida. Ze prasky zafungovaly blbe je jina vec. Tohle ovsem rekni jemu, i s tim jidlem. Mne prijde, ze jis priserne, v zasade jsi podvyziveny a telo s tim bojuje, jak umi a pozira samo sebe. Vis jak se rika, ze mas poslouchat sve telo? Kdyz je ti lip po vetsim jidle, proc tak nejis normalne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř bře 15, 2023 16:22

Jím dostatečně. Howgh.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » stř bře 15, 2023 16:30

pavproch píše:za normálního stavu (je mi "blbě") se mi NIKDY nebrká kyselé ze žaludku (= reflux)
Rikal nekdo, ze kdyz mas prilis moc kyseliny v zaludku, tak se Ti ma "brkat"?
Ja jsem mel desitky let (lekarsky zmerene a potvrzene) silny prebytek kyseliny, ale nijak mi "nebrkalo" vice a casteji nez normalne jinym, zdravim lidem. Resp. "brkalo" mi pouze ve stejnych situacich, ne za beznych okolnosti. A jo - prasky neutralizujici kyselinu mi evidentne pomahaly. Po nich jsem nemel takovy okamzity hlad - bez nich jsem mel furt hlad, zacal jsem zrat obed, ale kym jsem dojedl uz jsem zacal mit zase :-).

Taky si myslim, ze jsi silne podvyziveny. Vim, ze je pro Tvuj organizmus tezke najit cestu, jak to resit, ale mel bys to zkusit. Rozdelit, co jis, do vice casti, aby jsi mel dokopy vice, atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon bře 20, 2023 18:38

Ty jo, neska během cesty zprce (zrovna jaxem na sebe v terénu navlíkal membránu) sem měl zase záchvat invence a čím víc NATO myslím, tím víc si myslím, že NATOm neco bude - enemže nevím, co s tím: Prvotní příčinou !všech! mých "bolístek" je nedostatek spánku, resp. jeho nedostatečnost.
Jak ale píšu, (neúspěšnému) řešení nespaní sem už věnoval několik let a bez výsledku. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon bře 20, 2023 20:46

Tyyyjo, nerikaji ti Blesku? Tohle je tady jasne snad kazdemu uz aspon 5 let :D A navic jsme ti to uz urcite psali.

Na spani funguje skvele konopny olej a jsem presvedcen, ze na tebe by fungoval taky. Jenze ty ses zachoval jak rozmazlene decko, kteremu medicinka nechutna, a tak ji nebude a nebude. Mohl sis usetrit spoustou potizi, mozna by ti spravil i traveni. Ale kdo chce kam, tomu nepomuze ani svecena.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř bře 22, 2023 16:23

pavproch píše:Blbě - snažím se něco najít/vypozorovat/vygůglit si sám, protože moje obvoďačka "od toho dala ruce pryč" a ke gastro dochtorovi du až za dlouho (29. březence). Nedaří se, pomalu už opravdu nevím jak/co dál.

Tak hurá, snad se toho 29.březence už nějak dožiju (je to čím dál horší s tím mým "blbě"), zítra první krok - ráno hladoffka, brmbrmbrm do FM odevzdat krev. A už si (zase) detailně sepisuju "noty" (jak ty svoje poblémy na pana dochtora toho 29. "vybliju"). A budu mu brečet na kolenou ať mi rychle pomůže, protože jinak sa z teho minimálně zblázním.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř bře 22, 2023 16:34

Jakoze jeste vic? :shock: :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv bře 23, 2023 12:35

Krev odevzdána a že ji bylo - myslím, že pět plných zkumavek (šak taky žádanka o rozbory krve měla tři strany) = ráno bez snídaně a fčíl jemi na umření. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv bře 23, 2023 18:41

pavproch píše:ráno bez snídaně a fčíl jemi na umření.

Už sem to tu spal mockrát, že to moje trávení (= trápení) tvrdě potrestá jakékoli (sebemenší) vybočení ze zažitých stereotypů. Ráno sem byl (z donucení bo ta krev "na lačno") bez snídaně (té mojí pohankové / čirokové kašičky), zbytek dne už stereotyp, přesto mi celý den bylo a je "extra blbě" a fčíl sem navíc ešče (z toho?) chytil sračku. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte bře 28, 2023 17:38

Dělám si přípravu na zítra na pana gastro-doktora a.... )až při té přípravě) mě napadla jedna asociace, na první rychlé gůglení ale k ní nenacházím žádný podpůrný (ale ani ne protichůdný) argument: Jeden z těch projevů mého "blbě" je, že mě každý den (bez ohledu NATO, co a kolik zežeru, i dyž nežeru vůbec nic) pálí jazyk, jako po feferonkách - ráno dobrý, pak to celý den plíživě narůstá, večer NESNESITELNÉ, v noci (i dyž toho moc nenaspím) to ale samo přestane a druhý den znova. A plíživě /trochu to začalo někdy před 3-4 rokama, co si tak pamatuju. Už sem k tomu prosurfil kde co a shrnuto: Pálení jazyka bývá často důsledkem toho, že tělu něco chybí (nejčastěji železo, zinek, B12 - to vše sem už vyzkoušel brát a bez efektu). Mno, a mně před ca 5-ti lety byl odebrán žlučník. Nemůže tam být souvislost? Du dál surfit a zítra se NATO pana dochtora optám.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte bře 28, 2023 19:55

Hladina vitaminu B12 i zeleza a zinku se da IMO zjistit z krve, neudelali to nahodou? Brani v tabletach ti nemusi pomoct, zrovna u vitaminu B12 muze byt problem se vstrebavanim, pak se dava injekcne.

A ano, zeptej se na to a tohle vsechno mu rekni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » úte bře 28, 2023 20:11

@PP: Ja bych Ti radil, abys svoje "poznamky" vytiskl a tak dal doktorovi. Obavam se, ze nebude jiny nez vetsina - po treti-ctvrte veci uz dal nebude moci vnimat (bo uz se v hlave sroti na ty prvni veci)...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte bře 28, 2023 20:17

A myslis snad, ze to bude cist? Zvlast pokud to bude napsano pp-stylem, to by akorat napsal zadanku k psychiatrovi :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř bře 29, 2023 12:04

Chjo no. Pozitivní zpráva - ve vnitřnostech/krvi/sonu/gastru sem naprosto zdráv (až na chybějící žlučník). Blbá zpráva = je to funkční (nespecifikovatelná) porucha. Čuli na boj s tím mým "blbě" sem zase sám (a já už opravdu nemůžu dál).
Pálení v hubě nemá s chybějícím žlučníkem zřejmě nic společného.
Do řiti, čo s tým?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » stř bře 29, 2023 14:17

Uz Ti to tady nekolik lidi poradilo...

Vis, mnoho lidi, kdyz uz u zapadni mediciny skocili s "funkční (nespecifikovatelnou) poruchou" a na sve problemy zustali sami se nakonec zkusili najit nekoho, kdo se neridi pouze cislami a vysledkami ze zapadnich zdravotnich vysetreni. Nekteri z nich si tim pomohli docela dost. Nekteri ne, protoze bud nenasli spravneho clovicka nebo meli neco, co se lecit opravdu neda. No a nekteri jako vyada, ze jsi i Ty nedokazali prekousnout svoje presvedceni a neskutecne moc se (nepriznane) bali, ze by se to presvedceni mohlo vysledkami zpochybnit radeji trpeli dal az do smrti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » stř bře 29, 2023 14:23

Tak tak.... Já mám též problém, ne jeden, se kterým si západní medicína neví rady. Měl jsem taky na výběr - trpět dál, nebo vyzkoušet cokoliv ve smyslu tonoucí se stébla chytá. A hle, to stéblo se změnilo na vor. Sice není moc stabilní ani moc ovladatelný, ale neutopil jsem se díky tomu...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř bře 29, 2023 15:25

Přes alternativní meducínu mi (prozatím) nejede vlk. Teda vlak. Howgh.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » stř bře 29, 2023 15:29

Vybral sis cestu trpět, tak si trp. To je jako snažit se vyléčit alkoholika, kterej nechce přestat chlastat. Je to marný.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř bře 29, 2023 15:45

Asi tak.

@pp: a co ti teda zapadni medicina nabizi? Bude doktor jeste neco zkouset nebo te poslal pryc? Funkcni poruchy lecit neumeji, ale muzou aspon tlumit priznaky.

Mas vysledky tech testu? Poradne bych si je prosel, on muze doktor neco prehlednout nebo mu to muze pripadat nepodstatne a neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř bře 29, 2023 15:55

Předepsal mi další léky na žaludek (itoprid), navrhnul mému psychiatrovi změnu těch psychoprášků, co beru na spaní (du za ním za 14 dnů, proberu to s ním) a za tři měsíce pápá. Výsledky mám, ale protože se v nich nevyznám, udělám to ještě jinak - jak mi tady někdo postoval "komplexní vyšetření pro muže od Agelu (kuju!), taxem si to už objednal vč. lékařského rozboru výsledků - budu mít další názor a třeba se tam někde nějaká stopa, po které jít, objeví. Já NATO přijdu, doufám.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř bře 29, 2023 16:10

Jsou v tech vysledcich i hladiny vitaminu a mineralu v krvi? Na prvni pokus to staci projit a koukat, jestli je vsechno v normalnim rozsahu, ten tam byva uvedeny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Zdéňa » stř bře 29, 2023 17:00

To je jak mě, když kdysi bylo blbě (bolesti, únava, motání hlavy a já nevím co všechno). Obešel jsem gastro včetně sondy, sono, MR, nikde nic nenašli a doktoři mě po měsících bez výsledků posílali na psychiatrii. Nakonec mi našli borelku v krvi. Ale byla jen vidět ve WB testech, Elisa je nenašla. Trvalo to asi pět měsíců.
Pointa není, co pp má, ale, že vše má řešení a chce to se nenechat odbýt a hledat, případně zkusit jiného doktora, zaplatit si nějaké testy atp.
Ve výsledku mi dali ATB, které pomohly, ale v chrinické fázi už jen tak napůl. Nakonec se člověk léčil tak nějak sám.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví

cron