pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pon zář 12, 2022 10:03

Achjono, absolutne nepoucitelny clovek. S timto pristupem by melo byt kazdy den, kdy Te neboli koleno potvrzene, ze mas koleno v naprostem poradku... :evil:

Nastesti vime vsichni, ze blbe je Tobe a Tve rozhodnuti ovlivni pouze Tebe. My ostatni se muzeme jenom ucit, jak to nedelat (ne ze bychom se vsichni poucili).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon zář 12, 2022 11:20

Proč nepoučitelný? Já jsem to zkoušel abych zjistil, esli mi bude blbě... a bylo = už to znova zkoušet nebudu. Co je na tom nepoučitelného?
Btw, na půsty nevěřím (že pomáhají organismu) i dyž to říká drahá 3/4 i Sinclair.

Jinak sem fčíl u popoludňajšího kafe zase něco domyslél: Nemládneme (ode dneška totiž i to naše mladší dítě je na studiích na VŠ a sme doma sami). = název tohodle vlkna je poprávu na místě (geront).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv zář 15, 2022 17:48

Mno nic, no ... bude další pokus.... (první - obvoďačka - nepřinesl žádné výsvětlení/nález) ... a jemi stále blbě, resp stále blběji.

Dám to dohromady na papír (co žeru a co nežeru) a oslovím nutričního poradce.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv zář 15, 2022 20:01

Hned jsem si na tebe a tohle vlakno vzpomnel: :twisted:

Obrázek
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát zář 16, 2022 11:34

Ty jo, to sem ešče nezkoušel - amarouny - esli mi po nich bude taky blbě.... :twisted:

Nutričním poradci sem naspal, sem zvjdeaff, co z něj vypadne. Přitom spaní mě ale napadly asi tři věci ke žraní které musím vyzkoušet.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob zář 17, 2022 11:52

... a je to (zase) tady: venku sa ochladilo (dyž sem se vycházkoval, tak bylo jen 9-10 st) a.... pravá ruka už zase mrzne a tuhne - neska už teda vytuhla (že sem nemohl sevřít pěst), ale ešče nezbělala, to teprve přijde až bude ešče větší kosa. Čuli přes léto sa to nijak neumoudřilo (nic sem pro to taky lae neudělal), ruka bude zase prudit = skialpo je asi (zase) off. Chjo no.
Ale inak zima nebylo - vycházka jen v kraťasoch a dvou tričkách a bylo mi fajn, proti kopcu i zpoceno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte zář 20, 2022 11:19

pavproch píše:Nutričním poradci sem naspal, sem zvjdeaff, co z něj vypadne. Přitom spaní mě ale napadly asi tři věci ke žraní které musím vyzkoušet.

Z nutričního poradce(kyně) vypadlo, že mě sce vidět = příští týden, prý mě změří a zváží a paq poradí změny v jídelníčku.
Ze tří věcí sem už dvě vyzkoušel a jedna bez efektu, druhá naopak s mírným rozkrokem v mezích zákona = ráno místo kašičky z ovsenných vložek žeru kašičku z pohanky a.... světe diff se, odpoledne mě (skoro) nenafukuje jako nafukoval ten oves. Hurá! (Večer mi je ale furt stejně blbě....proto jen mírný rozkrok, no.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát zář 23, 2022 11:24

+ další poznatek - dyž se poHanka osvědčila, chtěl sem zkusit ještě jinou kašičku - jáhlovou .... a - ne: absolutně bez chuti, jáhly žluknou (tyhle už byly asi trochu chycené - trochu to smrdělo, no) a nafukuje mě po nich jak po ovsu. Eeee, du nakoupit "tuny" poHanky do zásoby a už radši nic zkoušet nebudu.

Jo a zkouším i tu třetí věc co mě napadla, prozatím bez efektu, prý je ale třeba u ní počkat delší dobu (týdny).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát zář 23, 2022 17:34

Už sem to tu (zřejmě loni toudle podzimní dobou) spal - já se z toho svýho těla a jeho reakcí zblázním: Ráno bylo těsně nad nulou (+2 až +8) a já 3 hodiny jezdil v autě bez střechy v triku a jedné bundě a tenkých kožených řidičských rukavicích (= bez teplé vložky) aniž bych trpěl pocitem zimy na kterýkoli orgán. Fčíl (odpoledne) je venku výrazně těpleji (+13), právě sem (zachumlaný do tří vrstev a prstových PWS rukavic) dosekal trávu na traktoru a obě (pravá víc) ruce/prsty (prostředník, prsteník, malíček) úplně bílé/tuhé/neohebné (fčíl, po koupeli v horké vodě mně v nich mravenčí jaxfiň). Chjo, no starý opotřebený člověk.... bojím se co a jak bude zítra ráno na bajku.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob zář 24, 2022 17:12

pavproch píše:Průběžné zprávy k temu Sinclairovi - sem už za půlkou knížky a vypadá to, že lékařská osvěta skončila (je tam pár věcí, kterým bych rád i věřil a proto kolem nich budu fčíl gůglit)

Taxem to progůglil a....
rapamycin zavrhuju
metformin zavrhuju
NAD booster asi vyzkouším, esli ho moje tělo bez následků přijme a esli ze mně udělá zase mladého, perspektivního.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned zář 25, 2022 16:39

NAD booster objednaný - ty jo, esli sa to osvědčí, tak to samozřejmě bude fajn (budu mlád a vesel), ale bude to stát dost peněz - balení na měsíc stojí 13 až 16 set, no... a podle Sinclaira je třeba to žrát furt.

A zase jeden příklad, proč chcu být mlád a vesel a bez sklerozy...
pavproch 2021 píše:zcela nedávno sem pořídil ArcTeryx Rho.

...jaxe ochladilo a máme míň topit - začala mi být v tom mém kutlochu zima, taxem (místo abych šáhnul do skříně pro to Rho, protože sem úplně zapomjéll, že ho mám) surfil a vybíral co si koupím....a už sem měl i jednu (pěknou) mikinu (ve slevě) v košíku, až potom semi ve škebli rozsfítilo.... už sedím v Rho a nic sem nekoupil.... zatracená skleróza.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon zář 26, 2022 11:37

pavproch píše:Nutričním poradci sem naspal, sem zvjedaff, co z něj vypadne.

Neska odpo tam du (chtěli mě vidět osobně), to sem teda zvjedaff, co se dozvím.
pavproch píše:očekávám (opět několikaměsíční) repete - futerý sem si na bajku o něco (kořen? haluz?, nevím) rozerval tu samou nohu

Jo, přesně, geront - už je to měsíc, ta rána je pořád otevřená, bolí, zanícená (i přes Septonex a ActiMaris). Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod lojzmen » pon zář 26, 2022 12:55

Jestli je to už měsíc, je vhodné navštívit doktora, bo tam můžou být špatné breberky, nebo máš jiný problémek.
Rána se zaceluje od okrajů a jestli to tam nevidíš, nečekej.

Vsadím se, že jsi tohle nechtěl slyšet/číst :-)
Ale bohužel, takový je život :-(
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon zář 26, 2022 14:51

Jo, tohle je urcite na doktora. Dobry aspon zacne zjistovat, cim by to mohlo byt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon zář 26, 2022 17:49

pavproch píše:
pavproch píše:Nutričním poradci sem naspal, sem zvjedaff, co z něj vypadne.

Neska odpo tam du (chtěli mě vidět osobně), to sem teda zvjedaff, co se dozvím.

Mno, tudma cesta zřejmě nevede....
- nutriční poradkyně má míry 150/150/150 ale radí lidem se správnou výživou / hubnutím = první ne
- vyzpovídala mě (kupodivu bylo vidět/slyšet že můj mail četla důkladně) a nedělám v podstatě podle ní nic (extra) špatně
- pak ale zaznělo několik myšlenek (co vylepšit v mém jídelníčku), většina v naprostém rozporu s mými názory a zdravým selským rozoumem = druhé ne
- něco mi vnutila (já to neodmítnul, i dyž to bylo předražené) a mám se po nějaké době ozvat
- i šest let po chemoterapii může (prý) být střevní mikroflora (kvůli té chemoterapii) v nerovnováze = to musím ještě naštudovat

Podrobněji:
- měl bych zkoušet žrát to co moje tělo odmítá / je mi potom blbě ("intoleranci lze potlačit opakovanými pokusy") = brrr
- měl bych žrát míň na snídani a víc velká/těžká/teplá jídla večer = brrr
- mělo by se oddělit jídlo a pití (např. nepít při snídani, ale až půl hodiny po ní) = brrr
- každé ráno žeru jednu piluli Centrum multivitamín Silver = to je špatně, ta kombinace více vitamínů se nemá ráda (některé se prý mají žrát večer, jiné ráno) - vnutila mi nějaký IroViton místo toho Centrumu = to ešče musím proštudovat, ale asi ho vyzkouším
- měl bych žrát víc = brrr (přitom už asi 35 let sem pořád na jedné hmotnosti plusmínus 2 kila)
- mám dostatečný přísun tekutin (vypiju možná tři litry denně nebo i víc) = ufff
- snídaňový jídelníček není třeba měnit = uffff
- měl bych ke každému kafi si dát něco sladkého = brrrr
- každý den bych měl zežrat asi 4 lžíce oleje = brrrr

Ufff, sem z toho nějaký unavený, no.

PS: S tou ránou za obvoďačkou NEpudu, za pár měsíců se zavře a přestane prudit sama (jen s pomocí ActiMarisu)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon zář 26, 2022 22:01

pavproch píše:nutriční poradkyně má míry 150/150/150 ale radí lidem se správnou výživou / hubnutím

:lol: zeptal ses ji, proc to nevyzkousela na sobe? :twisted:

pavproch píše:i šest let po chemoterapii může (prý) být střevní mikroflora (kvůli té chemoterapii) v nerovnováze = to musím ještě naštudovat

Jo, zrovna tohle by mohl byt zdroj tvych problemu. Slysel jsi nekdy o transplantaci stolice? :twisted:

pavproch píše:S tou ránou za obvoďačkou NEpudu, za pár měsíců se zavře a přestane prudit sama (jen s pomocí ActiMarisu)

Akorat ze si mezitim udelas dalsi :roll: Chapes, ze tohle neni normalni a muze to byt priznak neceho podstatne horsiho?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » úte zář 27, 2022 8:08

mike píše:Chapes, ze tohle neni normalni a muze to byt priznak neceho podstatne horsiho?
Dokonce nemusi to byt pouze priznak neceho horsiho ale muze se "na pozadi" vyvijet neco jeste horsiho.

Ted me PP nebude mit rad...
Muj tchan - co se tyce vztahu k "dochtorum" asi jako PP, mozna jeste horsi, vsechni si (ne)"leci" sam - mel taky nejake otevrene, nehojici se rany. "Osetroval" si to ruzne, co ho napadlo nebo co kdo rekl, ze by na to mohlo pomoci - samozrejme moc nepomahalo nic. Presvedcovali ho, aby s tim sel k "dochtorovi" dobrych par let (mozna i deset). No... po tech cca deseti letech, kdy ho to uz bolelo a trapilo cim dal vic, nakonec k nemu dosel, ze jen potrebuje nejakou masticku na to. Doktor malem odpadl, kdyz mu rekl, ze to tak ma uz deset let a hned ho poslal na vysetreni. Zjistili mu, ze v tech nejstarsich ranach uz se mu vyvinula nejaka rakovina - od te nelecene rany a ze i v ostatnych starsich "to ma nabeh". Tak jej hned objednali na ozarovani a do nemocnice na terapie - kvuli rakovine i kvuli tem ostatnym ranam, at to nejak leci. Mel ale stesti, ze to bylo zatim pomerne omezene, tak se jim povedlo tu mrchu znicit.

Momentalne je rad, ze se toho zbavil - ale ze by se poucil, to bych nerekl ani v nejmensim. Vsechny ostatne sve neduhy (a to jich ma docela dost, i pomerne zavaznych, stejne jako PP, vsak je od nej taky o nejakych 20+ let starsi a huntoval se cely zivot) stale (ne)leci sam...

@PP: Pokud tomu nepomaha ten Actimaris za tak dlouhou dobu, tak tam musi byt nejaka "vnitrni" pricina, ktera je silnejsi. No a moc "silnejsich" (rozumej ucinnejsich) leciv na takove veci nez Actimaris neexistuje (snad krome amputace :twisted:, coz asi nechces). To ale taky znamena, ze se to "neco" siri i vevnitr a muze se to za chvili projevit kdekoliv (jak mike psal) - ale klidne se muze stat, ze se to projevi i vevnitr a ze budes mit tam nejakou ranku, ktera se hojit nebude. Tam si uz Actimarisem ani dezinfekci jen tak nepomuzes.

Popravde receno - toto jsi (taky) mel resit s obvodackou kdyz jsi u ni byl s tim travenim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Lipon » úte zář 27, 2022 10:05

ackoliv apuka vzdycky dost prehani a nutno obsah dost filtrovat, tak mam podobnou zkusenost

tata mel nekolik let otevrenou nehojici ranu na holeni (podobnou bercovemu vredu) k doktorum s tim chodil, zkouseli vsechno mozny, ale taky si nevedeli rady, zkouseli kdeco, tata taky zkousel i kdejake bylinky a navody od lecitelu, vsechno pomahalo jen mirne a kratkodobe, po X letech skoncil na protetice
akorat na lecbe raka nikdy nebyl
sam casem priznal, ze to pro nej byla nakonec uleva, ze uz se kazdou noc nebudil bodanim v noze
zase metody pokrocily milovymi kroky dopredu, laborky uz jsou schopny najit kdeco
konec straseni
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte zář 27, 2022 12:08

Abysme se bavili konkrétně:
haxna.jpg

Ta horní rána je ta čerstvá - s takovou prkotinou k dochtorovi nepudu, ActiMaris to za pár měsíců dostane do stavu jako je ta spodní, ktereá už neprudí (teda neska po rozdráždění Midama lehce jo, no).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod lojzmen » úte zář 27, 2022 12:47

PP, domníval jsem se, že to bude horší, velkoplošné.
Hojení tam je.
Ty potřebuješ, aby se na povrchu vytvořila pevná odolná vrstva.

Já jsem se kdysi (asi r. 2000) dost sedřel o asfalt, velikost dlaně, furt to mokvalo a lepilo se na kraťasy (na stehně pod prdelí).
Zvrat nastal, když jsem na to tvrdošíjně sypal nějaký žlutý prášek na rány z lékárny, doma jsme to vedli jako penicilínový prášek, ale to mohl být ve skutečnosti Tramal, či tak nějak.

Mé doporučení vyplývající z předešlé zkušenosti - pokud dlouhodobě nepomáhá mazání/zvláčnění, přešibuj na vysušení, ztvrdnutí.

Držím palce!
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Lipon » úte zář 27, 2022 14:09

jo, tak podle popisu jsem taky myslel, že to je horší, že to je pořád otevřený
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » úte zář 27, 2022 15:18

lojzmen píše:pokud dlouhodobě nepomáhá mazání/zvláčnění, přešibuj na vysušení, ztvrdnutí
Actimaris se nechava na rane ususit, aby se tam vytvorila uzavreta pevna (a sucha) vrstva a "pracovalo" to pod tim bez pristupu vzduchu.

Mne se na tom obrazku spise nelibi ta "uz zahojena" spodni rana. To, co tam videt, neni z aktualniho podrazdeni po jednom vylete. Tam se mi zda, ze se to sice zatahlo, ale dal se to nehoji, nova kuze se tam nevytvari. Vzhledem k tomu, jak davno uz PP psal, ze mu ten Actimaris to zavrel, tak bych rekl, ze to stlale je pod tim strupem nejake posahane...

Jinak (ne)zavažnost neni umerna velikosti rany. U te otevrene ja bych asi zkusil ted nejakou specialni naplast na vlhke hojeni se stribrem, mozna i aktivnim uhlim. Az po nejake dobe bych tam daval Actimaris. Je tam problem nejenom se samotnym vnitrkem rany ale ani okraje nevypadaji nijak dobre.
Netvrdim, ale je mozne, ze to ma souvislost i s tema Tvyma cervenyma teckama, co jsi nekdy sem daval a po nich mas ted ty hnede fleky. Jedno i druhe znaci, ze neco tam nemas v poradku.
pavproch píše:s takovou prkotinou k dochtorovi nepudu
To si hodne lidi taky rikalo - a az ta prkotina prerostla pres unosnou miru, uz bylo pozde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte zář 27, 2022 15:42

Kuju za komentáře a názory.

Nešek sem věnoval studiu k včerejšku a....nenašel sem nic, co bych chtěl na sobě vyzkoušet, ani ty vitamíny, co mi dala žrát nebudu, bo je v nich glukóza a po ní je mi na umření. Takže jedna velká slepá ulice. Bábě za pár týdnů zavolám, dyž sem ji to slíbil a (slušně) to rezolutně ukončím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte zář 27, 2022 15:44

Fuj, to je hnus, amputovat az uz same prdele :twisted:

Ja se teda doktorum uz radej vyhybam, ale s timhle bych tam teda sel. Ani ta spodni pry zahojena nevypada dobre. Ryhy od ponozek taky od necem svedci, tohle zdrava kuze nedela. Ta noha vypada spis na 80 - 90, nez na vek zacinajici petkou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte zář 27, 2022 15:45

JJ, můj věk podle OP začíná 5-kou, ale podle chemie 7-čkou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte zář 27, 2022 15:53

Jenze mi rodice, jejichz vek zacina na 7 a pomalu se blizi 8, maji nohy podstatne lepsi.

pavproch píše:ani ty vitamíny, co mi dala žrát nebudu, bo je v nich glukóza a po ní je mi na umření. Takže jedna velká slepá ulice.

Sam jsi slepa ulice. Mela minimalne jeden dobry postreh: strevni flora. Jestli je ti blbe po glukoze, tak i pravdepodobny. Se ti tam namnozily nejake breberky, co zerou jednoduche cukry a z jejich zplodin je ti blbe. Klidne muzou produkovat i nejake toxiny. Byt tebou, tak se zamerim na tohle. Ovsem ne nejaka probiotika z reklamy, to te rozhasi jeste vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte zář 27, 2022 15:55

Řeším to tím, že nic sladkého (ani ovoce = fruktoza, taky je mi po ní blbě) nejím. Bez toho se dá žít. Ale jo, s mikroflorou zkusím něco udělat. Ešče ale nevím co.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte zář 27, 2022 16:05

To ovsem neni reseni, ze ;-) Zrovna v tomhle by ti mohla poradit ta 150^3 dama :twisted:

Jestli na neco prijdes, dej vedet. Moje pokusy v tomhle smeru mely vysledky jen spatne a horsi. Neslo mi o traveni, to mam nastesti v poradku, ale o imunitu, ktera je ponekud hyperaktivni a timhle se to jeste zhorsovalo. Kdyz budu tyden jist jogurty, tak mne to spolehlive slozi (stav jak po viroze).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » úte zář 27, 2022 16:16

pavproch píše:Řeším to tím, že nic sladkého (ani ovoce = fruktoza, taky je mi po ní blbě) nejím.
No... Uz TI nekdo rekl, ze organizmus si slozite cukry rozklada na jednoduche? Napr. skroby, ktere mas teda v hodne vecech, ktere zajiste jis.
mike píše:Ryhy od ponozek taky od necem svedci, tohle zdrava kuze nedela.
Ale udela - pokud je to kratce po vyzuti ponozek po delsim pouziti, tak to muze byt. Jedine, ze to znaci ne uplne vhodne ponozky, ktere sviraji nohu na vrsku ponekud vice nez ta noha snese.
Ale tady zase vyvstava otazka, jestli jsou to "jenon" ryhy nebo naopak, noha otekava (jedno druhe nevylucuje a casto jde ruku v rukou).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte zář 27, 2022 17:28

apuka píše:slozite cukry rozklada na jednoduche? Napr. skroby

Ač nejsem biochemik, to už mě taky napadlo ale praxe (snídaně = "vagon" škrobů ať už v ovsenné nebo pohankové kašičce) ukazuje, že (zřejmě) ne - po snídani mi není NIKDY blbě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví