Tablety na cisteni vody

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Tablety na cisteni vody

Příspěvekod spynfo » pon kvě 30, 2011 13:42

tzv. puritabs, aquatabs,
videl ste uz nekdo treba v lekarne?
Dost me presvedcila ta afera s okurkama-bakteriema,
napr. Alpy jsou plne krav... a tedy Anthraxu :lol:
Rad bych koupil, mate nekdo zkusenosti
s konkretni znackou?
Dik za rady.
Naposledy upravil spynfo dne úte čer 7, 2011 10:25, celkově upraveno 1
Kde se da koupit nejlevneji cliff cabana alias PortalEdge? i zanovni. Nebo alespon hlinikova kolena a téčka? Nebo nuz, ktery ma dlouhe rikaso? Mail: spynfo gmail com
spynfo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 1, 2011 11:09

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod Quas » pon kvě 30, 2011 13:58

Co jsem slyšel není dobrý ty tablety používat dlouhodobě je to na nouzi. :drinkers:
Podíval bych se po těch UV lampách na filtraci vody. :|
Uživatelský avatar
Quas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon srp 31, 2009 7:14
Bydliště: Praha

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod conny » pon kvě 30, 2011 14:08

www.sanosil.cz

meli jsme sanosil ddw - vyhoda je, ze to jde nadavkovat i v malem mnozstvi, mela jsem to v male lahvicce z lekarny (nepredpokladala jsem potrebu desinfikovat dlouhodobe)
normalne ti to v lekarne objednaji do druheho dne, jestli to nebudou mit.

jinak furt lepsi desinfekce nez srajda (a to je jeste ten lepsi pripad) koukni ted do nemecka

ale z dobrych pramenu bych pila dal bez obav
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod aniko » pon kvě 30, 2011 19:34

Ahoj
ten sanosil DDW jsme také používali a spokojenost. Je to tekutina, která se snadno dávkuje třeba do pet lahve, voda po ní není nijak chuťově změněna. Existuje i malé balení právě pro turistiku. :lol:
aniko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv kvě 28, 2009 6:37
Bydliště: ČR

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod Jumbo » pon kvě 30, 2011 20:33

Po vyzkouseni hodne druhu tabletek,kapicek atd. Maximalne doporucuji-Katadyn tablety Micropur Forte MF 1T...po tech uz se vazne nepo*eres :toimonster: :supz: A ver,ze moje streva jsou hodne citlive #-o :P
Jestlipak si myslíte, soudruzi, že to přežil? No přežil, protože mu to politicky myslelo, vy šmejdi!
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod Wolfi » čtv čer 2, 2011 13:56

Taky používáme sanosil DDW v malé modré lahvičce (cca na 80litrů vody)
Chuťové vlastnosti vody to neovlivňuje a pokud jsem dobře pochopil účinou látkou je peroxid vodíku a jako bonus je antibakteriální koloidní stříbro. (zatím nemodráme)

Jen je třeba naštudovat návod a po nakapání do vody to nechat nějakou dobu působit.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod skleník » čtv čer 2, 2011 19:02

Ahoj,
osobně používám - tedy použil jsem snad 3x Aquasteril 2 day (http://www.aquapluscz.eu/aqstday/), je levný, funkční. Nevýhodou je, že se čeká hodinu, než se můžeš :drinkers:
skleník
účastník
účastník
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv zář 11, 2008 6:16
Bydliště: kousek od Plzně

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod vonkreuz » čtv čer 2, 2011 22:33

Teď jsem viděl tabulku, ve které se srovnává doba nutná na zničení E.coli, Gardie nebo Tyfu nebo snad Cholery (nebo jiného podobného svinstva) pomocí chemie (např.McNett) a UV (Steripen). Steripen vychází do dvou minut, chemie přes 30minut.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod Aranwe » pát čer 3, 2011 14:03

vK: nebyl by odkaz? :)
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod vonkreuz » pát čer 3, 2011 14:22

Já ji měl v ruce jako tištěnou. :oops:

Bylo tam psáno, že Steripen za dobu 90sekund likviduje Cryptosporidie, Giardii, viry a bakterie a McNett Aquamira na to potřebuje 4hodiny, 30minut, 15 a 15minut.

Plus rozpočítání ceny jednoho litru že je u Steripenu Classic do 2Kč/litr a McNett 3Kč/litr.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod Aranwe » pát čer 3, 2011 17:28

hmm ... to jsi me nepotesil ... chtel jsem si koupit sanosil a rikal jsem si, ze jsem uplne v pohode, ale ty 4hodiny (za predpokladu ze to bude mit stejnou ucinnost jak ten mcnett) jsou moc ...

...ale na druhou stranu se ve me probudil muj duch bastlire - nevi tu nekdo neco o cisteni vody ? UV LEDky se daj koupit za par kacek .. jakej je potrebnej vykon? :)
2 tisice na ten steripen nemam, takze bud budu muset neco zbastlit nebo to risknout se sanosilem, ze se se mnou budou kamaradit cryptosporidie nebo nejaky podobny breberky :) ... hold budu muset o to vic chlastat destilaty :drinkers: :supz:
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod spynfo » pon čer 6, 2011 7:40

tak... snad na noc nakapat do PET lahvi a nechat chladit v pramenu? Rano bude dobra... Polozit do vody vedle piv :wink:
Naposledy upravil amigo dne pon čer 6, 2011 9:17, celkově upraveno 1
Důvod: zrušena zbytečná citace
Kde se da koupit nejlevneji cliff cabana alias PortalEdge? i zanovni. Nebo alespon hlinikova kolena a téčka? Nebo nuz, ktery ma dlouhe rikaso? Mail: spynfo gmail com
spynfo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 1, 2011 11:09

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod spynfo » pon čer 6, 2011 7:49

conny píše:http://www.sanosil.cz

+ preventivne sypu do vody prasek SMECTA ,
k dostani v kazde lekarne. Vazou se na nej i jedy rostlinne, mozna i z hub (je treba pouzit vcas), a pry i toxiny od bakterii v pripade prujmu (vyzkouseno u krecovych bolesti v brise, bez prujmu, ale da se koupit i bez predpisu). Zabira do nekolika hodin, takze piju preventivne.
Naposledy upravil amigo dne pon čer 6, 2011 9:18, celkově upraveno 1
Důvod: citace zkrácena
Kde se da koupit nejlevneji cliff cabana alias PortalEdge? i zanovni. Nebo alespon hlinikova kolena a téčka? Nebo nuz, ktery ma dlouhe rikaso? Mail: spynfo gmail com
spynfo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 1, 2011 11:09

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod mike » pon čer 6, 2011 21:29

spynfo píše:+ preventivne sypu do vody prasek SMECTA

:shock: teda, uz jsem tu cetl leccos... Smecta je skvela a opravdu funguje, ale preventivne? Jednak to musi byt hnusne (dochuceni) a jednak si koledujes minimalne o zacpu. Doporucuju dukladne prostudovat letacek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod spynfo » úte čer 7, 2011 10:11

Aranwe píše:UV LEDky se daj koupit za par kacek .. jakej je potrebnej vykon? :)

obavam se, ze UV LED maji jinou frekvenci, nez je potreba na niceni vseho ziveho. Velmi znamy vyrobce je treba Philips . asi frekvenci 253.7 nm .
Aby bylo jasno, jedna se o typ, pouzivany na onkologii, to jest s PRESNOU frekvenci, tam jde opravdu o zivot. Ty "civilni" verze muzou byt marketingovy tah na branku. Frekvence 200 az 400 nm, co to je? Si nekdo dela srandu?
... http://goo.gl/A9m0m Treti odkaz UV germicidni svitidlo, PDF > rychle zobrazeni, tabulka hodnot zareni, nejaka plisen tam potrebuje az 132 000 mikroW/sec/cm2 ! Tak to asi s LEDkama (nevim, nejsem odbornik).
Ja jsem objednal ten tekuty Sanosil DDW, par hodin pockam, kolik je nutno ke sterilizaci.
Snad to dojde v poradku, na dobirku. Stara dobra chemie (snad mi nerozlozi jatra :rolleyes: )
Kde se da koupit nejlevneji cliff cabana alias PortalEdge? i zanovni. Nebo alespon hlinikova kolena a téčka? Nebo nuz, ktery ma dlouhe rikaso? Mail: spynfo gmail com
spynfo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 1, 2011 11:09

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod mike » úte čer 7, 2011 20:09

spynfo píše:Frekvence 200 az 400 nm, co to je?

To by mne taky zajimalo. Jednotkou frekvence je Hz, nm je delka. V tomto pripade vlnova a 200 - 400 je proste UV zareni.

Jinak souhlas, aby to fungovalo je potreba UVC zareni v dost uzkem rozsahu. Celkem nechapu setrilky, kteri by si neco takoveho chteli bastlit sami. Jde o vlnovou delku, o potrebny vykon a taky o bezpecnost, mohly by to nepekne odnest oci. U Steripenu vyrobce garantuje parametry a tvrdi, ze kazdy kus je testovan. Jak by se testoval bastl v domacich podminkach mi neni jasne, hlavne efektivita sterilizace. Pochybuju, ze UV diody se dodavaji ve vodotesnych bankach z kremenneho skla, takze baslir by musel diodu do nejake umistit a taky by se mohlo stat, ze pouzite sklo odfiltruje veskere UV zareni a efektivita bude cista nula.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod TooMooX » úte čer 28, 2011 14:10

skleník píše:Ahoj,
osobně používám - tedy použil jsem snad 3x Aquasteril 2 day (http://www.aquapluscz.eu/aqstday/), je levný, funkční. Nevýhodou je, že se čeká hodinu, než se můžeš :drinkers:


Tohle je strašný. Jako pít vodu ochucenou savem. Po nasypání B tablety má přestat voda cítit chlorem. Kecají !!!! Nebo mám nějakou vadnou šarži.

Teď mám Sanosil (ještě nezkoušeno) Bral jsem to hlavně i kvůli době čištění 30min a... 30minut se čistí voda z vodovodu !!!. Ze studny a pramene 240 minut !!!!! Tak to mě ta žízeň do té doby i přejde.... :(
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod Hofi » stř čer 29, 2011 10:41

Wolfi píše:Taky používáme sanosil DDW v malé modré lahvičce (cca na 80litrů vody)
Chuťové vlastnosti vody to neovlivňuje a pokud jsem dobře pochopil účinou látkou je peroxid vodíku a jako bonus je antibakteriální koloidní stříbro. (zatím nemodráme)

Jen je třeba naštudovat návod a po nakapání do vody to nechat nějakou dobu působit.


Sonosil používáme taky a ještě jsme se z takto upravené vody nepo... (to vždycky přišlo až po slezení z hor a nacpání si břicha v místních hospodách:)

přítelkyně prý sanosil ve vodě necítí, já ano - ale není to tak hrozné.

jediná nevýhoda, kterou jsme letos vypozorovali - sanosil se teď prodává v nějaké nové lahvičce (měli jsme dosud nějaké historické kousky) a ta je na 2 věci. Sanosil z ní teče...

jinak mně aplikace sanosilu přijde jednoduchá - žádné počítání kapiček, prostě do láhve trochu stříknout a je to :)
Hofi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon srp 10, 2009 21:45

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod Semo » stř čer 29, 2011 12:01

Sanosil je
a) pomaly - cistu vodu z vodovodu dezinfikuje (v krajinach, kde to treba) za 30 minut. Vodu zo studne (co byva tiez vcelku cista voda) za 4h. Na trek sa to da pouzit iba vecer. Nosit flasku 4h, nez sa napijem je naprd.
b) tazky - v porovnani s napr. Aquamirou (ktora sa za 20 minut da pit aj z potoka/mlaky) toho clovek nosi nasobne viac. A na 2 tyzdnovom treku sa prenesie aj zbytocnych 100g.
c) netesni - pred par tyzdnami som s nim spravil par letov a vzdy mi v batohu vytiekol. Nejak som nevedel ako presvedcit aerolinky, aby mi dali batoh zvislo. Dotesnil som ho silikonom, tak sa to zlepsilo, ale je to aj tak nahovno.

Ja mam roky odskusanu Aquamiru a som spokojny. Pachut nenechava. Alebo az budem bohaty, tak si kupim UV Pen. Trocha ma odradza, ze v kalnej vode nefunguje, ale ked si vezme, kolkokrat som vlastne nezohnal priehladnu vodu, tak asi nikdy. Chodim skor po horach a tam sa uz nejaky cisty potok (okom!) najde. Co oko nevidi, by mohlo vidiet UV.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod TooMooX » čtv črc 14, 2011 18:47

Tak z nouze mi nezbylo než použít chlorovej Aquasteril 2 day Nasypal jsem Ačkovej chlor ne nechal z pul loďky otevřenou láhev a to samé jsem udělal při aplikaci Bečkové tablety a voda se už dala i pít !!!! =D> Nesmrděla chlorem jen je taková nakyslá nebo tak něco... ale nevím jak chutnalo před čištěním. Pohledově byla naprosto čistá bez zbarvení a částic. Voda z potůčku tekoucího ze skal v Huncovské dolině VT (mimo turistický provoz)
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod l.best96 » čtv črc 14, 2011 21:40

Naco si kazit zdravie kazdodennov chemiov.. predsa existuje tolko vela filtrov.. videli ste uz niekedy stranku http://www.bezpecnavoda.cz ?? Filtre katadyn su najlepsie filtre na svete a tomu odpoveda aj ich cena. Pouziva ich mnoho armad sveta, napr. USA, Bundeswehr, Svajciarsko, Australia.. Ale davajte pozor, nic na 100 percent neznici vira vo vode dokim to neprevarite :roll: Aspon tak som to cital v teste. Nemenia chut vody takze pohoda z nej urobit chutny cajik a pod.. Dokonca si ich oblubil aj cestovatel Mike Horn.
Ty tu budeš len veľmi málo ale tvoje skutky sa budú pamätať naveky...
l.best96
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob dub 2, 2011 21:53
Bydliště: Nekde pod tatrama :)

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod TooMooX » čtv črc 14, 2011 21:59

Možná na X denní trek, ale určitě nebudu tahat nějaký XXXg krám co mi zabere už tak málo místa v batohu. Nepotřebuji filtrovat vodu z bažiny. Na 95% je voda v horách pitelná i bez úpravy.
Zajímavě vypadá ta hračka SteriPen http://www.steripen.cz/outdoorove-cistice-vody/steripen-classic.html pokud vydrží opravdu deklarovaných 8000l tak je to i defakto doživotní výrobek. Cena by pak byla nějakých 30 halířu za litr což je fajn =D>
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod šíp » čtv črc 14, 2011 22:07

TooMooX píše:Možná na X denní trek, ale určitě nebudu tahat nějaký XXXg krám co mi zabere už tak málo místa v batohu.


Tohle má velikost většího pera nebo tužky a váhově je to téměř zanedbatelné.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod TooMooX » čtv črc 14, 2011 22:16

nj jen ta cena. Tohle je pro vás movitější nebo někoho žijícího v divočině. Mě přijde investice i těch 100eur za UV tužku moc. Když potřebuju vyčistit jestli max 20l vody ročně. To mě nezabije ani ten chlor. V kde čem je větší sajrajt než ta trocha chloru :D
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod šíp » čtv črc 14, 2011 22:23

Když jsme si to před asi 4 lety pořizovali, cena byla kolem 2500 Kč /kupované v nějaké akci či co/, taky teď zírám, kolik to stojí nyní. Za tu dobu jedeme stále na původní baterii, jen jsme dokupovali testovací proužky.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod Semo » čtv črc 14, 2011 22:24

Aquamira vazi cca 80g, pit sa da za 20-35 minut (podla toho, co vsetko chcete zabit), nenechava pachut a vystaci na 130L.

A male potoky, ktore tecu v ako bocny pritok v turistickych dolinach VT pijem rovno. Vodu z plesa som dezinfikoval. Vodu z plesa pod Ch. p. Rysmi dvojnasobnou davkou (steka do neho extrakt z latriny pri chate).
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod TooMooX » čtv črc 14, 2011 22:44

Semo píše:A male potoky, ktore tecu v ako bocny pritok v turistickych dolinach VT pijem rovno.


Nj to Já také dřív neřešil nějakou upravu vody. Nejsem přeci žádej cíťa. Teď mám už rok pozitivní testy na Yersinie a dojebaný imunitní systém. Tak už si dávám bacha co piju a jím... :((
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod wawrik » pát črc 15, 2011 7:47

TooMooX píše:Teď mám už rok pozitivní testy na Yersinie... :((

Čo to je? Resp. ako sa to prejavuje?

Podľa strýčka googla sa to prenáša mäsom a nie vodou...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod TooMooX » pát črc 15, 2011 9:24

U mě dost blbě díky tomu, že mi zjistili i pozitivnímu HLA-B27 Defakto přes pul roku v posteli, horečky, bolesti všeho, brutální pocení a totální únava. Krmili mě vším možným - nakonec i kortikoidy :vom: Stejně nevěděli co to je protože mi vycházeli pozitivně testy na kde co Borelie, Toxoplazma.... Prý se zbláznil imunitní systém. Jinak já vyhrál jen tu jejich sekundární komplikaci a tou je reaktivní artritida. strana 17

Co se týče výskytu ZDE tak se tam píše Yersinie se také vyskytují v půdě a povrchových vodách. Jasný mohlo to být z něčeho jiného těch možností je spousta.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Tablety na cisteni vody

Příspěvekod Hofi » pát črc 15, 2011 10:11

sip píše:Tohle má velikost většího pera nebo tužky a váhově je to téměř zanedbatelné.

miox tužka je jistota a fakt bych se s ní nebál. Tahle techologie (samozřejmě ve větším) používá na úpravu vody dodávané do vodovodní sítě (vodojemy,...). Výhodou je, že se chlór vyrábí až na místě spotřeby ze soli.

Měl jsem tužku jednou na cestách půjčenou a je to fakt pohoda. Člověk fakt nemusí nic řešit... bohužel ta cena je teď dost velká. Takže my Sanosil a trochu zdravého rozumu (a kapku štěstí)...
Hofi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon srp 10, 2009 21:45

Další

Zpět na Outdoor a zdraví