Autisticke vlakno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Autisticke vlakno

Příspěvekod Mawenzi » pon led 29, 2024 5:23

dromedaro
nevolala sem policajty, co by asi tak zjistili? nez by prijeli, decka by byly davno pryc. a vlakum se za poslednich 15 let taky dost zlepsilo, ze by nemeli jit otevirat dvere za jizdy.

navazal si to plynule na muj prispevek, kde sem psala o hlasitym hovoru, takze mi prislo, ze to jen znevazujes. beru, nedorozumeni.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Autisticke vlakno

Příspěvekod Dromedaro » pon led 29, 2024 8:38

Mawenzi píše:dromedaro
nevolala sem policajty, co by asi tak zjistili? nez by prijeli, decka by byly davno pryc. .

Tak já bych to řešil, kdyby se mě v podstatě někdo pokusil zabít... Normálně zavolám na policajty, řeknu, že se mě pokusili vyhodit z jedoucího vlaku, že ten vlak právě vyjel z Blanska, jede do cílové stanice tam a tam, dám jim popis těch lidí a policajti by si už na ně počkali na další zastávce, případně by kontaktovali dispečink ČD a ten vlak by v další zastávce na policisty počkal.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Autisticke vlakno

Příspěvekod apuka » pon led 29, 2024 9:36

Mawenzi píše:tak tu hudbu ze sluchatek slysi i vetsina mych kamaradu, akorat jim to tolik nevadi... a nevim, ale taky podle me neni normalni aby si nekdo poustel hudbu tak, at ji slysi vsichni metr kolem a prislo mu to vporadku... jestli tobe prijde v poradku poslouchat hudbu tak, aby to slo z tvych sluchatek metr slyset, asi to o tobe taky neco znaci.
To urcite neni Tvoji zvysenou citlivosti na hluk. Mne to taky uz dlouho vadi - a mnoha mym znamym taky. Si pamatuji na jednu cestu autobusem, kdy za nastupnymi dvermi sedel chlap se sluchatkama na usich a poslouchal v nich (a my v okoli s nim :twisted:) nejakou hroznou "rychlorytmickou" hudbu. Nekolikrat byl dokonce upozorneny nami cestujicimi, ze by si to mohl stisit, ze to vadi, ale on nic. Pri jedne obzvlast neprijemne "pisnicce" se najednou autobus zastavil, ridic se postavil, prisel co nejblize k chlapkovi a dobre na nej zarval ze bud si to vypne nebo ho vyhodi z autobusu. Proste jemu to taky hodne vadilo - ale na rozdil od cestujicich mu to rusilo pozornost, coz zacalo byt docela nebezpecne. No... vzhledem k tomu, ze ridic byl o hlavu vyssi a tak o 30 kil tezsi nez chlapik, tak jsme docestovali v tichu. (Jo, ridici se po incidentu a pri vystupu prisla podekovat snad tretina plneho autobusu.)
Ze ridic slusne upozornil cloveka se sluchatkama, ze jemu to vadi a ho to rusi, i kdyz sedi o 2-3 rady vzadu jsem zazil vicekrat.

Ono ale taky zalezi na tom, co ma clovek za sluchatka. S tema obycejnyma lehkyma penovyma na usi jde velka cast zvuku (nanestesti jen cast, vetsinou ta nejvice rusici) ven, ani to nemusi byt nijak hlasite pustene. S dobre tlumicimi spuntama nebo dobre sedicima na usi je to lepsi.
Dromedaro píše:v přepravních podmínkách není, že má být člověk ticho a nic neposlouchat
Ale prakticky u vsech dopravcu mas v prepravnich podminkach, ze cestujici nesmi rusit ostatni nadmernym hlukem. Samozrejme, neni specifikovano, co ten nadmerny hluk je - ale kdyz i to, co slyset ze sluchatka jineho vadi vice lidem, tak to nebude "prizpusobeni se vetsine jednotlivcum". I kdybys hlukomerem nameril skoro nic - nektere hluky totiz vadi vyrazne vice, i kdyz jsou slyset jen slabe. Napriklad kdyz si nekdo pousti film a tam najednou zacne nejaka zenska jecet (doslova) o zivot, potom se zacne strilet, dunet hluboke basove tony, ... to z normalnich sluchatek slyset docela daleko a i kdyz to neni moc nahlas, je to hodne neprijemne pro vetsinu lidi - tak je to uz ruseni ostatnych nadmernym hlukem. A ne - normalni to neni...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví