Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod Olchor » úte bře 24, 2020 10:48

Však na vandr můžeš, podle písmene h. Ty výjimky jsou tak široké, že jen úplný trotl by to neobhájil. Apuka straší, protože je typický ryzí ovčan pro kterého je jakákoliv autorita nad zdravý rozum. Když se chce vyčurat v lese, potřebuje na to povolení obecního úřadu.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Koronavirus

Příspěvekod šíp » úte bře 24, 2020 10:57

Já se nebojím vandru jako takového, ale cesty veřejnou dopravou, kdy z velkým batohem a karimatkou budu působit jako pěst na oko, zejména na ty občany, kteří by mohli posoudit, že má přítomnost ve vlaku/buse/šalině je nepatřičná, protože porušuje karanténu :-k
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » úte bře 24, 2020 11:00

A co jsi tim dotazem chtel rict, krome navazeni se do mne: Ze alespon 51% Cechu je rozumnych? Ano, to je. Jenze problemem je, ze z tech skupin, co by to meli nejvice dodrzovat je dodrzuje min, nez by bylo vhodne a to casto na mistech kde to je nejnevhodnejsi.

Ja si fakt nemyslim, ze v tomto pripade mike myslel tento vyznam slova ale prave vyznam "prakticky vsichni". A na to jsem reagoval, protoze ne vsude a ne vsichni se tak spravaji. Opakuji - bohuzel. Ze jsem dal priklad jen stareho deda a spomenul mistni? Chces tech prikladu na stranku nebo na dva? Klidne TI je dam, i kdyz stale jsem v te dobrovolne karantene a venku jsem byl dvakrat autem nakratko v obchode. I to stacilo, abych videl, ze nekteri (a ne zanedbatelne mnozstvi) si rousku da pred vstupem a k autu uz venku taky jde bez ni i mezi ostatnima. A to je jen priklad, jinak mi staci se obcas kouknout ven.
No a kdyz Ti nestaci muj popis, tak si vem ethericuv "priklad". Ten je celkem rozsireny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » úte bře 24, 2020 11:02

Jakože lidi sou podezřívaví - fčera fsedum ráno sem šel polemlesemloukou3 do práce, zrovna tam do lesa přijeli dřeworubci do práce (kácet lýkožroutem sežraný smrkles) a jeden z nich mě hned zpovídal, kam du a proč zrovna tudma.... sem si připadal jak u výslechu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod šíp » úte bře 24, 2020 11:07

My byli v sobotu i v neděli v lese, který fakt máme kousek od paneláku, a venčilo se tam když ne celé Brno, tak celé sídliště rozhodně, tolik lidu jsem tam nezažila nikdy. No a po polní cestě tam přijela hlídka a kontrolovala, zda mají všichni roušky.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » úte bře 24, 2020 11:21

V cestování vlakem nebo busem s velkým batohem, obzvláště s karimatkou naboku, bysem viděl riziko. Že budu napráskán a odchycen. Opravdu to působí jak pěst na voko.
S 35l a nafukovací karimatkou uvnitř to bude ok
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » úte bře 24, 2020 11:42

Olchor píše:Však na vandr můžeš, podle písmene h. Ty výjimky jsou tak široké, že jen úplný trotl by to neobhájil. Apuka straší, protože je typický ryzí ovčan pro kterého je jakákoliv autorita nad zdravý rozum.
Hele, cetl jsi vubec to narizeni?
U skoro vsech ostatnich bodu mas povoleni "cest k/pro..." u pismene h) je "pobytu v přírodě nebo parcích", o ceste a doprave se nepise ani carka. To proto nikdo nevi, jestli se muze do lesa odvest nebo ne. Kdyz tam jsi, jit dovnitr smis.

Mne se libi, ze kdyz jsem nekdy psal, ze pokud se k policajtovi (nebo na urade) nekdo chova slusne a chce se domluvit, tak se domluvi a ze mne se to (skoro) vzdy povedlo bez problemu, tak jste na mne mnozi skocili, ze to nejde, bo jsou to mezmozci a jedou podle vlastni doslovne interpretaci predpisu, kterym se nic neda vysvetlit a neda se s nima domluvit apod. No a ted najednou "jen uplny trotl neobhaji" neco, co je ponekud hur obhajitelne.
Ja se Te Olchore zeptam, chtel bys zrovna v tomto case, kdy jsou zprisnene tresty a ponekud zvlasi situace zacit dohadovat s policistou a nasledne s urady a asi i soudy absolvovat to kolecko s tim, ze prece nejsi trotl a lehce se obhajis kdyby Te policiste zastavili a ptali, co tam delas, kde nemas bydliste ani pracoviste a do obchodu je tech par set km trochu daleko?
Jednak presne o toto tu jde a na druhe strane o to, ze prave takoveto pripady, kdy nekdo pojede pres pul republiky na vandr jsou ty, co mozna povedou nakonec k mnohem vetsimu zprisneni zakazu vychazeni. To si dobre uvedomte.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod šíp » úte bře 24, 2020 11:59

Etheric píše:V cestování vlakem nebo busem s velkým batohem, obzvláště s karimatkou naboku, bysem viděl riziko. Že budu napráskán a odchycen. Opravdu to působí jak pěst na voko.

No právě, takže se psychicky smiřuji s tím, že letos velikonoční vandr nebude :smt022 :smt022 :smt022
A jestli se neotevřou do srpna hranice, tak nebude ani Grónsko, na které máme kupované letenky ještě před vypuknutím apokalypsy COVID-19 ](*,)
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » úte bře 24, 2020 12:10

apuka píše:pripady, kdy nekdo pojede pres pul republiky na vandr jsou ty, co mozna povedou nakonec k mnohem vetsimu zprisneni zakazu vychazeni. To si dobre uvedomte.

Spíš to bude kvůli příkladům, co jsem uváděl já, než kvůli několika batůžkářům....

@šíp: velikonoční vandr bude. Za každou cenu. Ikdybych měl zaplatit někoho s autem, aby mě odvezl až na kraj lesa.
Nikdy jsem nepochopil kupování letenek a dovolenejch takhle dopředu...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » úte bře 24, 2020 12:12

Jinak cestu do obchodu vzdálenýho několik set km si obhájim. Jedu tam nakupovat, protože u nás vyprodali sejra, na kterej su zvyklej a jinej nedokážu pozřít :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 24, 2020 12:35

apuka
podle me jde o to zda ti neco chteji najit a vybitbse nebo proste jen namatkova kontrola a takynjim jde o logiku a ne buzeraci...

jo taky bych vypadla hned... etheric se ma ze bydli u lesa
u nas teda venku neni ani noha, vyhoda mrnave vesnice mezi poli, tady ven nikdo nechce ani kdyz nema co lepsiho na praci :D

jenze se tam nechce ani me :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod Lipon » úte bře 24, 2020 13:38

něco ke studiu pro apuku - [url]https://iuridictum.pecina.cz/w/Výklad[/url]
v kontextu poslední diskuse bych doporučil odstavec teleologického výkladového pravidla, samozřejmě za použití i dalších, nejde vzít jen jedno a ostatní ignorovat, když se mi nehodí do krámu

edit: OT - pokud je v adrese český znak, tak tu nefunguje phpBB URL a dál se to zobrazuje jako text #-o
edit 2: výklad právních norem je obsahově "trochu" širší, než aby se vešel do jednoho stručného článku
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Koronavirus

Příspěvekod oodoow » úte bře 24, 2020 14:33

@apuka: Jj, myslel, že prostě většina a v tom měl pravdu, většina to určitě dodržuje. Ty dáš nějaký příklady ze svýho okolí, které nemá vůbec žádnou vypovídací hodnotu. Dám ti tedy taky příklad, snad to pochopíš: Je to prostě jako kdyby ve zprávách říkali, že bylo převážně slunečno, ale ty bys jim tam psal, že "mají stále dost omezený rozhled" protože tam kde jsi byl, tak tam prostě bylo zataženo. :roll:

Ad cestování, obhájit toho jde určitě hodně a proti cestám autem nemůže snad nikdo nic namítat, však tam nehrozí žádný přenos. Oproti tomu cesty na výlet vlakem mi přijdou dost za hranou a i když by to třeba někdo obhájil, tak to vidím jako úplně zbytečný riziko šíření nákazy navíc, takže to si každý musí vyřídit spíše se svým svědomím.

apuka píše:nejsem zadny pravnik, ale

Na fb už na tebe a podobné vznikla i skupina. :wink: https://www.facebook.com/nejsempravnikale/

Lipon píše:edit: OT - pokud je v adrese český znak, tak tu nefunguje phpBB URL a dál se to zobrazuje jako text

Jj, chyba na fóru, ale tady to jde naštěstí obejít, a co bych pro Apuku neudělal.
Takže něco ke studio pro apuku https://iuridictum.pecina.cz/w/Výklad
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus

Příspěvekod mila6032 » úte bře 24, 2020 15:53

Muž bez roušky nesmí projít.

https://tydenikpolicie.cz/straznici-v-p ... ni-kousal/

"Na zjevně opilého muže bez roušky upozornili svědci v ulici Na Drážce v Pardubicích"
"Když hlídka přijela, muž si před strážníky sundal roušku,"
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » úte bře 24, 2020 15:56

Takhle vyvádět s 1,63 promile? :roll:


Napadá mě jedna otázka
Je opravdu tak moc neobvyklý zadávat pin taktickým perem, když se nechcu dotýkat toho zařízení? :mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » úte bře 24, 2020 16:04

Ja ho naposled zadaval kusem spejle no :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » úte bře 24, 2020 16:13

Celá fronta přede mnou pin zadávala prstem, jak dyby nic.. Pak se tím stejným prstem často dotkli zadního krytu telefonu a displeje #-o Většina z nich evidentně tohle nebezpečí vůbec neregistruje, pak si ani nevydezinfikujou ruce..
Hlavně že na mě koukaj jak idioti, když to tam datlim wolframovym hrotem :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » úte bře 24, 2020 17:03

Lipon píše:v kontextu poslední diskuse bych doporučil odstavec teleologického výkladového pravidla
Dobre, a Ty uz ted vis, jak by to interpretoval soud, ktery je jediny opravneny k tomu??? :((
K tomu teleologickemu vykladu, kdyz chces:
tady nemas duvodovou spravu ani rozpravu v parlamentu a kdybys chtel podle "umyslu zakonodarce", tak ten (parlament to neni) to parkrat vyjadril snad vice nez verejne docela jasne - chranit populaci pred potencialni nakazou, proto chce v maximalni mire omezit pocet lidi venku. Ne chranit jednotlivce doma. A ze i v aute "zbytecny" clovek je potencionalnim zdrojem nakazy, i kdyz je tam zavreny, tak si trochu transformuj ty dva posledni pripady z topicu o umrtich na horach - Slovak na Vysoke a Ceska v Ischgli.
Tak si prober, jak to muze z teleologickeho vykladu soudu nejspis vyjit. A ty ostatni logiky taky moc nemas jak pouzit. Pridej k tomu jeste ten nouzovy stav, kdy se, jednoduse receno, mnoho veci hodnoti v kontextu situace a casto naprosto odlisne nez normalne.

Ale o to vubec nejde. Zase musim opakovat, ze ja jsem navrhl velice jednoduche reseni a Ty a mila zase radeji konfrontaci s moci s nepredvidatelnym vysledkem. Tak co je pruchodnejsi pro bezneho obycejneho cloveka? Podle mne pro 99,99% lidi si vzit tu igelitku...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » úte bře 24, 2020 17:17

oodoow píše:obhájit toho jde určitě hodně a proti cestám autem nemůže snad nikdo nic namítat, však tam nehrozí žádný přenos. Oproti tomu cesty na výlet vlakem mi přijdou dost za hranou a i když by to třeba někdo obhájil, tak to vidím jako úplně zbytečný riziko šíření nákazy navíc
I tady opakuji, i kdyz je to hodne malo pravdepodobne. Jakmile se neco stane (havaruje auto, ale i jdes natankovat, kolony snad ted moc nejsou), uz je zvysene riziko nakazy, malo, o mnoho radu nizsi nez ve vlaku (pokud tam nekdo jiny je), ale je tam - pri havarce zachranari/hasici/policiste, na benzince pokladni/jini tankujici, atd.
Jak jsem psal vyse, smyslem omezeni pohybu bylo ochranit populaci pred potencionalni nakazou lidmi, co nejvice omezit zdroje teto nakazy - a at to beres jakkoliv, to malinke potencialni "uplne zbytecny riziko sireni nakazy navic" tam je.

Mimochodem, parkrat jsem si uz vsiml ve zpravach veticku, ze se Primulovi ani jinym nelibi, jak lidi z mest se vozili do hor a lesu a ze tomu "mozna" budou chtit zabranit. Takze znovu rikam, nedelejte zbytecne provokace typu rozhlasovaneho planovaneho vyletu do OH. Opravdu muzete prispet k tomu, ze nakonec nam zatrhnou i tu prirodu a parky nebo se projit/zabehat venku, kdyz tam nikdo neni, jako v Tyrolsku. Kdyz uz nekdo bez toho nemuze vydrzet, tak si to alespon domlouvejte neverejne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mila6032 » úte bře 24, 2020 17:32

Ježišikriste :roll:
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » úte bře 24, 2020 18:47

apuka píše:Podle mne pro 99,99% lidi si vzit tu igelitku...

Pardon, ale vážně si myslíš, že ty benga budou tak blbý??

apuka píše:Kdyz uz nekdo bez toho nemuze vydrzet, tak si to alespon domlouvejte neverejne.

Tyvole... Já nic neporuším. Už to pochop. Půjdu lesem z domu, udělám kolečko v "divočině" a půjdu zase zpátky lesem domu, vemu s sebou respirátor, roušky, dezinfekci a širší lékárničku abys byl spokojenej..
Proto je v inzerátu napsáno "někoho z okolí", chápej v současný situaci jako "někoho, kdo může dojít po svých"
Samozřejmě, nejradši bych se svezl busem třeba do Sněžnýho, navíc je to zadara, ale vidím to stejně, jak psal oodoow
oodoow píše:cesty na výlet vlakem mi přijdou dost za hranou a i když by to třeba někdo obhájil, tak to vidím jako úplně zbytečný riziko šíření nákazy navíc, takže to si každý musí vyřídit spíše se svým svědomím.

A to já si fakt nedovolim, co když právě při týhle "zbytečný" cestě by to na mě někdo prsknul? Nejde ani o tohle, ale spíš o to, že když si lidi řeknou "je to OK jet do přírody vlakem"... Ne, není. Ty lidi se nakupí a je to průser.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte bře 24, 2020 18:55

šíp píše:To platí už alespoň těch 20 let, co pracuji jako obvoďák na svém dosavadním působišti. Jestli jsi byl odmítnut se zpětným vystavením neschopenky, tak nevím, co si o tom doktorovi mám myslet.

Ja bych vedel, ale on uz je po smrti, a tak ho necham spat. Nebyl spatny clovek a vlastne ani praktik, jen si holt prubezne nedoplnoval znalosti. Medicinske a zrejme teda ani tohle. BTW, nebyl stary, ale silny kurak a myslim, ze prave to ho zabilo.

šíp píše:Tahle možnost je dána opravdu dlouho, a má smysl

No prave. Dava to smysl, coz mne v tomhle state prekvapuje :twisted:

Kazdopadne diky za info, mozna se bude hodit :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Koronavirus

Příspěvekod Kjuba » úte bře 24, 2020 19:08

@mila6032, Etheric: :-) to je síla, co? Pánové, já vám rozumím, ale nemá cenu se rozčilovat. Já bych se normálně taky vztekal, ale přiznejme si, že v tuhle smutnou, pohnutou dobu se šašek, co pobaví, prostě hodí. Tak uvidíme, třeba se ještě překoná. Ale bude to fuška :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte bře 24, 2020 19:40

@oodoow: :smt023 doufam, ze jsi nespotreboval veskere domaci zasoby hrachu ;-)

oodoow píše:@apuka: chápeš význam slova "převážně" ?

Nechape. Stejne jako dalsi slova, ktera nejak urcuji pocet. V tom je zasadni problem a mj. proto se s nim neda domluvit. Pouziva normalni slova jinym zpusobem, nez je bezne, obvykle nejakym extremnim. Nebo naopak, jako v tomhle pripade, napisu neco, co kazdy pochopi spravne, jen apuka ne. Chtelo by to nejaky vykladovy slovnik cestiny, kde budou bezne pojmy vysvetlene. Podrobne a na prikladech. Nevite nekdo o takovem?

Clovek s citem pro jazyk v tomhle pripade zadny vyklad nepotrebuje, chape to intuitivne. Prevazne => prevazujici vetsina tj. neni to 51 %, ale ani 99 % (to je naprosta vetsina). Je to proste vetsina, ktera na prvni pohled prevazuje, coz si myslim, ze aktualnimu stavu veci docela odpovida. Muze to byt 3/4, 80 %, 90 %, pak uz to pomalu prechazi v naprostou vetsinu. Protoze je to vystiznejsi a clovek si to snaz predstavi. Jazyk slouzi k tomu, aby se lidi domluvili a slova se maji volit tak, aby si druha strana udelala spravnou predstavu.

oodoow píše:Jj, chyba na fóru

Neni to chyba, ale rekneme nedokonalost. Tahle verze phpBB je bohuzel stara a v te dobe jeste nebyly specialni znaky (ASCII > 127) v URL bezne. Takze je holt neumi. Obvykle se to da nejak obejit. Treba takhle:

Kód: Vybrat vše
[url=https://iuridictum.pecina.cz/w/V%C3%BDklad]takhle[/url]
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod šíp » úte bře 24, 2020 20:52

Etheric píše:Nikdy jsem nepochopil kupování letenek a dovolenejch takhle dopředu...

Důvody jsou dva.
1. Termín dovolené. volno se u nás domlouvá několik měsíců dopředu, klidně i rok. Už někdy kolem 7. ledna mě kolegyně tlačila, ať se NAPEVNO vyjádřím, kdy si dovolenou chci vzít.
2. Letenky kupované s velkým předstihem, alespoň u některých leteckých společností, jsou výrazně levnější, než pořizované těsně před cestou.
Samozřejmě je to vždy riziko, jako třeba nyní, protože reálně nevidím ani že v srpnu odletíme, ani že dostanu zpět své peníze, letecká společnost AIR Greenland totiž peníze nevrací, alespoň tak to mám na letenkách - nevratné, bez možnosti měnit termín. Holt takový je život, věšet se kvůli tomu nebudu, a jestli to pomůže toho hajzla zastavit /mám na mysli ten virus/, tak to ráda obětuji.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte bře 24, 2020 20:57

Penize za letenky bych nevzdaval. Je klidne mozne, ze zrusi let sami a pak ti penize vrati. Nevratili by, kdybys ho zrusila sama, ale k tomu ted nemas duvod. Penize jsi zaplatila, nemas vic co ztratit, a tak muze prijit jen prijemne prekvapeni :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod šíp » úte bře 24, 2020 21:10

No, ten let, o kterém mluvím, je vlastně vnitrostátní - z Kodaně, tedy z Dánska, do Kangerlussuaqu v Grónsku, tedy taky vlastně do Dánska. Nikoho nebude zajímat, že já z Prahy do Kodaně neodletím.
O let Praha - Kodaň mi vůbec nejde, tam letenky stojí zlomek toho, co do Grónska.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte bře 24, 2020 21:19

I tenhle klidne muzou zrusit. Ted bych to neresil, spousta casu a spousta moznosti, jak se to cele vyvine. Treba uz bude v te dobe po vsem a normalne odletis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod šíp » úte bře 24, 2020 21:29

Však jo, já to neřeším. Jen jsem si sem vylila srdíčko.
Naštěstí mě informace, že se možná hranice otevřou až za několik měsíců, v krajním případě až za dva roky, zastihla v situaci, kdy se zveřejnilo tohle. Věta Proto nás mrzí nelibé reakce, některých z Vás, že roušky Vám nestačí a nechcete je, a kdeže jsou slibované respirátor třídy FFP3. Kdepak je ale Hippokratova přísaha?! Vraťte se do ordinací a pomáhejte společně se postavit proti koronaviru. Děkujeme! mě opravdu zvedla tlak a tep mnohem více, než představa, že do vysněného Grónska neodletím, a propadnou mi prachy za letenky. Sice územně se mě ta výzva netýkala, ale rozčílila jsem se obecně. Ve svém okolí neznám nikoho, kdo by se na to teď vykašlal, a přestal pracovat jen proto, že nemá ochranné prostředky, naopak všichni chodíme dál do práce, a otázkou, zda infekci dostaneme či ne se nezabýváme, protože správná otázka zní, KDY, nikoliv zda. A pak přijde nějaký debil, co by doktory, kteří obětavě pracují, chtěl hnát do práce snad s pomocí tanků či co.
Ještě k tématu vandr. Já mám děsný absťák, ale chápu, že prostě na vandr nemohu, uznávám tohle opatření, i proto jsem oponovala Ethericovi. Zatím ale, pokud mi nic neuniklo, jsou mimořádná opatření prodlouženy do 1.4, a Velikonoce, o kterých jsem psala, že bych ráda někam vyrazila, jsou až 14 dnů po tomto termínu, takže se zatím stále ještě bavíme hypoteticky stran karantény.
Co se týká dojíždění do práce: nemám auto, takže jezdím MHD a pak vlakem.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Koronavirus

Příspěvekod ratel » úte bře 24, 2020 21:34

Budou vubec za par mesicu jeste litat letadla ? Jak to tak sleduju, panika to prevalcovala vsechno. Z urciteho uhlu pohledu je to i pozitivni, treba po OH plne nadopovanych profiku se mi styskat nebude, stejne tak po globalnich dodavatelich do automotive a davech turistu kdekoli.
Co mi fakt vadi je obrovska stadnost v rozhodovani a to ze rozhoduje jeden odbornik na viry, ktery asi nevidi konsekvence za pul roku ci za dva roky. Jestli nas chce zavirat a pak zas poustet jak slepice podle toho, ze mu nejake cislo vyjde/nevyjde s naprosto neodhadnutelnou presnosti, tak v tom se mi fakt zit dlouhodobe nechce. Cetl jsem par clanku hovoricich o tom, ze jsme si prilis zvykli na 100% bezpecny zivot a ted se s tim mnozi neumi vyrovnat. S tim se da souhlasit, bohuzel je tezke najit nekoho kdo to rekne nahlas. Pro politika jista smrt.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví

cron