Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » ned bře 15, 2020 19:46

mike píše:Ztracene leto je to nejmensi
Pro mě to znamená ztrátu jedný celý sezóny, přijít o svůj jedinej zájem, nemít nic, co by bavilo a naplňovalo... Celej rok života v hajzlu. Rok přežít a ne prožít. To mi nepřijde jako málo... určitě nejsu jedinej milovník léta.

Jinak k projednávaný karanténě: absolutně nechápu výjimku pro cesty do práce a další, když karanténa, tak karanténa.
Ranní bus do práce je plnej, je v něm víc než 30 lidí. V práci je na směně víc než 30 lidí, 3x denně se protočí v osmihodinovym intervalu. Jí na společný jídelně. Používají stejný sprchy, hajzly, umyvadla, u nás je k vidění ještě rarita - tuhý mýdlo na každým umyvadle..... Pak zas plnej bus cestou domů...
Polovičatost k ničemu nevede ](*,)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » ned bře 15, 2020 20:05

Etheric píše:Celej rok života v hajzlu. Rok přežít a ne prožít. To mi nepřijde jako málo...

Musis videt veci v relacich. Neni to malo, ale je to lepsi, nez o ten zivot prijit uplne. Nebo mit trvale postizeni plic, ktere te bude omezovat cely zivot. Proste nam Cinani nedali moc na vyber. Doufam, ze ten netopyr aspon stal za to :evil:

Ja uz za sebou takovy rok mam. Kvuli klosovi a bartonellam. Jestli se s tim nedokazes vyrovnat, tak si je porid. Udelaji z tebe napul zombie a bude ti to jedno. Akorat to ma trochu hacek, zcasti vypinaji imunitni system, a tak bys koronavira nemusel prezit. Vzdycky je neco za neco ;-)

Etheric píše:Jinak k projednávaný karanténě: absolutně nechápu výjimku pro cesty do práce a další, když karanténa, tak karanténa. ... Polovičatost k ničemu nevede

To je pravda, ale na to jednak nema estebak koule a jednak by to mohlo nadelat vic skody, nez uzitku. Potrebujeme aspon nejak fungovat, lidi musi jist, musi jit elektrina, voda a dalsi nezbytne provozy. Kde to jde, tak uz rozumne firmy vyhlasily home office, ale bohuzel to nejde vsude.

Cilem neni epidemii zastavit, to asi uz nejde, ale co nejvic zpomalit. Aby nezkolabovalo zdravotnictvi jako v Italii. Nejlepsi by bylo zavest povinne noseni rousek na verejnosti, ale to by nejake musely byt. Tohle vlada diletantu prokaucovala nejvic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » ned bře 15, 2020 20:21

Ten netopyr mi pripomnel:

"Už jsem slyšel horší," vykládal Ford. "Četl jsem o jedné planetě kdesi v sedmé dimenzi, z které si udělali kouli v intergalaktickém barovém kulečníku. Zapadla rovnou do černé díry. Deset miliard mrtvejch."
"To je šílenství," usoudila Mella.
"Ano, a ten šťouch byl jen za třicet bodů."
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » ned bře 15, 2020 20:30

mike píše:Ja uz za sebou takovy rok mam.
Já taky a to hned 5, už další fakt nemůžu, prostě ne, za každou cenu ne.

Vždycky jsem chtěl ochutnat uzenýho netopýra, toho velkýho. Někdo mi o tom říkal, že v Thajsku to maj běžně na trhách.. Teď už si asi nedám no..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » ned bře 15, 2020 20:37

Asi tak 15000 pitomcu si taky nemohlo odpustit lyzovani v Italii... Proste prisla krize a prvni, co jde stranou, jsou konicky. Navic si moc nemyslim, ze jeste v lete bude stanne pravo.

Vsechno je to relativni, takovych roku mas pred sebou jeste spousty. Mne to taky vloni dost stvalo, ale ted uz mi to ani neprijde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pon bře 16, 2020 8:06

Tak, sem zvjedaff, dyž je ten zákaz vycházení, až ňa chytí jak du polemlesemloukou3 do/z práce esli jim vysvětlím, že sem na cestě do/z práce.

Btw, neska ráno po cestě do sem jako každý jiný den ráno potkal místního myslivce s flintou, taky asi byl na cestě do/z práce.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pon bře 16, 2020 8:30

Doufám, že to není novinářská invence:


idnes.cz píše:2 Jak bude celostátní karanténa vypadat?

Vláda chce minimalizovat kontakt mezi lidmi. Ti se tak nově smí pohybovat venku jen v případě, že jdou do práce či nakoupit potraviny a další nezbytně nutné prostředky.

Mezi další výjimky patří nezbytné cesty za rodinou nebo blízkými a návštěvy lékaře. Povolené je také využívání nezbytných bankovních a poštovních služeb, doplnění pohonných hmot, cesty potřebné k zajištění základních potřeb pro jiné, či cesty za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí.

Poslední výjimka platí pro ty, kteří se venku pohybují při výkonu povolání, například policisty, řidiče MHD nebo kurýry. Výjimkou je také pobyt v přírodě či účast na pohřbech.


Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/cesk ... domaci_vlc
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod Lipon » pon bře 16, 2020 9:22

miku, částečně tě omlouvá, žes ještě zřejmě pod vlivem prášků a zánětu dutin, ale nazvat 15k lidí pitomci kvůli tomu, že jeli lyžovat do Itošky je fakt mimo
v době, kdy se tam vydávali, se s tím potýkala Čína a teprve začaly prosakovat zprávy, že v Bergamu, Benátkách a spol. jsou jednotky nakažených, a od Alp je to ještě daleko

odlišoval bych to důsledně od toho, jak se pak zachovali při návratu - že se někdo vrací narychlo před půlnocí, aby nemusel do karantény a mohl se pak volně pohybovat a stýkat s okolím, je idiocie
ač nejsem velkým příznivcem ingerence státu do soukromí, tak v téhle situaci to dává sakra smysl, jsem i pro to, aby si autority vyžádaly geolokační data od operátorů a aspoň v těchhle případech to důsledně kontrolovali; i když teď už je trochu pozdě, k přenosům od navrátilců už došlo

rozumní lidi po návratu sami zůstali doma, na dementy halt je potřeba ten bič použít - kdyby ohrožovali jen sebe, neřeknu, ale tady se děje přesný opak
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pon bře 16, 2020 10:16

@Lipon: Ale skoro tolik lidi jelo do Italie lyzovat, kdyz uz byla pulka severni Italie uzavrena a hlasene bylo dost pripadu i z te druhe. Nejhorsi byly cestovky, ktere jeste do dne uzavreni vsude vyhlasovali, ze neni duvod tam nejezdit ](*,). Ale taky bylo hodne lidi, kteri si zajezdy koupili (a taky tam odjeli!) na posledni chvili, protoze byli "za pulku". A to i v case, kdy uz vlada nedoporucila tam jezdit.
Nebo jako jeden muj kolega, ten mel jit do Italie k rakouskym hranicim. Kdy prislo nedoporuceni do Italie, rikal, ze no tak pujde lyzovat do Rakouska k Dachsteinu. V dobe, kdy v A uz zacalo byt nahnute a vedelo se (resp. kdo chtel mohl vedet) i u nas.

S kontrolou karanteny plne souhlasim. CO jsem nedavno se ptal, kolik si mysli, ze se z tech tisicu lidi, kteri pri vyhlaseni povinne karanteny byly v I se do karanteny nahlasi, tak patek bylo v karantene 4000-4500 lidi, tj. narust o nejakych 2000-2500 za tyden. V Italii zustalo 7600, pred vyhlasenim kolem 16500, neco z nich se vratilo (a melo by jit do dobrovolne karanteny).
U nas je neskvelejsi uprava domaci karanteny, ze v samotne karantene je POUZE ten, kdo se vratil. Vsichni rodinni prislusnici bydlici s nim v jednom byte/dome mohli klidne chodit, kam chteli :twisted:.

Jinak pokud si nekdo mysli, ze opatreni budou na 2 tydny nebo na mesic, tak at se trochu zamysli v souvislostech. Bohuzel, mike ma pravdu, ten linkovany clanek si urcite neprectou, kteri by meli a kdyby nahodou, tak tomu neporozumi.
Je hezke, ze se lidi furt koukaji na ty pekne tabulky a grafy nakazenych, mrtvych, ... Ale malokdo si krome aktualnych hodnot vsima trendy. Nekdy mam dojem, ze hlavne mnozi politici v ruznych krajinach :twisted:.
Muj odhad je, ze se mozna (!!!) situace zacne citelne zlepsovat tak za 2 mesice - pokud lidi nebudou houfne se snazit obchazet vsechna opatreni. Ale do relativniho normalu se veci vrati jeste za hodne dlouho. Navic je to jen pro CR, staci jeden stat, kde se budou chovat jinak a muze to byt zase zpet, sice mozna v mensi mire.

@etheric: ano, hodne to omezi a "bude bolet" hodne lidi, ted myslim ty nenakazene. Taky verim, ze pro Tebe to bude jeste mnohem horsi - ale pri veskere uctem veskere ohleduplnosti tu nejde O ZADNEHO jednotlivce. Bohuzel. A jinak to rozumne resit nelze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod Olchor » pon bře 16, 2020 11:19

@Etheric - Jaký ztracený léto? Do přírody se může, a kdyby jsi dostal karanténní volno z práce, ideál. Sbalíš bágl a tradá na měsíc do lesů. Dokonce se obávám, že budou případy zneužití krantény, aby lidi nemuseli do práce a měli to zaplacený, byť i jen 60%.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Koronavirus

Příspěvekod Lipon » pon bře 16, 2020 11:20

V So jsme šli procházkou skrz Park přátelství a někde jak byla Jizerka a je teď Penny, je hospoda s krytou zahrádkou hned vedle vchodu. Hospa byla sice zavřená, jak měla, ale zahrádka plná lidma s lahváčema. A na FB se lidi sháněli po hospodě, která má otevřeno aspoň na okýnko, kde by si dali točený :vom:
Přijde mi, že informací o infekčnosti a šíření je vcelku dost, nejen těch panickejch.

Včera bylo na Milešovce docela dost lidí, ale snažili se držet distanc navzájem.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pon bře 16, 2020 12:18

@Olchor: Ztracený léto pro mnoho lidí v tom, že si teď budou nuceni z rozličných důvodů vybrat dovolenou a v létě budou pak muset makat.
Do přírody se může, ale musí se do ní dojet. Vlakem, busem, a když budou povolený jen cesty do práce a podobně, bude se to hlídat a kontrolovat /což bude nezbytný/, tak se nikam nedostaneš.
Můžu tak leda blomcat po vedlejších cestách Žďárských vrchů, ale tim to hasne, dál se nedostanu.
Každopádně v tomhle případě mám štěstí, že se přímo z domu dostanu aspoň takhle.. Stačí nepozorovaně urazit 230m po ulici a šup už su v lese a dojdu vklidu kamkoliv po ŽV :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pon bře 16, 2020 12:41

Su na tem líp, mám les za plotem pozemku, takže nemusím nikam yezdit (a tím porušovat). Ufff. Konečně nějaká výhoda bydlení na konci vesnice.

Btw, STK tady u nás v RpR funguje (prozatím, protože autoservis do 30 lidu) taxem se (teda brambora2) objednal na 3.4.2020 (kdy mu končí STK a ME). To sem zvjedaff, esli to klapne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod oodoow » pon bře 16, 2020 13:49

apuka píše:Muj odhad je, ze se mozna (!!!) situace zacne citelne zlepsovat tak za 2 mesice - pokud lidi nebudou houfne se snazit obchazet vsechna opatreni.

No, tvůj odhad je jako obvykle úplně mimo realitu. Právěže kdyby žádná opatření nebyla, tak se situace začne citelně zlepšovat mnohem dříve. viz coronasimulator a srovnání křivek na konci.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 16, 2020 13:52

taky mi vyklad prirody zustava utajen

- do prirody muzu
- cestovat muzu jen do prace a za nezbytnymi nakupy

z toho plyne ze do prirody muzu jit pesky (mam ji za barakem) ale nemuzu do ni cestovat - autem/busem. Jak to teda je?

jako jasne, asi kdyz se nemuzu stykat s kamarady tak je mi nejaka priroda u zadele pac nemam duvod tam chodit ale mate me jak si to mam vylozit.

rano sem volala na endo (pac rikali, ze k dr jen v dulezitych pripadech) zda mam.jit na odber (na neuzivani leku na stitku neumru, takze to neni zivot ohrozujici stav) a divili se proc by meli mit zavreno. takze ja to proste nechapu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon bře 16, 2020 14:20

@oodoow: jo, ale v te simulaci jim chybi, jak sam na konci pise, pocet mrtvych a ja bych dodal jeste trvale poskozenych. Ten nebude stejny, pri rychle spicce jich bude nejvic, protoze zdravotnictvi zkolabuje a lidi, co by na kysliku prezili, to nedaji. Plus jine nemoci, ktere se normalne snadno zvladaji (treba takovy slepak) a tady ne. Proto je snaha krivku co nejvic zplostit a rozlozit v case. Plus je tady jeste moznost, ze se sireni s teplem zpomali, ze se najde neco, co pomuze s lecenim nebo se podari zrychlene otestovat vakcinu. Snaha o rozlozeni v case ma smysl (a vim, zes nepsal, ze ne ;-)).

Mawenzi píše:z toho plyne ze do prirody muzu jit pesky (mam ji za barakem) ale nemuzu do ni cestovat - autem/busem. Jak to teda je?

Tak to chapu i ja a prijde mi to i logicke. To je ten social distancing v clanku vyse.

@Olchor, Etheric: panove, musim napsat neco podobneho, jako jsem psal pred casem pp a co uz se mezitim vyplnilo. Resit leto v pulce brezna je ponekud predcasne. Je klidne mozne, ze zadne leto nebude, protoze bude uredne zruseno :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » pon bře 16, 2020 14:25

Tak o zpusobu cesty do prirody se nic neuvadi, tim padem by to melo byt jedno, samozrejme jet do prirody mhd je pak proti zdravemu rozumu a trochu by to mohlo narazet na vetu "omezit kontakty s jinými osobami na nezbytně nutnou míru" pac ten vylet do prirody asi nelze povazovat za nezbytny a tedy ani nezbytna ta cesta s lidmi. Takze kdyz vemu auto a pojedu do lesa, tak hadam sebe ani nikoho neohrozim, ac jit pesky je kazdopadne vzdy lepsi varianta :) Ostatne pokud by se dalo spolehat na to, ze se lidi budou chovat rozumne, nemusi se nic zakazovat.
Naposledy upravil scinkk dne pon bře 16, 2020 14:28, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon bře 16, 2020 14:28

Lipon píše:miku, částečně tě omlouvá, žes ještě zřejmě pod vlivem prášků a zánětu dutin, ale nazvat 15k lidí pitomci kvůli tomu, že jeli lyžovat do Itošky je fakt mimo

Myslel jsem ten posledni turnus, co odjel tyden pred vyhlasenim karanteny pro navratilce. Tam uz to bylo soudnemu cloveku jasne. Mozna jsem napsal spatne cislo, ale myslel jsem, ze prave tech bylo 15k. Tem, co jeli o 14 dni driv, bych to nevycital, tyden predtim uz to bylo na vazkach.

Odjela tam mj. i moje neprilis chytra sestrenka, ac se ji to rodina snazila vymluvit. Protoze jim to fakt jasne bylo. Uplne vsem krome ni. Aspon teda dodrzuje karantenu.

Lipon píše:rozumní lidi po návratu sami zůstali doma, na dementy halt je potřeba ten bič použít - kdyby ohrožovali jen sebe, neřeknu, ale tady se děje přesný opak

Ano, kdyz uz museli jet, tak meli jit vsichni do karanteny bez odhledu na navrat. Tohle je ale dalsi selhani vlady diletantu, meli karantenu vyhlasit s okamzitou platnosti. Protoze presne s timhle se dalo pocitat. Ti opravdu rozumni totiz cestu zrusili bez ohledu na finance (vim o nekolika), takze procento dementu bylo vyssi, nez je obvykle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pon bře 16, 2020 14:31

Musím pochválit jednoho kolegu - jeh syn dělá v zentivě nebo kde a jakýmsizpůsobem vyštrachal a poslal rodičům pár roušek/ústenek (stejných jako jsem používal při/po chemii, už je doma ale dávno nemám, poslední kus dostala juniorka, jak letěla do UK) a .... kolega nám každému daroval po jednom kousku. Díky. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon bře 16, 2020 14:32

scinkk píše:Tak o zpusobu cesty do prirody se nic neuvadi, tim padem by to melo byt jedno

Myslim, ze je to potreba cist cele najednou a ne po vytrzenych kouskach ;-)

scinkk píše:Takze kdyz vemu auto a pojedu do lesa, tak hadam sebe ani nikoho neohrozim, ac jit pesky je kazdopadne vzdy lepsi varianta :)

Jo, auto by melo byt OK, pokud ti ho teda neprostrili nejaky nervozni samopalnik na hranici kraje/okresu/vesnice ;-)

scinkk píše:Ostatne pokud by se dalo spolehat na to, ze se lidi budou chovat rozumne, nemusi se nic zakazovat.

Asi tak, ale u nas, zda se, bohuzel plati opacny extrem :evil: Taliani uz na svuj bordel dojeli a roznesli to do celeho sveta, snad nedojememe na blbou ceskou vychcanost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » pon bře 16, 2020 14:36

@mike: souhlas. Jo a jak si psal, taky si myslim, ze nejlepsi narizeni by (davno), bylo aby se na verejnosti povine nosily ty rousky, pac dle vseho jsou infekcni lidi bez priznaku ci pred priznaky, takze to ze budou doma a pak pojedou nakoupit zas tak nepomuze, ale rousky by riziko mohly vyrazne snizit, ale musely by byt povinne pro vsechny, jinak rousky nemaji ted skoro zadny smysl.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » pon bře 16, 2020 14:38

mike píše:Myslim, ze je to potreba cist cele najednou a ne po vytrzenych kouskach ;-)


Jasny, ale tak je tam: zakazuje volný pohyb osob na území celé České republiky s výjimkou: pobytu v přírodě nebo parcích,

ostatne stejny bod plati pro cestu do prace nebo navstevu pribuznych

takze porad si myslim, ze nikdo nemuze "vyhodnocovat" zpusob dopravy
Naposledy upravil scinkk dne pon bře 16, 2020 14:42, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pon bře 16, 2020 14:39

Vzhledem k tomu, že veškeré hmotné rezervy státu byly asi 60tis ks roušek (a ty už rozdali) a v Kocourkově je ca 10mio lidu, tak je to prakticky neproveditelné. Ani těch slibovaných 1.7mega roušek "mejd in čajna" tomu nepomůže.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon bře 16, 2020 14:47

Vsak uz to aspon doporucili: Zakrýt ústa i nos, nasadit rukavice, jinak nevycházejte, nabádají ministři. Naridit to nemuzou, kdyz to tak priserne zvorali, ze nemaji ani pro zdravotniky ](*,) A to se Bures jeste nedavno kasal, ze kdo nema, doveze mu je osobne. Kreten. Nemate na nej nekdo telefon? :twisted:

scinkk píše:musely by byt povinne pro vsechny, jinak rousky nemaji ted skoro zadny smysl

S timhle nesouhlasim. Rouska neni 100 % ochrana a nebude, ani kdyby ji nosili vsichni, ale jde o snizeni rizika. Lepsi neco, nez nic. Na ledovci ve dvou si taky vazeme na lano uzliky, ac vime, ze zadna jistota to neni.

Prohledal jsem nekolik skrini a nakonec je nasel. Par rousek, ktere jsem kdysi koupil jako ochranu pred prachem, kdyz jsem cosi likvidoval. Ted se budou hodit, az pujdu na nakup :) Online nakupovani je beznadejne pretizene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » pon bře 16, 2020 14:47

Vsak to je ta tragedie, ted muzou delat plno veci a to mozna nejucinnejsi je promrhano.
Kamaradka v lekarne vypravela, jak Babis navstivil HK pred par tydny, rekl ze lekarny maji rousky a respiratory a ty lidi za chvili ty lekarny malem zbourali pac meli jistotu, ze je jim jen nechteji dat/prodat.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod šíp » pon bře 16, 2020 14:50

pavproch píše:Musím pochválit jednoho kolegu - jeh syn dělá v zentivě nebo kde a jakýmsizpůsobem vyštrachal a poslal rodičům pár roušek/ústenek .... kolega nám každému daroval po jednom kousku. Díky. :prayer:

Paráda, když tohle udělá každý pracovník, a pro jistotu několikrát, tedy "malá domů" pro jistotu ve více kusech, tak je pak jasné, že se nedostává na ty, co jsou přednostně potřeba pro chod státu, namátkou třeba zdravotnictví, doprava a podobně. Úžasně sobecký přístup.
Jen na okraj, pracuji v první linii, tedy jako praktický lékař, a ani já, ani sestra nemáme zatím ani roušky, ani respirátory.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » pon bře 16, 2020 14:51

Rouska neni 100 % ochrana a nebude


No 100% neni asi nic ale zalezi jak to beres, aby ses nenakazil, tak ti to pomuze minimalne a spis psychologicky, ale aby te nekdo nenakazil, kdyz ji dotycny bude mit, tak pokud se nepletu a co jsem cetl, tak to riziko je znacne snizene, ostatne chirurgove maji rousku pri operaci. A proto ma smysl jedine povinnost.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon bře 16, 2020 14:55

šíp píše:Jen na okraj, pracuji v první linii, tedy jako praktický lékař, a ani já, ani sestra nemáme zatím ani roušky, ani respirátory.

Tohle je fakt strasne. Takova neschopnost, pro zdravotniky je meli shanet uz v lednu nebo zajistit vyrobu bez ohledu na cenu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon bře 16, 2020 15:06

scinkk píše:A proto ma smysl jedine povinnost.

A lidi bez nich chytat do siti jako v Cine ;-) Njn, u nas proste nejde nic delat poradne. Jeste pred par dny jsem cetl zpravy, ze v nekterych kramech, nebudu Kaufland jmenovat, zakazali zamestnancum nosit rousky, aby nedesili lidi ](*,)

scinkk píše:aby ses nenakazil, tak ti to pomuze minimalne a spis psychologicky

Stav imunitniho systemu souvisi i s psychikou, tak proc ne. Navic je potreba zacit, proc lidi nenosi ty rousky, co nasyslili kdyz to v Cine vypuklo? Boji se, aby nevypadali blbe. Aspon v tomhle muze to doporuceni ministru pomoct.

Jinak bych nebyl az takovy pesimista. Rouska nezachyti viry, ale zachyti kapenky. Navic nekde probehl clanek, jak v Cine zkoumali sireni v buse, kde jel nakazeny clovek. Nikdo z tech, kdo mel rousku, se nenakazil. Ti bez ni ano.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pon bře 16, 2020 15:22

Lipon píše:Hospa byla sice zavřená, jak měla, ale zahrádka plná lidma s lahváčema. A na FB se lidi sháněli po hospodě, která má otevřeno aspoň na okýnko, kde by si dali točený
Vsak prave... Ti lide si vubec neuvedomuji, ze prave oni zpusobuji, ze je treba vydavat stale tvrdsi a tvrdsi opatreni. ](*,)
Ja se obavam, ze se ta priroda docela rychle "zavre" prave kvuli podobnym, i bez hospody. Lide se budou domlouvat (resp. uz se domlouvaji), kde se budou setkavat, prinesou

Jakoze se nechci sam na sebe odvolavat, ale, bohuzel, toto jsou presne ty duvody, proc jsem parkrat psal, ze u nas nelze delat doporuceni, jak se ma clovek chranit - pokud se chce dosahnout rozsireni nejakeho opatreni, na lidi (mysleno jako mnozina vsech lidi) u nas ucinkuje jen restrikce. Psal jsem to u reflexnich prvku - tam ale lidi ohrozuji prioritne (ale zdaleka ne vylucne) sami sebe. Tady se chovaji stejne, jen to lip videt, bo ted - doslova - ohrozuji celou spolecnost. (A to vubec nemyslim "jen" na pripadne mrtve a nemocne s nasledkami /pro mne je toto, samozrejme, nejvyssi priorita/, ale i celkove na spolecnost, na ekonomiku, zamestnanost, .... vsechno, co jeste dlouho bude ovlivnovat nas vsechny.) Fakt tomu nejsem rad, ale je to skutecnost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví