Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv dub 29, 2021 18:12

:roll: sis jeste za ten rok nevsimnul, ze nevedi, co udelaji zitra? Proste nic neplanuj, nekupuj dopredu a zarid se podle aktualni situace.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49518
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv dub 29, 2021 19:28

No nepsal jsem to? Kazdy den je to jinak. Nejdriv jen profi test, pak i ze zamestani, ted uz samotest a nakonec to nejpsis zrusi uplne: Služby budou mnohem dostupnější, postačí samotest

Splnění podmínek kontroluje provozovatel. „Vyjde-li zákazníkovi pozitivní výsledek testu, tak zákazník neprodleně opustí provozovnu,“ píše se v opatření. :lol:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49518
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod ratel » čtv dub 29, 2021 20:46

ratel píše:
pavproch píše: A registrovat na webu se prý nemám, mám počkat až mi zavolá. To sem zvjedaff, kdy (bude to ještě letos? :twisted: )

dneska v 7 registrace, prvni dávka zítra v 9.

Prichod 20 min pred objednavkou, za 10min jsem byl venku, a to jsem jeste nemel predvyplneny dotaznik jestli nejsem tehotny a tak.(do 2 kola si to pripravim doma).
Legracni az tragikomicke prostredi - cekarna v restauraci Narodniho domu, ockovani v tanecnim sale, pruchod pres vycep ....
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » pát dub 30, 2021 8:14

pavproch píše:Neska vyhlásili, že povinné testy budou ešče i v červnu.

afaik vyhlásili, že o tom uvažují a rozhodnou do 7. května.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8441
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát dub 30, 2021 13:57

Muzete mit pravdu oba. Vyhlasuji kazdy neco jineho a jeste to nekolikrat za den meni #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49518
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pát dub 30, 2021 14:31

ratel píše:richod 20 min pred objednavkou, za 10min jsem byl venku
Nemels tam zustat nejakou delsi dobu (vetsinou 30 min, min. 15), jestli neprijde nejaka alergicka reakce?

Normalne to u doktora se ma s kazdym ockovanim, dokonce ode mne vzdy chteli i po kazde injekci. Z duvodu, ze v cekarne doktora se jednoduseji "vyresi" anafylakticky sok nez nekde uprostred prazdne ulice...

Jinak tady v OV, zaregistroval jsem se vcare pozde odpoledne, PIN2 na rezervaci terminu prislo dnes pred treti odpoledne, volne terminy (Cerna louka) hned od zitrka dopoledne, tak jdu v nedeli, zitra se jeste da nekam zajet, v nedeli bude podle predpovedi Ragnarok. Druha davka uprostred cervna, tj. na leto akurat...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16673
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » ned kvě 2, 2021 11:43

pavproch píše:Takže změna, kterou mi domluvila obvoďačka (protože stále nemá čím očkovat): příští středu si mám jít do nemocnice ve ValMezu pro žihadlo od Fajzra. Taxem teda zvjedaff, esli to klapne.


V očkovacím centru v nemocnici ValMez pracujou i v neděli, před obědem mi volali (a nedovolali sa, bo vycházka, gorateks a mobil v neprenovým futrálu+igeliťáku v kapse), takže SMS-kovali hodinu, kdy ve středu si mám přijít pro to žihadlo. Začínám tomu pomalu i věřit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28385
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » ned kvě 2, 2021 16:04

Ted jsem se vratil z prvni davky. Teda - mam dojem, ze nechybi vakciny, ale chybi lidi k ockovani... Jsem cekal po aplikaci v cekarne, bylo tam krome mne celych 15 minut pet lidi, jen asi 10 vterin 7, kdyz dva prisli a dva prave zvedali. A to kapacita cekarny byla nad 100 lidi. Je tam na pichani 18 boxu, prakticky se pouzivali dva, kdyz nahodou prisli dva lidi dokopy. Jinak (doslova) nemeli do ceho pichnout.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16673
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » ned kvě 2, 2021 18:00

Nebude to spis tim, kolik si naobjednali lidi? V nedeli nejspis nebudou mit dost personalu, aby obsadili vsechny boxy. Taky nemusi mit dost vakcin.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49518
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » ned kvě 2, 2021 21:09

Myslim, ze ne. Terminu tam bylo co 15 minut po 18-ti a vakcin by melo byt vice nez dost. Na toto upozornoval v radiu vcera taky nekdo, a ten nebyl z Ostravy, ze toto muze byt za chvili vseobecny problem, hlavne kdyz ted bude jeste vetsi prisun vakcin.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16673
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » ned kvě 2, 2021 23:19

Těžko říct, jak to u vás je, ale u nás se momentálně po registraci ještě čeká.
Laďa měl smůlu a druhý PIN mu na mobil nedorazil, nakonec měl štěstí, že se na netu podíval do detailu rezervace, kde si PINu, všiml, jinak by "PIN nepřicházel a já čekám dál" ... :? Takhle si jde ve čtvrtek pro první žihadlo, budu mít očkovanýho muže \:D/ :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod malejjarda » pon kvě 3, 2021 7:14

Tady si můžeš najít konkrétní očkovací místo (podle kraje) a stav kolik dostalo vakcín, kolik lidí čeká ve frontě, kolik už má termín očkování (i podle jednotlivých věkových skupin) a pod. informace.
https://ockovani.opendatalab.cz/
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Koronavirus

Příspěvekod Lipon » pon kvě 3, 2021 10:10

Ten systém je takovej na baterky :axe:

Před asi 10 dny jsme registrovali máti, přišel potvrzovací mail o registraci.
Pak se týden nic nedělo, ačkoliv už měla mít termín očkování (riziková skupina), tak jsme z ověřovacího mailu zjišťovali stav registrace, a ono tam svítilo "neplatná". Bez jakéhokoliv vysvětlení či notifikace se stav změnil na neplatnou. Jediná možnost, jak pokračovat, je zrušení registrace a nové zadání.
Tak jsme to v Pá večer zrušili a zadávali znova, PIN nepřišel. Přišel až v So večer, poté už registrace svítila jako platná. Postup přitom byl stejný jako předtím, včetně kódu od doktorky a zadání diagnózy. A včera odpoledne už přišel termín očkování, D+3, Pfizer, očkovací centrum v Plzni.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4927
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pon kvě 3, 2021 11:20

To je zvlastni.

Takze kdyz je nekdo rizikova skupina (resp. asi se registruje na zaklade nejakeho kodu, co dostane bud od doktora - rizikovi - nebo jinak - napr. pracovnici ve zdravotnictvi, skolstvi), tak dostane systemem prideleny termin?
Bo ja jsem se registroval, hned prisel PIN, na druhy den prisel PIN2, na zaklade toho jsem se dostal do rezervacniho systemu a tam vybiral mesic - den - cas, kdy chci jit. Tj. podle sveho vyberu ve volnych terminech.

Toto by byl docela zvlastni rozdil v chovani systemu. Ale taky bych potom chapal duvod, proc nekteri pedagogicti cekaji na nekterych mistech citelne dele nez bezni, na zaklade veku registrovani. :((
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16673
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod Lipon » pon kvě 3, 2021 11:53

ano, přišel PIN 2 a jeden konkrétní den, který se nehodil, takže hovor s infolinkou - tam řekli, ať počkáme do dalšího dne, stejně je tam rezerva 3 dny u toho PIN2
následující den to pak nabídlo další možné termíny
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4927
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pon kvě 3, 2021 13:56

Lipon píše:Ten systém je takovej na baterky.


Ostatně jako fšechno, na co babiš sáhne. Proto sem zvolil cestu skrz obvoďačku, myslel sem si, že ani nebudu muset někam daleko jezdit. Nakonec teda ale musím do očk. centra ve ValMezu, no.... ale vyhnul sem se (aspoň se zdá, jak píšu pomalu tomu už i věřím, dyž už mám fix termín) tomu (ne úplně friendly) registračnímu systému.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28385
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » úte kvě 4, 2021 7:42

vlada píše:Akademicti pracovnici se mohou registrovat na ockovani od pondeli 3.5.
Fajn, jen vypada, ze nekde na akademicke pude neco nedomysleli...

Kod dostanes uz v pondeli, muzes se zaregistrovat. Muzes dostat i termin. Ale na ten si s Tvym kodem musis prinest potvrzeni o zamestnani na "zjednodusenem" specialnim formulari vydanem ministerstvem (v elektronicke forme).
V mailu od fakulty se pise - "Potvrzeni o zamestnani budou k dispozici od stredy. Muzete si je prijit vyzvednout na sekretariat." Osobne ](*,) ](*,) ](*,) Coz je skvele, kdyz cely tyden nevis kam skocit kvuli online vyuce a konzultacim (hodne se blizi termin odevzdani bakalarek, diplomovek, seminarek, prikladu k zapoctu, atd...) A ted, co nejsou z Prahy, maji vsechno hodit za hlavu a ztratit den cestou do Prahy, kde na tu vyuku nemas pripravene nic... :evil:

Proste, typicky babisovske reseni - jen nevim, jestli papirovy formular je opravdu nutny (nikde se to nepise) nebo staci vytisteny elektronicky a papir vymysleli jen na fakulte.... :((

Jesteze se pro manzelku - snad opravdu - od zitrka se otevre registrace podle veku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16673
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » stř kvě 5, 2021 10:31

pavproch píše:Takže změna, kterou mi domluvila obvoďačka (protože stále nemá čím očkovat): příští středu si mám jít do nemocnice ve ValMezu pro žihadlo od Fajzra. Taxem teda zvjedaff, esli to klapne.


Klap! První fajzr je v rameni. Takže snad mě to už (až to chytim) nezabije.

Bába v čekárně před aplikací měla řeč k čekajícícm a strašila vedlejšíma účinkama - nebylo to veselé poslouchání, sem zvjedaff, esli sa u mně něco z nich objeví. Prozatím dobrý, o fpichu vůbec nevím, blbě ani spát semi taky nechce.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28385
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod malejjarda » stř kvě 5, 2021 11:24

Protože dneska otevřeli registraci pro 50+, tak jsem se taky přihlásil. Ráno v 8 registrace, v 11 došel kód pro přihlášení. V pondělí jdu na očkování. Docela rychlost. Aspoň stihnu do dovolené druhou dávku a nebudu snad muset řešit nějaké testy. To je vlastně důvod, proč se nechám očkovat. Kovid už jsem měl před půl rokem.
Jen je mi líto těch důchodců, co čekají na očkování u svého obvoďáka už několik měsíců. Tohle docela po.rali. :|
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » stř kvě 5, 2021 12:59

Já si pro druhou dávku pudu 16. června, dostal sem termín fix ještě před prvním vpichem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28385
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř kvě 5, 2021 14:35

V OV na Cerne louce jim to asi jde dobre od ruky. Manzelka registrace dnes kolem osme, dopoledne PIN2, pred pul treti rezervace terminu, byl volne terminy uz od zitrejsiho odpoledne.
Sice jako "akademicky pracovnik" by se mohla registrovat uz od pondeli (a mela by vyssi prioritu), ale jak jsem psal vyse, jen teoreticky - potrebne potvrzeni o zamestnani by si mohla vyzvednout osobne na sekretariatu fakulty v Praze nejdrive dnes. Takze usetreny min. jeden den cestovani a termin je stejny.

Ad duchodci: Jo, je to pro ne smula, ale jak jsem se koukal na prehled praktiku, kteri poskytuji ockovani, kupodivu neni nijak prehnane velky, spousta doktoru tam chybi. Ne ze by to v soucasne situaci pomohlo...
Hlavne chybeji nejake mobilni ockovaci tymy, tak jak jezdily do domovu duchodcu - praktik by mohl udelat termin, domluvil by xx lidi, tym by prisel do/k jeho ordinaci, naockoval vakcinou, kterou by vzal s distribucniho centra, tj. klidne i Pfizera a sel dal. Administrativu a cekani po pichu uz by si ohlidal praktik.
To same by mohlo chodit k nechodicim, resp. tezko se pohybujicim. TO je u nas momentalne prakticky nemozne, bo se odvolava na to, ze Pfizer a Moderna nejsou vhodne na prevazeni. Coz je blbost, kdyz prijdes na ockovaci misto a tam jim lezi na stole 5-10 pripravenych strikacek bez jakehokoliv chlazeni. Jednu "lednicku" by sebou tym mit mohl a par davek, napr. vsechny pro jednoho praktika by mohl vzit z distibucniho centra bez problemu. Tech max par hodin by to dokazali ohlidat. Jen by to asi prislo na vice casu a penez.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16673
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » stř kvě 5, 2021 18:15

pavproch píše:Jinak teda očkovací centrum v malé regionální nemocnici, ale frčelo to tam jak ve fabryce (= pásová výroba). Za tu půlhodinu co sem tam byl (přijít, vyspat dotazník, přijít na řadu, vpich a 15min pozorování po vpichu) tama prošlo snad 30 lidí.... :-bd


Jaxem tam po fpichu seděl, tak mě napadlo, že sem vlastně nebyl vůbec legitimován, takže sem to nemusel být já.

A ejhle.

Já si fuckt zřídím živnost na Delfy.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28385
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř kvě 5, 2021 19:23

To by te muselo napadat neco lepsiho, nez to, co napadne kazdeho ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49518
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Koronavirus

Příspěvekod zonn » stř kvě 5, 2021 19:53

Jenze certifikat o ockovani bude vystavenej na jmeno registrovaneho, takze pichnuta vakcina a certifikat na jinou osobu taky nic moc neresi.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Koronavirus

Příspěvekod zonn » stř kvě 5, 2021 21:31

apuka píše:Hlavne chybeji nejake mobilni ockovaci tymy, tak jak jezdily do domovu duchodcu - praktik by mohl udelat termin, domluvil by xx lidi, tym by prisel do/k jeho ordinaci, naockoval vakcinou, kterou by vzal s distribucniho centra, tj. klidne i Pfizera a sel dal. Administrativu a cekani po pichu uz by si ohlidal praktik.

A jaky je rozdil oproti ockovacim centrum?
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » stř kvě 5, 2021 22:22

malejjarda píše:Jen je mi líto těch důchodců, co čekají na očkování u svého obvoďáka už několik měsíců. Tohle docela po.rali. :|

Jako je to problém, ale to bylo viditelné už od počátku, že cesta přes praktika bude komplikující. (*) Když v Lidlu vlezu do delší fronty, kde z dálky vidím cedulku, že pokladní je v zácviku, tak to je poněkud močení proti větru.
Uznávám, že zde to bylo stíženo tím, že k druhé pokladně bylo nutné projet úzkým průchodem mezi regály, nicméně s něči asistencí - i kdybych neměl příbuzný, tak mám souseda v baráku či ve vesnici, mám třeba skauty, kteří to afaik nabízeli, tj. stačí otevřít hubu a poprosit.
V tom jsou totiž praktici šmejdi jak prodejci hrnců. Úplně stejně jako všichni viděli, že rychlejší cesta je jiná, ale přesto si všechny své seniory obvolali a registrovali pod sebe a důsledky jim úplně nevysvětlili, jen aby za ně dostali těch 250 za jednoho píchnutí, což je sazba vyšší než maj luxusní prostitutky, že...

(*) neříkám, jak to mělo být správně, jen prostě pravidla byla zjevně na začátku nastavena ve prospěch velkých očkovacích center - částečně z logických důvodů (skladování a doprava), částečně určitě jisté diletantství vlády
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8441
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » stř kvě 5, 2021 22:33

zonn píše:A jaky je rozdil oproti ockovacim centrum?
Nevím, jak to myslel apuka, ale já v tom vidím jednak dostupnost - obvoďák je na každým maloměstě a asi i ta důvěra starších lidí ve svého doktora.

Jeden z našich sousedů je taky registrován u své doktorky a když vidí, jak tu ostatní jezdí do okolních měst do očkovacích center, tak ho to nejspíš taky štve. Jen se už z nějakého důvodu nechce přeregistrovávat a doufá, že i na něj dojde v brzké době řada.

A jinak jo, nezbývá než souhlasit, tohle se zase nepovedlo :evil:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř kvě 5, 2021 22:47

Copak se te bande diletantu vubec neco povedlo? Leda omylem, na co sahnou... :evil:

Hafi píše:Úplně stejně jako všichni viděli, že rychlejší cesta je jiná

Tim bych si nebyl jisty. Puvodne to jasne nebylo, diletanti praktikum naslibovali vakciny a skutek utek. Taky dost zalezelo na kraji, rodice bydli ve Zlinskem a tam to fungovalo, byli ockovani u obvodaka. Modernou a ne az tak pozde. Protoze se pry nekdo v kraji snazil a vakciny obvodakum zajistil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49518
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » stř kvě 5, 2021 23:00

Jak to vlastně dopadlo u Tebe, byl jsi na testu protilátek? Taky už na Tebe pomalu přijde řada s nabídkou "včeličky".
Laďa si pro bodanec jede zítra, už si připravuje nenáročné aktivity na následující dny, pantok i pilu odložil do kotelny :D A vzpomíná na to, že jsem ho posledně po nějakým očkování "nepustila" na triatlon :mrgreen: Tentokrát to bere zodpovědněji.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř kvě 5, 2021 23:05

Jeste ne, ale uz bych mel. Rozhodnu se podle vysledku, jestli nebudu mit protilatky, tak neni co resit, jestli dost, tak taky ne.

A ted ho nepustis kam? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49518
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví