Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte bře 31, 2020 17:39

apuka píše:Jeste aby ses nemusel chytat zase za priblblou vlastni interpretaci "mnoho"

O priblble intepretaci pise ten pravy :D

apuka píše:Myslim, ze v jednom z clanku byly i pocty odpovidajici kolem 15-20% tech pozitivne testovanych ale bez priznaku nebo se skoro nebadanymi priznaky. Pro mne je - v tomto pripade - i takove cislo opravdu hodne, resp. mnoho.

Ano, v tomhle pripade by i 15 % mnoho bylo. To je ta krasa jazyka. Nejde totiz o presne cislo, ale o cislo vzhledem k ocekavani v konkretnim pripade. V tomhle by to clovek necekal, maximalne nejake vyjimecne pripady, ale i jednotky procent by byly hodne. Uz jen proto, ze se ceka postupne promoreni vetstiny populace, takze absolutni cislo by bylo obrovske.

Ovsem na zdroj se ptam proto, ze tohle dost sleduju a na tuhle informaci jsem jeste nenarazil. Nasledky po tezsim (nejen tezkem) prubehu ano, ale po bezpriznakovem ne. Krome veci jako je ztrata cichu a chuti, coz jsou snad jen prechodne nasledky (doufam, mam to taky).

mike píše:Jen bude pruser, az se ukaze, ze neni - to je prakticky po vakcinach, resp. alespon po vetsine z vyvijenych.

V Izraeli vyvijeji vakcinu proti SARS roky a dostali se celkem daleko (a vypada, ze na tohle bude fungovat taky). Coz mne vede k optimismu, zrejme jim to funguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod FrantaKrajta » úte bře 31, 2020 18:07

Z Facebooku:
Markét Barešová
Yesterday at 18:40 ·
Kamarádi a outdooroví nadšenci z Prahy!
Spojila jsem teď své síly s Magistrátem hlavního města Prahy a působím na koordinačním centru.
Long story short:
Sháníme cca 120 ks karimatek a 20 ks spacáků pro potřeby lidí bez domova, kterým město Praha zřídila ve spolupráci s Českým červeným křížem a Arcidiecézní charitou Praha stanová městečka v Tróji a na Císařské louce...
No a já vám chci poskytnout příležitost poslat své staré, nepotřebné vybavení těm, kteří díky němu zažijí příjemnější noci v mínusových teplotách! (Neočekávejte ale, že se s věcmi shledáte...)
Nejlepší možností je doručení přímo na Mariánské náměstí a předání ČČK co nejdříve!
P.S.: Kdyby vás zajímalo více informací, ptejte se :)

Já už tedy přebytečný spacáky poslal pro Ženy bez domova posledně, ale třeba ještě něco vyhrabeme.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte bře 31, 2020 20:06

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod FrantaKrajta » úte bře 31, 2020 21:34

@Mike, tak si raději nehraj s magnetama a pošli starý spacák ČČK nebo ČKCH, třeba sbíraj i tam u vás :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte bře 31, 2020 23:23

Nemam. Doma mam akorat dva spacaky, oba pouzivane.

Jestli se bojis, ze tady ta vyzva zapadne (jakoze skoro urcite), tak na ni udelej separatni vlakno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř dub 1, 2020 5:18

Procitam k ranu zpravy a diskuse a tohle mi pripomnelo apuku pred par tydny:

04:00 - Domácí kočka majitele z Hongkongu nakaženého koronavirem byla rovněž infikována. Oznámily to místní úřady, podle kterých zvíře nevykazuje příznaky nemoci. V Hongkongu je to již třetí zvíře, u kterého byl koronavirus potvrzen.

Jinak mi prijde, ze nalada v USA se meni. Na burzovnim foru, kde jeste pred par dny meli navrch odmitaci a konspiracni teoretici dneska skoro servali nejakeho blbecka, co se vysmival cislum a trendum. Zacina jim dochazet, ze to tam asi bude drsne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » stř dub 1, 2020 9:18

Všude doporučujou omezit návštěvy u dochtora na mobil/emil/e-recept.

Mám si jít zase k psychošovi pro prášky na spaní, taxem si našel na webu jeho emila a napsal mu, že nepřijdu a ať mi pošle e-recept. To sem zvjedaff, co sa z teho vyvine.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř dub 1, 2020 9:55

pavproch píše:To sem zvjedaff, co sa z teho vyvine...
Ze nebudes spat... Nejspise z toho, jak budes cekat, jak se to vyvrbi nebo z obavy, ze TI nevypise prasky :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16555
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » stř dub 1, 2020 10:11

pavproch píše:To sem zvjedaff, co sa z teho vyvine...

no to me zajima, potreboval jsem mast na predpis, kdyz to zrovna vypuklo, tak jsem si rikal zda tam nestaci zavolat a oni mi predpis poslou, jako ze nova doba, tak dej vedet zda to funguje a taky to zkusim :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Koronavirus

Příspěvekod zonn » stř dub 1, 2020 11:49

Normalne to u leku (ktere uzivate chronicky) funguje uz minimalne rok.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř dub 1, 2020 11:53

Ted mi syn rikal, jak skvele funguje noj proti koronaviru n Rakousku.
Kunz (jejich kancler, co co to je) vyhlasil, ze se lidi maji ucit nosit rousky, od pondeli by melo byt jejich noseni povinne v obchodech spolu s rukavicemi.
Na to dopravni podnik ve Vidni spustil velkou kampan ve svych prostredcich, ze lidi nemaji pouzivat rousky, protoze se pres ne hur dycha, nemaji se pouzivat jednorazove rukavice, protoze se pod nima kuze poti a oteviraji se pory a stejne se nemaji lidi bat chytat madel a veci v dopr. prostredcich, protoze se COVID prenasi hlavne kapenkama; nema se pouzivat dezinfekce na ruce, protoze to skodi kuzi a snizuje rezistenci kuze vuci bakteriim a virum... ](*,) :twisted: :axe:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16555
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » stř dub 1, 2020 12:17

pavproch píše:Všude doporučujou omezit návštěvy u dochtora na mobil/emil/e-recept.
Mám si jít zase k psychošovi pro prášky na spaní, taxem si našel na webu jeho emila a napsal mu, že nepřijdu a ať mi pošle e-recept. To sem zvjedaff, co sa z teho vyvine.... :D


Tak prozatím jako jo. Nikam nebudu muset (teda kromě lékárny na závěr). Pan dochtor mi volal, probrali jsme všechno, doporučil mi, co jak mám fčíl udělat/změnit, za týden mu omeldovat výsledek/následky a pak mi pošle e-recepty. Příště se prý uvidíme až v době post-koronové. Sem spokojen (prozatím).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř dub 1, 2020 12:51

Ja jsem zapomel tady dat pochvaly.

1) Minuly tyden jeden vecer zvonil zvonek u dveri - stali tam dva sousede Vietnamci (ve vchode bydli asi 4-5 rodin) v rouskach. Chodili od dveri ke dverim a kazdemu s usmevem rozdavali (zdarma) balicek peti textilnych rousek. Pracuji v "textilnim prumyslu" :lol:, ted nemohou prodavat ani dodavat, tak se jejich "sicky" doma dali na siti rousek ze zbytkovych materialu.

2) Jeden cinsky vedouci projektu dnes konecne dokoncil a implementoval nejakou dost slozitou zmenu. Jeho posledni email, kde dekoval nam, co jsme mu s tim pomahali koncil slovy:
"Btw,If there is someone need mouth mask just let me know that ,I can post to you"
Tj., pokud nekdo potrebuje rousky, ma mu dat vedet a on mu posle...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16555
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » stř dub 1, 2020 13:18

Jak bych se rad jednou mylil. Pres mnohe vekryse sliby o tom jak pomoci podnikatelum, ktere se tedy navic ze dne na den menily, chaos v tom co jsou sliby a co uz praxe, prichazi realna opatreni a vetsina z nich se uz ted tvari stylem, proc to delat jako jinde, kdyz to muzeme udelat po svem, sloziteji, hure a hlavne mene ucinne. Takze utlum ekonomiky si pekne po cesku jeste zhorsime a doplati na to uplne vsichni. Volic spokojen jak se nejprisnejsim rezimem bojovalo s virem a soucasne se neutratilo moc penez pro zle podnikatele. A kdyz uz nejaka pomoc tak at to z casti zaplati treba soukromi vlastnici nemovitosti ci treba zle banky (oboje je jeste na poradu dne). Zatim jsou opatreni z casti v risi buducnosti (v cesku nejspis vzdalenejsi budoucnosti) ale ta pachut uz z toho leze, ale necham se prekvapit a rad se budu mylit...
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod aksam » stř dub 1, 2020 13:46

E-recety fungujou v pohodě, jsem si kvůli nim pořídil chytrej mobil, abych mámě vyzvedával léky. Doteď jsem neměl důvod mít chytrej mobil, surfovat na tom na netu je stejně pořád opruz největší.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » stř dub 1, 2020 13:48

Na e-recept ve formě SMS kodu ti stačí i blbý telefon. A ta SMS (aspoň v naší vesnické (m)lékárně) bezproblema funguje. Dělám to tak i dyž mám (prý) chytrý telefon, MMS aj. píííčoviny bylo to první co sem v něm zakázal.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod oodoow » stř dub 1, 2020 15:54

apuka píše:Pritom je docela dobre zname, ze i mnoho z tech, kteri ani nevedli, ze neco dostali a prekonali nemoc "bez priznaku", maji na plicich dobre viditelne zmeny, i fibrozy, tj. nevratne zmeny.

mike píše:Zdroj? Zvlast pro to mnoho. Jakozto nejsempravnikale bys mel vedet, kolik je za sireni poplasne zpravy

apuka píše:Dal bych Ti...

Člověk by čekal, že pokud napíšeš že je to docela dobře známé, tak že budeš schopen aspoň jeden zdroj vyhrabat. :D

apuka píše:tato informace pro 99 % lidi zapadla, protoze tam byly "zajimavejsi"

Pokud ta informace pro 99% lidí zapadla, jak je možný, že je to podle tebe docela dobře známé? :((

Asi by sis měl nějak ujasnit, co chceš vlastně sdělit, než začneš něco psát. ;-)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř dub 1, 2020 16:11

@oodoow: Ja jsem na ty informace (resp. odkazy) narazil bez toho abych je hledal, na mistech a v clancich, kam nechodim zrovna na podobne informace. A za to nemohu, ze nemam potrebu hledat ty drakonicka cisla o co nejvice nakazenych a mrtvych - ne, ze bych si je nevsiml, ale snazim se nezabyvat tema absolutnimi hodnotami ale spise trendem, coz az tak moc lidi nedela, protoze tomu nerozumi -, spise jsem citlivy na spomenuti neceho, co do toho nezapadava. Takze podobna kratka informace a odkaz me lehce zaujme.
Jak jsem psal posledne dny jsem netravil na OF nijak moc casu a uz vubec ne, abych dal dokopy uceleny prispevek o takovych vecech - mam jinou praci a sem chodi vice-mene jen kdyz na neco "cekam" mezi dvema jinymi cinnostmi. Proto jsem si ani neukladal linky a vubec jsem nepocital, ze o tom budu tady psat. Navic - a to jsem taky psal - jsem to delal na vice pocitacich a do toho nektere pocitace a prohlizece pouzivali i ostatni z rodiny (a neco nasli oni, ne ja). Prohlizet tu hromadu odkazu na ruznych mistech se mi fakt nechce a ani na to nemam cas. Hlavne kdyz si uz nepamatuji, co presne bylo v jakem jazyku. Google dokaze snad pouzivat kazdy, tak muze taky hledat.
No a to, ze je ta informace dobre znama neznamena, ze je znama v bezne populaci, ale mezi lidmi, kteri se tomu venuji. Proc se o tom nepise vice, to je otazka, ale ne na mne.
Asi tak...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16555
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod oodoow » stř dub 1, 2020 16:20

apuka píše:No a to, ze je ta informace dobre znama neznamena, ze je znama v bezne populaci, ale mezi lidmi, kteri se tomu venuji.

No, pokud už odhlédnu od tvojí formulace "dobře známá" a omezíme to tedy na lidi, kteří se tomu věnují, tak potom třeba v tomhle videu čas 0:50 říká imunolog, kterého bychom tedy snad mohli považovat za člověka, který se tomu věnuje, že trvalé následky pouze pokud proběhne těžká pneumónie. Pokud by to bylo "dobře známé" asi by tvrdil něco jiného, nemyslíš?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř dub 1, 2020 19:09

Obchody by se v neděli měly zavřít, zaznělo z vlády. Prodejci jsou proti

Tak nevim, je to april nebo uz mu definitivne jeblo? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » stř dub 1, 2020 19:50

Tak nevim, je to april nebo uz mu definitivne jeblo? :-k

No co nekecat ale makat, vsak mi to vyhrajeme a ostani staty nam budou zavidet.
Desim se kazdeho dalsiho noveho napadu, uz to celoplosne odlozeni splatek bez selekce na ukor stability bankovniho trhu, je takove pekne ceske.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř dub 1, 2020 20:05

Njn, zrovna kdyz by byl potreba statnik tam sedi pologramotny chaot, co si akorat dela PR a co se obklopil bandou diletantu ](*,)

Tenhle napad mi prijde rozumny: Prahu čeká test promoření na vzorku populace, Litovel do toho jde celá, presne tohle potrebujeme vedet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » stř dub 1, 2020 20:15

Jo to me potesilo, mozna az sokovalo, ze se to stane u nas :), ac pravnik? superstar minstr zdravotnictvi rekl ze s tim nepocita... jsou asi dulezitejsi veci ci co
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř dub 1, 2020 20:40

Holt to jeste nemaji uplne pod kontrolou a obcas nestihnou neco pozitivniho zarazit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » stř dub 1, 2020 22:11

No to jeste uvidime zda budou enjake vysledky, jestli je neco dostatek, tak slibu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » stř dub 1, 2020 23:01

Clanek o chaosu kolem podpory pro OSVC, kdy jsou zmateni jak potencionalni prijemci, tak urednici, kteri by to meli zarizovat (kdy urednice popisje, ze se cely vikend seznamovala s metodickymi pokny a v utery bylo vse jinak), klasika. Clanek konci odstavcem

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) ve středu řekla, že o uvedených podmínkách bude znovu jednat s ostatními členy vlády a je možné, že se ještě změní.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » čtv dub 2, 2020 9:17

oodoow píše:No, pokud už odhlédnu ...
Hele, Ty si mysli, co chces, je to ciste Tvoje vec. Ja jsem jen podal info, podle mne hodne dulezite, na co jsem narazil. Pokud tomu neveris, tak never ale nechytej me za slovicka, protoze tady jde o obsah.
Ja jsem nikde nepsal, ze ti lide budou mit nejake tezke nasledky cely zivot, naopak, jsem psal ze mlady clovek, ktery bezne nevyuziva na 100% kapacitu plic si niceho ani nemusi vsimnout. Jsem psal, ze nasli na plicich lidi i fibrozy, o mnozstvi jsem nepsal.
Moje upozorneni bylo pouze o tom, ze nebadane prekonani COVIDu vubec nemusi znamenat prekonani bez trvalych nasledku - ale to taky jeste neznamena, ze si to nekdo musi vsimnout. Nekdo si to mozna vsimne za desitky let az bude mit i jine problemy ale spojovat to s COVIDem uz nebude a mozna nekdo, kdo bude cely zivot rel. zdravy si toho nevsimne nikdy.
Ale lidi, jako zrovna jsi i Ty, co tu kapacitu pouzivate hodne blizko maxima by si toho vsimli docela rychle.
Taky jsem psal. ze o tom zadne dlouhodobesji studie jeste nejsou, ty a taky mnohem rozsahlejsi, predpokladam, zacnou az cela krize skonci. Na co jsem narazil, vetsinou byly zkoumane rel. male skupinky (nizsi desitky) lidi a vetsinou to nebyly vyzkumy primo zamerene na toto.
Napr. zjistili pro RTG plic lidi, ze nekteri mladi maji viditelne nasledky zanetu, resp. i ty fibrozy na plicich a po anamneze zjistili, ze zadna logicka pricina tam neni a ze jedine spojeni nekterych z tech lidi bylo, ze meli pozitivini test na koronavirus. Tak nechali otestovat i ty ostatni s "nevysvetlitelnymi" nalezy a taky byli pozitivni. To je privedlo k tomu, aby si udelali vyzkum i mezi dalsimi pozitivnimi bez vyraznych priznaku.
(Z tohoto hlediska) bohuzel uz u nas neni povinne "stitkovani" plic, jak to bylo za meho mladi, vysledky by mohly byt casem docela zajimave...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16555
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » čtv dub 2, 2020 11:05

Ja bych to uzavrel tim, ze proste v cesku za posledni mesic pribyly desetitisice odborniku na zdravotnictvi a virologii :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod aksam » čtv dub 2, 2020 11:40

Nejen na zdravotnictví a virologii, přidal bych na cokoliv, přečtou si pár článků a začnou dedukovat vlastní teorie.......:-)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv dub 2, 2020 17:21

@apuka: jde o to, zes to sve info nicim nepodlozil a jelikoz vime, jak pracujes s informacema, tak se neda brat vazne.

@aksam: a pak tu mame jednoho, ktery neustale chrli vlastni teorie po precteni par vet, par slov a nekdy dokonce i slova jednoho :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví