Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pon dub 6, 2020 12:36

T-ZustanteDoma... Zobrazení názvu operátora okamžitě zakázáno...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pon dub 6, 2020 12:52

O víkendu sem si vyměnil SMS se dvěma známýma - Pha a JČechy, (oba jsou - prozatím - OK), oba mají své firmy a oba mi napsali, že firmy rozdělili do dvou navzájem se nepotkávajích směn aby se případná nákaza/karanténa dotkla vždy jen půlky firmy. Velice to zvažuju ve své firmě zavést tež. Jak to máte u vás?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 6, 2020 13:08

maj to takhle hasici, ze na smenach je min lidi a tocej se po vic dnech nez ted, kdyby se nekdo nakazil tak de automaticky cela smena do karanteny a aby to bylo teda vic rozlozeny, takze je svagr trochu vic doma s detickama :D

urcite to je dobrej napad, pokud ses zavislej na tom, aby ty lidi makali.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod mila6032 » pon dub 6, 2020 13:48

Tak aby bylo info kompletní, tak fackující strážník už je bez uniformy.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pon dub 6, 2020 13:49

pavproch píše:Velice to zvažuju ve své firmě zavést tež.
Nesel jsi nahodou do sve firmy na karantenu, ze tam nikdo stejne neni?

Jinak je to rozumne reseni tam, kde to lze provest. Zrovna u nas ne - to vsichni pracujeme nucene z domu. Krome jednocho chlapka, ktery furt chodi do prace - jeho desi predstava, ze by byl doma 24 hodin denne se svoji manzelkou a dvema dcerami mnohem vice nez nejaka nakaza i s tezsim prubehem :mrgreen:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16595
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pon dub 6, 2020 13:53

Ne, rodinu mám v karanténě, firma je (prozatím) plná lidí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pon dub 6, 2020 14:13

mila6032 píše:Tak aby bylo info kompletní, tak fackující strážník už je bez unifo
Nejdes mu delat advokata, ze jej vyhodili predcasne a protipravnem ze o nem nadrizeni verejne prohlasil, ze konal nezakonne (to by prece v tomto pripade mel posoudit az soud, ne? Nebo alespon spravni rizeni, kdyz uz.), atd. atd. Pouhe "podezreni z poruseni zakona" by dstatecne byt nemelo, ne :wink:?

Ne, ani v nejmensim se toho vola nezastavam a ani v nejmensim si nemyslim, ze takovi by v jekekoliv silove slozce meli mit moznost pracovat. Ani nepoznam prislusne predpisy, jen mam dojem, ze v podobnych pripadech u beznych policistu a vojaku je nejdrive postaveni mimo sluzby, setreni inspekce nebo soudu a az pote se muze vyhodit.
Nevim, jak je to u mestske policie, jestli maji svuj vlastni zakon nebo alespon cast zakona. Jen se docela obavam, ze co jsem napsal vyse se klidne muze stat skutecnosti, pokud je dotycny dostatecne drzy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16595
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pon dub 6, 2020 14:36

Jinak, jak jsem uz psal v jinem vlakne, se mi jezily vlasy uz kdyz jsem cetl, ze Dusek (ani nevim, co to ma za epidemiologickou ci jakou funkci) zacal vychvalovat, jak se lepsi situace v CR na zaklade mirneho snizovani pomeru pozitivnich nalezu k celkovemu poctu testu. S naprostou ignoranci toho, ze se podminky testovani docela menily, navic se prolinaji vysledky testu z ruznych dnu, zacalo se testovat i na "soukrome" pozadani, hodne testu se delalo u karanteny na Olomoucku atd. Ty podminky byly a jsou tak ruznorode, ze se udaje z libovolnych dvou dvou dnu nedaji vubec srovnavat. A on z techto nesrovnatelnych cisel vyvodi takto zavazne tvrzeni. I kdyz jine grafy a cisla rikaji neco jineho.
Jsem si rikal, ze to je teda epidemiolog, kdyz zakladne dulezite souvislosti mu nedochazi, ze je ponekud mimo. To uz predtim byly naznaky, ze predpovidali optimizmus, protoze "nektere" cisla a grafy "se" ukazuji dobre - a bylo zajimave, ze dost casto ty cisla a grafy u ruznych lidi se vztahovaly k ruznym ukazatelum.
No a ted do toho prisel Primula se svym optimizmem, taky na zaklade podobnych cisel...

Aby nedoslo k nedorozumeni - nehraju si na epidemiologa, ani lekare a pod. Jen vidim ty priserne chyby v (pro epidemiologa zakladni) statistice, resp. jeho hodnoceni. To si dovoluji jako promovany matematik s trochu vyssim statistickym vzdelanim nez bezny stredoskolak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16595
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mila6032 » pon dub 6, 2020 14:39

Apuko, na tuhle otázku neumím odpovědět, abych zůstal v mantinelech veřejné diskuze, nespáchal sám trestný čin a nebyl v rozporu s pravidly fóra a společensky přijatelným vyjadřováním.
Jen tak obecně...ať je sakra rád, že se to uzavřelo takhle. A i toho soudu se možná dočká ;) A vyhození předčasně? V mém světě by o ten mundůr přišel ještě u toho rybníka.

Postavení mimo službu, respektive převelení někam do skladu, se týká jeho kolegů, kteří proti tomu jednání nezasáhli.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pon dub 6, 2020 17:41

Ha! Na idnes.cz titulek "cyklisté bez roušky" - esli už na velikončky budu doma, bude vše (zdravotně) ok a bude tak těplo, jak slibujou, tak to vidím na první jarní otočení nohama... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon dub 6, 2020 19:05

mila6032 píše:Jen tak obecně...ať je sakra rád, že se to uzavřelo takhle. A i toho soudu se možná dočká

Doufam, ze jo. Jinak bude delat ochranku nekde v superhyper a skonci to zmlacenym duchodcem jako nedavno.

mila6032 píše:Postavení mimo službu, respektive převelení někam do skladu, se týká jeho kolegů, kteří proti tomu jednání nezasáhli.

Prekvapuje mne, ze dovolili mladasum se zaznamem odejit. Zas je pravda, ze to uz by riskovali docela dost vsichni a proc by to delali kvuli jednomu mindrackovi.

apuka píše:vyhodili predcasne a protipravnem ze o nem nadrizeni verejne prohlasil, ze konal nezakonne (to by prece v tomto pripade mel posoudit az soud, ne?

Ze konal nezakonne dokazu v tomhle pripade posoudit i ja jakozto pravni laik ;-) Nadrizeni jednali rychle a pricetne, coz mne prijemne prekvapilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49431
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Lipon » pon dub 6, 2020 20:29

už jsme o minulém a tomto víkendu absolvovali vyjížďku na kole, rozum jsme vzali s sebou - když jsme jeli sami, volná huba, když jsme se k někomu blížili, krytohub hore
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » pon dub 6, 2020 21:37

Lipon: stejne tak + radsi komplet prujezd obci. A delalo to tak 99 % lidi co jsem potkal (no nekteri ji mely mozna nonstop). Vlastne me trochu rozesmalo, ze od utery uz tu rousku nemusim mit aspon v lese, to jsem rad, ze je to posveceny i z vyssich mist :)

Docela me rozesmal tatik s malyma deckama, kdyz jsem se k nim blizil ze zadu, tak na deti zvolal: Blizi se clovek, nasadit rousky.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon dub 6, 2020 21:52

Jj, takhle to tady delame venku vsichni. Kdyz jdu na vychazku k veceru, tak si za mestem dam rousku do kapsy a nasadim az kdyz jsem zpatky pod verejnym osvetlenim. Dneska jsem nepotkal vubec nikoho. Odpoledne si ji holt necham na brade a nasazuju, kdyz se s nekym mijim. On je rozdil v dychani docela znat i pri rychlejsi chuzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49431
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mila6032 » úte dub 7, 2020 12:34

Třeba se to někomu bude hodit. Řešil jsem včera s kamarádkou-ošetřovatelkou v domově seniorů nějakou ochranu proti Covidu. Hamáčkovy zásilky končí spíš ve špitálech a na tyto menší zařízení moc OOP nezbývá a když už, tak ne v potřebné míře. FFP3 respiratory jsou ofiko nesehnatelné a neofiko za nesmyslný peníze. I jsme se s kolegy zamysleli a došli k závěru, že omezení nedopadá na filtry P3R, které mimojiné pro svůj "respirátor" používá i ČVUT. Ten má závit 40x1/7 a tedy už stačí k tomu sehnat nějakou masku. Zjevně si to omezení takto vykládají i někteří prodejci :)Jak filtry, tak (polo)masky se poměrně dobře dají sehnat i dnes a ochrana je na úrovni ffp3 respirátoru, podle některých zdrojů i vyšší.
Včera jsem to objednal odsud: https://2052634198.eshop-rychle.cz/Polo ... -d1773.htm
Mají skladem masku i filtr. Telefonicky ověřeno. Ve čtvrtek jim má přijít ještě nějaká "větší" zásilka od dodavatele. Ale našel jsem to na skladě i jinde.
Takže kdyby někdo potřeboval řešit něco podobného, tak řešení existuje i v této době a člověk dokonce ani nemusí vypadat jak kosmonaut. Samozřejmě lze najít i kosmický masky s plexisklem a dokonce se stěračem. Ale to by taky babky v domově mohlo klepnout.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » úte dub 7, 2020 13:08

Ze stejneho soudku, pro nekoho muze byt vhodna i samodoma pomoc pouzitim soli.
100% to, samozrejme neni, ale je to pomerne vysoky stupen ochrany:
„Filtrace virů je zde cca 40 až 70 procent ještě po 24 hodinách, přičemž na začátku 85 procent. Ale hlavně – ani proniklé viry chřipky nebyly již schopné vyvolat nemoc,“ uvedl. Dodal, že přímo na onom filtru je do pěti minut zabito 99,9 procenta virů a do hodiny všechny.
... Ochrana navíc podle něj funguje i za vlhka a celý den, takže není třeba roušku každou chvíli měnit za novou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16595
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » úte dub 7, 2020 15:26

oodoow píše:@apuka: Jj, myslel, že prostě většina a v tom měl pravdu, většina to určitě dodržuje. T
Vratim se trochu k teto starsi veci, proc jsem napsal, ze ma mike ponekud omezeny pohled.
Ono je to pekne rict, ze jdes po namesti a prakticky vsichni maji rousky. Ale, kdyz uz nejsi ne te hlavni ulici, na namesti, zajdes za roh, uz to zdaleka neni tak jasne.Nechci psat, jak je to v Praze, Brne, ..., jen to, co vidim v oblastech, kde ted chodim.

Byl jsem autem nakoupit, vsedny den, kolem 11hod. Cestou k autu bocnymi ulickami 4 delnici na stavbe (zatepleni balkonu zvenku, hned vedle chodnika, z nich 3 rousku nemeli. Uz z auta, na vedlesji ulici dva lidi se psema, rousku mely, dve pubertacky s BT repreakem na plnou hubu zpivaly - jedna s rouskem a jedna bez. Na chodniku vedle hlavni silnice asi sest lidi, jeden uplne bez rousky, dva kourili, jeden s rouskem - na zastavce MHD si potom rouska nasadili-, pozdeji, kde neni zastavka dva lidi, jeden s rouskem, druhy bez. Toto nebylo prevazne s rouskem. Ano, pozdeji kolem hlavniho tahu meli rouska vsichni - jezdili tam i policajti i meststi. To u nas tehdy (jeste) ne.

Druha, jeste dulezitejsi vec, co by melo zajimat lidi mnohem vice: Je povinnost nosit rouska na verejnosti. Jak koukam, vetsina lidi to chape tak, ze "verejnost" je tak od dvo metru od vstupnich dveri baraku. Jenze v tom baraku (resp. vchodu) bydli v panelaku 26-27 rodin. Takze pres vstupem tak 80% lidi dava rousky dolu, u schranek, pred vytahem i ve vytahu. A toto mi prijde uz to uplne nejhorsi. Ve vytahu se moc nevetra, tam kdyz nekdo zachrchla, to tam zustane, uklizi se jednou tydne (pokud ted vubec). Mne ten vytah nevadi, nepouzivam jej, ale co ostatni? A co Ti mladi, co chodi pred vstupni dvere ve trojici, dvojici, sem-tam i dalsi kamos kourit, pit sve energy drinky, vice-mene stale bez rousek. Navic zrovna ti, co uz maji plice zasrane tak, ze kaslou a chrchlaji stale a vsude do okoli.
Pro mne osobne a lidi, co tady bydli je naprosto ukradene, ze 99% ve meste nosi rousky - nam je oblast, kde se nejvice zdrzujeme a kde "se zbytky" od ostatnych setkavame v uzavrene casti nejdele je tady - a tady je nejvetsi moznost neco chytit, pokud nekdo virus zanese. Takze z meho/naseho pohledu je "prevazne" dulezite pro tuto oblast - a tam je prevazne silne na stranu "bez rouska".
A nemyslim si, ze je to zrovna jen problem naseho panelaku a Ostravy.

V nedeli jsme objevili misto, kde se da behat - inline draha v necome, co chce byt park nebo sad, je tam i inline draha. Chodi tam na prochazku hodne lidi, s kacarkem, na kole, inliny, skateri, bezci. A docela dost mladych, co si sednou na lavickach vedle chodniku u plotu, tam se shrocuji, popijeji (kupodivu ne alkoho ani pivo), kouri, rousky si moc nedavaji zpet, kdyz je tam nikdo nekontroluje. A proc je to problem? Protoze na druhe strane plota je areal Alzheimer centra (to jsem zjistil az pozdeji), lavicky jsou i vevnitr hned u plotu, takze se mohou ty lidi, resp. skupinky setkavat na nejaky metr a pul, dva i na delsi dobu. Proto me trochu prekvapuje, ze je pro vsechny zahada, jak se virus do toho Alzheimer centra dostal. Ja netvrdim, ze "pres plot", ale jako moznost bych to vubec nevyloucil, jak jsem videl, jak se chovaji nekteri lide - a to bylo v case, kde vnejsi inline drahy a skateparky byly oficialne uzavrene, co tam malokdo dodrzoval.
Tam malokdo vubec pomysli na to, ze za plotem jsou ty lidi patrici do nejohrozenejsich skupin (mimochodem, hned vedle je i dalsi domov duchodcu). A moc je to ani nezajima.

A ad priroda: Samozrejme, my jsme taky nemely v lese rousky celou dobu. Ale jakmile jsem nekoho slyseli, videli, okamzite nasadit - i 200-300 m predem. Nekteri to delali jen par metru pred nama, nekterei vubec. Ale nejhorsi scenar byl, ze tesne pred nas se dostla skupinka 4-5 lidi, slapali hodne pomalu v ledovo-snehovem korytu na uzke stezce, kde se nedalo vubec predbihat bez toho, aby nas schvalne pustili. No a ted musis slapat skoro hodinu za tema lidma, oni o nas vedi, vidi, ze jdeme dvakrat rychleji nez oni, ale ani je nenapadne poustet. No a slapat celou dobu ctyri-pet metru za nima - samozrejme oni rouska nemely nasazene - znamena, ze i kdyz je dodrzena vzdalenost min. 2 metry, tak celou dobu jdes v jejich vydychanem vzduchu, protoze je bezvetri a ty kracis presne v jejich stopach. My jsme parkrat zkusili prijit uplne az k nim, ze by nas pustili, ale nic. Tak jsme museli chodit jeste se podivat na bocne cesticky, zastavovat se, abychom udrzeli od nich dostatecny odstup. Jenze jakmile se clovek rozjede, uz zase zavazi. V takovych pripadech je to uz hodne o premysleni a ohleduplnosti... a toho zase casto moc na rozdavani mezi lidma neni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16595
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » úte dub 7, 2020 15:35

A jeste jeden starsi clanek, ze ktereho je vice-mene poucny hlavne hned zacatek, ktery je ale ve vystizne podobne v nadpisu
clanek píše:Šéf pražských strážníků: Jak jsem v lednu slyšel Vojtěcha říkat, že nic nehrozí, koupil jsem respirátory
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16595
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte dub 7, 2020 15:54

apuka píše:Vratim se trochu k teto starsi veci, proc jsem napsal, ze ma mike ponekud omezeny pohled.
Ono je to pekne rict, ze jdes po namesti a prakticky vsichni maji rousky.

Tak teda jeste jednou. Nepsal jsem, ze prakticky vsichni maji rousky, ale ze prevazna vetsina lidi nosi rousky. To je zasadni rozdil. Ciselne napriklad mezi 75 a 99 %, tj. 25x vetsi pocet tech, co rousky nenosi.

apuka píše:jedna s rouskem a jedna bez ... jeden s rouskem ... si potom rouska nasadili ... jeden s rouskem, druhy bez. ... Toto nebylo prevazne s rouskem. ... meli rouska vsichni...

:lol: tohle mne rozesmalo skoro k slzam. Krasna ukazka, jake chucpe je, kdyz ty chces nekoho poucovat o cestine :twisted:

Neni to ten rousek, ale ta rouska. Sklonovani si snad dokazes najit sam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49431
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 7, 2020 16:50

ja uz apuku delsi dobu podezrivam, ze prestal psat na klavesnici ale pouziva nejakyho "diktatora" nebo automatickou predikci :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod mila6032 » úte dub 7, 2020 17:01

Bezva. Tak to omezení o prodeji ffp3 je ode dneška zrušeno.
https://koronavirus.mzcr.cz/zruseni-mim ... ridy-ffp3/
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte dub 7, 2020 19:04

@Mawenzi: tohle by zadny software nezvladnul ;-)

Dnesni prihoda. Nejsem zadny fanaticky priznivce restrikci, vsechno chce brat s rozumem a ohledem na puvodni ucel, ale obcas mi zustava rozum stat. Blazinec uz skoro mesic zavreny, zakaz vstupu pro verejnost do celeho arealu, zakaz navstev. OK, dava to smysl, holt musim okolo. Takze jdu a vidim: na jedne strane plotu sedi pacient, mlady kluk, na druhe zvenku holka. Drzi se za ruce, ocucavaji se... ne ze bych to nechapal, ale jestli je holka nakazena, tak lehne cely pavilon a mozna ne jen jeden #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49431
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Kakara32 » úte dub 7, 2020 19:57

Plánujete přes svátky nějaký vícedenní "trek" po ČR? Jak se na to díváte? Předpokládám, že pohraniční značky jsou taky zakázané, což některé vícedenky asi omezí, ale dalších možností by se našlo dost.
Kakara32
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 28, 2018 17:26


Re: Koronavirus

Příspěvekod Lipon » úte dub 7, 2020 21:23

som z teho voľaký zmätený

vláda v tiskových prohlášeních řiká mj. " ... Od půlnoci z pondělí na úterý budou moci občané České republiky opět začít využívat venkovní sportoviště, parky a další veřejná prostranství k individuálnímu sportování. Pokud dodrží minimální odstup dvou metrů od ostatních osob, nebudou muset mít při sportování, a to včetně jízdy na kole či běhu, roušku. ...

akorátže příslušné opatření to říká jinak - bez roušky jen na otevřených sportovištích buď oddělených fyzickou překážkou, nebo vzdálenost min. 2m, ale ne už v parcích, v přírodě a na jiných veřejně přístupných místech ...

čl. I odst. 3
Zákaz volného pohybu osob podle bodu 1. se nevztahuje na sportování na
venkovních sportovištích, v parcích, v přírodě a na jiných veřejně přístupných
místech za splnění těchto podmínek:
- nošení ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), které brání šíření
kapének, a to s výjimkou venkovních sportovišť, kdy jsou sportující osoby,
popř. skupina společně sportujících osob, odděleny od jiných osob fyzickou
překážkou (např. stěna nebo plot) nebo vzdáleností nejméně 2 metry,

- společně sportují jen dvě osoby, s výjimkou členů domácnosti, popřípadě
při sportování od jiných osob zachovávají odstup nejméně 2 metry,
- nejsou využívány související vnitřní prostory sportoviště, zejména společné
šatny, umývárny, sprchy a podobná zařízení, ve kterých by nebyly plněny shora
uvedené podmínky,
včetně cesty za účelem tohoto sportování.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Koronavirus

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 7, 2020 21:50

Hlavně bude vtipný, jak začalo teď svítit slunce, až budou mít lidi ty roušky vypálené ve tvářích.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4376
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř dub 8, 2020 4:05

Kakara32 píše:Plánujete přes svátky nějaký vícedenní "trek" po ČR

Ano, celej pěšky, vyjdu z domu rovnou do lesa /mám hned u baráku/ a pak pěšky přijdu zpět, nic neporuším, žádnou dopravou nepojedu..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř dub 8, 2020 5:24

Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 8, 2020 5:55

kakara32
do prurody muzes, je diskutabilbi do ni cestovat nejak daleko, takze asi zalezi na rozhodjuti kazdyho jedince.

zbytecne bych nejezdila mhd, ale treba muzi se me szelelo a o vikendu si dame vylet asi 20km od domu protoze tu nemame les, ale do beskyd 200km bych nejezdila
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř dub 8, 2020 7:38

Etheric píše:https://www.svetoutdooru.cz/vyzva/
Ja nejsem proti nejakemu rozumneho uvolneni restrikci, ale v te vyzve je dobrych par veci, se kterymi souhlasit nemohu. Napr. nevim, kdo muze vypustit takovy odhad na verejnost - a to jeste bez vyrceni toho povestneho "B":
Je vysoce pravděpodobné, že v důsledku propadu ekonomiky zemře daleko více lidí než na koronavirus, zejména dětí a seniorů, protože v ekonomice, státním rozpočtu a zdravotnictví budou chybět prostředky v řádech stovek miliard korun.

Proč do ČR nesmí přicestovat lidé prokazatelně zdraví (například s lékařským potvrzením)? - nic takoveho "prokazatelneho" neexistuje, toto je jenom falesna jistota; jeste nerozvinuta infekce se testem nemusi prokazat a nakazit se muze i v case od odebrani vzorku po test (vyhodnoceni neco trva) a hlavne cestu k hranicim
Proč do ČR nesmí cestovat občané zemí, kde je nákaza koronavirem daleko menší než u nás?- to se mysli Somalsko a pod? Nebo staty, ktere se tvari, ze se jich to vlastne vubec netyka? Staci se podivat nejenom na zachycene pripady, ale i na pomer provedenych testu k populaci a hlavne na zpusob testovani (kdo se testuje) a hned jsou obrazy nekterych zemi jine.
Existují jiné možnosti ochrany zdraví než jen drastické plošné zákazy a řada zemí postupuje daleko umírněněji, např. Švédsko, Nizozemí, Japonsko, Jižní Korea, Německo, Švýcarsko a další. Nikoliv náhodou jde o ty nejvyspělejší země světa.- nejak se zapomelo dodat, ze ty evropske jsou taky "nikoliv nahodou" mnohem vice postizene nez CR :twisted: A to jeste nepocitam, ze napr. Svedsko ma hodne odmereny vztah k testovani, takze skutecne cisla jsou nekde uplne, uplne jinde...

Cela tato vyzva mi prijde, ze akurat hraje na city a emoce, ale ponekud postrada seriozni nadech.
Mluvim v praci s lidma z USA, Nemecka a Svedska a mohu rict, ze oni jeste stale berou ten virus uplne jako "neco mimo nas". Sef v USA se akurat zlobi, ze misto dovolene v Indii (je puvodem Ind) pristi tyden ted pracovat, protoze neletaji letadla, do Indie ho nepusti, do USA zpet taky ne (resp. on si to tak mysli). Nemecti kolegovew se rozciluji, ze jak muze stat zakazat shromazdovani lidi, kdyz je to zakladni lidske pravo. Svedsky kolega jeste v pondeli si vesele rikal, ze to je vlastne nic, ze se nic nedeje - vcera ale uz mel hlas vaznejsi, protoze se ukazalo, ze jeden jeho kolega v praci je nemocny a neni na tom nijak dobre a hlavne manzelka toho kolegy je na tom fakt spatne, oba ze dne na den. Proste jak nekde psali - pojem promoreni populace vypada docela dobre, kym je to pohled na statisticke tabulky, ale dostane uplne jiny vyznam, kdyz ty cisla dostavaji konkretni jmena a tvar blizkych lidi...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16595
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví