Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Koronavirus

Příspěvekod pavproch » úte úno 11, 2020 7:55

tu za dýfensovi

Přiznávám, že mám docela lufty. Kdesyk sem zahlíd, že nás čeká circa rok boje a celosvětově miliony ex. A nedivil bych se, kdyby na těch konspiračních teoriích něc bylo, čankajšci už mockrát lhali.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28135
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » úte úno 11, 2020 15:34

záleží z čeho máš strach...jestli máš byznys nějak navázáný na Čínu, např. dodáváš svůj výrobek A firmě, která nakupuje B v Číně a vyrábí z toho A+B, tak ano, boj se, že tohle tě ovlivnit může velmi.
Ale ze zdravotního hlediska bych to neviděl tak černě (uvědom si, že celosvětově "miliony ex" znamená cca jedno promile, navíc furt jich většina bude v Číně a dále v místech s omezenou dostupností zdravotní péče, tj. Afrika, jižní Asie). Nemluvě o tom, že drobná redukce by nebyla na škodu a to i výrazně větší než miliony.
A ohledně Čankajška si doplň znalosti, ten byl v jiné Číně.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » úte úno 11, 2020 16:54

Proto sem psal čankajška s malý č.

V tuhle chvíli s čankajškama neobchodujeme (před 6-ti rokama sme jim jeden stroj dodali, počítám, že tam už neska mají desítky klonů...), takže tahle obava nenisu. Ale obecně z teho mám strach, o to větší, že junior si postavil hlavu a i přes moje důrazné nedoporučení ca za měsíc letí na Ceylon. A pak se mnou pojede do Francie na lyže....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28135
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Koronavirus

Příspěvekod Lipon » úte úno 11, 2020 20:02

Ono stačí jeden obchodní cestující, který byl ve styku s nachcípaným Asiatem.
Viz aktuálně Anglán, co se cestou ze Singáče stavil v Alpách si zalyžovat. Zatím má na triku asi 11 potvrzených nakažených.

zdroj tu

Podobně třeba v německém Webastu. Taky nikam necestovali.
Je to jenom otázkou času, kdy se rozšíří i u nás.
Trochu černý humor s tou redukcí lidstva - až se to dotkne někoho z rodiny, sranda přestává
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte úno 11, 2020 21:23

Predbehls mne s obojim ;-) To s tim Britem, ktery to chytil v Singapuru, mne moc nepotesilo. Kolegyne, ktera odtamtud pochazi, se odtamtud pred tydnem vratila. Zatim moc nekasle 8-[

pavproch píše:A nedivil bych se, kdyby na těch konspiračních teoriích něc bylo, čankajšci už mockrát lhali.

Na to, ze lzou o rozsahu, poctech nakazenych a mrtvych bych vsadil boty, klidne vsechny, co mam. Zajimavejsi je ta o umelem puvodu tj. ze si hrali v laboratori a ono jim to uteklo. Normalne se takovym vecem smeju, ale v tomhle pripade bych si proti ty boty nevsadil, ani jedny. Ne ze by to melo pro dalsi vyvoj nejaky vyznam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » úte úno 11, 2020 22:06

Upřímně řečeno by se mi teď letět nikam moc nechtělo a vůbec nezávidím sousedům jejich cestu za exotikou do tropů ... Jsem docela ráda, že opět míříme na studený Sever.
Jen jsme si zrovna dneska říkali, co bychom podnikli, kdyby se to během těch několika měsíců vyvinulo nepříznivě a dostalo k nám a víc rozšířilo. Shodli jsme se, že zůstat někde za polárním kruhem by asi bylo rozumnější. Jen máme nabaleno málo slivovice a vína :?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod booze » úte úno 11, 2020 22:12

@mike konspiraci boreliozy si cetl?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte úno 11, 2020 22:14

Jo. IMO naprosta blbost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř úno 12, 2020 10:27

pavproch píše: obecně z teho mám strach, o to větší, že junior si postavil hlavu a i přes moje důrazné nedoporučení ca za měsíc letí na Ceylon. A pak se mnou pojede do Francie na lyže....
Hele a nemas nejvetsi strach z toho, ze je asi stejny jako jsi byl Ty v jeho veku? A proto tusis, co vsechno od nej muzes cekat, hlavne ze ne rozumne chovani?

Jeste mozna bude(s) mit stesti a mezitim zakazou lety i tam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » stř úno 12, 2020 11:28

Pavproch na Srí Lanku nepochybně remcal ještě před nějakou epidemií. Teď mu to jen nahrává.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » stř úno 12, 2020 21:40

Jestli mi něco neuniklo, tak Srí Lanka hlásila donedávna jeden případ. To už je horší v té Francii :twisted:
Rizikovější IMO je cesta letadlem a vůbec pobyt na letištích. No a pokud mladej letí přes Čínu, tak to opravdu není vůbec dobrý nápad :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř úno 12, 2020 21:48

Jj, vzhledem k inkubacni dobe a bezpriznakove nakazlivosti se vyvoj neda moc predpovidat. pp se nejspis nakazi ve fronte na vlek ve Francii ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod booze » pon úno 24, 2020 8:50

Tak uz je v Italii. ](*,)
Jet nebo nejet? #-o
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Koronavirus

Příspěvekod Kjuba » pon úno 24, 2020 11:31

Jet
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pon úno 24, 2020 15:36

To si musis sam zvazit. Jen pokud pujdes, musis pocitat s moznosti prodlouzeni "vyletu" :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » pon úno 24, 2020 15:52

jestli to je oficiálně od zamini, tak může být problém i s cestovním pojištěním.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Koronavirus

Příspěvekod Kjuba » pon úno 24, 2020 15:58

Tak ono záleží, kam chce jet. Ale jestli do oblastí mimo provincie Lombardie a Benátsko, tak nevidím problém ani s cestovním pojištěním. Nebo mi něco uniká?
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon úno 24, 2020 16:19

Jo. Dynamika situace. Za par dni muzou byt zavrene hranice.

I jen predstava stravit 14 dni v karentene na infekcnim na Bulovce je z nocnich mur.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pon úno 24, 2020 17:16

Neboj, az by bylo lidi dost, nedostal by ses na Bulovku ale nekde do nejakych opustenejsich kasaren. Spolu s dalsimi, od kterych bys mohl neco chytit :wink:

Toto je jen doporuceni zamini, ne zakaz. Proto by to nemelo ovlivnit cestovni pojisteni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon úno 24, 2020 17:21

To prave i na te Bulovce a myslim, ze i pravdepodobneji. Malokdy jsem potkal vetsi neschopnost, nez tam :? Desna predstava, ze by tihle meli resit epidemii.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod Taurus » pon úno 24, 2020 18:28

apuka píše:Neboj, az by bylo lidi dost, nedostal by ses na Bulovku ale nekde do nejakych opustenejsich kasaren. Spolu s dalsimi, od kterych bys mohl neco chytit :wink:


https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-opatreni-ministerstvo-zdravotnictvi-dulezite-informace.A200224_130409_domaci_aug

Evidentně už je jen otázkou času než se to dostane ve velkém k nám. Vzhledem k tomu, jaká opatření se kvůli tomu dělají mám pocit, že ti nahoře asi vědí nebo předpokládají, že ten virus bude časem čím dál víc agresivnější a nebezpečnější, jak bude mutovat a přizpůsobovat se.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon úno 24, 2020 18:42

Na to uplne staci dat si dohromady cisla a dosavadni vyvoj. Naopak, spis se predpoklada, ze postupnymi mutacemi se virus stane min nebezpecnym.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Koronavirus

Příspěvekod Kjuba » pon úno 24, 2020 20:30

mike píše:Jo. Dynamika situace. Za par dni muzou byt zavrene hranice.

I jen predstava stravit 14 dni v karentene na infekcnim na Bulovce je z nocnich mur.
No ale já reagoval na Hafiho argument, že může být problém s cestovním pojištěním. Nevím, co by s tím měla udělat nějaká dynamika situace. Žádné omezení tam teď není, takže z pohledu pojištění nevidím problém. Nebo se pletu?

Jinak, že se ten virus rozšíří i k nám, o tom asi nikdo rozumný nepochybuje. To není otázka jestli, ale kdy.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Koronavirus

Příspěvekod booze » pon úno 24, 2020 21:41

Ctel jsem do Jizniho Tyrolska. Asi zmena planu. :?
Kazdy jde svemu stesti naproti. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte úno 25, 2020 0:29

@Kjuba: nedelej apuku. Psal jsi Jet a pak nevidím problém ani s cestovním pojištěním, z cehoz mi vyslo, ze nevidis problem s nicim a s pojistenim uz vubec ne. Navic i to pojisteni, nez se booze sbali a odjede, muze byt vsechno jinak. To je ta dynamika.

@booze: tak jed do Vychodniho Tyrolska. Zpatky to mas jen pres jedny hranice a ty v nejhorsim prejdes pesky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Koronavirus

Příspěvekod Kjuba » úte úno 25, 2020 7:32

Jo aha. To ani jsem přehlédl a chápu. Ale myslel jsem to tak, jak jsem psal. Moje chyba.

A tou uštěpačnou poznámkou o apukovi jsi mě ranil.... :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte úno 25, 2020 17:43

Sorry, pravda, asi jsem v tvem pripade tezko mohl vymyslet neco ohavnejsiho ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod Taurus » stř úno 26, 2020 13:27

Tak v pojistných podmínkách bývá uvedeno, že pokud člověk o nebezpečí věděl předem a přesto odjel, tak mu nic nevyplatí. Na radiožurnálu rozebírali, že lidé, kteří uvízly v Itálii v uzavřených oblastech nebo karanténě a nestihnou kvůli tomu nyní odjezdy svých spojů přes cestovku, tak cestovka, že se na ně nesmí vykašlat a tu zaplacenou cestu jim pak zařídit náhradním spojem, protože to není chyba turistů, jelikož je to mimořádná situace. Ale už nyní to prý cestovky odmítají, takže kvůli tomu budou nejspíše soudní spory.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř úno 26, 2020 16:10

Taurus píše:v pojistných podmínkách bývá uvedeno, že pokud člověk o nebezpečí věděl předem a přesto odjel, tak mu nic nevyplatí
Nic ve zlem, pokud jde o karantenu, jak muzes o realnem nebezpeci predem vedet? Bud karantena uz je a v tom pripade Te tam nepusti a neni co resit nebo kdyz jsi tam prijel, jeste zadna nebyla a naridili ji az kdyz jsi tm byl, takze jsi o tom vedet nemohl. Ze "se o tom mluvi, ze by to mohli udelat" asi v pravnim sporu neuspeje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod Taurus » stř úno 26, 2020 16:38

Já se jich nezastávám, ale pokud člověk jede do té oblastí, kde řádí nějaká virová epidemie, jsou toho plná media, tak si myslím, že by se na tohle mohli odvolat, že to člověk mohl předpokládat a to pojištění by mohlo být k ničemu idyž to měl člověk uzavřené před tím. Reaguji na to, jak se zde mluví o pojištění a že tam někteří mají v plánu jet. Něco jiného je, když tam před odjezdem nic nebylo a propuklo to až v době tvého pobytu a tím pádem se třeba člověk dostal i do karantény a nestihl ty zaplacené spoje. To zmiňovala i ta v radiožurnálu, že se ty cestovky nesmí zbavovat odpovědnosti, ale že to stejně budou asi dělat a že bude potřeba se soudit. A nemyslím, že by pojišťovny byly nějak poctivější.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Další

Zpět na Outdoor a zdraví