Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Koronavirus

Příspěvekod Kjuba » stř kvě 18, 2022 18:53

:-) obrázek je parádní.

Jinak já myslím, že šedý zákal se může vyvinout i poměrně rychle. I v řádu pár měsíců. Není to jistě typický průběh, ale šlo to takhle rychle občas i před kovidem. To by nám osvětlil nějaký očař. Není tu náhodou nějaký? Přiznejte se....

EDIT: A k těm bartonelám. Tipnul bych si spíš na ATB. Záleží, čím jsi se ládoval, v jakém množství a jak dlouho. Jen můj tip. Je to jedno, hlavně, že je po nich. Ale jsou to potvory. Umějí se maskovat a schovávat. Pak když jsi imunitně dole se můžou zase pomnožit. Snad to nebude Tvůj případ.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř kvě 18, 2022 21:25

O schovavani a maskovani mi povidej... :) IgM jsem mel po trech mesicich, ale IgG vyskocilo az skoro po roce. Co je nakonec znicilo jiste nevim, ale ATB (azithromycin 6 x 500 mg) jsem mel uz predtim a nezvladly to. Kazdopadne rozdil byl fakt znat, najednou zmizely vsechny neurcite a tezko popsatelne neuropriznaky a i kdyz mi po covidu nebylo nejlip, tak to byla zmena k lepsimu. Ted uz je to pres dva roky a jsem si skoro jisty, ze je to pryc. Navic bylo videt, jak se dava dohromady prave imunita, kterou ty mrchy castecne vypinaji. Nebylo to nic moc, vracely se ruzne zanety a trvalo to dalsi rok.

Pri covidu jsem mel nejdriv Augmentin a jelikoz pochopitelne nezabiral (nejdriv to vypadalo jako zanet dutin), tak se po 5 dnech preslo na nejake cefalosporiny, ty jsem mel dalsich 10 dni, samozrejme taky bez efektu, ale jestli pobily bartonelly, tak diky za ne. Osobne si myslim, ze to mohla byt kombinace, jelikoz tak vydrazdenou imunitu jsem snad v zivote nemel, vysoke CRP, v nose zanet jako kdyby tam nekdo poradal grilovacku, 10 dni nonstop teplota, bolesti hlavy a celkove priserne blbe.

Nouze mne donutila si bartonelly nastudovat (protoze nase zdravotnictvi skoda slov) a s ATB to neni nijak ruzove. Mimo telo je zabije uplne vsechno v minimalnich davkach, ale v tele presne naopak. Jedny obvykle nestaci, takze kombinace dvou a z toho jedny do zily a to se pouziva jen v tezkych pripadech, coz jsem nebyl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 28, 2022 17:13

Nedávno jsem měl asi týden celkem silnou divnou chřipku. Aspoň si myslím, že to byla chřipka, ale zároveň tam bylo dost příznaků jako koronavirus, kromě problémů s dechem. Dělal jsem si antigenní test, ale ten mi koronavirus nepotvrdil. Kdybych si jej nedělal, tak bych si myslel, že jej mám. Ale on prý ten nový omikron pomocí těch antigenů není spolehlivě zjistitelný, jak jsem se dozvěděl. Platí to i pro případ, že už má člověk příznaky a je nemocný? Že by to ten antigenní test nezachytil? Týden před tím jsem si nechal dát první dávku na klíšťovou encefalitidu. Ale týden mi přijde dost dlouhá doba na to, aby tam byla spojitost a byla to nějaká reakce na to očkování.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte čer 28, 2022 17:25

Antigenni testy byly nespolehlive uz i na predchozi varianty, na omikron bych na ne nespolehal vubec. Znam lidi, co jim jeste s deltou vysel opakovane antigen negativni i kdyz byli nemocni a covid potvrdil az PCR test.

S ockovanim to nejak souviset mohlo, treba se potkalo s jinym virem a nemusel to byt ani omikron. Pak muze byt prubeh horsi. Tyden taky neni zadna dlouha doba, zvlast jestli jsi mel tohle ockovani poprve. Imunitni reakce ma nejaky prubeh a ten je rozlozen na tydny az mesice. Nejdriv se vytvari IgM protilatky, to je okamzita reakce, ale ty dlouhodobe, o ktere ti jde, tj. IgG, az po nejake dobe, mam pocit, ze nejdriv za tyden. Ono teda dost zalezi na konkretni infekci, pripadne ockovaci latce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 28, 2022 18:18

Díky za info.
Měl jsem bolesti v krku, rýmu, kašel, velkou únavu, nechutenství, pocit horečky, ale když jsem si měřil teplotu, tak jsem měl normální. Bral jsem velké dávky celaskonu a déčko a pak acylpirin, ale moc to nezabíralo. Trochu se to zlepšilo tím acylpirinem, ale jen trochu. Po pěti dnech mi došel, tak jsem bral paralen a po dalších dvou dnech už mi bylo dobře.
Že jsou antigenní testy méně spolehlivé, to jsem věděl, ale myslel jsem, že to platí pro tu dobu, kdy člověk není ještě nemocný, respektive nemá ještě příznaky (pro tu dobu, kdy už třeba vir chytil, ale je ta desetidenní inkubační doba). Když už je člověk nemocný, tak jsem myslel, že to zachytí i antigen. Koronavir jsem měl minulý rok začátkem ledna. Očkovaný nejsem.

Proti té klíšťové encefalitidě jsem byl očkovaný poprvé asi před deseti lety a pak až teď. Už si nevybavuji jestli jsem na to měl nějakou reakci. U toho očkování jsem si myslel, že se ta reakce může projevit v ten den nebo druhý den. Před měsícem jsem byl na druhé dávce a to už bylo v pohodě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte čer 28, 2022 18:25

Hmm, takze to nedavno bylo tak 2 - 3 mesice zpatky?

Podle popisu nejaka viroza, klidne omikron. S ockovanim to nejspis nesouviselo, to bys mel reakci i na druhou davku, ony se totiz zhorsuji. Teda, mozna ti to ockovani zhorsilo prubeh, ale jinak to byla jen smula, ze se to takhle seslo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » úte čer 28, 2022 18:55

@Dromedaro: vem, ze kvuli Covidu a ruznym "ochranam" jsme vlastne skoro dva roky meli docela oslabeny imunitni system (kvuli tem "ochranam" nedostaval "obvyklou" porci stimulantu ve forme viru, bacilu, takze v podstate zahalel a zeslaboval.

Kazde ockovani taky na zacatku zatizi imunitni system, protoze musi na nej zareagovat a delat svoji reakci. (Az se reakce plne "dokonci" a vsechno zase obnovi, tak zase bude imunita o neco silnejsi nez pred ockovanim - opak te "zahalky" a zeslabovani.) Kvuli te zahalce mohlo reagovat na ockovani taky silneji nebo jinak nez normalne. No a pokud se v case, kdyz jsi mel vlastne dvojnasebne zeslabenou imunitu setkal s nejakym virem/bateriemi, tak je to pro vetrelce velice dobra prilezitost Te napadnout. At uz je to chripka, covid nebo cokoliv jineho.

A mike ma pravdu s antigennimi testy - oni byly vetsinou delane jeste na ty prvni varianty covidu, delta a hlavne omikron ale reaguji trochu jinak, proto je tak dobre nezachytavaji. Ani kdyz mas docela silne priznaky. Leda ze bys mel nejake nove, uz upravene - ale ty zase nemusi dobre zachytit nove varianty omikronu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 28, 2022 19:32

mike píše:Hmm, takze to nedavno bylo tak 2 - 3 mesice zpatky?

Ne, měsíc a půl. Já chtěl to zrychlené očkování, kdy se ta druhá dávka dává po 14 dnech, ale mezi to se mi právě trefila ta nemoc, takže se to muselo o týden posunout.
Doktorovi jsem volal, popsal to, řekl mu o antigenním testu a on mi dal elektronickou neschopenku. Ale občas mi to vrtá hlavou. I proto, že přemýšlím, jestli se nechat očkovat nebo ne proti kovidu. Ale pár dní zpět jsem četl, že už jsou nějaké nové varianty a ty prý odráží protilátky i u vakcíny. Tak nevím.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte čer 28, 2022 21:13

Nechej si otestovat protilatky. Zajimalo mne, jestli detekuji i protilatky po omikronu a nasel jsem tohle: https://www.eshop-synlab.cz/protilatky- ... -covid-19/. Za 590 Kc bys mohl mit solidni jistotu.

Co se tyce ockovani, zatim jsou k dispozici jen vakciny proti puvodni variante a to je ted uz IMO blbost. Na podzim by se pry mohly objevit i proti omikronu a pak je to na zvazeni. Covid jsi prodelal, jak spatne to bylo? Omikron je mirnejsi.

Jinak jeste k tomuhle:
Dromedaro píše:pocit horečky, ale když jsem si měřil teplotu, tak jsem měl normální

Jestli jsi bral acylpirin a paralen, tak neni divu. Nema se to delat, dokud nemas fakt horecku (tj. nad 39) nebo silne bolesti (kloubu, hlavy...). Protoze teplota je zpusob, jak telo proti infekci bojuje, nici ji. Proste kdyz je ti blbe, tak to mas vylezet a vypotit a prasky brat jen kdyz je to fakt nutne. Neplati pro vitaminy i kdyz C je celkem pochybny, D funguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte čer 28, 2022 21:29

A kdyz uz jsem tady... Na jare 2020 jsem rikal, ze se vratime k normalu az zas otevrou blazinec pro verejnost. V pulce brezna 2020 se tam opevnili, vyvesili cedule, ze vstup zakazan a tak to bylo az donedavna. Od minuleho tydne zase chodim na vychazky skrz park. Moc lidi o tom jeste nevi, coz je fajn, jelikoz je tam prazdno. Uplny navrat to jeste neni, jelikoz hlavni vchod zaviraji ve 21:30 (driv o pulnoci), jeden bocni je zamceny a zadni branka, kterou chodim, jak kdy. Jeste pred covidem u ni zrusili kliku a dali koule z obou stran, takze kdyz ji nekdo zabouchne, tak si holt musim chvili hrat se zamkem :) Akorat v nedeli ji nejaky aktivni blbec zamykal, ale vetsinou uz je otevrena.

Zabavne je, ze do blazince zacal jezdit bus MHD, jak jsem nedavno s prekvapenim zjistil. Jezdi mezi ZOO a blazincem a nejsem si jisty, jestli vozy blazny do ZOO nebo naopak :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod irem » úte čer 28, 2022 21:46

mike píše: Uplny navrat to jeste neni, jelikoz hlavni vchod zaviraji ve 21:30 (driv o pulnoci), jeden bocni je zamceny a zadni branka, kterou chodim, jak kdy. Jeste pred covidem u ni zrusili kliku a dali koule z obou stran, takze kdyz ji nekdo zabouchne, tak si holt musim chvili hrat se zamkem :):


Vrátnicí pro auta ale projdeš kdykoliv i v noci :-..
Jestli tou zadní brankou myslíš východ vedle statku směrem k zahrádkám, tak tu je nejrychlejší přelézt, má slušnou nosnost :) funguje to i v případě, že ji někdo aktivní zamkne.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte čer 28, 2022 21:53

To jo, ale tu mam docela daleko. Jo, tuhle branku myslim. Uz jsem pres ni parkrat lezl, ale kdyz je jen zabouchnuta, tak je pro mne rychlejsi vycvaknout zapadku. Driv to slo skoro samo, pak tam navarili zabrany, ale furt to jde, aspon si pocvicim koordinaci ;-) Navic by asi bylo trapne, kdyby pri prelezani zrovna kolem jeli policajti, ke slavnemu hrbitovu za zahradkama jezdi vecer docela casto :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod irem » úte čer 28, 2022 22:05

:) na to já nemám tu koordinaci ... nebo trpělivost. Policie už mě lézt viděla a ani nezpomalili skůtry, horší je dostat vynadáno od blázinecké ochranky, když se člověk nerozhlídne :roll:
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte čer 28, 2022 22:14

Skutry? To jsem tam jeste nevidel, obvykle jezdi autem.

Ochrankar to tam prave v nedeli zamykal, presne v 18:00, tesne za mnou. Zkousel jsem se ho vyptavat, proc to dela a jak je to ted vlastne nastavene, ale nebyla s nim rec. Jsem si rikal, ze napisu mail vedeni, jak to vlastne je, ale od te doby je otevrena, dneska jeste po 21.

Chce to mit nejakou pomucku, na zapadku staci klic, ale je lepsi ji druhou rukou chytit, na coz je asi nejlepsi nuz, posledne mi ale stacila tenka vetvicka ;-) Asi by fungovala i klasika kreditkou, ale tu s sebou na vychazky nenosim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod irem » úte čer 28, 2022 22:29

Obcas tam projedou i na skůtru, jednou jsem tam dokonce viděla i cyklopolicii.

Nejlepší je mít klíč od branky a důstojně si odemknout a projít :-k jenže já si tam většinou zkracuju cestu při běhání a snažím se tahat těch klíčů co nejmíň.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte čer 28, 2022 22:35

Cyklopolicie? Co to je? :D Na loukach kousek dal obcas potkam mestapacky na konich, ale to spis vypada na vycvik.

Ty mas klice? Kde se daji sehnat? A ano, to je ono, lezeni pres branku mi prijde nedustojne, vycvakavani zamku o neco min :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 29, 2022 8:26

mike píše:zatim jsou k dispozici jen vakciny proti puvodni variante a to je ted uz IMO blbost.

Díky, to je vlastně pravda, tak to teď nechám být a uvidím na podzim.
Já jsem měl střední průběh. Asi týden jsem měl horečky, velkou únavu, spavost, nechutenství, bolesti kloubů, píchání na plicích.
Poté ještě asi 14dní jsem se i po krátké chůzi pěšky cítil, jako bych složil vagon uhlí. Ale hlavně mi asi tak po třech týdnech po kovidu začalo píchat na srdci, v celé páteři a v palcích u nohou, bolely mě klouby, hlavně v rameni. Ty palce jsem občas měl pocit, jako by mi je někdo drtil ve svěráku. Taky jsem měl problémy s pamětí, které jsem předtím neměl. Tyhle problémy mi s různými přestávkami trvaly asi půl roku. Pak všechny zcela vymizely.

mike píše:Jestli jsi bral acylpirin a paralen, tak neni divu. Nema se to delat, dokud nemas fakt horecku (tj. nad 39) nebo silne bolesti (kloubu, hlavy...). Protoze teplota je zpusob, jak telo proti infekci bojuje, nici ji.

Já jej první tři dny nebral a měl jsem to taky. Pocit velké horečky, ale nenaměřil jsem si ji. Šel jsem si i koupit (s respirátorem) do lékarny analogový teploměr, protože jsem si myslel, že ten digitální nefunguje. Ale i ten mi naměřil normální teplotu. Já slyšel od doktorů, že by se ten acylpirin a paralen měl začít užívat až třeba po třech dnech, pokud se příznaky nelepší. Do té doby by se to člověk měl pokusit jen vyležet. A jak to vlastně vůbec je? Je ten acylpirin a paralen i léčivo nebo to jen tlumí tu horečku a jiné příznaky? Protože, jak píšeš, to tlumení horečky a tak, je spíše kontraproduktivní.

mike píše:C je celkem pochybny, D funguje.

Mně ten vitamín C funguje, když mě třeba začíná bolet v krku a rýma. Proto si jej třeba beru na treky a když se mi venku začínají (hlavně na jaře a na podzim) u mě objevovat tyhle příznaky, tak jej začnu brát 3x denně, tableta po 250mg. Pak mám velmi dobrou zkušenost s bolením v krku, že mi na to funguje HerbalMed pastilky. To mi po jednom až dvou dnech užívání většinou zcela vymizí.
O tom Déčku jsem se na wikipedii v článku Vitamín D a chřipka dočetl, že: "Aktuální klinická studie ukázala, že vitamín D před chřipkou nechrání a jen mírně zlepšuje její průběh. Vliv vitamínu D2 na imunitu není prokazatelný, ale u vitamín D3 je. "
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř čer 29, 2022 10:40

Dromedaro píše:A jak to vlastně vůbec je? Je ten acylpirin a paralen i léčivo nebo to jen tlumí tu horečku a jiné příznaky?
Jedno i druhe dela i neco jineho nez "tlumi horecku". Nektere "priznaky" Ti "tlumi" jako analgetikum.
Acylpirin taky ucinkuje proti (alespon nejakym) zanetum - a redi Ti krev :wink:, proto neni dobre jej ve velkem pouzivat, mohl bys mit problemy v pripade poraneni se srazenim krve. Taky pokud trpis na krvaceni z nosi, hur se zastavuje. Ono jsou i horsi vedlejsi ucinky pri jistych problemech, ale to uz je spise pro zdravotnika.

Co se tyka vakcin, tak nezapomen, ona nema ani tak chranit pred infekci jako pred tezkym prubehem. V tomto ucinkuje (pry) i soucasna vakcina.
Taky ta nova vakcina bude pro "puvodni" omikron, ne ty nove varianty a pritom se pise, ze oni obchazeji i protilatky po infekci tim "puvodnim" omikronem. Vzhledem k tomu, ze nove varianty uz zakratko vytlaci "puvodni", tak to mas jedno...
Cimz Te ani v nejmensim netlacim, aby ses hned dal ockovat - jen je treba dat informace trochu do sirsich souvislosti. Cekani na "omikronovou" variantu je v soucasnosti vlastne k nicemu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř čer 29, 2022 16:44

apuka píše:Cekani na "omikronovou" variantu je v soucasnosti vlastne k nicemu.

To neni tak jiste, navic jsou ve vyvoji vakciny, ktere vytvori protilatky proti vice mistum viru, nejen spike proteinu. Tedy to, co dela prodelani infekce.

Ja uz to ted moc nesleduju, ale vyslo mi, ze stare vakciny funguji proti omikronu uz jen tak, ze nabudi imunitu celkove a ta se pak popere lip i s omikronem. Efekt je ovsem pomerne kratkodoby (tydny az mesice) a muze byt i kontraproduktivni (to nabuzeni neni zadarmo).

Dromedaro píše:A jak to vlastně vůbec je? Je ten acylpirin a paralen i léčivo nebo to jen tlumí tu horečku a jiné příznaky?

Zalezi, co si predstavujes pod pojmem lecivo ;-) Proti pricine tj. infekci nijak nefunguji, jen potlacuji priznaky. Horecku, bolest a zanet (aspirin, paralen skoro ne). Coz muze byt plus i samo o sobe, treba kdyz te boli hlava tak, ze se nevyspis, tak je telo o to vic vycerpane a hur s nemoci bojuje. Ja jsem treba mel pri covidu tak sileny zanet v nose, ze jsem nemohl vubec spat, bylo to, jako kdyby mi tam nekdo poradal grilovacku. A tak jsem si holt musel brat pred spanim ibuprofen, ktery to na 5 hodin utlumil, pak mne to probudilo, vzal jsem si dalsi a 10 hodin spanku uz slo (paralen nestacil, zabral ani ne na dve hodiny). Proste je to vzdycky podle aktualniho stavu, maji se brat, kdyz je potrebujes a ne jen proto, ze jsi nemocny. Teda, aspirin nekteri u covidu doporucuji prave proto, ze redi krev a tudiz muze pomoct predejit srazeninam, ktere covid zpusobuje.

Dromedaro píše:O tom Déčku jsem se na wikipedii v článku Vitamín D a chřipka dočetl, že: "Aktuální klinická studie ukázala, že vitamín D před chřipkou nechrání a jen mírně zlepšuje její průběh. Vliv vitamínu D2 na imunitu není prokazatelný, ale u vitamín D3 je. "

Precti si to cele. Ono je to docela slozite a vyzkum teprve probiha, ale ze Dcko vylepsuje imunitu, je celkem jasne. Lepsi je ale jako prevence tj. udelat si zasoby ze slunicka v lete, nez ho zacit brat az pri nemoci. Jasny je i opak tj. ze nedostatek Dcka souvisi s vyssi nachylnosti k infekcim a horsim fungovanim imunity. Coz uz ostatne vedeli nasi predkove, kteri rikali, ze kam nechodi slunce, tam chodi lekar.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 29, 2022 16:47

mike píše:Zalezi, co si predstavujes pod pojmem lecivo ;-) Proti pricine tj. infekci nijak nefunguji, jen potlacuji priznaky. Horecku, bolest a zanet (aspirin, paralen skoro ne).

Díky. Ano, chtěl jsem vědět, jestli to funguje proti příčině a hubí to viry nebo jen potlačuje příznaky nemoci.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř čer 29, 2022 16:51

Viry hubi jen antivirotika a tech je malo a nejsou extra ucinne. U bakterii je to lepsi, antibiotik je celkem dost. Takze virozu musi porazit tve telo samo a dava smysl mu s tim nejak pomoct, klidne i lecivem. Nebo mu v tom minimalne nebranit :) Coz znamena lezet, spat, odpocivat a nesnazit se virozu prechodit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 29, 2022 18:57

Ještě trochu zaplevelím. Já jsem tyhle chřipky kolikrát zkoušel léčit přírodně bez léků, ale neměl jsem pocit, že by to mělo nějaký větší efekt. Mám tím na mysli bylinné čaje, ovoce, horké koupele atd. Myslím, že po tom týdnu by to přešlo i bez toho :) Druhá věc je fakt, že já moc nevydržím nic nedělat nebo jen ležet. Takže, když už se mi udělá aspoň trochu lépe, tak dělám aspoň nějaké domácí práce.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř čer 29, 2022 19:39

Dromedaro píše:Myslím, že po tom týdnu by to přešlo i bez toho
Proc si myslis, ze se rika, ze lecena chripka trva sedm dnu, nelecena tyden... :wink: Samozrejme je myslena takova "bezna", ne komplikovana.

Jinak sanci neco s tim delat mas vice-mene jen pokud ji podchytis hned na zacatku - a to mozna spise prirodnimi prostredky. Jenze vetsina lidi se zacne starat az se rozvine, co je uz pozde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř čer 29, 2022 21:11

To se nerika o chripce, ale o ryme. Da se to vztahnout i na bezne virozy, coz ovsem chripka neni. To jen bezne pako rika kazde viroze chripka. U ni neni co podchytit, jelikoz jde z nuly na maximum behem par hodin, normalne te sestreli a jsi rad, ze se doplazis na zachod.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř čer 29, 2022 23:17

mike píše:U ni neni co podchytit, jelikoz jde z nuly na maximum behem par hodin, normalne te sestreli a jsi rad, ze se doplazis na zachod.
To ale popisujes priznaky uz tezsi chripky, proto jsem psal o "bezne" chripce bez komplikaci (a pro cloveka s normalne fungujici imunitou). Ta opravdu trva taky vice-mene kolem tydne, samozrejme doznivani priznaku jako odeznivani kasle nebo bolesti kloubu muze chvili jeste potrvat, ale uz zdaleka ne intenzitou jako v prubehu toho tydne.
A ano, i u chripky muzes podchytit nemoc na zacatku a hodne pomoci s prubehem. To neznamena, ze Te to za den prejde, ale ze budes mit priznaky citelne slabsi a kratsi dobu. Ale musis okamzite u prvnich priznaku zacit. A opravdu nemyslim zacit se ladovat Coldrexem, Paralenem a pod. To priznaky sice zmirni, ale nemoc muze primo prodlouzit - jak jsi sam psal, potlacuje boj imunitniho systemu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv čer 30, 2022 0:56

Popisuju priznaky opravdove chripky zpusobene virem chripky. Pri takovemhle prubehu je to nejspis typ A, se kterym ses uz nekolik let nepotkal. Naposled jsem to mel asi pred 10 lety a timhle zpusobem lehli uplne vsichni, co znam a dostali to. Jinak zdravi lidi mezi 30 - 45 s fungujici imunitou.

Tady mas popsane klinicke priznaky: Chřipka má mnoho klinických příznaků. Nejdůležitějšími jsou horečka, kterou často doprovází zimnice a třesavka a silné bolesti hlavy, následují artralgie, myalgie, bolest očí, zad a nohou, ke kterým se může přidat nevolnost až zvracení. Během dalších dní přibývají příznaky z postižení dýchacích cest: rýma, bolest v hrdle a suchý dráždivý kašel.

Podstatne je, ze dychaci cesty nejsou postizeny hned na zacatku, ale az pozdeji. Tj. kdyz mas klasicke nachlazeni, kdy ti zacne tect z nosu, bolet v krku a pak ti zacne byt blbe, tak to nejspis neni chripka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pon črc 25, 2022 19:02

Čeká mě 14 denní tryzna. V sobotu kontakt s nakaženým. Nijak moc přímý, ani dlouhý, ale byl. Takže izolace a čekat chytím X nechytím. Dáme sázky? Na autisty ten čínskej hnus nejspíš bude fungovat stejně, jako na zbytek populace. Nicméně zkoušet to nechci...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon črc 25, 2022 20:17

Netusim, jaka jsou ted pravidla, ale 14 dni je zbytecne moc. Aktualni varianta je extremne nakazliva a ma kratkou inkubacni dobu. Sef to ted chytnul (nejspis) na letisti, za dva dny nastup prudky jako chripka a po necelem tydnu dobry.

Vzhledem k nakazlivosti si tipnu, ze to chytnes, ale vubec o tom nemusis vedet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pát srp 5, 2022 13:36

Tu.

Mám v hlavě Hamleta: Dát či nedat (si čtvrtou dávku)?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pát srp 5, 2022 14:48

Já čtvrtou dávku už dostal. Zřejmě jsem se kontaktem nenakazil, moje tělo se ale určitě seznámilo s aktuální verzí viru, stejně jako ve třech předchozích případech
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví