Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob led 16, 2021 19:10

To je neco jineho, ne? Nejaka lokalni chyba, kterou jsi obesel (neudelal to treba adblocker?), obcas to delam taky. Opravdove vstupy se ale musi kontrolovat na serveru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » sob led 16, 2021 19:28

Vubec netusim, to byla zcela zasadni vec pro ten server, na to aby jim to nefungovalo a nikdo jim nemohl poslat prachy, a ono mi to neslo treba vic jak tyden, spis tam mela byt nejaka validace, nebo ten skript jeste na neco "cekal", aby me postil dal, ale po obycejnem odblokovani toho tlacitka to proste normalne proslo.
A protoze jsem automaticky prepdokladal, ze skripty nejak blokuji, coz bezne delam, tak sjem to samozrejme zkusil v prohlizeci, ktery nic neblokuje.

Stejne je to v tom, ze proste lokalne lehce upravis kod a dosahnes cile, ktery je ti tvurcem odepren :)
To ze si to meli tam a tam osetrit je jasne.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » pon led 18, 2021 17:44

Tak na to bezi jako po dratkach, v Babisove realite to bude samzrejme uplne jinak ale par prikladu z te nasi

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/repo ... ych-138057

nebo z jineho clanku

Zkušenosti s centrálním registrem popsal Antonín Hlavinka, náměstek ředitele pro IT ve Fakultní nemocnici Olomouc. Největší nemocnice Olomouckého kraje měla na pátek připraveno 200 termínů. Tři týmy zdravotníků ráno čekaly na první seniory, ale očkovací místo bylo prázdné. Lidé se nemohli na očkování přihlásit, protože jim systém chybně hlásil, že v nemocnici už nemají místo.

Hlavinka problémy obratem hlásil společnosti Reservatic, která rezervační systém provozuje. "Potvrdili, že nastavené to máme dobře. Museli ale systém vypnout, protože byl přetížený. Znovu ho zapnuli až odpoledne," řekl Hlavinka s tím, že nezbývalo než čekat. "Lidé nám volali a byli naštvaní. Mysleli si, že to je naše chyba, měli strach, že o termín přijdou," přiblížil Hlavinka.

První pacienti pro injekci přišli až odpoledne. Místo plánovaných dvou set jich bylo nakonec 19. Podobně jako v Motole ani v Olomouci nemohli ověřit jejich identitu, protože data objednaných nebyla dostupná. Podle Hlavinky šlo problémům předejít, kdyby si nemocnice mohla systém předem vyzkoušet. "Přístup nám přišel až den před spuštěním. A návod ke kalendářům až po několika hodinách ostrého provozu. Na některé dotazy a úpravy stále čekáme," řekl Hlavinka.


Z Babisoreality se do te nasi presouva jen planovane udeleni vyznamenani :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pon led 18, 2021 17:57

Tak to vykompenzovalo, ze nekde zase system vypsal terminy, i kdyz to nemocnice nezadaly. Lidi prisli a tam na ne prekvapene zirali, co tam chteji :wink: Viz: Rezervační systém rozdal termíny, někteří senioři ale jeli na očkování zbytečně
„Vinou technické chyby došlo k přihlášení několika osob na očkování na dnešní a zítřejší (úterní) den, ačkoliv tyto termíny neměly být systémem vůbec nabízeny. Chtěli jsme očkování zahájit až od středy, kdy jsme měli jistotu, že budeme splňovat všechny podmínky pro očkování veřejnosti. Přihlášené klienty jsme s omluvou kontaktovali okamžitě ještě v pátek, kdy jim byla prostřednictvím registračního systému zaslána zpráva na jimi uvedenou e-mailovou adresu," uvedla Miloševská.

Dodala, že poté centrální správa systému vymazala přihlášené z registrační evidence, a nemocnice tak přišla o údaje o nich, takže je nemohla kontaktovat. „Obnovit takto smazaná data bohužel neumí ani systém Reservatic, který byl za tímto účelem nemocnicí osloven," řekla mluvčí.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon led 18, 2021 18:17

Z toho by se uz dal napsal scenar na komedii. Hodne cernou :?

Cekal jsem hodne, ale skutecnost mou fantazii prekonava. Asi se dam na konspiracni teorie. Cele je to rafinovany plan, jak se zbavit senioru a udelat duchodovou reformu. Cast osmdesatniku z toho bordelu klepne, cast se fyzicky vycerpa a neprezije a zbytek chytne koronavira pri cekani na injekci.

Dalo by se to brat jako trest za to, ze volili estebaka, ale bohuzel to odnesou i nevinni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » pon led 18, 2021 19:44

@apuka: tak uz to Blatny vysvetlil (a ja si poprskal podlahu jidlem), takze je to cca takto: ten rezervacni system funguje dobre, ty terminy tam musel nekdo zadat, mozna omylem, mozna technicka chyba

konec priblizneho citatu
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » pon led 18, 2021 21:16

Seznam zprávy:
16.1. 2021: V Česku je podezření na první případ britské mutace koronaviru.
18.1. 2021: Každý desátý nakažený v Česku může mít britskou mutaci koronaviru.

:roll: Máme to pod kontrolou ... :lol:

Jinak jo, tohle celý, včetně očkování je opravdu až neuvěřitelná tragikomedie. Nevěřícně zírám, daleko předčili očekávání #-o
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » pon led 18, 2021 22:10

Mě na tom zaujalo, že ze začátku se tomu říkalo nový koronavirus a pak tomu WHO rychle dal jméno SarsCov2, resp. Covid-19, protože užívání geografických názvů není politicky korektní a tedy čínská chřipka není použitelná...ale britská mutace nikomu nevadí.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon led 18, 2021 22:43

Britove holt nejsou tak haklivi a maji po brexitu uplne jine starosti ;-) Zato Cinani jsou haklivi velmi a navic silene drzi :smt071
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon led 18, 2021 23:40

Myslim, ze ten skvely rezervacni system by se dal jeste vylepsit. Najit vsechny semafory nebo hydranty zvladne az prilis mnoho duchodcu a zbytecne pretezuji system dimenzovany na desitky pristupu. Dal bych tam tohle:
captcha.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » pon led 18, 2021 23:53

A to by ti britove mohli i nejakou haklivost projevit, vzhledem k tomu, ze oni byli jen prvni kdo to objevili, pripadne prvni kdo to reportovali, pac ta mutace mohla vzniknout kdekoliv a kdykoliv :) v ramci best in covid to mohla byt i ceska mutace, kdyz uz ted vime, ze to ma kazdy desaty nakazeny u nas :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » úte led 19, 2021 9:09

Ceska mutace je prece rozsirena v Polsku a ne v Britanii (jak to rikal nejaky vysoky odbornik z Polska) :wink:
To je nejaka mutace, ktera je hodne rozsirena v Cechach i v cele Evrope, jen nikdo - krome toho Polaka - netusi, kde vznikla.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod ketrin » úte led 19, 2021 10:40

Tak jsem se už předčasně radovala, že se mi konečně podaří mámu objednat, dostala jsem se totiž do dalšího levelu. Nechalo mě to vybrat datum, hodinu, potvrdit že nejsem robot atd., a konec, další pokusy s jinými datumy a hodinami stále totéž.
Jak praví klasik, dala jsem si do nového roku předsevzetí, že nebudu sprostá, ale ten estébáckej zk****nej s**č za***nej s tímhle doje**ným systémem mi to fakt kazí. :evil:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » úte led 19, 2021 11:08

to on ne, to oni :---)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » úte led 19, 2021 11:54

Zacinam mit dojem, ze cim vice a cim horsich nadavek se dostane vysledku prace nekoho, tim se zvysuje pravdepodobnost navrhu na statni vyznamenani dane osoby - hlavne kdyz pracuje na "spravnem miste". :wink:

:twisted: ](*,) ](*,) ](*,) arm4 :smt070 :smt071 :axe: :axe: :axe:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte led 19, 2021 18:02

@ketrin: to neni bug, ale feature ;-) Takova, ze kdyby tohle nekdo udelal na zakazku pro komercni firmu, tak ho zadavatel vezme mokrym hadrem pres hubu.

Ti kkti dokonce prohlasili, ze s padem prvni den pocitali: Oslovení IT experti vysvětlují, že investovat do toho, aby systém úvodní nápor zvládl, by ale bylo zbytečné. "Byli jsme si stoprocentně jistí tím, že se systém zahltí. Byla i varianta, že to úplně spadne. Kdyby to spadlo, tak bychom to zase zvedli," popisuje mluvčí NAKIT Lukáš Trnka. ](*,)

Neskutecni diletanti. Clanek, jak se to da udelat spravne: Zajímá vás, jak udělat rezervační systém, který v první den nespadne? Pointa: zatez se da skalovat a s vyuzitim komercnich cloudu by podchyceni ocekavane pocatecni spicky vyslo na pakatel (par tisic Kc).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř led 20, 2021 2:06

Pro ty, kdo se marne snazi najit nejaky volny termin ockovani. Narazil jsem na tohle: https://www.covtest.cz/ Nemam s tim nic spolecneho ani o tom nic nevim, ale tvari se to funkcne. Ted to pise:

Aktuálně je k dispozici celkem 812 termínů v 8 očkovacích centrech na nejbližších 14 dní. Přesný čas volného termínu na očkování naleznete níže - podle lokality, kraje a dne. Ostatní očkovací centra jsou nyní plná a nemají volný termín.

Coz je samozrejme tristni...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod karaya1 » stř led 20, 2021 7:21

ketrin píše:Tak jsem se už předčasně radovala, že se mi konečně podaří mámu objednat, dostala jsem se totiž do dalšího levelu. Nechalo mě to vybrat datum, hodinu, potvrdit že nejsem robot atd., a konec, další pokusy s jinými datumy a hodinami stále totéž.

Toto jsem si užíval včera večer taky, napřed jsem nemohl najít formulář k rezervaci termínu (na původní adrese totiž chytře vůbec není, asi aby se to nezahltilo), potom se na mě usmály dva dny v očkovacím centru se spoustou dostupných časů. Klikám, zadávám dědovy údaje - a nic, "žádaný počet osob již není volný, zkuste to znovu". Termín stále vypadá k dispozici a stále vrací po odeslání formuláře chybu (google captcha je jen taková třešnička).
Si říkám, že když jsem někdy 2003-2004 ještě na střední zkoušel bastlit první věci v PHP, tak i tohle jsem tam už měl ošetřené...

Dnes ráno se otevřelo pár termínů, tak jsem boj na ostravské frontě slavně vyhrál.

mike píše:zatez se da skalovat a s vyuzitim komercnich cloudu by podchyceni ocekavane pocatecni spicky vyslo na pakatel (par tisic Kc).

Diletanti a mamlasové to jsou bezesporu (ostatně taková je i má zkušenost se státními úředníky v oblasti IT projektů), ale nejsem si úplně jistý, jak moc je státní správa přátelská k přesunům do cloudu. Dzurilla či jemu podobní by beztak argumentovali obavami o bezpečnost a ochranu osobních údajů (což je vzhledem k předání dat ostravské firmě a Google úplné chucpe).
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř led 20, 2021 9:07

karaya1 píše:nejsem si úplně jistý, jak moc je státní správa přátelská k přesunům do cloudu
Toto je, v podstate, pro dulezite veci prakticky tabu - alespon komercni zahranicni cloudy. je to prvotne z duvodu, ze stat by ztratil kontrolu nad "svymi" daty. Hlavne fyzickou kontrolu nad umistnenim tech dat (uloznym prostorem).

To jedine, ze by je napadlo si vytvorit vlastni statni cloud a presunout do nej veskere statni IT systemy (a jeste by na tom mohli i vydelavat prodejem soukromym spolecnostem). Ja si myslim, ze se toho lidstvo docka - odhaduji tak v roce 2080+, takze ja uz asi ne :-).

Na mikovem linku je k tomu jeden pekny komentar:
Dále k řešení přenést věci do cloudového prostoru je dle mého nereálné (ani jiné státy to tak nemají) - možná je to dokonce nelegální, ale to by nám tu musel říct někdo práva znalí. Stát si to nemůže dovolit, podléhá dozorčímu ogránu NAKIT, který musí mít např. zajištěný fyzický přístup do prostoru úložiště a na to vám moc cloudových služeb nepřistopí, i kdybych pominul tento problém (který by opravdu nebylo možné vyřešit podpisem jedné smlouvy). Tak co bychom dělali jako stát, který má většinu svých dat uložených v cloudu jiných státech např. při válečném stavu celá ČR by měla blackout? Já osobně bych byl velice nerad, kdyby stát uchovával má soukromá data v cloudu třetích stran, kteří nemají mnohdy umístěny servery v ČR. Navíc nesmíme pominout, že by to bylo formou služby, tedy reálně bychom vůbec nevěděli jak je s věcmi na serveru nakládáno.

Jo, a kdyz uz se nad tym systemem tak rozcilujeme, bylo by dobre si ujasnit, ze tady se vubec nejedna o "pouhy" rezervacni system. Je to (resp. melo by to byt) docela komplexnim systemem, do ktereho se nejenom registruji lide, ale i nemocnice, ockovaci centra (s terminami a kapacitou), statni organy, hygieny a co jam vim co a kdo jeste. A zasadny problem je stale jeste asi v nedostatecnem IT propojeni techto organizaci a tudiz prakticky nemoznosti nejake automatizace.
Muzem se bavit o tom, ze meli na to vsechno cas od leta a vubez to nevyuzili. Ale druha stranka veci je, ze je to zanedbane uz hodne dlouhou radku let - a i kdyby to ted nekdo chtel udelat (komplexne), tak ani od leta to neni dostatecne dlouhy cas na poradnou a zodpovednou pripravu, realizaci a otestovani takoveho systemu.
Takze zustal - klasicky - jen nejaky narychlo zkvaseny system na reseni castecneho problemu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod ketrin » stř led 20, 2021 10:17

@ mike díky za ten odkaz, zkusila jsem náš i sousední kraje i HMP, nic volného není, jelikož zřejmě není vakcína.
Ale klobouk dolů před tvůrci, co se aspoň snaží pomoct.
@ apuka, vrchní šmejd se svými kuřbuřty je u moci 7 let. Za tu dobu se dá něco udělat. To by ovšem nesměl být neschopný gauner, řešící výhradně svůj vlastní byznys a marketing. Country for the Future! :vom:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř led 20, 2021 12:08

@ketrin: pokud se z meho prispevku se zda, ze ho/je omlouvam, tak to jsem tak ani v nejmensim nemyslel. Praveze bylo casu dost (i pred koronou), kdy se s tim dalo neco udelat, ale nikdy to nebyla zadna priorita (stejne jako setreni na personalnim obsazeni hygieny), takze se nic nedelalo.
Az prisel problem, tak se to snazili upatlat jak pejsek a kocicka. No a proste tyto veci (s dodrzovanim vsech zakonnych pozadavku na vsechno) se rychle udelat bez problemu neda. Ale to si do sveho hnizda z vetsi casti nadelali sami...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř led 20, 2021 16:17

@ketrin: v noci tam bylo neco volneho v Praze, ale ted uz ne, asi se to rano rychle zaplnilo. Skoda.

@apuka: v principu mas sice pravdu, ale tohle je v podstate jednorazova potreba v krizovem stavu a pak jsou namiste i trochu nestandadni reseni. Zvlast kdyz stejne o nejake bezpecnosti nemuze byt ani rec.

Jinak by samozrejme stat mohl mit vlastni cloudove reseni a pouzivat ho na vsechny podobne projekty, ono by to vlastne bylo idealni. Zrovna v praci resime updatovani firmwaru pro nas hardware a pouzijeme na to interni cloud. Firma jich ma nekolik, sice (bohuzel) neni uplne mala, ale proti statu je to nic. Vlastni cloud ma i obchodni jednotka, pod kterou patrime a ta ma velikost vesnice. Pricemz nase pozadavky na zatez jsou o nekolik radu vetsi, nez na ten slavny rezervacni system. Kdyz jsem se ptal, jestli zvladnou soubory o velikosti nekolika GB, tak po kratkem zamysleni rekli, ze jo.

karaya1 píše:Si říkám, že když jsem někdy 2003-2004 ještě na střední zkoušel bastlit první věci v PHP, tak i tohle jsem tam už měl ošetřené...

Prijde mi, ze stat zadal zakazku firme a ta si na to najala nejake studenty za par korun. Jinak nechapu, jak mohli udelat uplne skolacke chyby treba ve zpracovani rodnych cisel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř led 20, 2021 16:31

mike píše:tohle je v podstate jednorazova potreba v krizovem stavu a pak jsou namiste i trochu nestandadni reseni.
Teoreticky jo, prakticky bys sel proti zakonum. Ale asi nejvetsim kamenem urazu je stejne to napojeni na vice mist, ktere nesjou "slusne" propojene a asi, abych tak rekl, jejich systemy "nejsou na jedne vlne". A to je tady jeden z nejzakladnejsich problemu, co nevyresis "na pockani" (na BuresovoBlatnehoHavlickovo lusknuti prstem).

Ja jsem system nezkoumal, ale co si o tom obcas prectu, mi spise prijde, ze se to snazili zbastit v nejakem "rychlovyvojarskem" nastroji, ktery jim neco vygeneroval a oni se snazili do toho pridat neco sveho, ale uz nemeli cas ani chut to cele zkontrolovat. Se divim te firme, ze to vubec vzala....
Celkem by me zajimalo, kolik casu mela od zadani do spusteni. (Ze zadani bylo neurcite, nemastne, neslane se spoustou bilych a nejasnych mist, to je asi jedine zrejme.) Ja bych odhadoval par malo jednotek tydnu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř led 20, 2021 16:40

Mame nouzovy stav. Ten je prave proto, aby se daly delat i veci, co jinak ne. Ano, propojeni s nemocnicema jiste problem je, ale i tak se da rozumne resit, viz ten web, co jsem odkazoval. Resp. rozumneji, nez to udelali oni.

Zadani pry dostali tesne pred Vanocema, coz jiste neni nijak moc casu, ale na tohle by to melo zkusene firme stacit. Rozhodne aspon na to, aby tam nebyly uplne skolacke chyby, byla zarezervovana kapacita od operatoru apod. Ze jim to zadali pozde je dalsi problem estebakovych pohunku, ze to bude potreba bylo jasne nejpozdeji v listopadu a pricetnym lidem v zari. To je opet ten jejich zakladni problem. Nedokazou predvidat, na nic se nepripravuji, jen reaguji na to, co prijde. A jeste blbe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » stř led 20, 2021 16:55

Dneska vysel clanek, ze snaha inspirovat se Izraelem bude prevazne k nicemu, jsme v digitalizaci desitky let pozadu. Napr. na jednoho ockovaneho se tu musi stravit nasobky casu na zjisteni a overeni jeho zdravotniho stavu a vlastne i samotne identifikace.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod ret255 » stř led 20, 2021 23:26

U nas samotny lekari skonstatovali, ze jedine co je v zdravotnictve elektronicke je lekarsky predpis a tam to aj konci.
Dnes statistika z vakcinacie, ze uz 800 ludi dostalo druhu davku, no postupne tam budeme, alebo ako sa hovori pomaly dalej zajdes?
Dnes v spravach britska mutacia bola prvy krat zistena este 14 novembra spätne so zamrazenej vzorky, a posledne rozbory ukazali, ze v decembrovom plosnom testovani Trencina malo novy variant uz 57% z nakazenych, a ze preco nam to akosi neklesa ked uz sme mesiac v lockdowne.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát led 22, 2021 0:31

Nahodou jsem narazil na tohle: http://seeker.azair.cz/cgi-bin/covid19.sh Zadejte si svou obec :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pát led 22, 2021 14:20

Pokud ma nekdo chut zjisitit, jaky je tento (nad)clovek (VK starsi) vul, tak at si pusti s nim rozhovor - bat se covidu je srabacke.

Jak pred triceti lety se dalo docela dobre poslouchat, co rika, tak je ted (zase) na jedne lodi s hradnym saskem. :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát led 22, 2021 17:01

Mne uplne stacilo, jak se projevoval doted, nebudu si kazit odpoledne ;-) Ve stari se holt spatne vlastnosti zvyraznujou a pridava se demence, jak je videt i na jeho hradnim souputnikovi. Ono to teda bylo uz pred tema 30 lety, jen to nebylo tak videt. Nebo jsme to videt nechteli. Ale tady uz se dostavame mimo tema a tim i za hranu politicke diskuse ;-)

Jen aby si pro nej neprisla karma, jako pro tohodle: Rektor Univerzity Karlovy Zima má covid, je ve vážném stavu na JIP
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví

cron