Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř kvě 11, 2022 11:21

sobb píše:Trochu doufám, že by mohli uvolnit na začátku turistické sezóny, aby jim neutíkali turisti jinam.
Zase to ber z trochu jine stranky - oni uz maji "bohate" zkusenosti, co dokaze covid udelat v turistickych centrech a jak potom dopadnou... Takze se budou snazit (jakoze celorepublikova vlada) zopakovani neceho podobneho vyhnout.

Na druhe strane hlavne v Tyrolsku mistni vlada a mistni velkopodnikatele v turistickem ruchu (ehm, tam se to dost prekryva) budou tlacit na uvolneni.

Ten 8. cervenec je tam (podle mne) kvuli prazdninam - ve velke casti Nemec nezacinaji prazdniny 1.7. ale poruzne od 26.6., nekdy zacnou az koncem cervence. Mozna konec omezeni posunou o dva tydny drive, to zacinaji prazdniny v Poryni...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř kvě 11, 2022 15:08

Po dlouhe dobe jsem se kouknul na grafy a k memu prekvapeni to v Rakousku a Italii jeste nepadlo jako u nas. A to jsem si rikal, ze bych mohl jet do Italie uz koncem cervna... Holt je asi tezke prosadit myslenku, ze omikron je vzduchem sirici se ockovani a nechat tomu volny prubeh.

Zato mi kolegove na Taiwanu meli uz minuly tyden hruzu z toho, co bude, jelikoz vlada mluvi o opatrenich, kterym nikdo nerozumi (ale furt to neni jako v Cine). Ted koukam, ze jim to od te doby zas vyskocilo. Uz maji tolik, jako my na spicce, ale je jich 2.5x vic. A celkovy pocet mrtvych za celou dobu se blizi tisicovce, asi jim nebudu rikat, kolik to bylo u nas...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř kvě 11, 2022 20:33

mike píše:A to jsem si rikal, ze bych mohl jet do Italie uz koncem cervna
Jen nezapomen, ze v I zatim musis mit pro vstup ocko nebo test.

Nevim jak v I, ale v A jim to nepada i kvuli tomu, ze tam se stale docela testuje - jak jsem psal, na nektere akce, kde je vice lidi, nekde i do prace. Sice maji ted tak ani zdaleka ne desetinu toho, co meli pred dvema mesici, ale i tak je to kolem 77,5 tisic/den. Myslis si, ze kdyby u nas se delalo tolik testu misto lehce nad 3000, tak mame taky cisla jako se ted prezentuji?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř kvě 11, 2022 20:53

Co je to za otazku? Samozrejme, ze ne, to je jen otazka pravdepodobnosti. Pocet opravdu nakazenych uz ale neni moc podstatny, protoze se zasadne zmenil pomer mezi nakazenyma a lidma v nemocnici a mrtvyma. Aktualne je v nemocnici 355 lidi a z toho 11 vazny prubeh. Loni to ve stejny den bylo 2006 a 366 a to uz to bylo v kvetnu docela dobre. Vsimni si, jak se zmenil pomer mezi "normalnimi" a zavaznymi prubehy v nemocnici. Dalsi vec jsou nadumrti ve statistice CSU. Predchozi vlny jsou videt na prvni pohled, omikronova, ac mela nejvic pripadu, temer videt neni a mala vlnka v lednu muze byt doznivajici delta.

Jinymi slovy, omikron uplne zmenil situaci, diky za nej. Kdyz jsem psal nekdy v prosinci, ze nas muze zachranit, bylo to spis prani otcem myslenky, ale nastesti se tak doopravdy stalo :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř kvě 11, 2022 22:43

Miku, nekoukej se jen na ceska data (o umrtich)... Zdaleka ne vsude je to tak relativne dobre jako u nas. Jo, v A to je trochu vice nez dvojnasobek Cech v prepoctu na obyvatele, v I trochu vice nez trojnasobek - ale napr. na slovensku je to skoro petinasobek.
Ono i ty umrti (ani vazne stavy a uz vubec ne hospitalizace) se u nas nejsou pravdiva data - v nemocnicich se netestuje, tj. do statistiky se dostanes pouze pokud se tam dostanes jako covidovy pacient, stejne tak umrti. I kdyz mas problem / umres na neco, co covid mohl zpusobit. Proste soucasna vlada mela jeste pred zvolenim cil snizit cisla a co nejdrive zrusit opatreni za kazdou cenu, zmeny metodologii se do toho taky pekne promitaji.

Ale jasne, omikron je nekde jinde nez predchozi verze. Ale stale plati, ze to neni zadna sranda a zadna chripecka. Napr. "dlouhy covid" se u nej vyskytuje minimalne stejne a to v hodne neprijemnych formach. Jen mnoho lidi jednoduse nechce pripustit, ze to je zpusobene covidem nebo se ohani tim, ze prece oni nemeli covid - rozumej, testovat se nedali, kdyz jim bylo spatne. Mam takove i v sirsi rodine, dokonce i meli potvrzeny covid (omikron), ted po nejake dobe maji docela zavazne problemy (kasel a klouby, az nemoznost chodit, zacalo to asi 2,5 mesicu po covidu), ale hledaji mozne priciny vsude mozne a nemozne, ale "rozhodne za to covid nemuze", pricemz jejich problemy presne odpovidaji problemum dlouhocovidovych lidi... Kdybys na ne aplikoval svoje "britvy", tak to vyjde naprosto jasne. Oni ale radeji ani k doktorovi s tim nejdou, protoze ten by jim rekl to same - asi dlouhy covid - a to nechteji slyset. A jak slysim a vidim kolem sebe i od kolegu, i se o tom obcas i pise, podobnych lidi je fakt vice nez dost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř kvě 11, 2022 23:00

Koukam treba na ten Taiwan, jelikoz odtud mam pravidelne zpravy a i presto, ze tam aktualne maji podle sveho vnimani katastrofu, tak jsou na tom radove lip, nez jsme byli my. Protoze predchozi vlny zvladli, ale omikron je tak nakazlivy, ze to nejde, a tak to holt populaci probehne a trochu ovlivnit se da jen rychlost. Pricemz maji doporuceni to vylezet doma a sanitku volat jen kdyz poklesne saturace kyslikem, coz se u omikronu moc nedeje.

Co se dat tyce, divam se specialne na nadumrti, protoze to je cista statistika a neda se nijak ovlivnit. Neresi se pricina smrti, jen pocet a rozdil proti predchozim letum. Co z toho vychazi jsem psal, je to evidentni na prvni pohled. A psal jsem uz v roce 2020, ze tohle bude ten podstatny ukazatel. Vychazime z nej velmi nelichotive, skoro nejhur na svete, ale zmena s omikronem je jasna.

Netvrdil jsem, ze omikron je neco, co chces dostat. Tvrdim, ze kdyz uz mas dostat covid, tak je omikron (zatim) nejlepsi varianta. Zaroven je tak nakazliva, ze se ji neda moc vyhnout, takze funguje jako automaticke ockovani. Coz by melo byt plus, jak velke se ukaze na podzim. Jelikoz jsem optimista, tak verim tomu, ze "naockovanych" lidi uz je tolik, ze dalsi varianty se uz nebudou mit moc kam sirit a pokud prekonaji imunitu po omikronu, tak budou skoro neskodne.

Co se tyce lidi, o kterych pises, tak nastesti takove blbce ve sve socialni bubline nemam. Na druhou stranu, jestli maji opravdu dlouhy covid, tak v cem by jim doktor pomohl? Oni uz vedi, co s tim?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » čtv kvě 12, 2022 14:10

mike píše:Co se tyce lidi, o kterych pises, tak nastesti takove blbce ve sve socialni bubline nemam. Na druhou stranu, jestli maji opravdu dlouhy covid, tak v cem by jim doktor pomohl? Oni uz vedi, co s tim?
Docela se obavam, ze mas - jen se tim moc nechteji chvalit. Jen kdyz se s nimi chvili bavis a das dokopy 1+1, tak Ti vyjde vysledek 2...

Tem lidem doktor muze pomoci alespon tim, ze jim ulevi v konkretnim problemu. Ale aby to tak mohlo byt, musi k tomu doktorovi alespon dojit. Jo, jeste je muze trochu "monitorovat", jestli nemaji nabeh na nejaky nasledny nebo (zatim) primo nezaregistrovany problem.

Kdyz vezmu napr. muj "pooperacni" problem, ktery klidne mohl byt dusledkem covidu (netvrdim to, jen je to asi nejpravdepodobnejsi varianta) - trimesicni silny zachvatovy kasel -, tak se snazili prijjit na pricinu, jak to jen slo (v ramci mistnich moznosti). Vysledky sice na nic neukazovali, skoro vsechno v norme a co ne, tak by to nemelo mit podobne dusledky. Tak se alespon snazili co nejvice zmirnit priznaky - moc se to nedarilo, dokonce vsechny pripravky proti kasli mi kasel spise zhorsovaly - a vysledkem bylo pouzivani tri ruznych ATB (bez nejakych zmen). Nakonec to postupne odeznelo, i kdyz obcas stale mam kratkodobe neco jako "nabeh" na ty zachvaty.
Jedna vec je ale pravdou - je otazne, jestli ty ATB udelaly v organizmu i jine zmeny, pozitivnejsi nez pekne rozhozeni...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » čtv kvě 12, 2022 14:49

Tak když už se tu vzpomíná na covid a opět tu někteří nadhazují, jak jsme byli nezodpovědní a jaká to byla proto Sodoma a Gomora ... https://echo24.cz/a/SwMrm/vyhralo-sveds ... yly-na-nic

Jinak tedy když jsme u těch sociálních bublin. Z kamarádů mělo covid lidí dost, o nějakém dlouhém covidu nic nevím. Z rodiny měl covid snad každý. Až na maminku. A nejhůř ze všech bylo právě jí. Po třetí dávce.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » čtv kvě 12, 2022 15:16

Medak píše:a opět tu někteří nadhazují, jak jsme byli nezodpovědní a jaká to byla proto Sodoma a Gomora
:roll: Ty mas nejake jine OF, ze tu vidis neco takoveho??? :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv kvě 12, 2022 15:27

@Medak: clanek je za paywallem a utrzek z nej vypada k nicemu. Netusim, s cim Svedsko srovnavaji, ale kdyz vezmu treba ten Taiwan, kde maji asi 1000 mrtvych na covid celkove pri 2.5 nasobnem poctu lidi navic na malem prostoru, tak z toho teda Svedsko dobre nevychazi. Jestli s nama, tak samozrejme lip, ale to plati pro skoro cely svet, jinde to holt neridil chaoticky makak...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv kvě 12, 2022 16:32

Zpatky k tematu cestovani. Rikam si, ze bych v nedeli zajel do Ceskosaskeho Svycarska, uz jsem tam par let nebyl. Chci dojet vlakem do Bad Schandau, to je kousek za hranicema, pak jit do skal a k veceru nekde ilegalne prekrocit hranici a vratit se do CR. A ted otazka, porusim tim nejaka nemecka covidova pravidla?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » čtv kvě 12, 2022 16:36

Všechny osoby, které dovršily 12 let věku, cestující z České republiky musí při vstupu do Německa disponovat potvrzením o bezinfekčnosti, tj. platí povinnost předložit při případné kontrole při vstupu na území Německa potvrzení o negativním výsledku testu, nebo potvrzení o dokončeném očkování, nebo o prodělané infekci SARS-Cov-2. Výjimka z této povinnosti platí pro jednodenní pobyty do 24 hodin v rámci příhraničního styku
...a hranici prekrocis asi legalne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv kvě 12, 2022 16:41

Diky, to jsem chtel vedet :) Aspon je to reciprocni, Nemcu u nas potkavam vic, nez driv, naposled vetsi skupinu na Oltariku v Ceskem Stredohori a to je teda od hranice uz celkem z ruky. Coz mi pripominam, ze jich tam nejspis budou mraky, jesteze znam bocni cesticky...

S hranici vlastne ani nevim, neresim to, ale chodim mimo oficialni prechody. Ty jsou na znacenych stezkach, co vedou pres hranice a moc jich tam neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » čtv kvě 12, 2022 17:42

A Ty v roku 2022 nevis o tom, ze mezi clenskymi staty EU je povoleny prechod hranic kdekoliv - vyjma vyjimek, napr. kdyz se nektery stat na omezenou dobu "uzavre" a povoli prechod pouze urcenymi prechody? :wink: Vzdyt jsi to urcite docela casto pouzival mezi A a I na hrebenech.
Pokud jsi to myslel na "uzavreni Ceska", tak jsouuz mesic zrusene vsechny omezeni vstupu - krome registrace, pokud jdes ze zeme nachazejici se na specialnim seznamu zemi (ktery je momentalne prazdny :lol:).

Jen budes potrebovat respirator ve vlaku z Dolniho Zlebu do Bad Schandau a mozna nekde i v obchode, kdybys nahodou nekam chtel a oni to chteli (mohou mit pozadavek i nad ramec celostatni i mistni upravy).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv kvě 12, 2022 17:49

Tady je to spis kvuli NP, ale to je fuk.

Jezdim tam rychlikem, ktery stavi v Decine a pak v Bad Schandau. Ze bych si na poslednich 5 minut cesty dal respirator? To dava smysl :D Do obchodu jit neplanuju, navic pojedu asi v nedeli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » čtv kvě 12, 2022 19:47

Kvuli NP ilegalne prekracujes max. hranice klidovych zon NP a ne statni :wink:. Sice zacinaji na statni hranici, ale porusit je porusujes uz v Nemecku, kde plati pdobna pravidla - v Kernzone se smi pohybovat pouze po znacenych stezkach.

Je sice pravdou, cos nekdy psal, ze v nemecke casti muzes jit kamkoliv, ale taky plati, ze nesmis :wink:.

V rychliku se, predpokladam, jeste stale meni vlakova ceta v Decine, takze nejspis uz bys mel mit respirator z Decina :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv kvě 12, 2022 20:11

Jsou tam pripady, kdy Nemecka znacena stezka v kernzone konci na hranici a na ceske nepokracuje. Co na tom, ze je to stara lesni cesta na ceske strane rozjezdena traktory, svazejicimi drevo. Legalne tam nesmis a dalsi nejblizsi predchod pres hranici je tak 10 km navic. Ovsem jak rikala hospodska ve vesnici kousek dal. Vzdycky se tam chodilo a chodit bude.

Pravidla se ridi uzemim, nikoliv vlakovou cetou. Jinak nejake respiratory mam v batohu porad, zadny problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát kvě 13, 2022 22:33

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » pát kvě 13, 2022 23:42

Skvělý, to je skoro o dva týdny dřív, než jsem čekala, že už fakt musí :D Tak ještě objednat počasí.

Jen koukám, že MZV i austria.info o změně zatím cudně mlčí. Zlatej bulvár :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát kvě 13, 2022 23:52

Prece nebudou pracovat v patek vecer ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Zdéňa » sob kvě 14, 2022 5:03


Skvělý =D> =D>
Díky těm přehnaným opatřením jsem teď za posledních pár měsíců raději jel do Slovinska, kde po mě nikdo nic nechtěl.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » ned kvě 15, 2022 18:43

sobb píše:Jen koukám, že MZV i austria.info o změně zatím cudně mlčí.
Se nediv. Tam to funguje tak, ze o nejakem narizeni nikdo nevi, reknou to jenom jednomu bulvarnemu platku, ktery se tvari jako jejich stranicky list, ten to napise a vsichni ostatnio hadaji, jestli to tak bude nebo ne. Samotne narizeni vyjde "nekdy", vetsinou tak vecer pred platnosti, nekdy az po zacati platnosti - a nekdy se na to par dnu "zapomene". A taky nekdy nakonec vyjde neco uplne jineho nebo nic.
Takze to ber za bernou minci, az to opravdu bude venku oficialne.

Pokud to tak bude, tak me docela prekvapi - "trochu" si budou odporovat sami sobe. Ale tam to taky neni nic necekaneho...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » ned kvě 15, 2022 22:16

Nedivím, ale spíš protože je víkend, a navíc nehledám na rakouských stránkách. Je možný, že je to tam někde přesněji. Anebo taky ne. Ale mike má holt pravdu, že na MZV a spol. se v pátek odpoledne prostě nepracuje.

Ne, že by mě to trápilo hned od pondělka, protože ještě ani nevím, kdy se nám vůbec podaří vyrazit, možná až v červnu, takže času dost. Ale je docela zajímavé sledovat různou interpretaci.

Austria.info v EN verzi:
Update: "3-G" rule lifted on 16 May
The so-called "3-G" rule (vaccinated/recovered or tested) is being lifted on Monday, 16 May, for arrivals from all countries.


Austria.info v CZ verzi:
Aktuálně: uvolnění od 16. 4.
Vzhledem ke klesajícímu počtu případů rakouská spolková vláda další zmírnila koronavirová opatření. Od soboty 16. 4. platí povinnost nosit respirátor typu FFP2 už jen ve speciálních situacích. Pravidlo 3-G platí jen při příjezdu do Rakouska, ale ne během pobytu v zemi.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pon kvě 16, 2022 7:06

To neni ruzna interpretace. V anglicke verzi uz zminili zmenu (pisou o zmene od 16. května), v ceske je uvedena posledni zmena mesic nazad, kdy zrusili povinnost 3G u ubytovani (pisou o zmene od 16. dubna).

Ja jsem se schvalne vcera koukal na "oficialni" rakouske stranky na prislusnych uradech - nikde nebyla ani zminka o zmene, vsude jen posledni dubnove zmeny.

I dnes maji na strankach Socialministeria jen nekde ke konci stranky o opatrenich zminene, ze od 16.5. uz neni treba 3G pri vstupu. Ale sahodlouhe texty predtim jsou uvadene s posledni aktualizaci v dubnu. A co je zajimave, maji sice uvedenou posledni aktualizaci stranky 14.5., ale vcera to tam jeste ukazovalo 14.4. - a nemel jsem offline verzi.
Samozrejme, maji to jenom v nemcine, "oficialni" informacni stranky pro cizince maji jeste stare info.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » pon kvě 16, 2022 10:49

apuka píše:To neni ruzna interpretace.
Máš pravdu, utekl mi měsíc #-o :D

O změně již dnes ráno informovalo MZV:
Od pondělí 16.5.2022 zrušilo Rakousko pro cestovatele ze všech států světa povinnost prokazovat bezinfekčnost při vstupu (překročení hranice) do země, tedy odpadá povinnost 3G.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » stř kvě 18, 2022 11:34

Ty jo, něco (informace) mi uniklo... sem neska šel do FNO darovat tu krev vyzbrojen hadrem na hubu a.... ono už ani ve zdravotnických zařízeních není třeba (cedule tam teda ešče byly, ale nikdo nic na hubě neměl, ani dochtoři). Fíha.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř kvě 18, 2022 18:10

Mluvil jsem ted s jednou pribuznou a mezi reci se zminila, ze byla nedavno na operaci sedeho zakalu. Coz mne prekvapilo, jelikoz je ji teprve 50 (moje mama byla po 77). Dava to do souvislosti s ockovanim proti covidu, ten nemela nebo o tom aspon nevi, ale injekce tri. Na prvni pohled to nedava smysl, ale ten prubeh taky ne. Byla na kontrole s ocima, vsechno dobry a pak se behem dvou mesicu udelal ten sedy zakal na jednom oku a to tak, ze na nej temer nevidela...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Koronavirus

Příspěvekod Kjuba » stř kvě 18, 2022 18:23

Korelace neimplikuje kauzalitu.

Na druhou stranu je fakt, že kovid umí zrychlit a prohloubit onemocnění, která by jinak progredovala později nebo pomaleji. Tohle Ti teď potvrdí prakticky každý felčar.

Ale je třeba se vyvarovat toho, házet všechno, čemu úplně nerozumíme, na covid.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř kvě 18, 2022 18:34

Ja vim, ale neni to jediny divny pripad, co znam a kde je casova souvislost. Jinde je to ale primo s covidem, tady s ockovanim. Taky mi vychazi tohle:
Kjuba píše:Na druhou stranu je fakt, že kovid umí zrychlit a prohloubit onemocnění, která by jinak progredovala později nebo pomaleji.

Pricem mne covid paradoxne spis pomohl, jelikoz ho neprezily bartonelly od klose, co se mne drzely rok a pul. Nevim, jestli je zabila vydrazdena imunita nebo ATB, co mi pri nem davali, jelikoz jsem mel CRP pres 100. Ale ta zmena byla evidentni, skoncily zaroven s nim.

O sedem zakalu nic moc nevim, ale tenhle prubeh je zcela mimo to, co bych cekal. Tj. stari a pomaly vyvoj.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř kvě 18, 2022 18:41

Pripomnel jsi mi obrazek s vysvetlenim rozdilu mezi korelaci a kauzalitou ;-)
korelace.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví