Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř zář 16, 2020 20:23

Chvili jsem hledal a reklamovaly se respiratory: Čínské firmy odmítly reklamaci vadných respirátorů, řekl Vojtěch. Mam ale pocit, ze s cinskyma rouskama byl taky nejaky problem (male?), ale uz si to nepamatuju.

Zalezi v jakem stavu obalka prijde. Potrhana, derava, polita a uz jsou k nicemu (vsechno tohle jsem s CP zazil).

Z diskuse k clanku: :D
Obálka byla naplněna k prasknutí, zálepka byla otevřena (i když bylo patrné, že se někdo pokoušel obálku zavřít). Odesílatel žádný, adresát pouze příjmení a č. p. - obyčejnout tuškou. Doma jsem to vybalil a z obálky vyklepal na stůl asi 6 škvorů
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Koronavirus

Příspěvekod zonn » stř zář 16, 2020 20:37

No dobry, uz se v tom nebudu babrat. Puvodne jsem reagoval na to, ze podle nekoho je problem, ze jsou rousky vyndane z velkeho baleni a nedostanou se k uzivatelum originalne zabalene s navodem k pouziti. To je podle mne nesmysl.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř zář 16, 2020 20:46

Hranice ma kazdy jinde. Za mne by stacilo to zataveni nebo aspon lepsi obalka, navod k pouziti jen pro mentalne retardovane a ti maji stejne z noseni vyjimku ;-)

Koupil jsem pred par tydny krabici, 50 kusu ceskych (to jsem jeste pocital s Alpama). Na e-shopu psali, ze jsou balene po jedne, coz mi prislo jako zasadni plus, ale prisla krabice, kde byly vsechny v jednom igelitu. Nepotesilo, ale ziploc to resi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř zář 16, 2020 22:05

zonn píše:jsem reagoval na to, ze podle nekoho je problem, ze jsou rousky vyndane z velkeho baleni a nedostanou se k uzivatelum originalne zabalene s navodem k pouziti. To je podle mne nesmysl.
Promin, ale tady jde trochu o princip.

Jak rikaji primo ze SUKL, rousky jsou zdravotni material a proto by se ke konecnemu uzivateli mely dostat v neporusenem neprodysnem obalu zamezujicim mozne infikovani. Jakmile se baleni otevre, uz by se logicky rousky nemel dotykat nikdo jiny nez konecny uzivatel.
I kdyz si koupis vetsi baleni, tak se predpoklada, ze si z nej beres jen Ty sam a nikomu jinemu (vlastnorucne) nerozdavas.

Ta logika je v tom, ze si to mas davat na misto z hlediska infekce nejzranitelnejsi - na usta a nos. Tj. kdyby se tam dostaly nejake bakterie nebo viry a prezily tam, tak Te to muze primo infikovat. Navic to posilaji te nejohrozenejsi skupine a pred kontaminaci a znecistenim moc nechranici obalce. Tresnickou na dortu je, ze dorucovatel rozhodne rukavice (a asi ani rousku, ale o tu ani tak nejde) nepouziva. Tj. v pripade, ze ma nejakou infekci, tak ji na kazdou obalku zanese. Adresat to pri otevreni potom lehce prenese na rousku/respirator. Pro epidemiologa asi spatny sen...

Nejde jen o koronavirus, kdokoliv, kdo to balil a hlav ne dorucovatel muze mit jakoukoliv infekcni nemoc, i takovou, co "vydrzi" na rouskach mnohem dele nez COVID. Na tom nemeni nic to, ze (teoreticky) balici meli mit rousky a rukavice - v praxi nekteri nemeli a nekteri jen napul, navic obalky a prenosove vozy rozhodne nijak chranene nebyly. A i v rukavicich staci, kdyz se v nich nekdo vysmrka, otre nos/usta...

S trochou prehaneni se da ric, ze je to podobne, jako by lekar mel sterilni gazu nebo tampon balenou/-y po deseti kusech, baleni otevrel, vyndal (v rousce a s rukavici) jednu gazu/tampon a balicek otevreny polozi nekde vedle, ze az budes potrebovat dalsi, tak si vezme.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv zář 17, 2020 2:27

mike píše:1293 odpoledne. Dame 2000 uz dneska?

2139. Dojedeme na 4000 nebo to zastropuje kapacita testu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » čtv zář 17, 2020 7:10

mike píše:Obálka byla naplněna k prasknutí, zálepka byla otevřena (i když bylo patrné, že se někdo pokoušel obálku zavřít). Odesílatel žádný, adresát pouze příjmení a č. p. - obyčejnout tuškou.

Já ty roušky /a rádoby napodobeninu respirátoru/ dostal do schránky taky. Obálka roztržená, roušky trčely ven ze schránky,... Ten "respirátor" byl origo v igelitu ale.... No ty vole, tohle má fungovat? Kterej blb nazývá takovou podivnou roušku respiratorem?? ](*,) No prostě jako všechno, co dělá a zařizuje vláda - úplně k hovnu :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » čtv zář 17, 2020 14:06

Etheric píše:Ten "respirátor" byl origo v igelitu ale.... No ty vole, tohle má fungovat? Kterej blb nazývá takovou podivnou roušku respiratorem??
Nebylo nahodou jen rukou napsane na te folii (nebo "respiratoru") "FFP2" (a mozna i nakreslene to CE)?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv zář 17, 2020 17:39

@Etheric: myslel jsem, ze to dostavaji jen lidi nad 60. Co chces, museli nejak udat ty nefunkcni cinske respiratory, co neuspesne reklamovali. Jinak by je museli odepsat a nekdo by se mohl zacit zajimat, kdo zpusobil takovou skodu a kdo ji zaplati. Dve mouchy jednou ranou. Zbavi se jich a maji PR akci k volbam. Nic jineho to neni a doufam, ze vzhledem k diletantskemu provedeni se to mine ucinkem.

14:00 - Rakousko se zatím nechystá omezit cestování z ČR. Podle ministerstva zahraničí není Česko srovnatelné se zeměmi, kde mnoho Rakušanů tráví dovolenou.

Tak to jsem zvedav, jak dlouho jim to zatim vydrzi. Aktualne mame 1710 odpoledne, to bylo predevcirem za cely den. Exponenciala jede.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » čtv zář 17, 2020 17:40

Kura, zas si byl rychlejší, já právě chtěl taky naspat "exponenciála". Brrrrr [-o<
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Koronavirus

Příspěvekod Kjuba » čtv zář 17, 2020 18:13

Dnes jsem slyšel, že R je aktuálně na 1,6. Každý s elementární znalostí matematiky si může třeba v Excelu vytvořit exponenciálu s exponentem 1,6 že stávajících dát o počtech nakažených a prodloužit si ji do budoucnosti. Roušky se sice zavedly, ale účinek se projeví tak za 14 dní z důvodu setrvačnosti.

Já tipuju, že na 4000 se asi nedostaneme. Ne protože bychom to nedali, ale právě z důvodu kapacity testování....

Btw to testování je opravdu jeden velký průser. Naprosto to nestíhají a je v tom neskutečný bordel. Hlavně organizační.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » čtv zář 17, 2020 18:17

Fčíl ve zprávách na čété1 byla nezvykle otevřená a upřímná telefénní zpověď (aktuálně pozitivní hlavní hygieničky) Rážové, jak moc s ní korona "mává". Nic veselého.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Koronavirus

Příspěvekod Kjuba » čtv zář 17, 2020 18:20

Za perličku považuji případ z mého okolí, kdy dvěma naprosto různým lidem přišlo z hygieny info, že jsou pozitivní. Vtipné bylo, že se nikdo z nich nenechal testovat.....

A za třešničku na dortu považuji to, že se nakonec zjistilo, komu ty výsledky skutečně patří, ale správný výsledek nebyl pozitivní, ale negativní.

To myslím mluví za vše. Jako víc podělat to snad ani nejde.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv zář 17, 2020 18:26

Z R to udelat neumim, to je pocet lidi, ktery jedinec nakazi, ale chybi tam cas. Nevis, za jak dlouho se to projevi. Denni prirustek celkoveho poctu nakazenych je ted lehce pres 10 %, takze exponenciala podle poctu dni je 1.1^x, coz uplne staci. Na na takove exponenciale je zakerne, ze zpocatku roste docela pomalu (100, 110, 121...), ale jak se rozjede, tak leti jako raketa.

On to byl organizacni pruser uz v pulce srpna, viz zkusenost meho nakazeneho kolegy nekde vys. Jak to vypada ted si snad ani nechci predstavovat.

Kjuba píše:dvěma naprosto různým lidem přišlo z hygieny info, že jsou pozitivní ... nikdo z nich nenechal testovat... ale správný výsledek nebyl pozitivní, ale negativní.

:lol: to je lepsi, nez Radio Jerevan.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Koronavirus

Příspěvekod Kjuba » čtv zář 17, 2020 18:57

mike píše:Z R to udelat neumim, to je pocet lidi, ktery jedinec nakazi, ale chybi tam cas. Nevis, za jak dlouho se to projevi.


No to máš samozřejmě pravdu. To mi nedošlo. Nějak mi to dnes nemyslí. Jsem utahanej jako kotě.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv zář 17, 2020 19:07

V pohode. R smysl ma, ale cas se z nej pocita tezko (mozna nejaka prumerna doba od nakazeni po nakazlivost...). Ja jsem si trochu zapocital uz driv, ale skutecnost pomalu zacina prekonavat ocekavani... tech 10 % je konzervativni odhad, mozna uz je to 12.

Byl jsem dnes u sve holicky. Aby to nedopadlo jak na jare, kdy jsem to nestihl a pak mel haro jak v puberte. Rikala, ze lidi se zacinaji bat a zakazniku ubyva. Cekal bych opak a ona taky, ze to taky budou chtit stihnout. Starsi nez ja, kuracka, cely den v rousce a pry s tim nema zadny problem, lepsi nez na jare se stity. Vladu neschopnych diletantu jsme prokleli spolecne :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv zář 17, 2020 19:17

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát zář 18, 2020 0:57

mike píše:Aktualne mame 1710 odpoledne, to bylo predevcirem za cely den. Exponenciala jede.

3130 :shock: Odhadoval jsem neco okolo 2800... Nejak mi dochazeji znalosti, jak se rika exponenciale, u ktere roste zaklad? Tohle uz neni a^n, ale neco jako (a + b x n)^n... proste to roste s n tj. poctem dni rychleji, nez jednoducha exponenciala.

4000 uz zacinaji vypadat docela realne :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pát zář 18, 2020 11:02

mike píše:Nejak mi dochazeji znalosti, jak se rika exponenciale, u ktere roste zaklad?
V tomto pripade: Pruser... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pát zář 18, 2020 11:12

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pát zář 18, 2020 11:29

Protoze nevim, jak zmensit zabrazeni odkazovaneho obrazku, tak alespon link. Opatreni na splosteni krivnky... :lol: ( :twisted: ](*,))

Takhle (mike):
jaz_200918.jpg
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pát zář 18, 2020 11:35

:mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát zář 18, 2020 15:48

:D mezitim vymysleli lepsi zpusob: Pád systému eŽádanek omezil odběr. Možná kyberútok, připustil Vojtěch

Dve hodiny vypadek, to uz se na poctu testu projevi a mozna se to dneska pod 4000 podari udrzet :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pát zář 18, 2020 16:25

No konecne!!! Takze uz lze zase "s jistotou" tvrdit, ze za to muze Kalousek! :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát zář 18, 2020 18:52

Zabralo to :D

Do pátečního večera přibylo 1074 nových potvrzených případů nákazy koronavirem Sars-CoV-2. Je to výrazně méně než za stejný časový úsek včera.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob zář 19, 2020 1:00

Tak jo, zvladli to, jen 2111 :finga:

Jsem zvedav na pocet testu. Vcera byl vysoky, ale i tak bylo vysoke procento nakazenych (14 %) a to jeste pred ocistenim od opakovanych testu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » sob zář 19, 2020 8:16

ten výpadek asi ovlivnil spíše počet provedených testů, ne počet vyhodnocených, ne? Tedy projev výpadku bude spíše dnes/zítra.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » sob zář 19, 2020 14:12

To sice ano, ale bylo to (podle casu vydani clanku) nekdy dopoledne, pozdji psali o trech hodinach. Tzn. kdyz odhaduji, ze prumerna doba otevreni odberovych mist je 8 hod (spise mion, protoze na mnohych mistech v republice maji kratsi a jen na rel. malo citelne delsi), tak udelali min nez 2/3 odberu. Ty mohli byt dopoledne, cas vyhodnoceni testu v laboratori (pokud se zacne ihned po dodani vzorku) je cca 6 hod. Plus cas dopravy a nejaka doba v laborce. Vetsinu tech "chybejicich" by mohli mit vyhodnocene do pulnoci, takze celkove mnozstvi vyhodnocenych testu by mohlo byt min. o tretinu vyssi. Z nichz tech prumernych cca 14% pozitivnich... Jeste do toho zapocitej, ze z odpoledne udelanych testu velka cast vysledku se zapocte az dnes, tak zjistis, ze kdyby slo vsechno v poradku, tak maji mozna skoro o pulku vice pozitivnich...

A to do toho nezapocitavam, ze v Praze na Vaclavaku bylo odberove misto v patek uzavrene cely den, protoze jej dezinfikovali :roll:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » sob zář 19, 2020 15:09

Ted ctu jeden clanek na slovenskem N-ku, bohuzel je placeny, což je docela škoda, protože se snaži shrnout aktualne znalosti, jak a cim se covid v organizmu nakazenych hlavne dlouhodobeji projevuje, vcetne odkazu na puvodni studie.

Coz je ale az sokujici (i kdyz vlastne ne az tak prekvapive) je toto:
Začiatkom septembra opísal na Facebooku svoje ťažkosti po prekonaní ochorenia COVID-19 aj 19-ročný Slovák Lukas.
.../popis tezkosti/...

Na jeho status reagovali aj ľudia, ktorí veria, že koronavírus neexistuje. „Musel som mazať komentáre, lebo minimálne traja ľudia mi povedali, že neexistujem a že mi za tieto tvrdenia niekto zaplatil,“ hovorí Lukas a dodáva, že čítať v nemocnici články rôznych konšpirátorov bolo na jednej strane takmer vtipné, no zároveň strašidelné. :smt119 :smt119 :smt119
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob zář 19, 2020 20:27

@Hafi: nevim, uz zverejnili pocet testu, bylo jich skoro stejne jako ve stredu a nakazenych taky. Pomer klesnul zpatky k 10 %. Na druhou stranu je neobvykly pomer mezi odpolednim a nocnim cislem. Priblizne 1:1, zatimco predtim byl 1.2:1 nebo dokonce 1.5:1. Tj. chybi vysledky pres den. Tipuju, ze vypadek toho postihnul vic (i interni systemy), ale priznali jen to, co bylo videt.

@apuka: co te na tom jeste prekvapuje? Socialni site jsou zbran hromadneho niceni, kterou jsme (my ITaci) dali do rukou debilum :? Nejvetsi skoda, ktere na mne letosek/covid napachal, je totalni ztrata iluzi o inteligenci a racionalite lidi. Driv jsem to tolik nevnimal, ale ted prisla neobvykla a krizova situace a v takovych se to ukaze. Vetsina lidi si vybira jen to, co chce slyset a co se jim hodi do kramu, vyrojila se spousta aktivistu na obou stranach, kteri se akorat prekrikuji a pisou absurdni blbosti (nejhorsi jsou medialni doktori), ale tech, co se snazi zjistit, jak to doopravdu je, je hodne malo. Navic to neni vubec jednoduche, protoze mezi novinari je tech debilu a aktivistu naprumerny pocet.

Tohle je jen takove demo, jestli prijde neco opravdu vazneho, tak se muzeme akorat splachnout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pon zář 21, 2020 6:28

Co myslíte, omezí nám opět pohyb? Když to bylo pár set případů denně, dělali strašný haló, a teď, když je to 2k, skoro nic se neděje /oproti jaru/?
Jo a Bureš říká, že rouške a respirátore si může každý vyzvednout v nové rychlobruslařské aréně Martiny Sáblíkové :mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví